Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , marillia είπε:

Kαλύτερα γιατί μετά θα είναι μεγαλύτερος ο ενθουσιασμός!!Και γω πιστεύω θα αδιαθετήσω!!Βέβαια και όταν ήμουν έγκυος και τότε δεν είχα διαίσθηση.Αλλά συγκρίνω κάθε μήνα τα συμπτώματα και δεν μου μοιάζουν.

Άρα υπομονηηηη!!! λίγο έμεινα και θα μαθουμε!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 30 λεπτά , μπουμπού92 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου να πάνε όλα κατ' ευχήν!!!! Εγώ περιμένω 8/8... Έχω μέρες ακόμη!

Εντάξει 4 μέρες διαφορά έχουμε κοντά είμαστε μακάρι να έχουμε θετικά τεστακια!!! 

πρίν από 19 λεπτά , marillia είπε:

Ti κάνετε κοριτσάρες μου?Εγώ στο τσακ είμαι να αγοράσω τεστάκι αλλά δεν θα πάρω χαχαχα!!Θα περιμένω μέχρι Τρίτη που θα ξεκινήσει η καθυστέρηση!!

@Μαρθα Κμου και @μπουμπού92μου μακάρι να έγινε το θαυματάκι σας αυτό το μήνα!!

Μακάρι κοριτσάκι μου να έχεις θετικό τεστ στο εύχομαι!!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ρε παιδια τον πρωιγουμενο μηνα μου ειχε ερθει 11 τωρα με βασ του ημερολογειου στο κινητο λεει πως περιμενω στις 8του μηνα εγω απο τς 11 πρεπει να μετρησω καθηστεριση αν τυχων?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Ungry girl είπε:

Εμενα ρε παιδια τον πρωιγουμενο μηνα μου ειχε ερθει 11 τωρα με βασ του ημερολογειου στο κινητο λεει πως περιμενω στις 8του μηνα εγω απο τς 11 πρεπει να μετρησω καθηστεριση αν τυχων?

Ανάλογα με τον κύκλο σου!! εγώ π.χ. έχω 28 ημερών κύκλο. 

Βρε κορίτσια μου, εγώ πονάω μόνο από τη δεξιά πλευρά και ειδικά τις δύο τελευταίες μέρες. Λέτε να είναι κύστη;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όμορφες. Τι εγινε; Μία μέρα έλλειψα και είχαμε κι άλλο θετικό; Άντε μια μία μέχρι τέλος καλοκαιριού να τακτοποιούμαστε και το κάνουμε μετά το θρεντ "συμπτώματα εγκυμοσύνης σκέτο". 

Στα δικά μου το μεσημέρι είδα θετικό (νομίζω) τεστ ωορρηξίας. Η γραμμή ήταν σκούρα (όχι σαν τη γραμμή ελέγχου, αλλά είχε ελάχιστη διαφορά). 

Θα το ξανακάνω για σιγουριά σε λίγο βέβαια.

Αυτό τώρα σημαίνει (εκτός από το οτι θα αναστενάξουν οι σομιεδες αυτές τις ημέρες) ότι (δεν) θα αδιαθετήσω στις 14/15 Αυγούστου; @caramel_83 γλυκιά καραμελιτσα βάλε με στο πινακάκι για δεκαπενταύγουστο. Άντε να δω και δεύτερη γραμμή στο τεστ που έχει πραγματική σημασία!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, μπουμπού92 είπε:

Ανάλογα με τον κύκλο σου!! εγώ π.χ. έχω 28 ημερών κύκλο. 

Βρε κορίτσια μου, εγώ πονάω μόνο από τη δεξιά πλευρά και ειδικά τις δύο τελευταίες μέρες. Λέτε να είναι κύστη;

Και εγω 28 εχω!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μπουμπού92 είπε:

Ανάλογα με τον κύκλο σου!! εγώ π.χ. έχω 28 ημερών κύκλο. 

Βρε κορίτσια μου, εγώ πονάω μόνο από τη δεξιά πλευρά και ειδικά τις δύο τελευταίες μέρες. Λέτε να είναι κύστη;

Οταν ειχα κυστη μια φορα με πονουσε και η μεση αρκετα και γενικα ηταν εντελως διαφορετικη η αισθηση του πονου απο περιοδου και απο εγκυμοσύνης.αν αργησει πολυ η περιοδος σου τοτε με εναν υπερηχο θα το δεις αλλα δεν νομιζω να εχεις κυστη.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα σε ολες!! @Garifalia1 υπομονη βρε κοριτσι!δε μπορεις να κανεις κ πολλα!να σκεφτεσαι οτι δεν εχει μεινει πολυ ακομα!!!

@marillia δε πειραζει βρε κοριτσι!παμε για τον επομενο μηνα!!!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Garifalia1 είπε:

@olivia 3 sigxaritiria kali m mpravo :):)

Pos iste ta ipolipa koritsia ? Apoti vlepete to xeniktao ine 3:40 pm. Exi apo tis 2 pou ime xipnia apo ti kaoura. Den palevete. Oute to gala den m kani kati xalia ime. Exi oli mera niotho tromeri adinamia kai exo taxipalmia. 

γιατι δεν παιρνεις κανενα αντιοξινο? εγω ειχα θεμα με τις καουρες.. εκανα εμετους οποτε αναγκαστηκα και πηρα ζαντακ και ετσι λιγο καταπραυνθηκε το σοτμαχι μ.. βεβαια η γιατρος μ ειπε οτι μαλλον ειχα θεμα και πιο παλια γτ κανονικα με το μαλοξ επρεπε ν εβλεπα διαφορα.. κ οντως ακομα κ πριν μεινω εγκυος θυμαμαι ειχα το στομαχι μ πολλες φορες.. οποτε ενα παραπανω με την εγκυμοσυνη δεν παλευοτανετσι χαπακωθηκα... ποσων εβδομαδων εισαι?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγω κοριτσια χαλια με το στομαχι μου στην εγκυμοσυνη ολο καουρες και ειδικα προς το τελος χειροτερα ακομα!αλλα δεν με αφηνε η γιατρος ουτε μαλοξ να παρω  ουτε τιποτα αλλο.το χω ξαναπει ετρωγα στραγαλια και ανακουφιζομουν και γαλα! Ειναι δυσκολο υπομονη στα κοριτσια με τα συμπτωματα που τις ταλαιπωρουν!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Εντάξει 4 μέρες διαφορά έχουμε κοντά είμαστε μακάρι να έχουμε θετικά τεστακια!!! 

Μακάρι κοριτσάκι μου να έχεις θετικό τεστ στο εύχομαι!!!! 

Αντε να ξεκινησει ωραια η βδομαδα! Να το παρεις!!

Γεια σας σε ολες κοριτσια μ!! 

@olivia 3 πολλα συγχαρητηρια!!! Περιμενουμε το ραντεβου στον γυναικολογο σου!

@elenakii22 πως πανε οι καουρες?? Εγω αγορασα διαφορα κριτσινια σημερα απο φουρνο που μου στρωνουν λιγο το στομαχι οταν δεν εχω διαθεση να φαω κατι αλλο! 

Ποιες ειναι στην πιθανη αναμονη της ακατανομαστης??

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...