Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , alina80 είπε:

Εγώ περιμένω να δω θετικό τεστ για ωορρηξία. Κανονικά θα έπρεπε να το δω σήμερα, αλλά με αυτά που διάβασα δεν ισχύει αυτό, οπότε δεν πτοούμαι ακόμα. Θα συνεχίσω τα τεστ. Με όσα έμαθα από αυτό το βιβλίο μπορεί τόσο καιρό να μην πετύχαμε καν ωορρηξία. Συν ότι έλεγε ότι τα αντισταμηνικα μπορούν να εμποδίσουν τη σύλληψη, και εγώ από το Μάη έχω πάρει - μία με αλλεργία στα μάτια, μία με κάτι φουντωσεις στο δέρμα. 

Οπότε εγώ μηδενίζω το προηγούμενο εξάμηνο, το βγάζω από το μυαλό μου και ξεκινάω τώρα. Χωρίς άγχος (λεμε τώρα) και φουλ τεστακια ωορρηξίας μέχρι να γίνει ή ρημαδα η γραμμούλα σκούρα!

Μην αγχώνεσαι με τους μεγάλους κύκλους, θα τους στρώσεις. Στη θέση σου θα αρχιζα πριν την 20η μέρα του κύκλου. Και ας πάνε χαμένα, για σιγουριά. 

Ναι μπορει να μην πετυχαινουμε σωστα. Μην αγχωνεσαι εξαλλου οι γιατροι δινουν περιθωριο μεγαλυτερο ανθρωποι ειμαστε οχι μηχανες!εγω δεν μπορω καθε μερα ρε κοριτσια επαφες ουτε μερα παρα μερα μερικες φορες πεφτω ξερη στο κρεββατι ασε που ερχεται και ο ζουζουνης και αντε να σηκωνεσαι να πηγαινεις αλλου.ξερω να μην ερχεται το παιδι στο κρεββατι αλλα τι να κανω ερχεται.τον προηγουμενο μηνα ειδα σαββατο θετικο τεστ καναμε την ιδια μερα και μετα κυριακη την δευτερα πεσαμε πτωματα δεν μπορεσαμε!θα επρεπε και τοτε σιγουρα να ειχαμε κανει!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 27 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι μπορει να μην πετυχαινουμε σωστα. Μην αγχωνεσαι εξαλλου οι γιατροι δινουν περιθωριο μεγαλυτερο ανθρωποι ειμαστε οχι μηχανες!εγω δεν μπορω καθε μερα ρε κοριτσια επαφες ουτε μερα παρα μερα μερικες φορες πεφτω ξερη στο κρεββατι ασε που ερχεται και ο ζουζουνης και αντε να σηκωνεσαι να πηγαινεις αλλου.ξερω να μην ερχεται το παιδι στο κρεββατι αλλα τι να κανω ερχεται.τον προηγουμενο μηνα ειδα σαββατο θετικο τεστ καναμε την ιδια μερα και μετα κυριακη την δευτερα πεσαμε πτωματα δεν μπορεσαμε!θα επρεπε και τοτε σιγουρα να ειχαμε κανει!

Αν είναι να γίνει θα γίνει και έτσι όπως το περιγράφεις. Στατιστικά λέει οι περισσότερες πιθανότητες είναι με επαφή δύο μέρες πριν την ωορρηξία, μετά μία μέρα πριν και μετά την ίδια μέρα (βέβαια αυτό έχει να κάνει και με τη δυσκολία ορισμού της μέρας ωορρηξίας). Στο βιβλίο έλεγε ότι στο 15 νθημερο που ονομαζε "φάση γονιμότητας" και κάθε τρεις μέρες επαφή, αρκετή μπορεί να είναι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

κοριτσια συντομα θα τα καταφερετε κ εσεις κ τοτε θα κλαιγομαστε ολες μαζι για τα συμπτωματα!!!!

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί @elenakii22 !! Υπομονή με τις αναγουλες ... Θα περάσει σιγά σιγά.. σκέψου το παιδάκι σου και πάρε δύναμη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

κοριτσια επειδη ειμαι χαλια,το στομάχι μου χαλια εχω κ ανακατοσουρες,ξερει καμια αν μπορώ να πιω Imodium?ο γιατρος μου δεν απανταει..

Τον ρώτησες για το συγκεκριμένο ή Γενικά τι μπορείς ν παίρνεις?-ότι Κ Ν θες από φάρμακα οπωσδήποτε Κ μονο με το γιατρό όπως Σ είπαν τ κορίτσια..είναι στο γιατρό..εμενα πχ τα,βομεξ μ είπε άφοβα..Αλλά με έχουν σε καταστολή..Δεν μπορώ ν κάνω τπτ...Επίσης παίρνω Κ κάτι άλλα Π Κ Π πολυ πιο ελαφριά υπογλωσσια.. 

Για Κάτι εντελώς Φυσικο μ είπε στικς κανέλας..Ν μασουλάω..Η αλήθεια είναι ότι ανακουφίζει λίγο.. Αλλά Θ δεις κιόλας..

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 43 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Τον ρώτησες για το συγκεκριμένο ή Γενικά τι μπορείς ν παίρνεις?-ότι Κ Ν θες από φάρμακα οπωσδήποτε Κ μονο με το γιατρό όπως Σ είπαν τ κορίτσια..είναι στο γιατρό..εμενα πχ τα,βομεξ μ είπε άφοβα..Αλλά με έχουν σε καταστολή..Δεν μπορώ ν κάνω τπτ...Επίσης παίρνω Κ κάτι άλλα Π Κ Π πολυ πιο ελαφριά υπογλωσσια.. 

Για Κάτι εντελώς Φυσικο μ είπε στικς κανέλας..Ν μασουλάω..Η αλήθεια είναι ότι ανακουφίζει λίγο.. Αλλά Θ δεις κιόλας..

μου ειπε ιμοντιουμ οχι...γενικα απο οτι καταλαβα κανενα δε θέλει κανενα...κανουν για εμετους τα στικς κανελας?εκανα τον πρωτο μου!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενάκι μου μονο vomex κανει αλλα πρεπει να το συζητήσεις με το γιατρο σου....  Εμενα δεν με αφησε να παρω τιποτα και ας ειχα καθε μερα εμετούς.... Μου ελεγε δεν πειραζει ας νιώσεις και λιγο εγκυμοσύνη!!!!! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Alekagala είπε:

Ελενάκι μου μονο vomex κανει αλλα πρεπει να το συζητήσεις με το γιατρο σου....  Εμενα δεν με αφησε να παρω τιποτα και ας ειχα καθε μερα εμετούς.... Μου ελεγε δεν πειραζει ας νιώσεις και λιγο εγκυμοσύνη!!!!! 

καλημερα!!!αν ηταν θα μου το έλεγε πιστευω..θα περιμένω που θα παω την πεμπτη να το συζητησουμε...ηλεκτρολυτες μου ειπε να παρω!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες 

@elenakii22 πως εισαι σημερα? ηρεμησες καθολου?

@linaa δεν μας παιρνει απο κατω, ψηλα το κεφαλι και συνεχισουμε τις προσπαθειες μας, δωσε και ημερομηνια για το πινακακι ;) 

 

εμενα δεν μου εχει ερθει ακομα, εχω κατι ενοχλησεις ανα διαστηματα αλλα τιποτα..... ελπιζω να μην μεγαλωσει ο κυκλος μου με τα χαπια :?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alekagala είπε:

Ελενάκι μου μονο vomex κανει αλλα πρεπει να το συζητήσεις με το γιατρο σου....  Εμενα δεν με αφησε να παρω τιποτα και ας ειχα καθε μερα εμετούς.... Μου ελεγε δεν πειραζει ας νιώσεις και λιγο εγκυμοσύνη!!!!! 

Άντρας ο γιατρός σου να υποθέσω; Πώς μου τη δίνει να υποβαθμίζουν πόνους ή ταλαιπωρία που δεν έχουν καν προσωπική εμπειρία!

Link to comment
Share on other sites

Καλο ΣαββατοΚυριακο κοριτσια μου! Οσες εχετε τη δυνατοτητα πηγαιντε για μπανακι! Εγω μπηκα στο τραμ με το σκυλακο μου και θα μας παρει ο αντρας μ καπου στη μεση για να παμε παραλιαααα! @elenakii22 @Alekagala τι μ κανετε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@caramel_83 μεχρι στιγμης ειμαι λιγο καλυτερα!δεν εχω κανει ακομα εμετο...εγω παντως ελπιζω να μην σου ερθει καθολου!!!!

@alina80 ναι ανδρας!!!χαχα!!!θα δω τι θα μου πει την πεμπτη!!

@Ani ani παραλια ε???καλα να περασετε!!!πας τοσο μεσημερι για μπανιο??εσυ εχεις εμετους  η οχι??εγω καλυτερα ειμαι σμρ ευτυχως!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenakii22 είπε:

@caramel_83 μεχρι στιγμης ειμαι λιγο καλυτερα!δεν εχω κανει ακομα εμετο...εγω παντως ελπιζω να μην σου ερθει καθολου!!!!

@alina80 ναι ανδρας!!!χαχα!!!θα δω τι θα μου πει την πεμπτη!!

@Ani ani παραλια ε???καλα να περασετε!!!πας τοσο μεσημερι για μπανιο??εσυ εχεις εμετους  η οχι??εγω καλυτερα ειμαι σμρ ευτυχως!

Παω πολυ μακρια και θα παω για μπανακι και θα κανω σταση σε κατι φιλους πιο πριν . Κατα τις 4:30-5.00 θα παω. Οχι δεν εχω ακομα απλα εχω καποιες τασεις προς εμετο καμια φορα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alina80 είπε:

Άντρας ο γιατρός σου να υποθέσω; Πώς μου τη δίνει να υποβαθμίζουν πόνους ή ταλαιπωρία που δεν έχουν καν προσωπική εμπειρία!

Ειχα δυο πολυ καλες εγκυμοσύνες....  Και επειδη δε σταματάω σου λέει άστην μπας και καθήσει σπιτι!!! 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

Καλημερα κοριτσαρες 

@elenakii22 πως εισαι σημερα? ηρεμησες καθολου?

@linaa δεν μας παιρνει απο κατω, ψηλα το κεφαλι και συνεχισουμε τις προσπαθειες μας, δωσε και ημερομηνια για το πινακακι ;) 

 

εμενα δεν μου εχει ερθει ακομα, εχω κατι ενοχλησεις ανα διαστηματα αλλα τιποτα..... ελπιζω να μην μεγαλωσει ο κυκλος μου με τα χαπια :?

Συνηθως λενε φτιαχνει με τα χαπια! εχεις ξεπερασει τον μεγαλυτερο κυκλο σου σημερα?


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε κοριτσια τι κανεται????

Αναμονη περιοδου 10 μερες και μετραμε αντιστροφα ελπιζω να περασουμε τις 10 μερες κατα 9 μηνες 

χαχαχαχαχαχα!!!!!

Πως θα περασουνεεεεεε!!:shock:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...