Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλημέρααα! Χρόνια πολλά υγεία κ χαρααα!!! @marilia χρόνια σου πολλά! Σου εύχομαι το δώρο σου να ετοιμάζεται αυτες τις μέρες.να μας πεις τι θα δειξει κ σήμερα το τεστ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Καλημέρα κυρίες μου! Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν και να χαίρεστε όλες τους εορτάζοντες σας. 

Υγ1. Λόγω περιόδου και ανεμιστήρα με έχει τσακίσει η μέση μου. Και έχουμε και τραπέζι τρομάρα μας... Άσε που η διάθεση μου είναι ακόμα χάλια, οπότε το τελευταίο που θα ήθελα είναι να πρέπει να κάνω τον καραγκιόζη. 

Υγ2. Αύριο πρέπει να αρχίσω να δουλεύω και με έχει πιάσει απελπισία. Πάντα μετά τις διακοπές ζοριζόμουν, αλλά ειδικά τώρα που δουλεύω μόνη μου από το σπίτι μου είναι ακόμα πιο δύσκολο. Διότι αν πας στο γραφείο, τι θα κάνεις...θα δουλέψεις. Αν είσαι σπίτι θέλει πολύ αυτοπειθαρχία! Και δεν είναι και το μεγάλο μου ατού...

Φιλιά πολλά και καλά να περάσετε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , alina80 είπε:

Καλημέρα κυρίες μου! Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν και να χαίρεστε όλες τους εορτάζοντες σας. 

Υγ1. Λόγω περιόδου και ανεμιστήρα με έχει τσακίσει η μέση μου. Και έχουμε και τραπέζι τρομάρα μας... Άσε που η διάθεση μου είναι ακόμα χάλια, οπότε το τελευταίο που θα ήθελα είναι να πρέπει να κάνω τον καραγκιόζη. 

Υγ2. Αύριο πρέπει να αρχίσω να δουλεύω και με έχει πιάσει απελπισία. Πάντα μετά τις διακοπές ζοριζόμουν, αλλά ειδικά τώρα που δουλεύω μόνη μου από το σπίτι μου είναι ακόμα πιο δύσκολο. Διότι αν πας στο γραφείο, τι θα κάνεις...θα δουλέψεις. Αν είσαι σπίτι θέλει πολύ αυτοπειθαρχία! Και δεν είναι και το μεγάλο μου ατού...

Φιλιά πολλά και καλά να περάσετε. 

Καλημερα!!! Χρονια πολλα σε ολα τα κοριτσια!!! Μια απτα ιδια αλινα κ εμεις τραπεζι. Τωρα κανω προβες γιατι θα ακολουθησει η κλασικη ερωτηση απο ζευγαρια κυριως με μωρακια εσεις ποτε με το καλο??? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλημερα σε λες!!χρονια πολλα σε οσες γιορτάζουν!!

@Ani ani @Olivia3 πανω κατω στα ιδια ειμαστε!!!εγω κοριτσια αν κοιμηθω με αδειο στομαχι οταν ξυπνησω ειμαι χαλια!!!γενικα αν δεν φαω καλα(λογω δουλειας τρεχω ολη μερα δουλευω 9-14 κ 18-23) μετα απι λιγο ποναει η κοιλια μου κ αρχίζουν οι αναγουλες...απο χθες εχω παθει μια αγαπη στο τοστ σκετο ζαμπον!παγωτα εγω δε τρωω...δεν ειναι οτι με ανακατεύουν αλλα δε με τραβανε!Επίσης 2 φορες ηπια φυσικους χυμους την μια ημουν χαλια ολη μερα κ εκανα εμετο τπ βραδυ κ την αλλη ηταν η μερα ποτ ξεκινησε ο πονος τωρα προχθες που πραγματικά κοριτσια χωρις χαπι δε μπορουσα να σταθω...ευτυχώς ειμαι καλυτερα!!

Φανταζομαι σιγα σιγα θα βρουμε τους ρυθμους μας και τις προτιμησεις μας!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kορίτσια μου ευχαριστώ για τις ευχές!!Και σεις ότι επιθυμείτε!!Τα τεστάκια έχουν ως εξής

Χτες το μεσημέρι στις 3 κόκκινη σχετικά κοντά στην πρώτη.Το απόγευμα 8 πολύ αχνή.Σήμερα το πρωί όπως χτες το μεσημέρι σαν τη φότο που έχω στο προφίλ.Και τώρα το απόγευμα πάλι αχνή.Θα κάνω αύριο και μεθαύριο και  έχει ο Θεός.Μάλλον χτες ήταν γιατί σήμερα λιγόστεψαν τα υγρά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Θα με πείτε τρελή το ξέρω!!Εφαγα σκάλωμα ποια είναι γραμμή αναφοράς και αποτελέσματος.Μάλλον μπέρδευα τις γραμμές.Λογικά κρατώντας το τεστ προς τα κάτω με το καπάκι είναι η γραμμή αποτελέσματος και τώρα είναι κατακόκκινη.Στις οδηγίες δείχνει τις γραμμές σε εικόνα αλλά δεν δείχνει με ποια φορά κοιτάμε το τεστ.Θα σας τρελάνωωωω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, marillia είπε:

Θα με πείτε τρελή το ξέρω!!Εφαγα σκάλωμα ποια είναι γραμμή αναφοράς και αποτελέσματος.Μάλλον μπέρδευα τις γραμμές.Λογικά κρατώντας το τεστ προς τα κάτω με το καπάκι είναι η γραμμή αποτελέσματος και τώρα είναι κατακόκκινη.Στις οδηγίες δείχνει τις γραμμές σε εικόνα αλλά δεν δείχνει με ποια φορά κοιτάμε το τεστ.Θα σας τρελάνωωωω!!

Κανείς δεν θα σε πει τρελή, καταρχάς. 

Λογικά η γραμμή αποτελέσματος είναι αυτή που είναι πιο κοντά στην πλευρά που βρέχεις με τα ούρα. Σίγουρα το χρώμα στη γραμμή αναφοράς είναι σταθερό, ανεξαρτήτως αποτελέσματος. Εφόσον λοιπόν η γραμμή που έβλεπες άχνη τώρα είναι σκούρα, άρα αυτή σου δείχνει. Έχεις λοιπόν θετικό σήμερα. Στρωθειτε στη δουλειά από τώρα μέχρι και την Παρασκευή. Εύχομαι να είναι και τυχερό το τεστ, και το επόμενο που θα κάνεις να είναι εγκυμοσύνης. 

Με τα hometest που δεν έχουν καπάκι, δεν έχουμε τέτοιο πρόβλημα γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να το κρατήσουμε από την άλλη πλευρά ...χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , alina80 είπε:

Κανείς δεν θα σε πει τρελή, καταρχάς. 

Λογικά η γραμμή αποτελέσματος είναι αυτή που είναι πιο κοντά στην πλευρά που βρέχεις με τα ούρα. Σίγουρα το χρώμα στη γραμμή αναφοράς είναι σταθερό, ανεξαρτήτως αποτελέσματος. Εφόσον λοιπόν η γραμμή που έβλεπες άχνη τώρα είναι σκούρα, άρα αυτή σου δείχνει. Έχεις λοιπόν θετικό σήμερα. Στρωθειτε στη δουλειά από τώρα μέχρι και την Παρασκευή. Εύχομαι να είναι και τυχερό το τεστ, και το επόμενο που θα κάνεις να είναι εγκυμοσύνης. 

Με τα hometest που δεν έχουν καπάκι, δεν έχουμε τέτοιο πρόβλημα γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να το κρατήσουμε από την άλλη πλευρά ...χαχαχα

Σ ευχαριστώ πολύυυ!!Είναι μπέρδεμα γιατί είναι ένα κυκλάκι που βγαίνουν τα αποτελέσματα.Οχι όπως κάποια εγκυμοσύνης που είναι χωριστά κουτάκια.Ναι σήμερα έγινε κατακόκκινη η γραμμούλα κοντά εκεί που που είναι το καπάκι.Ναι για να είμαστε σίγουρη ας έχουμε επαφούλες.Να θεωρήσω ότι θα αδιαθετήσω από αύριο και σε 14 μέρες?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , marillia είπε:

Σ ευχαριστώ πολύυυ!!Είναι μπέρδεμα γιατί είναι ένα κυκλάκι που βγαίνουν τα αποτελέσματα.Οχι όπως κάποια εγκυμοσύνης που είναι χωριστά κουτάκια.Ναι σήμερα έγινε κατακόκκινη η γραμμούλα κοντά εκεί που που είναι το καπάκι.Ναι για να είμαστε σίγουρη ας έχουμε επαφούλες.Να θεωρήσω ότι θα αδιαθετήσω από αύριο και σε 14 μέρες?

Περίπου. Συνήθως είναι 12-16 μέρες μετά την ωορρηξία, ωορρηξία λογικά θα έχεις κάνει το πολύ μέχρι την Πέμπτη. Γύρω στις 31-8 με 2-9 είναι το πιο πιθανό να έρθει η περίοδος σου. Σου εύχομαι να μην έρθει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/8/2017 at 0:13 ΜΜ, alina80 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη. 

@laureta μου, ξέρω ότι λόγια παρηγοριάς δεν υπάρχουν. Μη το βάζεις κάτω όμως. Καμία δεν πρέπει. Στη ζωή τίποτα που αξίζει δεν χαρίζεται. Με επιμονή και υπομονή όλες θα τα καταφέρουμε. 

δεν ξερω κουκλα μου εχω ερχησει να πυστευω πως δεν θα την παρω αυτη τη χαρα λογο το οτι η προτη εξωσωματικη μας κοστισε πολυ... ελπιζω μονο να γινει φισιολογικα γτ ποτε δεν ξερεις εχω διαβασει απηρες ιστοριες... και ναι τςρα αρχισω παλι να ελπιζω γτ  ακομα δεν μου εχει ερθει περιοδος απο την αποβολη αλλα φοβαμαι να ελπιζω

On 14/8/2017 at 2:51 ΜΜ, andrianni είπε:

Ισχύει αυτό @alina80 κάποιοι δεν είναι τυχεροί να ξεκινήσουν από νωρίς αλλά κ πάλι όλα γίνονται πια κ μετά τα 45 οι γυναίκες μπορούν αρκεί να το παλέψουν.οποτε συνεχίζουμε δυναμικά! Κ εσύ μικρή είσαι.ουτε καν 40.εγώ ξέρω μια περίπτωση που μου εκανε εντύπωση γιατί μια γυναίκα ενω είχε ένα παιδί στα 30 της κατάφερε μετά από 10! Χρόνια να κάνει δεύτερο κ στα 42 της ήρθε το 3ο! Αυτή η σύλληψη όποτε θελει έρχεται! 

Κ συμφωνώ απόλυτα με την @orianna κ το εχω σκεφτεί άπειρες φορές πως καλύτερα να μη γινεται συλληψη απο το να γίνεται κ να μην προχωρά καλά.είναι πολύ σκληρό κ μόνο που φαντάζομαι τι περνάνε αυτες οι γυναίκες...

Επίσης @alina80 απ οτι ειχα διαβάσει, σιγουρα θα το εχεις δει κ εσυ η ενδομητρίωση στα 40 υποχωρεί απο μόνη της κ επανέρχεται η γονιμότητα.οπότε προλαβαίνεις για πολλά μωράκια!

Βρε μη χανεις τις ελπίδες σου...από τώρα; μπορεί να ερθει εκει που δεν το περιμένεις φυσιολογικά.όλα γίνονται.έκανες καθόλου εξετάσεις; τώρα θα χαλαρώσετε λίγο ή σκεφτεστε να ξαναπροσπαθήσετε;

@Papaki@ που είσαι κ πώς είσαι; βγήκαν τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις;

εξετασεις δεν εχω κανει το εχω αφισει το θεμα για λιγο ηρθα στουσ γονεις μου στην κρητη για διακοπες αλλα δεν μου εχει ερθει ακομα περιοδος και ειχαμε ελευθερες επαφες με τν ανδρα μου μετα την αποβολη εχω αρχισει να ελπιζω σκευτομαι να παω αβριο για χοριακη δεν ξερω

λετε ρε κοριτσια να τα εχουμε καταφερι???

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , laureta είπε:

δεν ξερω κουκλα μου εχω ερχησει να πυστευω πως δεν θα την παρω αυτη τη χαρα λογο το οτι η προτη εξωσωματικη μας κοστισε πολυ... ελπιζω μονο να γινει φισιολογικα γτ ποτε δεν ξερεις εχω διαβασει απηρες ιστοριες... και ναι τςρα αρχισω παλι να ελπιζω γτ  ακομα δεν μου εχει ερθει περιοδος απο την αποβολη αλλα φοβαμαι να ελπιζω

εξετασεις δεν εχω κανει το εχω αφισει το θεμα για λιγο ηρθα στουσ γονεις μου στην κρητη για διακοπες αλλα δεν μου εχει ερθει ακομα περιοδος και ειχαμε ελευθερες επαφες με τν ανδρα μου μετα την αποβολη εχω αρχισει να ελπιζω σκευτομαι να παω αβριο για χοριακη δεν ξερω

λετε ρε κοριτσια να τα εχουμε καταφερι???

 

Μακάρι κορίτσι μου. Σε ποια μέρα του κύκλου σου είσαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...