Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Δεν ξέρω ποιος γιατρός είναι,δεν έχει καμία μα καμία σημασία,δεν πα να είναι και ο ντοκτορ Χάουζ?Η συμπεριφορά του είναι ανεπίτρεπτη!Και ασφαλώς δεν είσαι καθόλου παράλογη.Τι πάει να πει μιλάς με τη μαία του? Τι πράγματα είναι αυτά ρε συ?Το έχω διαβάσει πολλές φορές εδώ μέσα,να ψάχνουν το γιατρό και να μιλάνε με τις μαίες. Γιατρό πληρώνεις η μαία?Αν δεν έχει χρόνο ο τύπος, τότε να αναλαμβάνει όσες προλαβαίνει και όχι να στέλνει τις γυναίκες στις μαίες.Και να σου μιλάνε και άσχημα,ενώ γνωρίζουν ότι βρίσκεσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη..Ο,τι να ναι..Κορίτσι μου,αλλαξε γιατρό σήμερα κιόλας.Υπαρχει σίγουρα κάποιος εξαιρετικός επιστήμονας ο οποίος θα μπορεί να σε αναλάβει,θα σου μιλαει σαν άνθρωπος και δεν θα σε στέλνει στις μαίες! Πες σε ποια πόλη βρίσκεσαι για να σε βοηθήσουμε

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , stalitsa82 είπε:

Συγγνώμη που επεμβαίνω @marillia αλλά σε συζήτηση που έχει κάνει μια φίλη μου με ιερέα της έχει πει ότι εφόσον είσαι παντρεμένη και προσπαθείς για παιδί, ακόμη και σε περίοδο νηστείας μπορείς να κάνεις ελεύθερα με τον άντρα σου.. Βέβαια είναι μεγάλη συζήτηση, όπως νιώθει ο καθένας, απλά κι εγώ το Πάσχα είχα προβληματιστεί γιατί οι γόνιμες μου έπεφταν τη Μ.Εβδομαδα και έτσι μου το έιπε η φίλη μου και λίγο ηρέμησα!

Εγώ δεν νιώθω τόσο άνετα.Το Πάσχα μου είχε πει ο ιερές στην εξομολόγηση να κρατήσουμε και από επαφές.Τώρα δεν συζητήσαμε κάτι.:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

2 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

Κοριτσια μου μηπως ξερετε για τις αναγουλες αν μπορω να πιω κατι για να υποχωρησουν? Οχι φαρμακα..εννοω τυπου γαλα σοδα κτλ.

Νομίζω το μήλο βοηθάει; η είναι για τις καουρες. Δεν ειμαι σιγουρη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@marillia εχω ειχα "θετικο"(σε εισαγωγικα γτ εμενα το θετικο μου ηταν πιο αχνο απο την φωτο που ανέβασες!) Παρασκευή στις 6.00 και επαφη ειχαμε το βραδυ αργα δλδ 2.00 και την επομενη μερα 2 φορες...

6 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

Λυπαμαι πολυ για την ταλαιπωρια σου αλλα χαιρομαι που ειναι καλα το μωρο κ που κ εσυ καλυτερευεις βεβαια! Θα σου ελεγα να ξεκουραστεις αλλα με προλαβες με τη δουλεια σου..Κατα τα αλλα εχεις εμετους- κοπωση-τρως κανονικα??

δεν κανω εμετους...εχω κάνει 3-4 ολα δεν κανω συχνα.. αναγουλες εχω λιγες και εχω αρχισει να μη χωνευω ευκολα το φαγητο...απο κοπωση δε καταλαβαινω θα ελεγα οχι ιδιαίτερα και οχι δε τρωω κανονικα..το κρεας δε το προτιμώ ουτε τα γλυκα κυριως σουπες φασολακια τοστ...απλα ξερεις τι παθαινω μοθ μαγειρευει η μαμα μου κ μου γεμίζει ολο το πιατο κ εγω απο την πεινα μου το τρωω ολο κ που να χωνεψω...μου εφτιαξε τωρα σουπα μου γεμισε ολο το πιατο κ τωρα εχω κατσει ξαπλα κ προσπαθω να χωνεψω...πολλα φαγητα δε μου κανει ορεξη να τα φαω...εσυ????ειδα εχεις αναγουλες...κανεις κ εμετους??

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

Οχι δεν εχεις περιθωριο η ωορηξια μπορει να γινει κ αμεσως τιςεπομενες ωρες κ πρεπει να υπαρχει ειδη σπερμα μεσα. Δηλαδη μολις δεις το θετικο εχεις επαφες την ιδια μερα αν θες ναπετυχεις. Κ μην ξεχνας οτι το σπερμα πρεπει να ειναι φρεσκο οχι να εχουνπερασει 4 μερες απο την προηγουμενη επαφη.

Αυτο οτι η ωορηξια μπορει να γινει μεσα σε 36-48 ωρες σημαινει οτι απο τωρα κ για τις επομενες 48 ωρες ανα πασα στιγμη μπορει να γινει ωορηξια. Δεν σημαινει οτι περιμενεις 48 ωρες. Σημαινει απο το θετικο τεστ κ για 48 ωρες εχεις καθε μερα επαφες.

Λίνα όταν λέει 24-48 ώρες θα γίνει η ωορρηξια δεν βάζει μέσα και τη διάρκεια ζωής του ωαριου που είναι 12-24 ώρες σωστά;θα μπερδεύω εγώ στο τέλος μου φαίνεται. 

1 ώρα πρίν, marillia είπε:

Εγώ δεν νιώθω τόσο άνετα.Το Πάσχα μου είχε πει ο ιερές στην εξομολόγηση να κρατήσουμε και από επαφές.Τώρα δεν συζητήσαμε κάτι.:)

Δλδ ρε κορίτσι δεν κάνεις σεξ 50+40+15 +Τετάρτες και Παρασκευές και συν τις μέρες που έχεις περίοδο;τι να πω... Παρά πολλοί ιερείς λένε ότι σε περίοδο τεκνοποιησης δεν νηστεύουν από επαφες. Δεν είναι σεξ διασκέδασης αλλά αναπαραγωγής. Τώρα από κει και πέρα κάνε ότι νομίζεις.


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , orianna είπε:

Λίνα όταν λέει 24-48 ώρες θα γίνει η ωορρηξια δεν βάζει μέσα και τη διάρκεια ζωής του ωαριου που είναι 12-24 ώρες σωστά;θα μπερδεύω εγώ στο τέλος μου φαίνεται. 

Μμμμ δεν ξερω να σου πω ακριβως. Παντως ετσι οπως το γραφει μολις δεις θετικο ξεκινας επαφες την ιδια μερα κ για τις επομενες 3 μερες για να καληψεις ολα τα ενδεχομενα γιατι ακριβως φανταζομαι δεν θα ειναι σιγουρο ποτε κανεις ωορηξια θα διαφερει.

Φανταζομαι για καποιες κοπελες  γινετε πιο μετα απτο θετικο τεστ η ωορηξια κ σε καποιες μπορει κ τις επομενες ωρες. Γιαυτο γραφουν οι οδηγιες να εχεις επαφες για 48 ωρες ετσι εισαι καλλημενος ακομα κ αν η ωορηξια γινει την 48η ωρα πχ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

Μμμμ δεν ξερω να σου πω ακριβως. Παντως ετσι οπως το γραφει μολις δεις θετικο ξεκινας επαφες την ιδια μερα κ για τις επομενες 3 μερες για να καληψεις ολα τα ενδεχομενα γιατι ακριβως φανταζομαι δεν θα ειναι σιγουρο ποτε κανεις ωορηξια θα διαφερει.

Το θέμα είναι μετά το θετικο μπορεί να γίνει ωορρηξια και σε μια ώρα και όταν πέσει η ορμόνη σημαίνει ότι έγινε ήδη η ωορρηξια; Πάντως σ αυτό τον κύκλο που ειχα μια επαφή την ημερα του θετικού Σάββατο και ρώτησα την γιατρο τη Δευτέρα και μου είπε προλαβαίνεις και σημερα μάλλον γιατί συνήθως η κορύφωση είναι στις 36 ώρες. Πρέπει να σιγουρέψουμε  μερικές λεπτομέρειες μου φαίνεται.επίσης και σπερμα να μην υπάρχει από πριν τη μέρα του θετικού αν κάνεις προλαβαίνει να φτάσει. Δεν θέλει ώρες για να πάει στη σάλπιγγα.κάτι λεπτά νομίζω.αρκεί βέβαια να βρει το δρόμο.χαχαχα


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , orianna είπε:

Το θέμα είναι μετά το θετικο μπορεί να γίνει ωορρηξια και σε μια ώρα και όταν πέσει η ορμόνη σημαίνει ότι έγινε ήδη η ωορρηξια; Πάντως σ αυτό τον κύκλο που ειχα μια επαφή την ημερα του θετικού Σάββατο και ρώτησα την γιατρο τη Δευτέρα και μου είπε προλαβαίνεις και σημερα μάλλον γιατί συνήθως η κορύφωση είναι στις 36 ώρες. Πρέπει να σιγουρέψουμε  μερικές λεπτομέρειες μου φαίνεται.επίσης και σπερμα να μην υπάρχει από πριν τη μέρα του θετικού αν κάνεις προλαβαίνει να φτάσει. Δεν θέλει ώρες για να πάει στη σάλπιγγα.κάτι λεπτά νομίζω.αρκεί βέβαια να βρει το δρόμο.χαχαχα

Μμμ απτο θετικο φανταζομαι δεν θα γινετε σε μια ωρα θα γινετε  πιο μετα. Απλα θελουν να υπαρχει ειδη σπερμα μεσα οταν γινει η ωορηξια γιατι κ ακριβως ωρες δεν ξερει κανενας γιατρος αν δεν το βλεπει με υπερηχο θα διαφερει κ απο κοπελα σε κοπελα δηλαδη μπορει να γινει στις 25 ωρες πως να το ξερεις δεν εχει στανταρ εδω κ με pregnyl ξερεις ποσα χανουν οι γιατροι??. Το πιο σιγουρο ειναι να εχεις επαφες αμεσως κ μετα ωστε να υπαρχει ποσοτητα αρκετη κ πριν κ μετα. Γιατι κ το σπερμα ειναι ενας παραγοντας δεν ξερεις ποσο παειμεσα αν εζησε ολο κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, orianna είπε:

Λίνα όταν λέει 24-48 ώρες θα γίνει η ωορρηξια δεν βάζει μέσα και τη διάρκεια ζωής του ωαριου που είναι 12-24 ώρες σωστά;θα μπερδεύω εγώ στο τέλος μου φαίνεται. 

Δλδ ρε κορίτσι δεν κάνεις σεξ 50+40+15 +Τετάρτες και Παρασκευές και συν τις μέρες που έχεις περίοδο;τι να πω... Παρά πολλοί ιερείς λένε ότι σε περίοδο τεκνοποιησης δεν νηστεύουν από επαφες. Δεν είναι σεξ διασκέδασης αλλά αναπαραγωγής. Τώρα από κει και πέρα κάνε ότι νομίζεις.

Απίστευτος ο υπολογισμός σου! Πόσο γέλασα! Εγώ το κατάλαβα το Μαριλιάκι...γι αυτο ετρεξε για τα τεστ ο αντρουλης.σε καταλαβαίνω απόλυτα όμως.κ εμεις απέχουμε.όχι πάντα, αλλά είπαμε να νηστεψουμε για να φαμε και το μήλο απ την αγ.ειρήνη που μας έφεραν αλλά μας χάλασε! Πιστεύω ότι θα σου γίνει πιο εντονο τις επόμενες μέρες.κ εμένα έτσι ήταν κ έκανα μετά την 20η μέρα ωορηξία.οποτε απο αυριο ξεκινάτε!

@orianna δεν βάζει μέσα κ τη διάρκεια ζωης του ωαρίου

πρίν από 36 λεπτά , linaa είπε:

Μμμ απτο θετικο φανταζομαι δεν θα γινετε σε μια ωρα θα γινετε  πιο μετα. Απλα θελουν να υπαρχει ειδη σπερμα μεσα οταν γινει η ωορηξια γιατι κ ακριβως ωρες δεν ξερει κανενας γιατρος αν δεν το βλεπει με υπερηχο θα διαφερει κ απο κοπελα σε κοπελα δηλαδη μπορει να γινει στις 25 ωρες πως να το ξερεις δεν εχει στανταρ εδω κ με pregnyl ξερεις ποσα χανουν οι γιατροι??. Το πιο σιγουρο ειναι να εχεις επαφες αμεσως κ μετα ωστε να υπαρχει ποσοτητα αρκετη κ πριν κ μετα. Γιατι κ το σπερμα ειναι ενας παραγοντας δεν ξερεις ποσο παειμεσα αν εζησε ολο κτλ κτλ

Με τις πρεγκνύλ βάζουν την ορμόνη.δηλ.κορύφωση κ μετα 36 ώρες γίνεται η ωορηξία.απλά σε παρακολουθεί μήπως γίνει νωρίτερα σε περίπτωση που είχε ξεκινήσει ο οργανισμός τη διαδικαδία από μόνος του.οπότε 24-36 ώρες μετα είναι η ωορηξία.κ απο επαφες με τις πρεγκνυλ μου έλεγε λιγο πριν την ωορηξία κ τη μέρα της ωορηξίας 2 φορες.ακριβώς αυτο που περιεγραψε το Ελενάκι κ έμεινε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , andrianni είπε:

Απίστευτος ο υπολογισμός σου! Πόσο γέλασα! Εγώ το κατάλαβα το Μαριλιάκι...γι αυτο ετρεξε για τα τεστ ο αντρουλης.σε καταλαβαίνω απόλυτα όμως.κ εμεις απέχουμε.όχι πάντα, αλλά είπαμε να νηστεψουμε για να φαμε και το μήλο απ την αγ.ειρήνη που μας έφεραν αλλά μας χάλασε! Πιστεύω ότι θα σου γίνει πιο εντονο τις επόμενες μέρες.κ εμένα έτσι ήταν κ έκανα μετά την 20η μέρα ωορηξία.οποτε απο αυριο ξεκινάτε!

@orianna δεν βάζει μέσα κ τη διάρκεια ζωης του ωαρίου

Με τις πρεγκνύλ βάζουν την ορμόνη.δηλ.κορύφωση κ μετα 36 ώρες γίνεται η ωορηξία.απλά σε παρακολουθεί μήπως γίνει νωρίτερα σε περίπτωση που είχε ξεκινήσει ο οργανισμός τη διαδικαδία από μόνος του.οπότε 24-36 ώρες μετα είναι η ωορηξία.κ απο επαφες με τις πρεγκνυλ μου έλεγε λιγο πριν την ωορηξία κ τη μέρα της ωορηξίας 2 φορες.ακριβώς αυτο που περιεγραψε το Ελενάκι κ έμεινε!!!

χα χα ξενυχτατε κ εσεις ε? Κ εγω σιδερωνω για να μην εχωτιοτα αυριο!! Ναι ετσι οπως τα λες ειναι θελουν επαφες κ πριν κ μετα οι γιατροι κ μενα αυτο μου εχει πει απτο θετικο κ μετα επαφες καθε μερα! Ειναι πολυπαραγοντικο το θεμα! Γιαυτο αφου ξοδευουμε τα λεφτα για τεστ δεν ειναι να χανουμε επαφες μολις δουμε το θετικο ο κοσμος να χαλαει!!!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@marillia εχω ειχα "θετικο"(σε εισαγωγικα γτ εμενα το θετικο μου ηταν πιο αχνο απο την φωτο που ανέβασες!) Παρασκευή στις 6.00 και επαφη ειχαμε το βραδυ αργα δλδ 2.00 και την επομενη μερα 2 φορες...

δεν κανω εμετους...εχω κάνει 3-4 ολα δεν κανω συχνα.. αναγουλες εχω λιγες και εχω αρχισει να μη χωνευω ευκολα το φαγητο...απο κοπωση δε καταλαβαινω θα ελεγα οχι ιδιαίτερα και οχι δε τρωω κανονικα..το κρεας δε το προτιμώ ουτε τα γλυκα κυριως σουπες φασολακια τοστ...απλα ξερεις τι παθαινω μοθ μαγειρευει η μαμα μου κ μου γεμίζει ολο το πιατο κ εγω απο την πεινα μου το τρωω ολο κ που να χωνεψω...μου εφτιαξε τωρα σουπα μου γεμισε ολο το πιατο κ τωρα εχω κατσει ξαπλα κ προσπαθω να χωνεψω...πολλα φαγητα δε μου κανει ορεξη να τα φαω...εσυ????ειδα εχεις αναγουλες...κανεις κ εμετους??

Καλημερουδια! Σε καποια εχουμε κοινα! Ειχα κοπωση στις διακοπες λογω 40 βαθμων κ ηλιου και στην τωρα προσπαθω να κοιμαμαι απλα καλα το βραδυ.

Απο φαγητα δεν θελω καθολου το κρεας....τα φασολακια αρακας κ φακες μου καθονται πολυ βαρια και οι μεγαλες ποσοτητες ολων των φαγητων, ομως παθαινω το ιδιο με εσενα κ δεν μπορω να αντισταθω κ να αδειασω τα πιατα. Οι πατατες παντα μ αρεσαν κ μ αρεσουν τα κριτσινια κ τα φρουτα κ τα παγωτααααα! Χθες βραδυ ειχα την πρωτη μ αναγουλα κ απλα επεσα να κοιμηθω κ σημερα ειμαι καλυτερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσιαααα μου ! Τι κανετε??? Τι νεα εχω χασει?? Διαβασα κατι τελευταια ποστ γιατι ειχα μερες να μπω!!!! @Ani ani @elenakii22 Εχω και εγω αναγουλες και δυσκολευομαι να χωνεψω! Ουτε τα κριτσινια ουτε τα παξιμαδια με βοηθανε που μου ειπαν! Τρωω οτι μου ερθει αλλα οχι σε μεγαλη ποσοτητα και η μονη λυση ειναι ο υπνος... με το που ξαπλωνω ειμαι ηδη καλυτερα. Δυσκολευομαι πολυ αλλα παρατηρησα οτι με αδειο στομαχι ειμαι χειροτερα. @marillia η νηστεια ειναι οπως την αισθανεται ο καθενας. Ειναι τι πιστευεις εσυ μεσα σου! Εαν εσυ δεν αισθανεσαι καλα μην κανεις τπτ ομως αυτο δε σημαινει οτι δεν μπορεις! Και εγω γνωριζω αυτα που σου ειπε η @stalitsa82.  Εγω κοριτσια πιστευα στο μηλαρακι της Αγιας Ειρηνης και εκανα το ταμα μου! Τον ιδιο μηνα εμεινα εγκυος! ΤΗΝ Ευγνωμονω! 

Βοηθεια μας,κοριτσια και χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν και οσους εχετε!! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα @Olivia3 τελικα πανω κατω ολες τα ιδια εχουμε. Τα κριτσινια με βοηθανε μαζι με τους πρωινους χυμους που πινω ως εκει ομως. Οντως το καλυτερο φαρμακο ειναι ο υπνος!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, orianna είπε:

Δλδ ρε κορίτσι δεν κάνεις σεξ 50+40+15 +Τετάρτες και Παρασκευές και συν τις μέρες που έχεις περίοδο;τι να πω... Παρά πολλοί ιερείς λένε ότι σε περίοδο τεκνοποιησης δεν νηστεύουν από επαφες. Δεν είναι σεξ διασκέδασης αλλά αναπαραγωγής. Τώρα από κει και πέρα κάνε ότι νομίζεις

Oχι καλέ.Δύο φορέσ το χρόνο κοινωνώ και κρατώ κάποιες μέρες πριν.Και  έτυχε να είναι τώρα γόνιμες!!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Χρόνια πολλά όσες γιορτάζουν!!!

9 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

εχω ειχα "θετικο"(σε εισαγωγικα γτ εμενα το θετικο μου ηταν πιο αχνο απο την φωτο που ανέβασες!) Παρασκευή στις 6.00 και επαφη ειχαμε το βραδυ αργα δλδ 2.00 και την επομενη μερα 2 φορες...

Ωραία να πάντα μπορούν να συμβούν δηλαδή με τα τεστάκια:).Σ ευχαριστώ και να χεις μια όμορφη  συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!!

9 ώρες πρίν, orianna είπε:

Λίνα όταν λέει 24-48 ώρες θα γίνει η ωορρηξια δεν βάζει μέσα και τη διάρκεια ζωής του ωαριου που είναι 12-24 ώρες σωστά;θα μπερδεύω εγώ στο τέλος μου φαίνεται. 

Και γω να σου πω την αλήθεια έχω μπερδευτεί αρκετά!!Που θα παέι όμως θα τα μάθω!!Αν υποθέσω ότι χτεσ 3 το μεσημέρι έγινε θετικό η ωορρηξία πότε γίνεται?Δηλαδή πότε θα αδιαθετήσω?14 μέρες πιάνω από σήμερα ή από χτες που είδα θετικό?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , marillia είπε:

Oχι καλέ.Δύο φορέσ το χρόνο κοινωνώ και κρατώ κάποιες μέρες πριν.Και  έτυχε να είναι τώρα γόνιμες!!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Χρόνια πολλά όσες γιορτάζουν!!!

Ωραία να πάντα μπορούν να συμβούν δηλαδή με τα τεστάκια:).Σ ευχαριστώ και να χεις μια όμορφη  συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!!

Και γω να σου πω την αλήθεια έχω μπερδευτεί αρκετά!!Που θα παέι όμως θα τα μάθω!!Αν υποθέσω ότι χτεσ 3 το μεσημέρι έγινε θετικό η ωορρηξία πότε γίνεται?Δηλαδή πότε θα αδιαθετήσω?14 μέρες πιάνω από σήμερα ή από χτες που είδα θετικό?

Χρόνια πολλά... Εμένα μου έρχεται 14 μέρες από σήμερα αν υποθέσουμε ότι χτες ήταν το θετικο.Μπορεί να μην ήταν όμως χτες. Τώρα που τελείωσε η νηστεία κάνε επαφή.προλαβαίνεις πιστεύω.

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε λες!!χρονια πολλα σε οσες γιορτάζουν!!

@Ani ani @Olivia3 πανω κατω στα ιδια ειμαστε!!!εγω κοριτσια αν κοιμηθω με αδειο στομαχι οταν ξυπνησω ειμαι χαλια!!!γενικα αν δεν φαω καλα(λογω δουλειας τρεχω ολη μερα δουλευω 9-14 κ 18-23) μετα απι λιγο ποναει η κοιλια μου κ αρχίζουν οι αναγουλες...απο χθες εχω παθει μια αγαπη στο τοστ σκετο ζαμπον!παγωτα εγω δε τρωω...δεν ειναι οτι με ανακατεύουν αλλα δε με τραβανε!Επίσης 2 φορες ηπια φυσικους χυμους την μια ημουν χαλια ολη μερα κ εκανα εμετο τπ βραδυ κ την αλλη ηταν η μερα ποτ ξεκινησε ο πονος τωρα προχθες που πραγματικά κοριτσια χωρις χαπι δε μπορουσα να σταθω...ευτυχώς ειμαι καλυτερα!!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...