Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Σας ευχαριστώ όλες!!! Έχω επαναληπτική την Τετάρτη. Σε αυτή την εμβρυομεταφορα το έντονο σύμπτωμα που είχα από τα μισά και μετά... και ακόμα το έχω.. είναι η δυσπεψια. Ότι τρώω το νιώθω σα να έφαγα μισο αρνί. Και τώρα έχουν ξεκινήσει και πονακια χαμηλά...τίποτα άλλο. Ουτε στήθος πρησμενο, ούτε καφέ σαν την προηγούμενη έμβρυομεταφορα που η χοριακη ανέβηκε ελάχιστα και έπεσε ούτε σαν άλλες εμβρυομεταφορες που είχα δεκατα. Και έχασα στην εμβρυομεταφορα και 1,8 σε κιλά...ότι πήρα από την κορτιζόνη στην προετοιμασία πριν την εμβρυομεταφορα το έχασα κατά την εμβρυομεταφορα γιατί λόγω της δυσπεψιας δε μπορούσα να φάω πολύ. Εσύ πως νιώθεις λογω αναμονης? Ευτυχώς είσαι εξωτερικό και Παρασκευή έχει μικροβιολογικα ανοιχτά. Ελλάδα ολα κλείνουν αύριο, Τετάρτη ξανά. 

      Σε ευχαριστώ πολύ! 🥰

       

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, marillia είπε:

Στις οδηγίες λέει απλά ότι το αχνό είναι αρνητικό.Πρέπει να είναι ίδιο με την άλλη γραμμή.Και γω πιστεύω θέλει λίγο ακόμα!!

Δεν μπορώ να δω τη φώτο για να σου πω και γω αλλά αφού το λένε τα κορίτσια θα θέλει και άλλο. Ίσως αύριο. Επαφουλα σήμερα. Ίσως καλύτερα έτσι γτ θα προλάβει και το σπερμα να Γίνει καλύτερο και περισσότερο μέχρι το θετικό.


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , marillia είπε:

Κορίτσια μου προβληματίστηκα.Εκανα ξανά στις 8 και ήταν πιο αχνή από το μεσημέρι?Τι σημαίνει?

Μμμ μπορει να μην σημαινει κ τιποτα αλλα μπορει κ να σημαινει οτι το μεσημερι ηταν το θετικο. Σε καποιες κοπελες η ορμονη ειναι τοσο γρηγορη που δεν προλαβαινεις να δεις τελειως σκουρο τεστακι πρεπει να εξασκηθεις με τα τεστακια λιγο γιαυτο πρεπει να εχεις πολλα για αρχη. Κανε τις επαφες σου εσυ κ σημερα κ αυριο οπωσδηποτε κ συνεχισε τα τεστακια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani ani είπε:

Κοριτσια μου μηπως ξερετε για τις αναγουλες αν μπορω να πιω κατι για να υποχωρησουν? Οχι φαρμακα..εννοω τυπου γαλα σοδα κτλ.

Δοκιμασε τα ολα λιγο λιγο κ οτι σε ανακουφιζει. Καθε κοπελα την ανακουφιζει κατι διαφορετικο. Η σοδα ειναι για καουρες πιο πολυ. Δοκιμασε γαλα φριγανιες που μαζευουν τα υγρα στο στομαχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Μμμ μπορει να μην σημαινει κ τιποτα αλλα μπορει κ να σημαινει οτι το μεσημερι ηταν το θετικο. Σε καποιες κοπελες η ορμονη ειναι τοσο γρηγορη που δεν προλαβαινεις να δεις τελειως σκουρο τεστακι πρεπει να εξασκηθεις με τα τεστακια λιγο γιαυτο πρεπει να εχεις πολλα για αρχη. Κανε τις επαφες σου εσυ κ σημερα κ αυριο οπωσδηποτε κ συνεχισε τα τεστακια.

Αχχχ γλυκιά μου με ηρέμησες.Ο άντρας μου στεναχωρέθηκε γιατί δεν κάναμε επαφή το μεσημέρι και λέει πάει την χάσαμε.Αν θεωρήσω  θετικό το μεσημέρι δεν έχω περιθώριο για επαφή μέχρι 24-36 ώρες?Με μπερδευούνννν.Θα ξανακάνω αύριοοο

πρίν από 8 λεπτά , Ani ani είπε:

Κοριτσια μου μηπως ξερετε για τις αναγουλες αν μπορω να πιω κατι για να υποχωρησουν? Οχι φαρμακα..εννοω τυπου γαλα σοδα κτλ.

Κοριτάκι μου έτσι είναι και η κολλητη μου.Τι βοήθα να τρώεει μικρά γεύματα ειδικά βράδυ γιατί τότε τις έχει.Και κρακεράκια,φρυγανίτσες κάτι κάνουν!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , marillia είπε:

Αχχχ γλυκιά μου με ηρέμησες.Ο άντρας μου στεναχωρέθηκε γιατί δεν κάναμε επαφή το μεσημέρι και λέει πάει την χάσαμε.Αν θεωρήσω  θετικό το μεσημέρι δεν έχω περιθώριο για επαφή μέχρι 24-36 ώρες?Με μπερδευούνννν.Θα ξανακάνω αύριοοο

Οχι δεν εχεις περιθωριο η ωορηξια μπορει να γινει κ αμεσως τιςεπομενες ωρες κ πρεπει να υπαρχει ειδη σπερμα μεσα. Δηλαδη μολις δεις το θετικο εχεις επαφες την ιδια μερα αν θες ναπετυχεις. Κ μην ξεχνας οτι το σπερμα πρεπει να ειναι φρεσκο οχι να εχουνπερασει 4 μερες απο την προηγουμενη επαφη.

Αυτο οτι η ωορηξια μπορει να γινει μεσα σε 36-48 ωρες σημαινει οτι απο τωρα κ για τις επομενες 48 ωρες ανα πασα στιγμη μπορει να γινει ωορηξια. Δεν σημαινει οτι περιμενεις 48 ωρες. Σημαινει απο το θετικο τεστ κ για 48 ωρες εχεις καθε μερα επαφες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , marillia είπε:

Αχχχ γλυκιά μου με ηρέμησες.Ο άντρας μου στεναχωρέθηκε γιατί δεν κάναμε επαφή το μεσημέρι και λέει πάει την χάσαμε.Αν θεωρήσω  θετικό το μεσημέρι δεν έχω περιθώριο για επαφή μέχρι 24-36 ώρες?Με μπερδευούνννν.Θα ξανακάνω αύριοοο

Κοριτάκι μου έτσι είναι και η κολλητη μου.Τι βοήθα να τρώεει μικρά γεύματα ειδικά βράδυ γιατί τότε τις έχει.Και κρακεράκια,φρυγανίτσες κάτι κάνουν!!

Σε ευχαριστω πολυ! Θα το εφαρμοσω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδευεσε τα τεστακια ειναι μολις δουμε θετικο αμεσως επαφη για τουλαχιστον 3 μερες. Κ δεν σημαινει οτι επειδη εχουμε τεστακια δενεχουμε επαφες. Καθε τρεις μερες θελει επαφη ή εκσπερματωση τελως παντων ο αντρας ειναι σημαντικο μην ξεχνιεστε γιατι παει τσαμπα η επαφη marillia.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

Οχι δεν εχεις περιθωριο η ωορηξια μπορει να γινει κ αμεσως τιςεπομενες ωρες κ πρεπει να υπαρχει ειδη σπερμα μεσα. Δηλαδη μολις δεις το θετικο εχεις επαφες την ιδια μερα αν θες ναπετυχεις. Κ μην ξεχνας οτι το σπερμα πρεπει να ειναι φρεσκο οχι να εχουνπερασει 4 μερες απο την προηγουμενη επαφη.

Αυτο οτι η ωορηξια μπορει να γινει μεσα σε 36-48 ωρες σημαινει οτι απο τωρα κ για τις επομενες 48 ωρες ανα πασα στιγμη μπορει να γινει ωορηξια. Δεν σημαινει οτι περιμενεις 48 ωρες. Σημαινει απο το θετικο τεστ κ για 48 ωρες εχεις καθε μερα επαφες.

Αρά εν μέρη είχε δίκιο ο άντρας μου.Το βλέπω πολύ πιθανό όπως ήρθαν τα πράγματα να μην καταφέρουμε κάτι.Αλλά δεν πειράζει μέχρι να τα μάθω!!Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι αύριο θέλω να κοινωνήσω και είμαι σε δίλημμα.Αλλά μάλλον θα πάω εκκλησία και θα αφήσω για αύριο τις επαφές!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Αρά εν μέρη είχε δίκιο ο άντρας μου.Το βλέπω πολύ πιθανό όπως ήρθαν τα πράγματα να μην καταφέρουμε κάτι.Αλλά δεν πειράζει μέχρι να τα μάθω!!Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι αύριο θέλω να κοινωνήσω και είμαι σε δίλημμα.Αλλά μάλλον θα πάω εκκλησία και θα αφήσω για αύριο τις επαφές!!

Ε πρωτη φορα με τα τεστακια θα μαθεις σιγα σιγα. Παντως γενικα θελει να εχεις συχνα επαφες για να πεις οτι προσπαθησες σοβαρα θελει δουλεια ηαληθεια ειναι. Τα τεστακια βοηθανε λιγο απλα για να μην τρεχεις καθε μερα. Αλλα καθε τρεις μερες δεν το αποφευγεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Ε πρωτη φορα με τα τεστακια θα μαθεις σιγα σιγα. Παντως γενικα θελει να εχεις συχνα επαφες για να πεις οτι προσπαθησες σοβαρα θελει δουλεια ηαληθεια ειναι. Τα τεστακια βοηθανε λιγο απλα για να μην τρεχεις καθε μερα. Αλλα καθε τρεις μερες δεν το αποφευγεις.

Το αφήσα τόσες μέρες λόγω νηστείας.Ειλικρινά δεν περίμενα να έχω τώρα ωορρηξία.Είμαι σήμερα 14 μέρα.Και ο κύκλος συνήθως είναι πάνω από 32.Και λέω ωραία θα κοινωνήσω στη γιορτή μου και μετά θα έχω ωορρηξία.Δεν το πιστευώωωω!!:)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , marillia είπε:

Το αφήσα τόσες μέρες λόγω νηστείας.Ειλικρινά δεν περίμενα να έχω τώρα ωορρηξία.Είμαι σήμερα 14 μέρα.Και ο κύκλος συνήθως είναι πάνω από 32.Και λέω ωραία θα κοινωνήσω στη γιορτή μου και μετά θα έχω ωορρηξία.Δεν το πιστευώωωω!!:)

 

Ε δεν πειραζει βοηθεια σου να ειναι. Μπορει να δεις αυριο θετικο τεστακι! Αλλιως τον επομενο μηνα παρε ταπολλα τεστακια να κανεις συνεχεια ναμαθεις!

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Ε δεν πειραζει βοηθεια σου να ειναι. Μπορει να δεις αυριο θετικο τεστακι! Αλλιως τον επομενο μηνα παρε ταπολλα τεστακια να κανεις συνεχεια ναμαθεις!

Σ ευχαριστώ πολύυυυ!!Η χάρη της Παναγίτσας να μας βοηθήσει όλες.Και τις εγκυούλες,να γίνουμε και μεις μανούλες και να έχουμε υγεία!!Θα πάρω από internet να χω μπόλικα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , marillia είπε:

Το αφήσα τόσες μέρες λόγω νηστείας.Ειλικρινά δεν περίμενα να έχω τώρα ωορρηξία.Είμαι σήμερα 14 μέρα.Και ο κύκλος συνήθως είναι πάνω από 32.Και λέω ωραία θα κοινωνήσω στη γιορτή μου και μετά θα έχω ωορρηξία.Δεν το πιστευώωωω!!:)

Συγγνώμη που επεμβαίνω @marillia αλλά σε συζήτηση που έχει κάνει μια φίλη μου με ιερέα της έχει πει ότι εφόσον είσαι παντρεμένη και προσπαθείς για παιδί, ακόμη και σε περίοδο νηστείας μπορείς να κάνεις ελεύθερα με τον άντρα σου.. Βέβαια είναι μεγάλη συζήτηση, όπως νιώθει ο καθένας, απλά κι εγώ το Πάσχα είχα προβληματιστεί γιατί οι γόνιμες μου έπεφταν τη Μ.Εβδομαδα και έτσι μου το έιπε η φίλη μου και λίγο ηρέμησα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...