Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι καταρχήν καλή επιτυχία, με όποιο τρόπο κι αν επιλέξεις να συνεχίσεις.. με τα στοιχεία που δίνεις δεν είναι εύκολο να σου πει κάποιος γνώμη, γιατί παίζει ρόλο και η ηλικία σου, πως ανταποκρίθηκε ο οργανισμός σου στη διέγερση, για ποιο λόγο σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί α απέτυχαν οι ετ σου.. και σίγουρα παίζει και ρόλο πόσο κουράγιο, ψυχικά και οικονομικά έχεις , ώστε να κάνεις και άλλη προσπάθεια με δικά σου.. η αλήθεια είναι ότι η fsh σε αυτή την τιμή δεν είναι και πολύ καλός δείκτης, αλλά οι ορμονολογικες δείχνουν πως πήγε ο κύκλος εκείνο το μήνα. Μμαλλπορεί δλδ να έχεις και καλύτερους κύκλους..

      Η δωρεά απ' την άλλη είναι μια μέθοδος που σου δίνει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σίγουρα πολύ υψηλότερα απ' ο,τι έχει μια γυναίκα με ΠΩΑ με δικά της ωάρια. Είμαι ομοιοπαθης, δεν έφτασα ποτέ σε ετ με δικά μου, έκανα και ελάχιστες προσπάθειες έτσι κι αλλιώς. Αυτή τη στιγμή έχω δίδυμα,με την πρώτη προσπάθεια με δανεικά και δεν τα αλλάζω με τίποτα... Μίλα με τον εξωσωματικό σου να δεις τι σου προτείνει και εδώ είμαστε αν χρειαστείς πληροφορίες!

      Ευχαριστώ πολύ..είμαι 37..πρώτη διέγερση το 21 2 ωοθυλάκια το ένα άδειο το άλλο έφτασε 3ης μέρας αρνητικό..το 22 διέγερση με ένα ωάριο πάλι τον επόμενο μήνα κάναμε με 2 ωοθυλάκια το ένα δεν γονιμοποιηθηκε κ βάλαμε τα δύο μαζί πάλι αρνητικό.μαλλον απέτυχαν λόγω εμβρύων.α έχω ένα ινομυωμα που δεν ενοχλεί.εχω κ κάποια αυτοάνοσα κ προδιάθεση για ζάχαρο..ο σύζυγος εχει κιρσοκήλη κ δεν είναι καλά τα σπερμοδιογραμματα.γιαυτο δεν κάνω συνέχεια εξωσωματική δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα κ σκέφτομαι τη δωρεά..με τον γιατρό είχα μιλήσει τον Νοέμβριο κ μου είχε πει πάλι για διέγερση οπότε σκέφτομαι να πάρω κ άλλη γνώμη.Να σου ζήσουν τα μικρακια σου!!!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Συμφωνουμε ολοι τελικα οτι δεν παιρνουμε αντιβιωση χωρις λογο.εγω εχω να παρω χρονια αντιβιωση.ο γιος μου ακομα δεν εχει παρει.περυσι μου ειπε η παιδιατρος μην του βαζεις αυτη την αλοιφη γιατι εχει αντιβιωση και για το καλο ολων των παιδιων δεν πρεπει να την βαζουμε γιατι εχει γινει ανθεκτικο το μικροβιο.το μονο που ειπα ειναι να μην ειμαστε κατηγορηματικοι με τον γιατρο των αλλων γιατι μεσα απο εδω δεν ξερουμε ολες τις πληροφοριες επισης λεγαμε για γιατρους εκεινη την στιγμη και τις ιστοριες μας δεν υπαρχει λογος αναστατωσης.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Εγώ συγγνώμη αλλά δεν θέλω να τσακωθω με κανένα! Ούτε προσωπικά έθιξε καμία. 

@marillia  είσαι τσαντισμένη μαζί μου. Φυσικα το λογο δεν τον κατανοω. Ζήτησα συγγνώμη  (χωρίς φυσικά να σου έχω κάνει κατι) αλλά το είπα με πάσα  ειλικρίνεια γιατί ένιωσα πως προσβλήθηκες. Παρ' όλα αυτά  δεν είπα κάτι για εσένα ούτε σε κορόιδεψα ούτε σε προσβαλα  ούτε τίποτα! Λογικο ειναι να παρεις οτι σπυ εδωσε ο γιατρος σου που του εχεις και αδυναμία και εμπιστοσύνη. Και γι'αυτό το λόγω υπάρχουν και εκστρατείες και σχέδια δράσεις ως προς την εξάλειψη της άσκοπης χρήσης αντιβιοτικών ώστε να κατανοήσει  και ο απλός πολίτης κάποια πράγματα κι ας μην είναι γιατρός. Πάντως σε καμία περίπτωση δεν θέλησα να το παίξω εκκολαπτόμενη γιατρός.  Μου αρέσει αυτό που έχω σπουδασει. Χαχα. 

Όσο γιατί δε σε ρώτησα με πμ  τι έχεις ... ειπες πως ειχες  κρυωματακι. Αλλά και αυτό να μην ήταν ειπαμε... Δεν είμαι γιατρός.

Το σταματάω εδω. Ζητάω συγγνώμη για όλο αυτό. Αλλά ήρθα σε πολύ δύσκολη θέση.  Καμία δεν έβρισα καμία δεν χλευασα! Είπα μόνο ότι σε ιωσης δεν παίρνουμε αντιβίωση και επειδή είπα στην Μαριλια  να χαίρεται τον γιατρό της που της έδωσε αντιβίωση  σε κρύωμα έγινε τώρα όλο έγινε όλο αυτό. Λυπάμαι. Ειλικρινά έχω στεναχωρηθεί πολύ.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, orianna είπε:

εγω ηξερα τι ειχες γι αυτο δεν ρωτησα...χαχαχαχα

αλλα δεν συμφωνω σε ολα...ο γιατρος μας πρεπει να τα ξερει ολα..ο γιατρος του ικα που τον θελουμε για να μας γραψει εξετασεις και θα μας δει παλι δεν ξερω και γω ποτε δεν χρειαζεται να ξερει τα παντα. αν εσυ λοιπον ηθελες να κανεις εξετασειις για να σου φυγει το αγχος αλλα δεν καλυπτες τον ενα χρονο προσπαθειων θα πρεπε να πεις την αληθεια?? στο γιατρο του ικα???γνωριζοντας οτι δεν θα σου τις γραψει και θα τις πληρωσεις απο την τσεπη σου?

χαχαχχα δεν υπάρχεις!!!Νομίζω αν πας στον γυναικολόγο που σε παρακολουθεί και θες να σου γράψει εξετάσεις θα πάρει 10ε!!Αν θεωρεί ότι δεν θες τότε δεν τις κάνεις!!Δεν είναι καθόλου τυχαίο που σε ζευγάρια έως 33 ετών λένε εξετάσεις μετά από χρόνο προσπαθειών.Η σύλληψη δεν είναι εύκολη υπόθεση.Γιατί πες ότι βγουν όλα καλά μπαίνει στο χειρότερο τρυπάκι ever ανεξήγητη υπογονιμότητα.Εγώ είμαι ένα άτομο που τρέχω γενικά σε γιατρούς και εξετάσεις και όμως άντεξα και πήγα μετά από 12μήνες για να ψαχτώ!!

πρίν από 3 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Εγώ συγγνώμη αλλά δεν θέλω να τσακωθω με κανένα! Ούτε προσωπικά έθιξε καμία. 

@marillia  είσαι τσαντισμένη μαζί μου. Φυσικα το λογο δεν τον κατανοω. Ζήτησα συγγνώμη  (χωρίς φυσικά να σου έχω κάνει κατι) αλλά το είπα με πάσα  ειλικρίνεια γιατί ένιωσα πως προβλήθηκες. Παρ' όλα αυτά  δεν είπα κάτι για εσένα ούτε σε κορόιδεψα ούτε σε προσβαλα  ούτε τίποτα! Λογικο ειναι να παρεις οτι σπυ εδωσε ο γιατρος σου που του εχεις και αδυναμία και εμπιστοσύνη. Και γι'αυτό το λόγω υπάρχουν και εκστρατείες και σχέδια δράσεις ως προς την εξάλειψη της άσκοπης χρήσης αντιβιοτικών ώστε να κατανοήσει  και ο απλός πολίτης κάποια πράγματα κι ας μην είναι γιατρός. Πάντως σε καμία περίπτωση δεν θέλησα να το παίξω εκκολαπτόμενη γιατρός.  Μου αρέσει αυτό που έχω σπουδασει. Χαχα. 

Όσο γιατί δε σε ρώτησα με πμ  τι έχεις ... ειπες πως ειχες  κρυωματακι. Αλλά και αυτό να μην ήταν ειπαμε... Δεν είμαι γιατρός.

Το σταματάω εδω. Ζητάω συγγνώμη για όλο αυτό. Αλλά ήρθα σε πολύ δύσκολη θέση.  Καμία δεν έβρισα καμία δεν χλευασα! Είπα μόνο ότι σε ιωσης δεν παίρνουμε αντιβίωση και επειδή είπα στην Μαριλια  να χαίρεται τον γιατρό της που της έδωσε αντιβίωση  σε κρύωμα έγινε τώρα όλο έγινε όλο αυτό. Λυπάμαι. Ειλικρινά έχω στεναχωρηθεί πολύ.

Βασικά σήμερα δεν είχα σκοπό να σου πω κάτι πάνω σε αυτό!!Απάντησα στη γιατρίνα μας!!Γνωρίζομαστε εδώ μεσά σιγά σιγά και κατανοούμε τι ενοχλεί την καθεμία.Εχώ ένα ευαίσθητό σημείο.Την νοημοσύνη μου που δεν μπορώ να μου την αμφισβητούν.Πειράχτηκα γιατί εννοείτε δεν με έβρισες αλλά στο σημείο ότι ο γιατρός μου πάσαρε αντιβίωση λες και είμαι χαζούλα και δεν ξέρω τι παίζει.Λάθος μου που είπα κρυωματάκι αλλά βαρέθηκα να αναλύσω πρωινιάτικα γιατί η περιγραφή που με οδήγησε στο γιατρό ήταν λίγο αηδιαστική.Η τηλειατρική που ανέφερα πήγαινε στα γυναικολογικά.Να λέμε εμπειρίες αλλά πολλές φορές μπορεί να μπερδέψουμε κάποια κοπέλα.Εχουμε φτάσει σε σημείο όλες να φοβόμαστε με το που μαθαίνουμε εγκυμοσύνη για παλίνδρομη από όλα αυτά που διαβάζουμε!!Ρωτάμε και μεις πράγματα που μόνο γιατρός μπορεί να στα πεί.

Δεν θέλω να στεναχωριέσαι καθόλουυυυυ!!!Οπως λες από αγάπη ήθελες να με συμβουλέψεις!!!Αλλά και συ με έβγαλες ότι συμβάλω στην ενδυνάμωση των ιών χαχχαχχχα!!Εχώ περάσει πολλά γλυκιά μου με αμυγδαλές,φαρυγγίτιδες και είμαι ευαίσθητη σε αυτό το θέμα!!Ολα καλά λοιπόν ας προχωρήσουμε παρακάτω και περιμένω να διαβάζω τα νεάκια σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Η χθεσινη μερα ηταν καπως παντως πολλες εντασεις. Εγω πηγαινοερχομουν στο σπιτι σαν την τρελη και εγραφα αβερτα εδω χαχαχα. Οποια ασχολειται με τα ζωδια να μιλησει τωρα! Τι εγινε χθες τελικα? Ηταν ο Ερμης αναδρομος τι?!?!?!

  • Μου αρέσει 3

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MelinaFo είπε:

Η χθεσινη μερα ηταν καπως παντως πολλες εντασεις. Εγω πηγαινοερχομουν στο σπιτι σαν την τρελη και εγραφα αβερτα εδω χαχαχα. Οποια ασχολειται με τα ζωδια να μιλησει τωρα! Τι εγινε χθες τελικα? Ηταν ο Ερμης αναδρομος τι?!?!?!

Θα συμφωνήσω!!Εγώ ήμουν χάλια,στον άντρα μου μπήκε γρέζι στο μάτι και παρόλιγον να κάνει ράμματα και ο πεθερός μου έφτασε νοσοκομείο σήμερα από την μέση του!!Η μαμά λεει ότι είχαμε έκλειψη πριν λίγες μέρες!!Μάλλον αυτό φταίει χαχχαχ!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Θα συμφωνήσω!!Εγώ ήμουν χάλια,στον άντρα μου μπήκε γρέζι στο μάτι και παρόλιγον να κάνει ράμματα και ο πεθερός μου έφτασε νοσοκομείο σήμερα από την μέση του!!Η μαμά λεει ότι είχαμε έκλειψη πριν λίγες μέρες!!Μάλλον αυτό φταίει χαχχαχ!!!

Ελα ρε συ σοβαρα???? Περαστικα σας βρε παιδιμ! Χμμμμ εκλειψη ε αυτα ειναι σεληνιαστηκαμε!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MelinaFo είπε:

Ελα ρε συ σοβαρα???? Περαστικα σας βρε παιδιμ! Χμμμμ εκλειψη ε αυτα ειναι σεληνιαστηκαμε!

Μη συζητάς!!!Ευχαριστώ πολύ!!Για να μη πω και κάτι άλλες στραβές εκτός υγείας!!Αλλά αντέχουμε χαχχα!!Οπως τα λες!!!Σεληνιαστήκαμε.Εν τω μεταξύ κολλητή μου έφτασε στο νοσοκομειο με αλλεργικό σοκ,ο ανηψιός μου έπαθε σταφυλόκοκκο και η νύφη μου ιγμορίτιδα!!Θέλω να ακούσω κάτι ευχάριστω!!Ας μας πει κάποια για εγκυμοσύνηηηη!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , marillia είπε:

Θα συμφωνήσω!!Εγώ ήμουν χάλια,στον άντρα μου μπήκε γρέζι στο μάτι και παρόλιγον να κάνει ράμματα και ο πεθερός μου έφτασε νοσοκομείο σήμερα από την μέση του!!Η μαμά λεει ότι είχαμε έκλειψη πριν λίγες μέρες!!Μάλλον αυτό φταίει χαχχαχ!!!

Περαστικά του. Ο δικός μου έπαθε το ίδιο την Κυριακή. Τον έστειλα με το ζόρι στον οφθαλμίατρο και ευτυχώς δηλαδή. Βάζει τα κολύρια του και έχει βελτιωθεί πολύ. Υπομονή θέλει! 

Δεν πιστεύω στα ζώδια, αλλά και εμείς χτες το βράδυ ψιλοαρπαχτηκαμε και κανείς μας δεν κατάλαβε ούτε το λόγο ούτε την αφορμή! Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Μη συζητάς!!!Ευχαριστώ πολύ!!Για να μη πω και κάτι άλλες στραβές εκτός υγείας!!Αλλά αντέχουμε χαχχα!!Οπως τα λες!!!Σεληνιαστήκαμε.Εν τω μεταξύ κολλητή μου έφτασε στο νοσοκομειο με αλλεργικό σοκ,ο ανηψιός μου έπαθε σταφυλόκοκκο και η νύφη μου ιγμορίτιδα!!Θέλω να ακούσω κάτι ευχάριστω!!Ας μας πει κάποια για εγκυμοσύνηηηη!!

Τι λες βρε παιδιμ εσεις τα σπασατε τα ρεκορ! Ελα ντε που ειναι η @caramel_83 βαλε παιδι μ την λιστα!!!!! Ποιες περιμενουμε? Περνανε οι μερες την προηγουμενη βδομαδα ειχαμε 3 αν δεν κανω λαθος. Αιντε να οργανωθουμε!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , marillia είπε:

χαχαχχα δεν υπάρχεις!!!Νομίζω αν πας στον γυναικολόγο που σε παρακολουθεί και θες να σου γράψει εξετάσεις θα πάρει 10ε!!Αν θεωρεί ότι δεν θες τότε δεν τις κάνεις!!Δεν είναι καθόλου τυχαίο που σε ζευγάρια έως 33 ετών λένε εξετάσεις μετά από χρόνο προσπαθειών.Η σύλληψη δεν είναι εύκολη υπόθεση.Γιατί πες ότι βγουν όλα καλά μπαίνει στο χειρότερο τρυπάκι ever ανεξήγητη υπογονιμότητα.Εγώ είμαι ένα άτομο που τρέχω γενικά σε γιατρούς και εξετάσεις και όμως άντεξα και πήγα μετά από 12μήνες για να ψαχτώ!!

marilia  εγω δεν λεω να κανεις εξετασεις και μετα να βγουν καλες και να λες οτι εχεις ανεξηγητη υπογονιμοτητα και να μην εχεις προσπαθσει ουτε χρονο...χαχαχα οποιος το κανει αυτο απλα δεν υπαρχει.. εγω ηθελα και εκανα τις εξετασεις που επρεπε απο την αρχη και ξεαγχωθηκα και θεωρησα οτι καποια στιγμη θα ερθει το μωρο. ο λογος που οι γιατροι σου γραφουν εξετασεις μετα απο ενα χρονο ειναι το κοστος..το χρημα λοιπον. η υπογονιμοτητα αφορα 1στα 5 ζευγαρια... αν δεν βρισκαν ενα παραθυρο ολα τα ζευγαρια θα καναν εξετασεις πιθανον τσαμπα και θα χρεωναν το κρατος αλλα και αυτο το ενα με το προβληημα δεν θα εκανε ενα χρονο ματαιων προσπαθειων.

ας παρουμε για παραδειγμα τη λουπιτα που για μια αντιβιωση 2 ε εχασε ενα χρονο χωρις να εχει ελπιδα συλληψης.. γιατι? για να μην χρεωνεται το ΕΣΥ περιττες εξετασεις...οχι ρε φιλε δεν το πληρωνω εγω απ τα 18 για να την βγαζει τζαμπα κιολας...η που για να σου γραψουν εξετασεις θρομβοφιλιας πρεπει να εχεις 4 παλλινδρομες...επειδη οι εξετασεις ειναι ακριβες βαλαν ως ορο να χασεις 4 μωρα για να στις γραψουν..ε οχι που δεν θα πω και ψεμματα αμα θελω να κανω εξετασεις...

 


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MelinaFo είπε:

Τι λες βρε παιδιμ εσεις τα σπασατε τα ρεκορ! Ελα ντε που ειναι η @caramel_83 βαλε παιδι μ την λιστα!!!!! Ποιες περιμενουμε? Περνανε οι μερες την προηγουμενη βδομαδα ειχαμε 3 αν δεν κανω λαθος. Αιντε να οργανωθουμε!

Δεν θυμάμαι και γω!!Εγώ ακόμα να δω γόνιμες και αμφιβάλω για αυτό το μήνα χαχαχχ!!Μάλλον είμαι 17 μέρα αλλά δεν κοιτάω στην εφαρμογή!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , marillia είπε:

χαχαχχα δεν υπάρχεις!!!Νομίζω αν πας στον γυναικολόγο που σε παρακολουθεί και θες να σου γράψει εξετάσεις θα πάρει 10ε!!Αν θεωρεί ότι δεν θες τότε δεν τις κάνεις!!Δεν είναι καθόλου τυχαίο που σε ζευγάρια έως 33 ετών λένε εξετάσεις μετά από χρόνο προσπαθειών.Η σύλληψη δεν είναι εύκολη υπόθεση.Γιατί πες ότι βγουν όλα καλά μπαίνει στο χειρότερο τρυπάκι ever ανεξήγητη υπογονιμότητα.Εγώ είμαι ένα άτομο που τρέχω γενικά σε γιατρούς και εξετάσεις και όμως άντεξα και πήγα μετά από 12μήνες για να ψαχτώ!!

Βασικά σήμερα δεν είχα σκοπό να σου πω κάτι πάνω σε αυτό!!Απάντησα στη γιατρίνα μας!!Γνωρίζομαστε εδώ μεσά σιγά σιγά και κατανοούμε τι ενοχλεί την καθεμία.Εχώ ένα ευαίσθητό σημείο.Την νοημοσύνη μου που δεν μπορώ να μου την αμφισβητούν.Πειράχτηκα γιατί εννοείτε δεν με έβρισες αλλά στο σημείο ότι ο γιατρός μου πάσαρε αντιβίωση λες και είμαι χαζούλα και δεν ξέρω τι παίζει.Λάθος μου που είπα κρυωματάκι αλλά βαρέθηκα να αναλύσω πρωινιάτικα γιατί η περιγραφή που με οδήγησε στο γιατρό ήταν λίγο αηδιαστική.Η τηλειατρική που ανέφερα πήγαινε στα γυναικολογικά.Να λέμε εμπειρίες αλλά πολλές φορές μπορεί να μπερδέψουμε κάποια κοπέλα.Εχουμε φτάσει σε σημείο όλες να φοβόμαστε με το που μαθαίνουμε εγκυμοσύνη για παλίνδρομη από όλα αυτά που διαβάζουμε!!Ρωτάμε και μεις πράγματα που μόνο γιατρός μπορεί να στα πεί.

Δεν θέλω να στεναχωριέσαι καθόλουυυυυ!!!Οπως λες από αγάπη ήθελες να με συμβουλέψεις!!!Αλλά και συ με έβγαλες ότι συμβάλω στην ενδυνάμωση των ιών χαχχαχχχα!!Εχώ περάσει πολλά γλυκιά μου με αμυγδαλές,φαρυγγίτιδες και είμαι ευαίσθητη σε αυτό το θέμα!!Ολα καλά λοιπόν ας προχωρήσουμε παρακάτω και περιμένω να διαβάζω τα νεάκια σου!!!

Εντάξει το σταματάμε εννοείται γιατί ειλικρινά στεναχωρήθηκα.  Δεν μου κάνει κέφι να μπαίνω μετά από αυτό. Αλλά μόνο δύο σημεία να σταθούμε και τέλος  (για να μην υποβόσκει όλο αυτό)

Α) δεν σε είπα  (εμμέσως πλην σαφώς) χαζή γιατί πήρες ότι πήγε να σου πάσαρε ο γιατρός αλλά για τον γιατρό ΚΑΙ ΜΌΝΟ Γι' αυτόν μίλησα που σε κρύωμα λες ότι σου έδωσε αντιβίωση.  Είπα κάπου "ρε κορίτσι καλά χαζή είσαι που παίρνεις αντιβίωση " μόνο για τον γιατρό μίλησα. Εξ' άλλου Μαριλιακι, Το τι είμαστε  το ξέρουμε καλά εμείς δεν μας επηρεάζει η γνώμη κανενός. Καλύτερα να μην υπάρχουν ευαισθησίες σε θέματα που προσβάλλουν είτε τη νοητική μας υπόσταση είτε γενικοτερα για την προσωπικότητα μας. Είδες πχ εγώ δεν ελλοχευσα ούτε υπονομευσα  (ΕΙΛΙΚΡΙΝΆ ΣΤΟ ΛΈΩ) παρ'ολα αυτά προσβλήθηκες. Εννοείται πως κόβει το μυαλό σου και το έχουμε δει!!

Και β) δυστυχώς θέλοντας και μη όταν κάποιος έχει πάρει στη ζωή του αρκετές φορές αντιβίωση συμβάλει στην πρόκληση ανθεκτικών και μεταλλαγμένων μικροβιακων λοιμώξεων που επηρεάζει ακόμα και τον διπλανό μας που μπορεί να έχει πάρει αντιβίωση 1 φορά στη ζωή του. 

Αυτά και τέλος! Ελπίζω να συνεχίσουμε όπως μέχρι προχθές.  Την άποψή μου δεν την ξαναλέω ακόμα κι αν ερωτηθω.  Και αυτό όχι γιστι προσβληθηκα ειμαι στο χώρο του φαρμακείου από γεννησιμιού εκεί πήγαινα όταν σχολουσα ακομα και απο το νηπιο και καθόμουν ως το βράδυ και αφουγκραζομουν. Σε φιλώ! Μουατσ

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , orianna είπε:

ας παρουμε για παραδειγμα τη λουπιτα που για μια αντιβιωση 2 ε εχασε ενα χρονο χωρις να εχει ελπιδα συλληψης.. γιατι? για να μην χρεωνεται το ΕΣΥ περιττες εξετασεις...οχι ρε φιλε δεν το πληρωνω εγω απ τα 18 για να την βγαζει τζαμπα κιολας...η που για να σου γραψουν εξετασεις θρομβοφιλιας πρεπει να εχεις 4 παλλινδρομες...επειδη οι εξετασεις ειναι ακριβες βαλαν ως ορο να χασεις 4 μωρα για να στις γραψουν..ε οχι που δεν θα πω και ψεμματα αμα θελω να κανω εξετασεις...

Συμφωνώ!!Αλλά επειδή έχω τρέξει άδικα πολλές φορές σπαταλάς άσκοπα λεφτά  και επειδή είμαι βασίλισσα του άγχους και καλές να βγούν το μυαλό πάει αλλού!!Κάνεις τρελά σενάρια μετά.Αν ήταν θα βάζαν στον προγεννητικο και ορμόνες και σπερμοδιάγραμμα.Είμαι υπερ των εξετάσεων την κατάλληλη στιγμή όμως.Οχι πχ μια κοπέλα προσπαθεί 6 μήνες και άντε ξεκίνα τρέξιμο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , orianna είπε:

marilia  εγω δεν λεω να κανεις εξετασεις και μετα να βγουν καλες και να λες οτι εχεις ανεξηγητη υπογονιμοτητα και να μην εχεις προσπαθσει ουτε χρονο...χαχαχα οποιος το κανει αυτο απλα δεν υπαρχει.. εγω ηθελα και εκανα τις εξετασεις που επρεπε απο την αρχη και ξεαγχωθηκα και θεωρησα οτι καποια στιγμη θα ερθει το μωρο. ο λογος που οι γιατροι σου γραφουν εξετασεις μετα απο ενα χρονο ειναι το κοστος..το χρημα λοιπον. η υπογονιμοτητα αφορα 1στα 5 ζευγαρια... αν δεν βρισκαν ενα παραθυρο ολα τα ζευγαρια θα καναν εξετασεις πιθανον τσαμπα και θα χρεωναν το κρατος αλλα και αυτο το ενα με το προβληημα δεν θα εκανε ενα χρονο ματαιων προσπαθειων.

ας παρουμε για παραδειγμα τη λουπιτα που για μια αντιβιωση 2 ε εχασε ενα χρονο χωρις να εχει ελπιδα συλληψης.. γιατι? για να μην χρεωνεται το ΕΣΥ περιττες εξετασεις...οχι ρε φιλε δεν το πληρωνω εγω απ τα 18 για να την βγαζει τζαμπα κιολας...η που για να σου γραψουν εξετασεις θρομβοφιλιας πρεπει να εχεις 4 παλλινδρομες...επειδη οι εξετασεις ειναι ακριβες βαλαν ως ορο να χασεις 4 μωρα για να στις γραψουν..ε οχι που δεν θα πω και ψεμματα αμα θελω να κανω εξετασεις...

 

Και αν δεν πεις ψεμματα πρεπει απλα να πληρωσεις με το παραπανω. Εγω επισκεφτηκα ειδικο αιματολογο για να μου γραψει οτι γραφεται κ επιπλεον μ εδωσε εξετασεις για αυτοανοσα κ νκ που στοιχησαν αρκετα.

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...