Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

 

καλημερα κοριτσακια μου, τι κανετε? εμενα ρε κοριτσια ειναι αρκετες μερες και ποναει η μεση μου  και δεν εχω κουραστει, δεν ξερω γιατι, το στηθος μου το ιδιο απο το Σαββατο και εχω πολλα υγρα, ελπιζω να ειναι καλη η ροη μου οταν ερθει η περιοδος γιατι θα στεναχωρηθω πολυ:-(

@Papaki@ρε αγαπη μια επαφη αρκει, ποτε δεν ξερεις ;)

@Ani ani πως εισαι σημερα κοριτσι μου?

@andrianni θυμισε μου λιγο αυτο με τον ανανα τι ειναι που ειπες χθες??

@MelinaFo κοριτσι μου δεν βρισκεις αλλον γιατρο καλυτερα?

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , orianna είπε:

Άμα δεν ξέρει αυτός σου λέμε εμείς που ξέρουμε...χαχαχα 

χαχαχαχαχα

εχω ηδη σημειωσει απο αυτα που μου γραψατε fsh , lh, E2 προλακτινη  και καλλιεργεια αεροβια και αναεροβια για μυκητες, χλαμυδια , ουρεοπλασμα μυκοπλασμα , βακτηρια κ σαλπιγγογραφεια

 

κατι άλλο?? χιχιχιχιχ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ritaki13 είπε:

χαχαχαχαχα

εχω ηδη σημειωσει απο αυτα που μου γραψατε fsh , lh, E2 προλακτινη  και καλλιεργεια αεροβια και αναεροβια για μυκητες, χλαμυδια , ουρεοπλασμα μυκοπλασμα , βακτηρια κ σαλπιγγογραφεια

 

κατι άλλο?? χιχιχιχιχ

Πόσο καιρό προσπαθείτε?Μπορεί να το έχεις αναφέρει και συγνώμη αν σε ξαναρωτάω!!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , aspa80 είπε:

Πόσο καιρό προσπαθείτε?Μπορεί να το έχεις αναφέρει και συγνώμη αν σε ξαναρωτάω!!

 

σιγα καλε, λογικο κ εγω ειστε τοσες πολλες που προσπαθω να "μαθω" και χανομαι , ποσο μαλλον να θυμασαι εμενα που ειμαι καινουρια!

λιγους μήνες και στην αρχη οχι εντατικα.ειναι ενα 2μηνο -3μηνο τωρα που το σκεφτομαι που κοιταω κ μια εφαρμογη ποτε μπορει να εχω ωορηξια. δεν εχω παρει ακομα τεστ ποτε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , ritaki13 είπε:

σιγα καλε, λογικο κ εγω ειστε τοσες πολλες που προσπαθω να "μαθω" και χανομαι , ποσο μαλλον να θυμασαι εμενα που ειμαι καινουρια!

λιγους μήνες και στην αρχη οχι εντατικα.ειναι ενα 2μηνο -3μηνο τωρα που το σκεφτομαι που κοιταω κ μια εφαρμογη ποτε μπορει να εχω ωορηξια. δεν εχω παρει ακομα τεστ ποτε.

Για σαλπιγγογραφία λίγο νωρίς δεν ειναι??Δεν εχω κανει αλλά δεν προσπαθείς καιρό απ οτι βλέπω...δεν ξέρω κιόλας γιατί και εγώ δεν τα ξέρω καλά τα ιατρικά!!!Αμα πας στο γιατρό και του πεις για εξετάσεις προγεννητικού θα ξέρει τι να σου γράψει πιστεύω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ritaki13 είπε:

σιγα καλε, λογικο κ εγω ειστε τοσες πολλες που προσπαθω να "μαθω" και χανομαι , ποσο μαλλον να θυμασαι εμενα που ειμαι καινουρια!

λιγους μήνες και στην αρχη οχι εντατικα.ειναι ενα 2μηνο -3μηνο τωρα που το σκεφτομαι που κοιταω κ μια εφαρμογη ποτε μπορει να εχω ωορηξια. δεν εχω παρει ακομα τεστ ποτε.

Αφου προσπαθειτε τοσο λιγο καιρο,  γιατι αγχωνεσαι βρε κοριτσι μου και θες να κανεις τοσες εξετασεις??  Νομιζω για αρχη ενας απλος προγεννητικος αρκει... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, MelinaFo είπε:

Κοριτσια μ γλυκα!

@Vila για το παπαγεωργιου θα κανω μια κινηση και γω

@Farmakotriftena η δικια μ οσο εκανα τεστ παπ καθε χρονο δεν με θυμοταν καν! Με την εγκυμοσυνη και ειδικα την επεμβαση με φωναζει γλυκια μ και αγαπη μ

@alina80 που θα παει θα το σκαρωσουμε και μεις αυτο πιστευω και γω!λιγο εμεινε ειμαστε κοντα!

@Papaki@ δηλαδη ο τυπος απο το νοσοκομειο μαζευει κοσμο για το ιδιωτικο του ιατρειο???? Αλλο δημοσιο δεν υπαρχει να πας? Συγνωμη αλλα θα το πω ειλικρινα δεν ειμαι διατεθειμενη να κανω τα παντα για ενα παιδι. Αν δεν ειναι η μοιρα μας  θα το δεχτουμε και οπως ειπε και η @Ungry girl θα παρω και ενα κουταβι γτ ο αντρας μ δεν μ παιρνει! Λεει πρωτα παιδι. Εχουμε χασει πριν ενα χρονο τον σκυλο μας και μ λεει και μωρο και κουταβι μαζι χαχαχαχαψα παιδια σκυλια

κι εγω σε αυτη την φαση ειμαι, δεν μπορω να κανω τα παντα για να κανω παιδι, συγνωμη αν ακουγεται ασχημο αυτο που λεω, απλα τουλλαχιστον τωρα ετσι το σκεφτομαι, δεν μπορω καν να μπω σε διαδικασια εξωσωματικης δεν εχω την δυναμη και πραγματικα θεωρω τις γυναικες αυτες πολυ δυνατες

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αφου προσπαθειτε τοσο λιγο καιρο,  γιατι αγχωνεσαι βρε κοριτσι μου και θες να κανεις τοσες εξετασεις??  Νομιζω για αρχη ενας απλος προγεννητικος αρκει... 

Εχετε δικιο, αλλα δε ξερω τι ειναι ο προγεννητικος :-( δεν ειναι οτι εχω αγχωθει ειναι οτι δεν εχω καποιον να με καθοδηγησει.παω δλδ ψαχνοντας να βρω τι εξετασεις πρεπει να κανω πχ. καπως ετσι. συγχωρεστε με αν γραφω βλακειες 

Link to comment
Share on other sites

@caramel_83 ποτε περιμενεις εσυ κοριτσι???  Λες αυτο το μηνα να περιμενεις αδικα και εχεις τοσα συμπτωματα???  

Οσο για το μεχρι που ειναι η καθεμια διατεθειμενη να φτασει,  νομιζω ειναι κατι που καθορίζεται από πολλούς παραγοντες... 

Just now, ritaki13 είπε:

Εχετε δικιο, αλλα δε ξερω τι ειναι ο προγεννητικος :-( δεν ειναι οτι εχω αγχωθει ειναι οτι δεν εχω καποιον να με καθοδηγησει.παω δλδ ψαχνοντας να βρω τι εξετασεις πρεπει να κανω πχ. καπως ετσι. συγχωρεστε με αν γραφω βλακειες 

Θα πας στο γυναικολογο και θα πεις εχεις ξεκινησει προσπαθειες για παιδακι (μην πεις ψεμματα για το διαστημα... Σε γιατρο και δικηγορο λεμε παντα την αληθεια)  και αυτος θα σου πει,  μιας και ειναι η δουλειά του... Εδω κουτσομπολιο και κουβεντα κανουμε... Δε γινεται να παιρνεις ιατρικες οδηγιες απο ενα φορουμ και να τις εμπιστεύεσαι... Φιλικα παντα


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , ritaki13 είπε:

χαχαχαχαχα

εχω ηδη σημειωσει απο αυτα που μου γραψατε fsh , lh, E2 προλακτινη  και καλλιεργεια αεροβια και αναεροβια για μυκητες, χλαμυδια , ουρεοπλασμα μυκοπλασμα , βακτηρια κ σαλπιγγογραφεια

 

κατι άλλο?? χιχιχιχιχ

Προγεστερονη μια βδομάδα πρίν την περίοδο. Η μία βδομάδα μετά την ωορρηξια σου. Το ίδιο είναι. Για τον άντρα σου σπερμοδιαγραμμα για τον άντρα σου κ καλλιέργεια για τα ίδια μικρόβια. 

Επίσης για σένα tsh κ γενικός ορμονικες έλεγχος θυροειδη αν δεν έχει γίνει ποτέ. Περιλαμβάνει κ τ3 τ4 και αντισωματα θυροειδη.βιταμίνη D. Τεστοστερόνη. Και υπέρυχο θυροειδη. 


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου βλακείες δεν γραφεις...μια φίλη μου τον μήνα που ξεκίνησε προσπάθειες πήγε στο γυναικολόγο και ζήτησε να της γράψει προγεννητικό...αυτός τις έγραψε όλες τις αιματολογικές που απαιτούνται (σαλπιγγογραφία σίγουρα δεν της έκανε) και της έδωσε περιθώριο χρόνου για να προκύψει εγκυμοσυνη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , MelinaFo είπε:

Ειναι πραγματικα τοσο αδικο ολο αυτο. Εχουμε τοσες αγωνιες τοσο αγχος και πρεπει να πηγαινουμε στον γιατρο και να τα χουμε 400 μην πει κατι μην εννοει κατι.... Χθες καταλαβα ποση ζημια μας εκανε αυτο το τελευταιο ραντεβου στην γιατρο. Γυρισε το αγορι μ και μ ειπε μηπως η εγκυμοσυνη που χασαμε ηταν η μοναδικη μας ευκαιρια για ενα παιδι? Ε δεν το δεχομαι αυτο υποννοεις κατι και ο αλλος γινεται χαλια 

Εσεις εφοσον πτευχατε μονοι σας συλληψη χωρις φαρμακα, τοτε θα ξανα μεινεις εγκυος!! Απλα παρακολουθα την ωορηξια σου για να εχετε περισσοτερες πιθανοτητες.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@caramel_83 ποτε περιμενεις εσυ κοριτσι???  Λες αυτο το μηνα να περιμενεις αδικα και εχεις τοσα συμπτωματα???  

Οσο για το μεχρι που ειναι η καθεμια διατεθειμενη να φτασει,  νομιζω ειναι κατι που καθορίζεται από πολλούς παραγοντες... 

Θα πας στο γυναικολογο και θα πεις εχεις ξεκινησει προσπαθειες για παιδακι (μην πεις ψεμματα για το διαστημα... Σε γιατρο και δικηγορο λεμε παντα την αληθεια)  και αυτος θα σου πει,  μιας και ειναι η δουλειά του... Εδω κουτσομπολιο και κουβεντα κανουμε... Δε γινεται να παιρνεις ιατρικες οδηγιες απο ενα φορουμ και να τις εμπιστεύεσαι... Φιλικα παντα

εγω περιμενω αν εκανα ωοριξια στις 5 τοτε ειχα συμπτωματα, πρεπει να ερθει σε 6 μερες. Τι εννοεις περιμενω αδικα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...