Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

Δημητρούλα μου τι κάνεις κορίτσι μου? ευχομαι όλα καλα σήμερα

@MelinaFo άστα! φοβαμαι μη φυγει κανενα κουμπί σήμερα χαλάσει το φερμουάρ απο το αμάνικάκι μου! χαχαχα

Γλυκουλες μου ευχαριστω πολυ που ρωτατε...κατα τις 5 θα παω στον.γιατρο αν και πιστευω οτι δεν εχω πολλες ελπιδες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 8 λεπτά , Papaki@ είπε:

εχει τύχει συναδελφος να πει στον αντρα μου , καλα κανε παιδί πρώτα και τα λεμε..γιατι λέγανε κατι για ανδρισμο...

και ηταν τον μήνα που είχαμε την αποβολή, πόσο κακία??? 

αλλά του απάντησε κ ο δικός μου... καταλλήλως 

Καλα ναι πολλες τετοιες χοντραδες συμβαινουν. Ακου τι ειπε στον ανθρωπο.με νευριαζει που το παιζουν καπως οταν κανουν παιδια. Και εγω εχω αλλα οκ και τι μ αυτο δεν με κανει καλυτερη φυσικα!χαζα ειναι αυτα!

@elenakii22 συγνωμη δεν καταλαβα.τωρα το διαβασα σωστα.να μπεις να νιωσεις και εσυ ηρεμη.μην αγχωνεσαι και εγω ειχα μπει για ενα σ.κ! 


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοιτα,  επειδη ειμαι του χωρου,  το βλεπω οπως θα το εβλεπα και στη δουλεια... Ειναι ενημερωτικο φορουμ συζητησης... Αυτα που καταθετει η καθεμια ειναι προσωπικες εμπειριες,  οι οποιες ομως σε καμια περιπτωση δεν μπορουν να γενικευτουν γιατι πολυ απλα βασιζονται σε ατομικα βιωματα. Για εμενα ενας γιατρος πρεπει να ξερει ΤΑ ΠΑΝΤΑ! Υπαρχει λογος που δίνουν ενα χρονικο διαστημα προσπαθειων πριν προβεις σε εξετασεις. Το οτι κατι ετυχε σε μια δε σημαινει οτι θα τυχει σε ολες. Και αν ειναι να εμπιστευομαστε περισσότερο προσωπικες μαρτυριες απο τη γνωμη καποιου επιστημονα που εχει σπαταλησει χρονο και χρημα για να αποκτησει πτυχια,  τοτς ας γυρίσουμε στις εποχες που δεν υπηρχαν γυναικολογοι αλλα η μαμη του χωριου.. Λυπαμαι,  αλλα ετσι ειναι...Εκαστος στο ειδος του. 

Σωστα. Για αυτο καθε φορα που παραθετουμε αποψη λεμε μια προσωπικη εμπειρια υποκειμενικα. Πιστευω οποιος διαβαζει καταλαβαινει οτι παιρνει απλα μια πληροφορια και οχι μια διαγνωση! Ειναι ομως καλο να συγκρινουμε εμπειριες γτ δυστυχως λειπει η εμπιστοσυνη σε γιατρους και πιστευω οτι καλο ειναι να ειμαστε γενικα υποψιασμενες

  • Μου αρέσει 4

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MelinaFo είπε:

Σωστα. Για αυτο καθε φορα που παραθετουμε αποψη λεμε μια προσωπικη εμπειρια υποκειμενικα. Πιστευω οποιος διαβαζει καταλαβαινει οτι παιρνει απλα μια πληροφορια και οχι μια διαγνωση! Ειναι ομως καλο να συγκρινουμε εμπειριες γτ δυστυχως λειπει η εμπιστοσυνη σε γιατρους και πιστευω οτι καλο ειναι να ειμαστε γενικα υποψιασμενες

Αν εισαι υποψιασμενη με τον οποιοδηποτε γιατρο γλυκια μου,  δεν ειναι ο καταλληλος γιατρος για σενα... Το γιατρο σου θα πρεπει να τον εμπιστευεσαι με κλειστα ματια... Δεν μπορεις να "κρατας πισινη"  και να λες "τωρα αυτο ειναι σωστο"?? " Δεν ειναι"???  Αν δεν τον εμπιστευεσαι τι θα κανεις??  Θα του πεις πως να κανει τη δουλειά του?? Ο γιατρος πρεπει να χαιρει απολυτης εμπιστοσύνης μας... Για αυτο αν εχουνε αμφιβολιες,  παιρνουμε και μια δευτερη γνωμη και επιλέγουμε ποιον απο τς 2 θα ακολουθησουμε... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Γλυκουλες μου ευχαριστω πολυ που ρωτατε...κατα τις 5 θα παω στον.γιατρο αν και πιστευω οτι δεν εχω πολλες ελπιδες...

Θα περιμενουμε τα νεα σου! Μακαρι να κανουν το θαυμα τους αυτες οι λιγες ελπιδες που εχεις. Ειμαστε εδω

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αν εισαι υποψιασμενη με τον οποιοδηποτε γιατρο γλυκια μου,  δεν ειναι ο καταλληλος γιατρος για σενα... Το γιατρο σου θα πρεπει να τον εμπιστευεσαι με κλειστα ματια... Δεν μπορεις να "κρατας πισινη"  και να λες "τωρα αυτο ειναι σωστο"?? " Δεν ειναι"???  Αν δεν τον εμπιστευεσαι τι θα κανεις??  Θα του πεις πως να κανει τη δουλειά του?? Ο γιατρος πρεπει να χαιρει απολυτης εμπιστοσύνης μας... Για αυτο αν εχουνε αμφιβολιες,  παιρνουμε και μια δευτερη γνωμη και επιλέγουμε ποιον απο τς 2 θα ακολουθησουμε... 

Δεν διαφωνουμε πουθενα. Συγκεκριμενα απο χθες αυτο διηγουμε οτι ειχα δευτερες σκεψεις για την γιατρο μ και με καποιες προσφατες συμπεριφορες χανω την εμπιστοσυνη μ. Οσο για να δωσω οδηγιες στον γιατρο δεν νομιζω οτι εχω αυτη την δυνατοτητα.  Αλλα οπως αναφερες μπορω να αμφισβητησω την προθεση σου σαν γιατρος και να επιλεξω αλλον. Δεν ειναι περιεργο ομως που πολλες γυναικες αντιμετωπιζουν συχνα αυτο το ζητημα? Ή πλυθαινουν οι κακοι γιατροι ή χαζεψαμε εμεις τι να πω!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου! @caramel_83 ειμαι στην αναρρωση..ο πυρετος παλι καλα υποχωρησε κ στις 5:00 φτιαχναμε τσαγια γιατι με πεθαινε ο λαιμος μου..τωρα ειμαι καπως καλυτερα κ συνεχιζω τα ζεστα μου! 

Σας ευχαριστω για τα περαστικα σας! Πιασανε!!

Σας διαβασα ολες κοριτσια μου και μπερδευτηκα με τοσες σελιδες!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , MelinaFo είπε:

Δεν διαφωνουμε πουθενα. Συγκεκριμενα απο χθες αυτο διηγουμε οτι ειχα δευτερες σκεψεις για την γιατρο μ και με καποιες προσφατες συμπεριφορες χανω την εμπιστοσυνη μ. Οσο για να δωσω οδηγιες στον γιατρο δεν νομιζω οτι εχω αυτη την δυνατοτητα.  Αλλα οπως αναφερες μπορω να αμφισβητησω την προθεση σου σαν γιατρος και να επιλεξω αλλον. Δεν ειναι περιεργο ομως που πολλες γυναικες αντιμετωπιζουν συχνα αυτο το ζητημα? Ή πλυθαινουν οι κακοι γιατροι ή χαζεψαμε εμεις τι να πω!

Μαλλον ειμαστε υποψιασμενες εμεις απο το ιντερνετ και γενικα τον μεγαλο ογκο πληροφοριων που δεχομαστε και ετσι καταλαβαινουμε πιο γρηγορα τους γιατρους που δεν βοηθανε ουσιαστικα.

πρίν από 5 λεπτά , Ani ani είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! @caramel_83 ειμαι στην αναρρωση..ο πυρετος παλι καλα υποχωρησε κ στις 5:00 φτιαχναμε τσαγια γιατι με πεθαινε ο λαιμος μου..τωρα ειμαι καπως καλυτερα κ συνεχιζω τα ζεστα μου! 

Σας ευχαριστω για τα περαστικα σας! Πιασανε!!

Σας διαβασα ολες κοριτσια μου και μπερδευτηκα με τοσες σελιδες!!

Καλη αναρρωση ανι μου! Λιγο πολυ αρρωστησαμε αρκετες αυτες τις μερες αλλα οι μη εγκυουλες παιρναμε και κανενα φαρμακακι παραπανω.φιλακια!!

Επεξεργάστηκαν by Nati85
  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elenakii22 είπε:

καλησπερα!!ελπιζω να είστε καλα!!εγω πηγα στο γιατρο στο νοσοκομειο κ επειδή εχω τραβηγματακια  θελει νσ κανω εισαγωγή για να κάνουμε εξετασεις ωστε να αποφυγουμε καποια αποβολή..εχω στενοχωρηθει λιγο δε το κρυβω...οχι γτ θεωρω οτι θα παει κατι στραβά,γτ εχω τραβηγματακια οχι πονους οποτε δε θεωρω οτι ειναι κατι απλα τωρα ταλαιπωρια το νοσοκομείο...

ελενακι μου καλο να μπεις να κανεις τις εξετασεις και να σε παρακολουθησουν ωστε να βγει μια ακρη αν συμβαινει οτιδηποτε...ενταξει να σου πω οτι δεν ειναι ταλαιπωρια δεν μπορω αλλα δες το οτι ειναι κατι για καλο... παρε μαζι σου κανενα περιοδικο κ ακουστικα να βλεπεις καμια ταινια στο κινητο η να ακους μουσικη και να μας γραφεις καιι σε εμας... μια δυο μερες θα ειναι υπομονη κοριτσακι μου και να μας ενημερωνεις...

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Κοιτα,  επειδη ειμαι του χωρου,  το βλεπω οπως θα το εβλεπα και στη δουλεια... Ειναι ενημερωτικο φορουμ συζητησης... Αυτα που καταθετει η καθεμια ειναι προσωπικες εμπειριες,  οι οποιες ομως σε καμια περιπτωση δεν μπορουν να γενικευτουν γιατι πολυ απλα βασιζονται σε ατομικα βιωματα. Για εμενα ενας γιατρος πρεπει να ξερει ΤΑ ΠΑΝΤΑ! Υπαρχει λογος που δίνουν ενα χρονικο διαστημα προσπαθειων πριν προβεις σε εξετασεις. Το οτι κατι ετυχε σε μια δε σημαινει οτι θα τυχει σε ολες. Και αν ειναι να εμπιστευομαστε περισσότερο προσωπικες μαρτυριες απο τη γνωμη καποιου επιστημονα που εχει σπαταλησει χρονο και χρημα για να αποκτησει πτυχια,  τοτς ας γυρίσουμε στις εποχες που δεν υπηρχαν γυναικολογοι αλλα η μαμη του χωριου.. Λυπαμαι,  αλλα ετσι ειναι...Εκαστος στο ειδος του. 

φυσικα και υπαρχει λογος που δινουν ενα χρονικο διαστημα προσπαθειων πριν προβεις σε εξετασεις...εσυ μιας και εισαι του χωρου οπως λες, τον γνωριζεις τον λογο?

  • Μου αρέσει 2

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , orianna είπε:

σε τι κοριτσι μου?

Καλησπερα!!!! 

Διαβαζα το πρωι ξεδιπλωνες τις γνωσεις σου στο @ritaki13 και το σχολιασα!

Δεν φορτωθηκε στο σχολιο μ το ποστ σου και σε μπερδεψα.


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nati85 είπε:

@oriannaπως παει?το εχεις συνειδητοποιησει οτι εισαι εγκυος?σε ποιους το εχεις πει?

δυστυχως κοριτσακι το χω  πει σε καποιους... σε συνεργατες γτ δεν σηκωνω βαρη κ επισης  η τσιμινιέρα των δυο πακετων επαψε να καπνιζει και δεν υπαρχει περιπτωση να χαψουν οτι εκοψα ετσι απλα το τσιγαρο...ηταν η προεκταση του χεριου μου και  μονη ελπιδα για να σταματησω ηταν να μεινω εγκυος...επισης καποιοι ειναι σαν να ειναι βαλτοι...σημερα στο μαρκετ της γειτονιας με ρωτησαν αν ειμαι εγκυος...χαχαχα ενα χρονο παντρεμενη δεν με ρωτησαν ποτε.. ισως φταιει που εχω μερες να παρω τσιγαρα και να υποψιαστηκαν τιποτα?!? αλλος προχτες με ρωτησε αν εχω αλλαξει κατι γτ του φαινομαι διαφορετικη λεει...φυσικα λεω οχι αλλα σε συνεργατες πεθερα και στην αδερφη μου το χω πει...

δεν εχω συνειδητοποιηση τιποτα ακομα..ελπιζω πως οταν το δουμε και το ακουσουμε θα παρω μπρος...εσυ τι κανεις?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Να χαίρεσαι τον παθολόγο σου Μαριλια μου! Σου δίνει αντιβίωση σε κρυωματακι!!! Ποιος ξέρει τι ποσοστά θα παίρνει από τις εταιρείες... Γιατί αλλιώς δεν μπορώ να διανοηθώ ότι δίνει γιατρός  σε κρυολόγημα ΑΝΤΙΒΊΩΣΗ!! και κάπως έτσι αποκτάμε τρελή ανθεκτικότητα που όταν χρειαστούμε πραγματικά αντιβίωση δεν θα μπορέσουμε να την καταπολεμήσουμε!! 

Κρυολόγημα =ιός  ΚΑΙ ΚΑΝΈΝΑ ΑΝΤΙΒΙΟΤΙΚΌ ΔΕΝ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΆ ΙΟΎΣ. Τα αντιβιοτικά καταπολεμούν ΜΙΚΡΟΒΙΑΚΕΣ ΛΟΙΜΩΞΕΊΣ. δλδ σε ένα ουρεοπλασμα πχ που έχουμε πει εδώ πολλές φορές σαφώς και θα πάρεις αντιβίωση αλλά σε ένα κρύωμα είναι δυνατόν να πάρεις αντιβίωση; 

Μπορώ να κάνω 100 like;;;;;

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...