Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

εγω ειχα περιοδο (δηλαδη η αιμοραγια απο την βιοχημικη ) στις 23/9 κ θετικο τεστ ωορηξιας στις 6/10(οχι τοσο εντονο οσο η γραμμη ελεγχου αλλα την αλλη μερα ηταν αχνο ,οποτε το θεωρησα θετικο ) . κ ειχα δει στον υπερηχο ωοθυλακιο  19χιλ αλλα ειχα επαφες μονο 07/10 πρωι κ κυριακη πρωι κ δεν νομιζω να το προλαβαμε .. οποτε επειδη υπολογιζω τον κυκλο 28-29 μερες , περιμενω στις 21-22/10 .. Αλλα αν εχεις τοσο δυνατους πονους χωρις περιοδο , αυτο ειναι καλο !!!! Εγω πχ πριν την περιοδο δεν ποναω , μονο την πρωτη μερα , ποναω , οποτε οταν ειχα τους δυνατους πονους χωρις περιοδο , το υποψιαστηκα.... θα ειμαστε σε αναμονη εμεις μαζι ... αν και εμενα με ποναει πολυ η μεση μου που μαλλον ειναι απο την αλλαγη του καιρου ..

Οχι κοριτσι ,πρεπει οπωσδηποτε αγωγη γτ κ να πετυχετε συλληψη ,μπορει να εχεις αποβολη με τετοια τιμη . 

Ε καλα θα παω σ ενδοκρινολογο σημερα και θα μ δωσει χαπι... Ειμαι σιγουρη δυστυχώς!!!  Απλα τ ειπα ετσι γιατι το κορίτσι ηταν στεναχωρημενο και ηθελα να της φτιαξω τη διαθεση,  αφου εγω ειμαι σε αρκετα χειρότερη μοιρα απκ αυτη!!!!  Χιχι

Γενικα εγω με τετοια θεματα δεν αγχωνομαι γτ διορθωνονται... Οποτε οτι και να γινει ειμαι αισιοδοξη πως την επομενη τα πραγματα θα ναι καλυτερα!!! (και να σ πω,  αν δεν με ενοχλουσε τοσο πολυ η τριχοπτωση, τα σπασμενα νυχια και η κούραση  δεν θα αγχωνομουνα να παω αμεσα σε γιατρο) 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

Εμενα ειναι 2,5 κ δεν μου δινει χαπι ... αλλα τα αnti tpo μου ειναι αυξημενα , 92 κ δν μου εδωσε κατι ... γτ μου ειπε οτι εφοσον εμεινα μια φορα , θα ξαναμεινω παλι απλα μολις εχω θετικο τεστ να παω να με δει .. δεν ξερω τι να κανω .. λεω να παω κ σε εναν αλλον να παρω μια 2η γνωμη.. 

για τα anti tpo , τι σου ειπε ο γιατρος σου ? κατεβαινουν με αγωγη?

Όχι δεν κατεβαίνουν με τίποτα. Και έχω ρωτήσει 2 διαφορετικούς ενδοκρινολόγους. Δεν υπάρχει μου είπαν αγωγή για αυτό. Ίσως και να έχει δικιο όμως ότι εάν κατάφερες να μεινεις με tsh 2.5 πολύ πιθανό να ξαναμείνεις. Κι εμένα μου είπε χαρακτηριστικά όταν έχω θετική χοριακή πρώτα στον ενδοκρινολόγο μετά στο γυναικολόγο. 

 

Εγώ με το θυρεοειδή δε φοβάμαι τη σύλληψη, την αποβολή φοβάμαι. για αυτό επέμεινα να πάρω χαπι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

Εγώ έχω ενοχλήσεις πριν τη περίοδο αλλά όχι τόσο έντονους πόνους όσο σήμερα. Κι εγώ τα ίδια εχω με τα τεστ ωορρηξίας και δε μπορώ να καταλάβω τελικά δεν κάνω ωορρηξία ή σε μένα απλά δεν ανεβαίνει η ορμόνη τόσο πολύ ώστε να γίνει τοσο έντονο όσο η γραμμή ελέγχου? Τελικά ο υπέρηχος είναι η μόνη σιγουρη λύση για να ξέρεις αν κάνεις ωορρηξία ή όχι. Ευχομαι να μην έρθει στις 21- 22 σε καμία απ τις 2 μας!

Εγώ επαφές 6η, 8η, 9η, 10η, 11η 13η,14η 15η 16η 17η 18η 20η και 22η  μέρα του κύκλου. Το ξεφτίλισα ε? Ωορρηξία 17η αν τα λένε καλά τα τεστ. 

Οχι , βεβαια κ εμεις ετσι καναμε τις προηγουμενες μερες.. αν το σπερμα δν εχει προβλημα , καλα κανατε .. εχετε πολλες πιθανοτητες! κ εμενα δεν μου βγηκε ποτε η γραμμη του  τεστ εντονη , απλα καταλαβαιναμε οτι κανω ωορηξια γτ την αλλη μερα το τεστ ηταν αχνο κ μετα την μεθεπομενη τιποτα .. 2 φορες που ειδα στον υπερηχο , 13 μερα ειχα ωοθηλακιο 17-18 χιλ κ απο οτι καταλαβα 15η μερα κανω ωορηξια γτ 16η δεν ειχα ωοθηλακιο οτνα πηγα στον γιατρο .. Ποσο καιρο προσπαθειτε? εμεις απο τον μαρτιο αλλα σοβαρες προσπαθειες να εχουμε κανει 3 μηνες .. 

πρίν από 6 λεπτά , noni90 είπε:

Όχι δεν κατεβαίνουν με τίποτα. Και έχω ρωτήσει 2 διαφορετικούς ενδοκρινολόγους. Δεν υπάρχει μου είπαν αγωγή για αυτό. Ίσως και να έχει δικιο όμως ότι εάν κατάφερες να μεινεις με tsh 2.5 πολύ πιθανό να ξαναμείνεις. Κι εμένα μου είπε χαρακτηριστικά όταν έχω θετική χοριακή πρώτα στον ενδοκρινολόγο μετά στο γυναικολόγο. 

 

Εγώ με το θυρεοειδή δε φοβάμαι τη σύλληψη, την αποβολή φοβάμαι. για αυτό επέμεινα να πάρω χαπι

Ναι , αυτο με την αποβολη ισχυει .. τα αντισωματα ποσο ανεβασμενα τα εχεις εσυ?

πρίν από 8 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ε καλα θα παω σ ενδοκρινολογο σημερα και θα μ δωσει χαπι... Ειμαι σιγουρη δυστυχώς!!!  Απλα τ ειπα ετσι γιατι το κορίτσι ηταν στεναχωρημενο και ηθελα να της φτιαξω τη διαθεση,  αφου εγω ειμαι σε αρκετα χειρότερη μοιρα απκ αυτη!!!!  Χιχι

Γενικα εγω με τετοια θεματα δεν αγχωνομαι γτ διορθωνονται... Οποτε οτι και να γινει ειμαι αισιοδοξη πως την επομενη τα πραγματα θα ναι καλυτερα!!! (και να σ πω,  αν δεν με ενοχλουσε τοσο πολυ η τριχοπτωση, τα σπασμενα νυχια και η κούραση  δεν θα αγχωνομουνα να παω αμεσα σε γιατρο) 

αχ ασε με την τριχοπτωση .. εμενα εδω κ ενα μηνα δεν σταματανε να πεφτουν τα μαλλια μου .. νομιζω οτι θα μεινω φαλακρη ! απο οσο ξερω παντως h tsh δεν εινα καθολου προβλημα , λυνεται πανευκολα!!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω αγχωθηκα παρα πολύ με το 4,5.φοβαμαι μηπως δε μπορεσω να πιασω παιδι. το χαπι εχει παρενεργειες? λυνεται ποτε το θεμα δε ξερω και ποια ειναι τα συμπτωματα, εκανα εξετασεις επειδη η περιοδος μου η τελευταια με πεθανε, ειχα χρονια να νιωσω τοσο χαλια κ εκανα γενικες, εκανα κ για θυροειδη ετσι για καλο κ για κακο. δεν εχω παει ποτε σε ενδοκρινολογο για αυτο αγχωνομαι μαλλον.

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Καλημερα μπουμπου ναιιιι θα το δει και εγω που πηγα για υπέρηχο ειδε οτι ειχα την προηγούμενη μερα!!!

Καλημέρα αγάπη!!! Και ναι είδαμε ένα μεγάλο ωχρό σωμάτιο το οποίο σημαίνει ότι έγινε η ωορρηξία πριν λίγες ώρες!!! 

3 ώρες πρίν, Elma86 είπε:

Καλημέρα συναγωνίστριες!:)Εγώ έκανα ένα τεστ χθες και βγήκε γραμμή βέβαια όχι όπως του ελέγχου, θα δω και σήμερα και αν δεν κοκκινίσει περισσότερο να θεωρήσω πως δεν κοκκινίζει εμένα ή ότι δεν κάνω ωορρηξία??Αύριο είναι 14η και εχω ραντεβού για υπέρηχο 

Πόσες μέρες είναι ο κύκλος σου συνηθως?? Είναι σταθερός? Θα δείξει σίγουρα στον υπέρηχο και θα καταλάβετε τι γίνεται! 

Λοιπόν κορίτσιαααα ωραίος τύπος ο καινούργιος γιατρός! Μου είπε ότι είναι όλα καλά και κλασικα να χαλαρώσουμε..να κλείσουμε χρόνο ως τα Χριστούγεννα και αν δεν έρθει σπορακι μέχρι τότε να ξαναπάμε.. αυτά που λένε όλοι δηλαδή αλλά είχε τον τρόπο του να με κάνει να χαλαρώσω πραγματικά. Μου είπε 2-3 επαφές την εβδομάδα και είδε και το σπερμοδιαγραμμα και είπε είναι τούρμπο ο αντρουλης μου! Όποτε συνεχίζουμε προσπάθειες και μακάρι να πάνε όλα καλά! Είδαμε στον υπέρηχο ότι η ωορρηξία έγινε πρίν λίγες ώρες κανονικά οπότε και τα τεστακια την κάνουν καλά τη δουλειά τους αλλά λέει να τα πετάξω και να μην ξανακάνω! Χαχα 

Αυτά τα νέα μας! Να έχουμε μια όμορφη βδομάδα με πολλές ευχάριστες εξελίξεις!!

 

  • Μου αρέσει 4

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Vila είπε:

Καλημέρα αγάπη!!! Και ναι είδαμε ένα μεγάλο ωχρό σωμάτιο το οποίο σημαίνει ότι έγινε η ωορρηξία πριν λίγες ώρες!!! 

Πόσες μέρες είναι ο κύκλος σου συνηθως?? Είναι σταθερός? Θα δείξει σίγουρα στον υπέρηχο και θα καταλάβετε τι γίνεται! 

Λοιπόν κορίτσιαααα ωραίος τύπος ο καινούργιος γιατρός! Μου είπε ότι είναι όλα καλά και κλασικα να χαλαρώσουμε..να κλείσουμε χρόνο ως τα Χριστούγεννα και αν δεν έρθει σπορακι μέχρι τότε να ξαναπάμε.. αυτά που λένε όλοι δηλαδή αλλά είχε τον τρόπο του να με κάνει να χαλαρώσω πραγματικά. Μου είπε 2-3 επαφές την εβδομάδα και είδε και το σπερμοδιαγραμμα και είπε είναι τούρμπο ο αντρουλης μου! Όποτε συνεχίζουμε προσπάθειες και μακάρι να πάνε όλα καλά! Είδαμε στον υπέρηχο ότι η ωορρηξία έγινε πρίν λίγες ώρες κανονικά οπότε και τα τεστακια την κάνουν καλά τη δουλειά τους αλλά λέει να τα πετάξω και να μην ξανακάνω! Χαχα 

Αυτά τα νέα μας! Να έχουμε μια όμορφη βδομάδα με πολλές ευχάριστες εξελίξεις!!

 

Πολυ ωραια!! οποτε πετυχατε την ωορηξια !!!! αντε μακαρι να εχεις θετικο τεστακι σε 2 βδομαδες ..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@noni90 παντως εμενα οσο παει με ποναει ολο κ περισσοτερο η μεση μου οπως κ οταν μου ερχεται περιοδος .. 

κ δεν το κοβω να την παλεψω χωρις feldene παλι .. μαλλον κ εμενα θα ειναι πιο μικρος αυτος ο κυκλος ... 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , ada32 είπε:

Οχι , βεβαια κ εμεις ετσι καναμε τις προηγουμενες μερες.. αν το σπερμα δν εχει προβλημα , καλα κανατε .. εχετε πολλες πιθανοτητες! κ εμενα δεν μου βγηκε ποτε η γραμμη του  τεστ εντονη , απλα καταλαβαιναμε οτι κανω ωορηξια γτ την αλλη μερα το τεστ ηταν αχνο κ μετα την μεθεπομενη τιποτα .. 2 φορες που ειδα στον υπερηχο , 13 μερα ειχα ωοθηλακιο 17-18 χιλ κ απο οτι καταλαβα 15η μερα κανω ωορηξια γτ 16η δεν ειχα ωοθηλακιο οτνα πηγα στον γιατρο .. Ποσο καιρο προσπαθειτε? εμεις απο τον μαρτιο αλλα σοβαρες προσπαθειες να εχουμε κανει 3 μηνες .. 

Ναι , αυτο με την αποβολη ισχυει .. τα αντισωματα ποσο ανεβασμενα τα εχεις εσυ?

αχ ασε με την τριχοπτωση .. εμενα εδω κ ενα μηνα δεν σταματανε να πεφτουν τα μαλλια μου .. νομιζω οτι θα μεινω φαλακρη ! απο οσο ξερω παντως h tsh δεν εινα καθολου προβλημα , λυνεται πανευκολα!!!

Είναι ο τρίτος κύκλος αυτός που προσπαθούμε.. Και από ότι φαίνεται θα πάμε και για τέταρτο σίγουρα. τα αντισώματα είναι γύρω στο 260 αν θυμαμαι καλα δεν έχω κ τις εξετάσεις μου εδώ τωρα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , elenakii22 είπε:

huq2x1.jpg

@noni90 αυτα ειναι τα δικα μου τεστ..το θετικο ειναι 1/7 το 2ο..

@Vila μια χαρα τα νεα σου!!!οποτε προχωρατε δυνατα!!!

 

Ακριβως ετσι ειναι κ τα δικα μου! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@elenakii22 κι εμενα έτσι είναι κ λίγο πιο σκούρο. Και εμένα μου βγήκε 2 μέρες συνεχόμενες θετικό  αλλά το πρώτο μέτρησα. Σας διάβαζα τόσο καιρό και έχω εκπαιδευτεί!!! χαχαχα 

 
@ada32 εγώ ηρέμησα τώρα λίγο δεν πονάω τόσο. με πιάνει και με αφήνει γενικά. Θα δείξει! Ποιος περιμένει 5 μέρες ακόμη??

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Είναι ο τρίτος κύκλος αυτός που προσπαθούμε.. Και από ότι φαίνεται θα πάμε και για τέταρτο σίγουρα. τα αντισώματα είναι γύρω στο 260 αν θυμαμαι καλα δεν έχω κ τις εξετάσεις μου εδώ τωρα...

ε δεν προσπαθειτε πολυ καιρο ! οποτε σιγουρα θα το πετυχετε συντομα ! εμενα τα αντισωματα ηταν την μια 98 και την αλλη 92 κ μου οτι εχω την προδιαθεση για αυτοανοσο κ μπορει να εμφανησω καποια στιγμη ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου εγώ με 260 τι εχω. Κι εμενα στις πρωτες εξετάσεις ήταν πιο χαμηλό. γύρω στο 100. Μετά μου είπε πάμε για χασιμότο. Από όζους έχω μόνο έναν αλλά έίναι 2.6 εκατοστά και τον έχω παρακεντήσει γιατι φοβήθηκαν για κακοήθεια. Ευτυχώς όλα καθαρά αλλά με αυτά τα αντισώματα ο ένας γιατρός μου πρότεινε να κάνω αφαίρεση του αρ. λοβού που έχει το πρόβλημα μετά που θα κάνω παιδιά και ο άλλος άμεσα. 

Έχω κρατήσει την πρώτη άποψη γιατί θεωρώ ότι αν κάνω αφαίρεση τώρα θα απορρυθμιστεί η tsh μου τελείως. Ενώ τώρα είναι άψογη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Ποιος περιμένει 5 μέρες ακόμη??

 

Ελα υπομονη.... Και εγω σε 3 περιμενω... Μαζι περιμένουμε!!! Σκεψου οτι η σημερινή σχεδόν περασε! Εμενα ποναει η κοιλιτσα μ σημερα,  παλι ετσι περιεργα... Αν ειναι να ερθει,  ελπιζω μονο να μην πονεσω πολυ... Πφφφφ

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

@elenakii22 κι εμενα έτσι είναι κ λίγο πιο σκούρο. Και εμένα μου βγήκε 2 μέρες συνεχόμενες θετικό  αλλά το πρώτο μέτρησα. Σας διάβαζα τόσο καιρό και έχω εκπαιδευτεί!!! χαχαχα 

 
@ada32 εγώ ηρέμησα τώρα λίγο δεν πονάω τόσο. με πιάνει και με αφήνει γενικά. Θα δείξει! Ποιος περιμένει 5 μέρες ακόμη??

 

θα ξεχαστεις με την δουλεια!!! εγω αυτο κανω .. αν κ επειδη δουλευω σε γραφειο , οποτε μπαινω εδω συνεχεια κ το εχω λιγο στο μυαλο ειναι η αληθεια !! εγω θα κανω τεστ το σαββατο αν δεν μου εχει ερθει εως τοτε! ( 11 τεστακια εγκυμ. απο hometest  ) 

@anemoni1989 @noni90 και οι 3 μας εχουμε περιεργα πονακια.. αντε να δουμε .. μακαρι  να μην ειναι απο τον καιρο που αλλαξε κ να ειναι αυτο που περιμενουμε ..! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...