Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , MelinaFo είπε:

Θα την ακουσεις πολλες φορες εδωμεσα! 

Και τελικα βρηκες τον λογο της καθυστερησης?

οχι..ποτε μετα απο 2 μηνες εμεινα εγκυος οποτε δεν το εψαξα κ πολυ! φανταζομαι απο το αγχος και τη λαχταρα μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 13 λεπτά , Ani ani είπε:

οχι..ποτε μετα απο 2 μηνες εμεινα εγκυος οποτε δεν το εψαξα κ πολυ! φανταζομαι απο το αγχος και τη λαχταρα μου!

Υπεροχο!ευχομαι να εχω και γω κατι παρομοιο στο αμεσο μελλον! Βεβαια αναγκαστηκα να το ψαξω γτ καποτε πρεπει να εχω κυκλο επιτελους! Αναμενω καποια αποτελεσματα αλλα η αληθεια ειναι οτι διανυω μια εποχη γεματη αγχος που δεν εχει να κανει μονο με την εγκυμοσυνη αλλα και με τα επαγγελματικα κ μου την εχει δωσει!

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , MelinaFo είπε:

Υπεροχο!ευχομαι να εχω και γω κατι παρομοιο στο αμεσο μελλον! Βεβαια αναγκαστηκα να το ψαξω γτ καποτε πρεπει να εχω κυκλο επιτελους! Αναμενω καποια αποτελεσματα αλλα η αληθεια ειναι οτι διανυω μια εποχη γεματη αγχος που δεν εχει να κανει μονο με την εγκυμοσυνη αλλα και με τα επαγγελματικα κ μου την εχει δωσει!

σου ευχομαι οτι καλυτερο!!! ειχα τοσα συμπτωματα τοτε παρα οταν εμεινα εγκυος! και μια σιγουρια..αστα να πανε..φανταζεσαι ξενερρωμα μετα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani ani είπε:

σου ευχομαι οτι καλυτερο!!! ειχα τοσα συμπτωματα τοτε παρα οταν εμεινα εγκυος! και μια σιγουρια..αστα να πανε..φανταζεσαι ξενερρωμα μετα..

Φανταζομαι τεραστια απογοητευση!  Δεν σ αφησε ομως να περιμενεις πολυ. Μια καλη μ φιλη μου ειπε οτι ολα αυτα ειναι σημαδακια το σωμα ετοιμαζεται για μια εγκυμοσυνη. Αν και νομιζω οτι αυτο δεν εχει καμια επιστημονικη υποσταση ηταν πολυ γλυκο!

  • Μου αρέσει 2

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , MelinaFo είπε:

Φανταζομαι τεραστια απογοητευση!  Δεν σ αφησε ομως να περιμενεις πολυ. Μια καλη μ φιλη μου ειπε οτι ολα αυτα ειναι σημαδακια το σωμα ετοιμαζεται για μια εγκυμοσυνη. Αν και νομιζω οτι αυτο δεν εχει καμια επιστημονικη υποσταση ηταν πολυ γλυκο!

Απλα μετα δεν αγχωνομουν τοσο..ελεγα ας κανουμε προσπαθειες και αν ειναι θα ερθει..βεβαια αν περναγε αρκετος καιρος και τεστακια ωορυξιας θα επαιρνα και περισσοτερες εξετασεις θα εκανα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@orianna συγχαρητήρια!!! Πολύ όμορφη η χοριακή σου!!!

Εγώ κορίτσια συνεχίζω με πόνάκια τύπου ωορηξίας την περισσότερη μέρα, κάποια στιγμή με έπιασε πόνος στη μέση και την κοιλιά και είχα και πολλά υγρά και πήγα 3-4 φορές τρέχοντας τουαλέτα γτ νόμιζα είχα αδιαθετήσει και φοβήθηκα μην λερωθώ (άκυρος συναγερμός) και τώρα έχω πάλι αυτόν τον πολύ έντονο πόνο σαν ωορρηξία ένα πράγμα αλλά πολύ διαφορετικό (αυτό που ειχα πει, σαν να έχω ένα χέρι και να με τραβάει από μέσα που πάει και έρχεται)... Περίεργα πράγματα... Νομίζω , όμως, πως σήμερα ή αύριο θα αδιαθετήσω γιατί σήμερα με ενοχλούσε και το στομάχι μου, κάτι που συνήθως με πιάνει τη μέρα που αδιαθετώ...

@noni90 την Πέμπτη περιμένεις????

Α! και οι φλέβες εκεί, αν και αυτές μέσα στη θηλή πότε είναι πιο έντονες, πότε πιο αχνές...και το στήθος μου μία είναι τέρμα πρησμένο και με πονάει, πότε το νιώθω πιο νορμάλ... Θα με τρελάνει αυτή η περίοδος!!!! Ανάθεμα τα αντισυλληπτικά μου!!!!

(και κάπου εδώ τελειώνει το παραλήρημα....δεν σας πρήζω άλλο!!!!)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ani ani είπε:

Απλα μετα δεν αγχωνομουν τοσο..ελεγα ας κανουμε προσπαθειες και αν ειναι θα ερθει..βεβαια αν περναγε αρκετος καιρος και τεστακια ωορυξιας θα επαιρνα και περισσοτερες εξετασεις θα εκανα

Αυτο λεω να κανω και γω, θα προσπαθησω να χαλαρωσω μολις τελειωσω και απο αυτον τον γυναικολογικο ελεγχο ( εχω βαρεθει κυριολεκτικα το τελευταιο διμηνον εχω δωσει ενα κουβα αιμα κ λοιπα υγρα χαχαχα αααα και πολλα λεφτα)! 

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , MelinaFo είπε:

Αυτο λεω να κανω και γω, θα προσπαθησω να χαλαρωσω μολις τελειωσω και απο αυτον τον γυναικολογικο ελεγχο ( εχω βαρεθει κυριολεκτικα το τελευταιο διμηνον εχω δωσει ενα κουβα αιμα κ λοιπα υγρα χαχαχα αααα και πολλα λεφτα)! 

το καλυτερο πιστευω..τουλαχιστον προσπαθησε το κ οπως σ βγει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

@orianna συγχαρητήρια!!! Πολύ όμορφη η χοριακή σου!!!

Εγώ κορίτσια συνεχίζω με πόνάκια τύπου ωορηξίας την περισσότερη μέρα, κάποια στιγμή με έπιασε πόνος στη μέση και την κοιλιά και είχα και πολλά υγρά και πήγα 3-4 φορές τρέχοντας τουαλέτα γτ νόμιζα είχα αδιαθετήσει και φοβήθηκα μην λερωθώ (άκυρος συναγερμός) και τώρα έχω πάλι αυτόν τον πολύ έντονο πόνο σαν ωορρηξία ένα πράγμα αλλά πολύ διαφορετικό (αυτό που ειχα πει, σαν να έχω ένα χέρι και να με τραβάει από μέσα που πάει και έρχεται)... Περίεργα πράγματα... Νομίζω , όμως, πως σήμερα ή αύριο θα αδιαθετήσω γιατί σήμερα με ενοχλούσε και το στομάχι μου, κάτι που συνήθως με πιάνει τη μέρα που αδιαθετώ...

@noni90 την Πέμπτη περιμένεις????

Α! και οι φλέβες εκεί, αν και αυτές μέσα στη θηλή πότε είναι πιο έντονες, πότε πιο αχνές...και το στήθος μου μία είναι τέρμα πρησμένο και με πονάει, πότε το νιώθω πιο νορμάλ... Θα με τρελάνει αυτή η περίοδος!!!! Ανάθεμα τα αντισυλληπτικά μου!!!!

(και κάπου εδώ τελειώνει το παραλήρημα....δεν σας πρήζω άλλο!!!!)

Λιγο εμεινε κανε υπομονη μπορει να προκυψει κ τπτ αλλο εκτος απο περιοδο!

πρίν από 1 λεπτό , Ani ani είπε:

το καλυτερο πιστευω..τουλαχιστον προσπαθησε το κ οπως σ βγει

Δικιο εχεις @Ani ani !!! Επειδη μπερδευομαι και ειμαι κ ψιλοφρεσκια εδω μεσα για θυμησε μ σε ποια βδομαδα εισαι???


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , MelinaFo είπε:

Λιγο εμεινε κανε υπομονη μπορει να προκυψει κ τπτ αλλο εκτος απο περιοδο!

Τι να σε πω ρε παιδάκι μου???? Πάντως τίποτα δεν μου μοιάζει σαν σύμπτωμα εγκυμοσύνης...στο δικό μου μυαλό τουλάχιστον!!! Θα δείξει!!!! Μέχρι την Πέμπτη έχουμε καιρό!!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Τι να σε πω ρε παιδάκι μου???? Πάντως τίποτα δεν μου μοιάζει σαν σύμπτωμα εγκυμοσύνης...στο δικό μου μυαλό τουλάχιστον!!! Θα δείξει!!!! Μέχρι την Πέμπτη έχουμε καιρό!!!!

Κοιτα η αληθεια ειναι οτι πολλες κοπελες λενε μοιαζουν, αλλες παλι δεν εχουν καν συμπτωματα τοσο νωρις. Σε μενα ηταν παντως πολυ χαρακτηριστικα και δεν μπορουσες να πεις οτι ηταν περιοδου ξεκαθαρα. Λιγο υπομονη!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

@anemoni1989 κι εγώ έχω την ίδια αίσθηση συνέχεια με τα υγρά, όλο νομίζω ότι αδιαθέτησα γιατί και τα πονάκια αυτό θυμίζουν. Πάντως για τις φλέβες το έχω ακούσει κι εγώ αυτό που σου είπαν τα κορίτσια, ότι είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Έλα σε 3 μέρες θα λυθούν οι απορίες μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

@anemoni1989 κι εγώ έχω την ίδια αίσθηση συνέχεια με τα υγρά, όλο νομίζω ότι αδιαθέτησα γιατί και τα πονάκια αυτό θυμίζουν. Πάντως για τις φλέβες το έχω ακούσει κι εγώ αυτό που σου είπαν τα κορίτσια, ότι είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Έλα σε 3 μέρες θα λυθούν οι απορίες μας!

Για να δούμε!!! Εσύ έχεις κανένα "σύμπτωμα"?????

 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω ότι έχω πάντα όταν περιμένω περίοδο... Απλά έχω κατι άκυρα πονάκια κατά τη διάρκεια της μέρας πολύ έντονα τα οποία δε συνηθίζω να τα έχω σε τέτοιο βαθμό. Επίσης νιώθω συνέχεια ότι αδιαθέτησα λόγω υγρών που κ αυτό δεν έχω προσέξει να το έχω. Μπορεί να συνέβαινε και να μην είχα προσέξει κατι όμως.

Γενικά έχω πειστεί ότι θα πάμε για τον άλλο κύκλο και περιμένω να αδιαθετήσω να ξεμπερδεύω. Τώρα αν έρθει καμία έκπληξη.... Καλώς να ορίσει!!!

Το Σάββατο περιμένω εγώ....Έχω μέλλον ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , MelinaFo είπε:

Λιγο εμεινε κανε υπομονη μπορει να προκυψει κ τπτ αλλο εκτος απο περιοδο!

Δικιο εχεις @Ani ani !!! Επειδη μπερδευομαι και ειμαι κ ψιλοφρεσκια εδω μεσα για θυμησε μ σε ποια βδομαδα εισαι???

ειμαι στην 18η τωρα πια..δεν πειραζει λογικο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...