Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 44 λεπτά , orianna είπε:

σορρυ απο τν ενταση εγραψα λαθος τη μερα...την πεμπτη ηταν 158 και σημερα δευτερα σε 4 μερουλες δηλαδη πηγε 830...ευχαριστω πολυ κοριτσια και στα δικα σας οι μη γκαστρουλες μας και γρηγορα...την πεμπτη εκλεισα με τη γιατρο μου να το δουμε... και ακομα δεν το εχω πιστεψει..αλλα εχω ενθουσιαστει και περιμενω πως και πως να το δω και να κανουμε σχεδιακια...ο αντρας μου εχει παρει διαφημιστικα ηδη απο καταστηματα παιχνιδιων...χαχαχχαχα

εχεις κανει υπερυχο κοντα η μετα την ωορρηξια? αν εχεις λεπτο ενδομητριο καθως η προγεστερονη εχει αμμεσα σχεση με το παχος του ενδομητριου πρεπει να το δεις τωρα  για να μεινεις και πιο ευκολα εγκυος.αν το ενδομητριο ειναι κατω απο 7 χιλ μετα την ωορρηξια μπορει το γονιμοποιημενο αυγουλακι να μην μπορει να εμφυτευτει...

Σε αυτο τον κύκλο την 13η μερα που εκανα υπερηχο ειχα ενδομητριο 13χιλ κ ωοθηλακιο 19 χιλ..... αλλα δεν μετρησα τωρα προγεστερονη.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 24 λεπτά , orianna είπε:

και γω ειχα εντονους πονους περιοδου κατα διαστηματα μερες πριν να αδιαθετισω..και ακομα εχω ωρες ωρες...

Ας ελπίσουμε να είναι ένα θετικό σύμπτωμα λοιπον!

Κορίτσια καπνίζει καμία? Εγώ τώρα που μπήκαμε στην προσπάθεια προσπαθώ να το κόψω αλλά αντιμετωπίζω μεγάλη δυσκολία. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , ada32 είπε:

Σε αυτο τον κύκλο την 13η μερα που εκανα υπερηχο ειχα ενδομητριο 13χιλ κ ωοθηλακιο 19 χιλ..... αλλα δεν μετρησα τωρα προγεστερονη.. 

α μια χαρα εισαι..οταν θα ξανα μεινεις τοτε κανε απο την αρχη χοριακη και προγεστερονη..εμενα μου τα εβαλε απο μονη της η γιατρος μολις της ειπα οτι ειχα θετικο τεστ..

πρίν από 4 λεπτά , noni90 είπε:

Ας ελπίσουμε να είναι ένα θετικό σύμπτωμα λοιπον!

Κορίτσια καπνίζει καμία? Εγώ τώρα που μπήκαμε στην προσπάθεια προσπαθώ να το κόψω αλλά αντιμετωπίζω μεγάλη δυσκολία. 

 

εγω καπνιζα και το εκοψα την ημερα του θετικου τεστ...ενα μιση με δυο πακετα τη μερα....ο μονος τροπος για να το κοψω ελεγα οτι θα ηταν η εγκυμοσυνη..μεχρι στιγμης βγηκα αληθινη..

4 ώρες πρίν, aspa80 είπε:

Ευτυχώς ουτε αναγούλες ούτε ζαλάδες έχω..μόνο συχνοουρία,πρησμένο στήθος  και θέλω να κοιμάμαι νωρίς με αποτέλεσμα να ξυπνάω αξημέρωτα. Αυτά τα πονάκια που περιγράφεις εδώ και 2 μέρες δεν τα εχω νοιώσει ενώ τα είχα πολύ έντονα πριν.Ανυπομονώ για την επόμενη  Δευτέρα που έχω ξανά ραντεβού για υπέρηχο. Μέχρι τότε πολύ αγωνία..

α και γω τα ιδια ακριβως εχω...ποσο εισαι τωρα?6?

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

@orianna τελεια νεα κοριτσακι μ με το καλο στον πρωτο σου υπερηχο!

@Vila πολυ ωραια νεα!!! Μακαρι να ηταν αυτο το τυχερο σκ!!! Καλη αρχη με τον νεο σου γιατρο!

Α και για οσες αναρωτιουνται το ανεμαγκαστρι μ αισιως φτανει τις 38 ημερες!

  • Μου αρέσει 2

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ritaki13 είπε:

Καλημερα κορίτσια!καλη εβδομάδα!

 

ειμαι πολυ στεναχωρημένη. πηρα τις εξετασεις του θυροειδη και η TSH μου ειναι 4,5 που απ οτι διαβαζω ειναι αρκετα υψηλη για να μπορεσω να κανω παιδι.

εχει καμια αναλογη εμπειρια?

 

 

γτ βρε κοριτσι εισαι στεναχωρημενη?ο θυροειδης ειναι το μονο ευκολο για να φτιαχτει...δεν ειναι τιποτα..ενα χαπακι θα σου δωσει και θα ρυθμιστει..και εγω εχω και τον ρυθμισα και τωρα ειμαι εγκυος..μην ανησυχεις και κλεισε σε εναν ενδοκρινολογο  και να κανεις και υπερηχο αν δεν εχεις κανει...

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , noni90 είπε:

Ας ελπίσουμε να είναι ένα θετικό σύμπτωμα λοιπον!

Κορίτσια καπνίζει καμία? Εγώ τώρα που μπήκαμε στην προσπάθεια προσπαθώ να το κόψω αλλά αντιμετωπίζω μεγάλη δυσκολία. 

 

Εγω δεν  καπνιζω

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

Εγω δεν  καπνιζω

@noni90Εμεις το κοψαμε απο κοινου τον δεκεμβρη του 2016. Για ενα διμηνο χρησιμοποιησαμε ηλεκτρονικο μειωνοντας σταδιακα την νικοτινη.

πρίν από 31 λεπτά , orianna είπε:

γτ βρε κοριτσι εισαι στεναχωρημενη?ο θυροειδης ειναι το μονο ευκολο για να φτιαχτει...δεν ειναι τιποτα..ενα χαπακι θα σου δωσει και θα ρυθμιστει..και εγω εχω και τον ρυθμισα και τωρα ειμαι εγκυος..μην ανησυχεις και κλεισε σε εναν ενδοκρινολογο  και να κανεις και υπερηχο αν δεν εχεις κανει...

 

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, orianna είπε:

Κορίτσια μου από 158 η Χοριακη τη Δευτέρα σήμερα πήγε 830... Αχχχ σαν να μου φεύγει το άγχος σιγά σιγά...πήρα πολύ μεγάλη χαρά κορίτσια μου..

μπραβο κοριτσι μου! τελεια η χοειακη σου! αντε καλα ξεκινησε η βδομαδα σου!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε κορίτσια όλο τον απρίλη που ετοίμαζα τον αρραβωνα δεν ειχα κανει ουτε ενα τσιγαρο. Για ενα μηνα. Μετα παλι το επιασα χειροτερα απο πριν. Σε μενα πιανει μονο το μπαμ κ κατω αλλα την πρωτη βδομαδα μου λενε καλημερα κ τους δερνω. Απελπισια

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας κ καλη εβδομαδα! νομιζω εχω κ εγω ενα καλο νεο! το αφεντικο μου μου προτινε για μηνα των χριστουγεννων να παρω αναρρωτικη γιατι ουσιαστικα θα της ειμαι βαρος αφου πιστευει οτι δεν θα ανταπεξελθω στη φοβερη κινηση που θα εχει στο μαγαζι..Η αρχικες μ αποριες ειναι 1. ποτε παιρνω τα λεφτα απο το ΙΚΑ;

2. αν δικαιουμαι δωρο χριστουγεννων

3. αν περναω ευκολα απο την επιτροπη εφοσον δεν θα εχω επιπλοκες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

@MelinaFo τι σημαίνει ανεμογκάστρι? Δε το εχω ξανακουσει ποτε!

Χαχαχαχ εχω μεγαλη καθυστερηση αλλα δεν ειμαι εγκυος με αλλα λογια


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , noni90 είπε:

χαχαχαχα λεω κ εγω τι αγνωστη λεξη ειναι αυτη! Το χω παθει και εγω περισυ, είχα 15 μέρες καθυστερηση! χαχαχα ακου ανεμογκαστρι να σαι καλα με εκανες κ γελασα!!!

Θα την ακουσεις πολλες φορες εδωμεσα! 

πρίν από 1 λεπτό , Ani ani είπε:

το εχω παθει κ εγω αυτο!!!

Και τελικα βρηκες τον λογο της καθυστερησης?

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...