Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Εγω ελπίζω για 3/3 θετικά τεστ!!!! 

Ευτυχώς η δουλειά μου είναι πολύ ενδιαφέρουσα και ξεχνιέμαι λίγο αν και αυτή τη βδομάδα έχω γραφειοκρατική δουλεια. Τεστάκια έχω κ εγω της hometest μου έχουν μείνει 6... Τα άλλα πήγαν άπατα τους προηγούμενους μήνες. 

Εγώ λέω θα περιμένω καμια βδομαδα καθυστερηση αλλα σιγα μην αντεξω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 7 λεπτά , noni90 είπε:

Φαντάσου εγώ με 260 τι εχω. Κι εμενα στις πρωτες εξετάσεις ήταν πιο χαμηλό. γύρω στο 100. Μετά μου είπε πάμε για χασιμότο. Από όζους έχω μόνο έναν αλλά έίναι 2.6 εκατοστά και τον έχω παρακεντήσει γιατι φοβήθηκαν για κακοήθεια. Ευτυχώς όλα καθαρά αλλά με αυτά τα αντισώματα ο ένας γιατρός μου πρότεινε να κάνω αφαίρεση του αρ. λοβού που έχει το πρόβλημα μετά που θα κάνω παιδιά και ο άλλος άμεσα. 

Έχω κρατήσει την πρώτη άποψη γιατί θεωρώ ότι αν κάνω αφαίρεση τώρα θα απορρυθμιστεί η tsh μου τελείως. Ενώ τώρα είναι άψογη. 

κ εγω εκανα υπερηχο αλλα δεν εδειξε οζους .. πρωτα να μεινεις εγκυος ,ν αγεννησεις κ μετα δες αν πρεπει να κανεις αφαιρεση . 

πρίν από 4 λεπτά , noni90 είπε:

Εγω ελπίζω για 3/3 θετικά τεστ!!!! 

Ευτυχώς η δουλειά μου είναι πολύ ενδιαφέρουσα και ξεχνιέμαι λίγο αν και αυτή τη βδομάδα έχω γραφειοκρατική δουλεια. Τεστάκια έχω κ εγω της hometest μου έχουν μείνει 6... Τα άλλα πήγαν άπατα τους προηγούμενους μήνες. 

Εγώ λέω θα περιμένω καμια βδομαδα καθυστερηση αλλα σιγα μην αντεξω

Κ εγω ετσι λεω αλλα θελω να ξερω  μηπως χρειαστει να παρω προγεστερονη . για αυτο θα κανω ενα το Σαββατο ..  αν 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , orianna είπε:

Κορίτσια μου από 158 η Χοριακη τη Δευτέρα σήμερα πήγε 830... Αχχχ σαν να μου φεύγει το άγχος σιγά σιγά...πήρα πολύ μεγάλη χαρά κορίτσια μου..

Μπράβο κορίτσι πολύ καλή η χοριακή σου!!!! Άντε λίγο ακόμα και θα δείτε σάκο, θα ακούσετε και καρδούλα! Μεγάλες στιγμές!! Όλα καλά να πανε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , orianna είπε:

Κορίτσια μου από 158 η Χοριακη τη Δευτέρα σήμερα πήγε 830... Αχχχ σαν να μου φεύγει το άγχος σιγά σιγά...πήρα πολύ μεγάλη χαρά κορίτσια μου..

Αντε με το καλο τελεια η χοριακη σου!!! 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

@ada32 @noni90 και @anemoni1989 μακάρι σε λίγες μέρες να μας ανακοινώσετε +++++++ θετικά νέα!!!

@orianna μου μπράβο προχωράτε πολύ καλά!! Άντε με το καλό να δείτε το σπορακι!! Τώρα νιώθεις έγκυος? Το συνειδητοποίησες???

Τον ρώτησα τον γιατρό για την προγεστερόνη αλλά μου είπε ότι εφόσον το τέστ ωορρηξίας δείχνει θετικο και γίνεται κανονικά η ωορρηξία όπως έδειξε ο υπέρηχος όλα είναι καλά και η προγεστερόνη θα είναι καλή οπότε δεν θα με βάλει να κάνω εξέταση. @andrianni εσύ με την προγεστερόνη τι θα κάνεις τελικά?

Επεξεργάστηκαν by Vila
  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , noni90 είπε:

Γιατί να χρειαστείς προγεστερόνη?

ειχα κανει 21 μερα του κυκλου σε κυκλο 28 μερων και την ειχα 7 . ηταν χαμηλη ...(θα επρεπε να ειναι πανω απο 10) κ αν δω θετικο τεστ θα κανω χοριακη κ προγεστρεονη γι ανα δω μηπως χρειαζεται να παρω.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε παιδιά πως το βρίσκετε το κουράγιο να πηγαίνετε για εξετάσεις.... Εγώ έλεγα να αφήσω μέχρι τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσω να ψάχνομαι με τέτοια... Λέτε είναι αργά έπρεπε ήδη να έχω κάνει κινήσεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , orianna είπε:

Κορίτσια μου από 158 η Χοριακη τη Δευτέρα σήμερα πήγε 830... Αχχχ σαν να μου φεύγει το άγχος σιγά σιγά...πήρα πολύ μεγάλη χαρά κορίτσια μου..

Συγχαρητήρια!!!Με το καλό να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου!Να συνεχίσεις χωρίς άγχος από εδώ και περα

  • Μου αρέσει 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , orianna είπε:

Κορίτσια μου από 158 η Χοριακη τη Δευτέρα σήμερα πήγε 830... Αχχχ σαν να μου φεύγει το άγχος σιγά σιγά...πήρα πολύ μεγάλη χαρά κορίτσια μου..

μπραβο!!!!ποτε θα πας για υπερηχο??

πρίν από 21 λεπτά , noni90 είπε:

Αχ ρε παιδιά πως το βρίσκετε το κουράγιο να πηγαίνετε για εξετάσεις.... Εγώ έλεγα να αφήσω μέχρι τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσω να ψάχνομαι με τέτοια... Λέτε είναι αργά έπρεπε ήδη να έχω κάνει κινήσεις?

ειναι υποκειμενικο αυτο!οποτε νιωσεις εσυ την αναγκη να το ψαξεις!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

σορρυ απο τν ενταση εγραψα λαθος τη μερα...την πεμπτη ηταν 158 και σημερα δευτερα σε 4 μερουλες δηλαδη πηγε 830...ευχαριστω πολυ κοριτσια και στα δικα σας οι μη γκαστρουλες μας και γρηγορα...την πεμπτη εκλεισα με τη γιατρο μου να το δουμε... και ακομα δεν το εχω πιστεψει..αλλα εχω ενθουσιαστει και περιμενω πως και πως να το δω και να κανουμε σχεδιακια...ο αντρας μου εχει παρει διαφημιστικα ηδη απο καταστηματα παιχνιδιων...χαχαχχαχα

πρίν από 31 λεπτά , ada32 είπε:

ειχα κανει 21 μερα του κυκλου σε κυκλο 28 μερων και την ειχα 7 . ηταν χαμηλη ...(θα επρεπε να ειναι πανω απο 10) κ αν δω θετικο τεστ θα κανω χοριακη κ προγεστρεονη γι ανα δω μηπως χρειαζεται να παρω.

εχεις κανει υπερυχο κοντα η μετα την ωορρηξια? αν εχεις λεπτο ενδομητριο καθως η προγεστερονη εχει αμμεσα σχεση με το παχος του ενδομητριου πρεπει να το δεις τωρα  για να μεινεις και πιο ευκολα εγκυος.αν το ενδομητριο ειναι κατω απο 7 χιλ μετα την ωορρηξια μπορει το γονιμοποιημενο αυγουλακι να μην μπορει να εμφυτευτει...

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vila είπε:

Καλημέρα αγάπη!!! Και ναι είδαμε ένα μεγάλο ωχρό σωμάτιο το οποίο σημαίνει ότι έγινε η ωορρηξία πριν λίγες ώρες!!! 

Πόσες μέρες είναι ο κύκλος σου συνηθως?? Είναι σταθερός? Θα δείξει σίγουρα στον υπέρηχο και θα καταλάβετε τι γίνεται! 

Λοιπόν κορίτσιαααα ωραίος τύπος ο καινούργιος γιατρός! Μου είπε ότι είναι όλα καλά και κλασικα να χαλαρώσουμε..να κλείσουμε χρόνο ως τα Χριστούγεννα και αν δεν έρθει σπορακι μέχρι τότε να ξαναπάμε.. αυτά που λένε όλοι δηλαδή αλλά είχε τον τρόπο του να με κάνει να χαλαρώσω πραγματικά. Μου είπε 2-3 επαφές την εβδομάδα και είδε και το σπερμοδιαγραμμα και είπε είναι τούρμπο ο αντρουλης μου! Όποτε συνεχίζουμε προσπάθειες και μακάρι να πάνε όλα καλά! Είδαμε στον υπέρηχο ότι η ωορρηξία έγινε πρίν λίγες ώρες κανονικά οπότε και τα τεστακια την κάνουν καλά τη δουλειά τους αλλά λέει να τα πετάξω και να μην ξανακάνω! Χαχα 

Αυτά τα νέα μας! Να έχουμε μια όμορφη βδομάδα με πολλές ευχάριστες εξελίξεις!!

 

Τρεχα τοτε ανανά και.μετα επαφη χααχα!και σημερααα!!!

Είμαι σιγουρη πως μεχρι τα Χριστούγεννα θα μας εχεις πει τα ευχάριστα στο υπογράφω!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ritaki13 είπε:

Καλημερα κορίτσια!καλη εβδομάδα!

 

ειμαι πολυ στεναχωρημένη. πηρα τις εξετασεις του θυροειδη και η TSH μου ειναι 4,5 που απ οτι διαβαζω ειναι αρκετα υψηλη για να μπορεσω να κανω παιδι.

εχει καμια αναλογη εμπειρια?

 

 

Εμενα ηταν 3.77 και παιρνω και εγω χαπι! Εχω περιπου 1 μηνα και κατι που εχω αρχισει.ποτε θα πας ενδοκρινολογο?με το χαπι θα πεσει μην στεναχωριεσαι.

@orianna μπραβο κοριτσι μου.αντε με το καλο να δειτε το μωρακι σας τωρα.ολα μια χαρα θα πανε μην αγχωνεσαι και εσυ!αλλες εχουμε το χαρισμα!χαχαχαχαχα


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Εγω είχα παραπάνω από όσο πρέπει μαλλον, δεν τους άφησα τους σπαρτιάτες να δυναμώσουν! Παρόλα αυτά δεν είμαι αισιόδοξη. Με τέτοιους πόνους.... και όλα τα άλλα συμπτώματα που έχω είναι τα κλασσικά πριν τη περίοδο. Έχω αγχωθεί κιόλας γιατί από τοτε που ξεκινήσαμε προσπάθεια οι κύκλοι μου από 29 μέρες έγιναν 25. Παρόλο που έδειξε θετικό ( αν ήταν όντως) το τέστ ωορρηξίας στη σωστή μέρα για 29αρη κυκλο κάτι μου λέει πως θα έρθει πιο νωρίς για να πονάω τόσο. 

και γω ειχα εντονους πονους περιοδου κατα διαστηματα μερες πριν να αδιαθετισω..και ακομα εχω ωρες ωρες...


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...