Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Κορίτσια μου καλησπέρα. 

@anemoni1989 και @noni90 σε λίγες μέρες θα ξέρουμε. Μην κοιτατε τα συμπτώματα. Όλα μπορεί να δείχνουν εγκυμοσύνη και όλα να μην είναι. Ποτέ τίποτα δεν είναι σίγουρο. 

Εγώ σας διαβάζω πεταχτά στα διαλείμματα του σεμιναρίου. Μόλις μου έδειξε και θετικό το τεστ ωορρηξίας και από τη μία χάρηκα (γιατί τα συμπτώματα μου είναι πολύ ήπια σε σχέση με άλλες φορές και έλεγα λες να μην κάνω;) από την άλλη λίγο στεναχωριεμαι γιατί αύριο (που μάλλον θα γίνει η ωορρηξία) δεν προβλέπεται σεξ, αφού θα λείπω όλη μέρα και θα γυρίσω σπίτι κατά τις 12.00. Τι να κάνουμε, θα αρκεστουμε στο σήμερα και την Τετάρτη μπας και..

@caramel_83 βάλε με 29-31 Οκτωβρίου στο πινακάκι να καλύψουμε όλα τα ενδεχόμενα. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Κ εγώ σας διάβασα στα γρήγορα όσο περίμενα στο γιατρό! @alina80 κ σήμερα μια χαρά είναι.εγώ θεωρώ τη μια μέρα πριν πιο βασική.κ αυριο αν σας ερθει όμως κάντε κάτι...

@Vila μια χαρά κ εσύ! Για μενα ομως δεν προβλέπεται ακόμα ωορ. Τώρα ξεκινάει να ετοιμάζεται το ενδομήτριο, 30η μέρα! Νεότερα την Πέμπτη αν θα υπάρξει κ αυγό...προγεστερόνη θα κοιτάξουμε μετα την ωορ.αν κ εγώ πιστευω οτι ειναι οκ γιατι παχαίνει το ενδομήτριο κ η περίοδος πάντα ερχεται 14 μερες μετα την ωορ. που νομίζω πως παιζει ρόλο. Το βασικό είναι να μεγαλώσει ενα απο τα δεκάδες που έχω!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , andrianni είπε:

Γειά σας κορίτσια! Κ εγώ σας διάβασα στα γρήγορα όσο περίμενα στο γιατρό! @alina80 κ σήμερα μια χαρά είναι.εγώ θεωρώ τη μια μέρα πριν πιο βασική.κ αυριο αν σας ερθει όμως κάντε κάτι...

@Vila μια χαρά κ εσύ! Για μενα ομως δεν προβλέπεται ακόμα ωορ. Τώρα ξεκινάει να ετοιμάζεται το ενδομήτριο, 30η μέρα! Νεότερα την Πέμπτη αν θα υπάρξει κ αυγό...προγεστερόνη θα κοιτάξουμε μετα την ωορ.αν κ εγώ πιστευω οτι ειναι οκ γιατι παχαίνει το ενδομήτριο κ η περίοδος πάντα ερχεται 14 μερες μετα την ωορ. που νομίζω πως παιζει ρόλο. Το βασικό είναι να μεγαλώσει ενα απο τα δεκάδες που έχω!!!

παλι μεγαλο κυκλο εκανες ε??θα μεγαλωσει μν ανησυχείς!!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Papaki@ είπε:

Κοριτσιααααα η FSH έπεσε στα 7,5 από το 11,26!!!! 

Εχει να πέσει πολύ σεξ! Χα χα χα

πολύ χάρηκα! Βρε λέτε να κάνουν τόση δουλειά τα glucophage?

μπραβο ρε παπακι...και γω οταν ειχα κανει 7 ειχα.για θυμησε μου  θεματακι ο συζυγος ειχε η εσυ η δεν εχετε βρει τιποτα?τα δοκιμασες για μεσημερι τα γλουκοφαζ η συνεχιζεις βραδυ?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , orianna είπε:

μπραβο ρε παπακι...και γω οταν ειχα κανει 7 ειχα.για θυμησε μου  θεματακι ο συζυγος ειχε η εσυ η δεν εχετε βρει τιποτα?τα δοκιμασες για μεσημερι τα γλουκοφαζ η συνεχιζεις βραδυ?

Το παίρνω τελικά με το φαγητό μου όταν γυρνάω από την δουλειά το απόγευμα,

Έχω μειωμένο ωοθηλακικο δυναμικό και ποιότητα 

ο σύζυγος με τις βιταμίνες την παλεύει!


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπον girls,  γυρνωντας απο τον ενδοκρινολογο,  εμαθα τα εξης:

1. Tsh >2.5 δεν ειναι εμποδιο για εγκυμοσυνη... Εμεις τη θέλουμε χαμηλοτερη γιατι ανεβαινει κατα την εγκυμοσύνη και δεν κανει καλο σ έμβρυο 

2. Χαπι για να τη διατηρουμε στο 2.5 και κατω δεν το παιρνουμε για εμας,  αλλα για το μωρο.. Σε εμας ουσιαστικά δεν προσφερει τιποτα... (Ολα για το αλιεν που μεγαλωνει στην κοιλια μας)

3. Συμπτωματα λογω θυρεοειδη εχουμε σε εξωφρενικες τιμες και οχι σε ηπιες αυξησεις... 

Εγω εφυγα παλι με παραπεμπτικα για εξετασεις... Χαπακι δεν μ εδωσε γιατι μ ζητησε να κανω επαναληπτικη tsh γιατι λεει τα αντισυλληπτικα την αυξανουν... Θα μου δωσει αφου ειμαι σε φαση τεκνοποιησης,  αλλα πρεπει να ειμαστε σιγουροι για την τιμη της... Οσο για το ποτε θα κανω την tsh,  ολα θα κριθουν απο την περίοδο μου! (μου έγραψε και β-χοριακη σε περίπτωση που εχω καθυστερηση)!!! 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Papaki@ είπε:

Κοριτσιααααα η FSH έπεσε στα 7,5 από το 11,26!!!! 

Εχει να πέσει πολύ σεξ! Χα χα χα

πολύ χάρηκα! Βρε λέτε να κάνουν τόση δουλειά τα glucophage?

Εννοείται οτι κάνουν δουλειά! Αποδεδειγμένα πια! Πόσο χάρηκα δεν φαντάζεσαι!!!  Μπραβο κοριτσάκι μου! Σε σχεση κ με όλα όσα λέγαμε! Είδες τελικά; πιο καλή κ απο τη δικήου τιμή!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια όπως σας έχω πει δεν ελπίζω, το χω δεδομένο ότι δεν....δε νιώθω κάτι διαφορετικό απ τις άλλες φορές, άλλωστε προσπαθούμε όσο μπορούμε κ αν μέχρι τα Χριστούγεννα δεν μας έχει έρθει το σπορακι, θα πάμε για γενικό ρεκτιφιε. Όσο για τα συμπτώματα, Έτσι κουβέντα να γίνεται που λέει και η @anemoni1989. Εεε μη βγαίνουμε κ εκτός τοπικ συμπτώματα πριν την καθυστερηση λεγεται το θέμα χιχιχιχι. Αν έρθει πάλι περιοδος ε δε χάθηκε κ ο κόσμος θα προσπαθήσουμε τον άλλο μήνα. Αν δεν έρθει πάλι θα είναι μια ευχάριστη έκπληξη. :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...