Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Synnefaki είπε:

@Anna zκάποια κοτσάνα έπαιξε στο φαρμακείο, θα πάω από κει αύριο να ρωτήσω...ευχαριστώ πολύ!!! Ειχα συντογραφημένα utrogestan, inohep και φυλλικό οξύ και θυμάμαι πώς το inohepp είχε μόνο συμμετοχή...ευχαριστώ που το ξεκαθάρισες! 

Να  Πας να το δεις!


x7gyp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , if82 είπε:

Πω- πω γεμίσαμε βλέπω, μπράβο μας! @november rain ποιά είναι τα άλλα "ωραία" - αγχώθηκα?! Η αυχενική γράφεται;; πού λέτε να την κάνετε, νωρίς είναι βέβαια για κάποιες ακόμα

Ε να μην στο χαλάσω καλύτερα και απομυθοποιησω την "ομορφιά" της εγκυμοσύνης:confused:.καθαρα προσωπική γνώμη και αντιπροσωπεύει μόνο εμένα και όχι το σύνολο,η περίοδος της κύησης είναι η πιο άχαρη, άβολη,και κουραστική περίοδος της μητρότητας...τα ξενύχτια παλεύονται όταν έχεις στην αγκαλιά σου το παιδί σου,τα ξενύχτια γιατί δεν μπορείς να βολεψεις την κοιλιά η' τη μέση σου, δεν παλεύονται.. όταν δεν σου φτάνει ο αέρας ξαπλωμένη ανάσκελα και πρέπει να ανακαλύψεις νέο τρόπο ύπνου μετά από τόσα χρόνια...και άλλα πολλά...πρακτικες είναι οι  δυσκολίες πού δεν συγκρίνονται με του πρώτου τριμήνου τίς ενοχλήσεις...

On 9/6/2017 at 7:27 ΠΜ, Anna z είπε:

Καλημέρα και Καλωσήρθες!!με το καλό το μωράκι σου!

πατάς σε ενα τικεράκι και σε μεταφέρει στη σελίδα.εκεί βάζεις τα στοιχεία σου, επιλέγεις τα σχεδιάκια που θες και έπειτα αντιγράφεις τον κωδικό bb code.img.Ερχεσαι στο φόρουμ,πας στις  ρυθμίσεις και εκει που λέει " υπογραφή" κάνεις επικόλληση.

 

Αnnoula που το βρίσκω το τικερακι που λες; διότι σαν ξανθιά που είμαι δεν καταλαβαίνει....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω ετσι τις κανω τσιμπαω δερμα κ την βαζω.στις ορμονες που εκανα-γιατι εκανα εξωσωματικη-δεν ειχα απολυτως τιποτα.επισης περνω ενα κουτι με 10 ενεσουλες κ κανουν γυρω στα 38 νομιζω.κ πληρωνω μια μικρη συμμετοχη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, november rain είπε:

Που ψηλά μενεις αγάπη;πιο ψηλά από εμένα;;;;χαχα

Μένω Βέροια !! Εσύ?

2 ώρες πρίν, november rain είπε:

Βδομάδα αλλάζω κάθε Σάββατο και μήνα ,κάθε 10 του μήνα... εκτός αν τα δεί αλλιώς ο doc στον υπέρηχο.θα σας ενημερώσω.

Προτείθετε καμιά κοπέλα να φτιάξει κάνα πινακακι με όλες τις εγκυουλες και τις ΠΗΤ μας; κάποια που να έχει χρόνο και διάθεση και να το ανανεώνει σύμφωνα με τις εξελίξεις;εγώ είμαι λιγο άσχετη με την αρχειοθέτηση ,τι λέτε οι υπόλοιπες τσουπρες;

Υπάρχει τέτοιο πινακακι σε άλλο θέμα και το ανανεώνει η caramel83. Μπορείς να της στείλει μήνυμα για να σε προσθέσει κ εσένα!! 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η αυχενική που ρώτησα εγώ εδώ Θεσσαλονίκη μου είπαν πως τα ιδιωτικά ιατρεία συμφώνησαν να μην μπουν στον εοππυ . Γράφουν μόνο την Παπ Α. Εμείς κλείσαμε για τις 6/7 . 

Για πείτε πητ και θα το κάνω εγώ το πίνακακι! 

 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Synnefaki είπε:

@Anna z

@november rain είναι άλλη η ψυχολογία του εργαζόμενου στον ιδιωτικό τομέα...για ψύλλου πήδημα δε ζητάς αναρρωτική την οποία φυσικά δεν πληρώνεσαι στο 100%... 

Εγώ κορίτσια μου άδεια παίρνω μια φορά το χρονο τιν Αύγουστο 5μερες για να πάω διακοπές. Αυτό σου λέει κ αν σου αρέσει.... Οποτε δυστυχώς ουτε άδεια τοκετού δικαιουμαι.να δουμε τι θα γίνει.

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , dimitroula30 είπε:

Εγώ κορίτσια μου άδεια παίρνω μια φορά το χρονο τιν Αύγουστο 5μερες για να πάω διακοπές. Αυτό σου λέει κ αν σου αρέσει.... Οποτε δυστυχώς ουτε άδεια τοκετού δικαιουμαι.να δουμε τι θα γίνει.

Σε καταλαβαίνω πολύ καλά..

2 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

Κορίτσια η αυχενική που ρώτησα εγώ εδώ Θεσσαλονίκη μου είπαν πως τα ιδιωτικά ιατρεία συμφώνησαν να μην μπουν στον εοππυ . Γράφουν μόνο την Παπ Α. Εμείς κλείσαμε για τις 6/7 . 

Για πείτε πητ και θα το κάνω εγώ το πίνακακι! 

 

Κι εγώ Θεσσαλονίκη είμαι.στα δημόσια γράφεται ναι.εγώ θα την κάνω στη γιατρό μου για την αιματολογική το κόστος μου ειπε με τη συμμετοχή θα είναι περίπου 13€. 

Με το καλό  να δεις ενα υγειέστατο μωράκι εύχομαι!

  • Μου αρέσει 2

x7gyp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Anna z σε ευχαριστώ Άννα!και εσύ από Θεσσαλονίκη ; ωραία ! 

 Σε όλες μας εύχομαι καλά αποτελέσματα . Εσύ θα το κανείς και πρώτη από όλες όποτε θα μας πεις και από την εμπειρία σου! 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Anna z είπε:

@november rain 

Πάτησε πάνω στο δικό μου ή σε κάποιας άλλης κοπέλας και θα σε βγάλει στη σελίδα με τα τικεράκια απευθείας :)

Μωρέ που να πατήσω πάνω στο δικό σου; αφού ούτε εσένα σου βγάζει τικερακι...στο κινητό μου τουλάχιστον δεν βλέπω τίποτα.

5 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Μένω Βέροια !! Εσύ?

Υπάρχει τέτοιο πινακακι σε άλλο θέμα και το ανανεώνει η caramel83. Μπορείς να της στείλει μήνυμα για να σε προσθέσει κ εσένα!! 

Εγώ μένω Διδυμότειχο...

Sorry αλλά άλλη κοπέλα από άλλο cafe συμπληρώνει το πινακακι του δικού μας cafe:confused:.

4 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

Κορίτσια η αυχενική που ρώτησα εγώ εδώ Θεσσαλονίκη μου είπαν πως τα ιδιωτικά ιατρεία συμφώνησαν να μην μπουν στον εοππυ . Γράφουν μόνο την Παπ Α. Εμείς κλείσαμε για τις 6/7 . 

Για πείτε πητ και θα το κάνω εγώ το πίνακακι! 

 

Εγώ κορίτσια την κάνω σε ιατρείο, σκάω μια κατοσταρα περίπου μαζί με την papp-a,αν θυμάμαι καλά...τι ΕΟΠΥΥ λέτε και πράσινα άλογα;; εδώ καταργούνται εξετάσεις, φάρμακα, εμβόλια, υπάρχει περίπτωση ποτέ να μας χαρίσουν τα λεφτά μας;;;

Μπράβο κοριτσάρα μου εμένα βάλε ημερομηνία ΠΗΤ 30/1 :mad:

Υ.γ επανέρχομαι σε λίγο γιατί έχει survivor....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Annaz...................ΤΕΡ 25/03

Mit2009...............ΤΕΡ 05/04

Dimitroula30 .......ΠΗΤ 18/01/2018

Mariachi..... .........ΠΗΤ 21/01/2018

Οντετ ..................ΠΗΤ 6/02/2018

If82......................ΤΕΡ 22/04

Vassiliki88............ΤΕΡ 22/04

Pontiagr.................ΤΕΡ 23/04

Synnefaki..............ΤΕΡ 23/04

Wellb4...................ΤΕΡ 23/04

November rain.......ΠΗΤ 30/01

Όσες δεν έχω βάλει είναι γτ δεν είχα στοιχεία . Όσες είχατε γράψει την ΠΗΤ σας την έβαλα , αλλιώς έβαλα την ΤΕΡ . Αν θέλετε μου λέτε την ΠΗΤ και το ανανεώνουμε ! 

Ολα καλά να μας πάνε και να έχουμε όλες τελειομηνες και όμορφες εγκυμοσύνες !!!! 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Εγώ κορίτσια μου άδεια παίρνω μια φορά το χρονο τιν Αύγουστο 5μερες για να πάω διακοπές. Αυτό σου λέει κ αν σου αρέσει.... Οποτε δυστυχώς ουτε άδεια τοκετού δικαιουμαι.να δουμε τι θα γίνει.

Τι λες; Τί εννοείς ούτε άδεια τοκετού; δηλαδή γεννας και την επόμενη πας δουλειά; σαράντα μέρες τουλαχιστον δεν παίρνεις;

Μπράβο Mariachi μου θηρίο!! την καλύτερη δουλειά έκανες με το πινακακι μας!!:-D:-D

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

@november rain πάντως πλέον την αυχενική και την παπ Α τις γράφει ο εοπυυ , απλά πρέπει να είναι συμβεβλημένο και το ιατρείο που θα την κάνεις την εξέταση . Εδώ δεν είναι κανένα ιατρείο για την αυχενική . Στην Αθήνα έχω ακούσει ότι δέχονται . 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...