Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Mariachi είπε:

@Vasiliki88 δεν είπα ότι έχει ηλικία , είπα ότι ήσουν μικρή για να αγχώνεσαι . Όσο μεγαλώνεις δυσκολεύεσαι να κανείς παιδάκι . 

Άσε το άγχος κ εγώ πάμε πακετο:)δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Vasiliki88 τώρα ήρθε κοιτά να το απολαύσεις!

Το ξανά βάζω ανανεωμένο . 

Annaz...................ΤΕΡ 25/03

Mit2009...............ΤΕΡ 05/04

Katerinakiii...........ΤΕΡ 06/04

Dimitroula30 .......ΠΗΤ 18/01/2018

Mariachi..... .........ΠΗΤ 21/01/2018

Pontiagr................ΠΗΤ 28/01/2018

Rainbow................ΠΗΤ 29/01/2018

November rain......ΠΗΤ 30/01/2018

Οντετ ...................ΠΗΤ 6/02/2018

If82.......................ΤΕΡ 22/04

Vassiliki88............ΤΕΡ 22/04

Synnefaki..............ΤΕΡ 23/04

Wellb4...................ΤΕΡ 23/04

Να έχουμε μια ευχάριστη και τελειομηνη εγκυμοσύνη !!!! 

  • Μου αρέσει 5

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Vasiliki88 είπε:

Κι εμένα το πρώτο μου παιδάκι πρώτα ο Θεός μετά από 6 χρόνια αγωνίας άγχους κ στεναχώριας 29 ετών στρατιωτικός κ μένω στην όμορφη Αλεξανδρούπολη.:mad::mad::mad:

Εσύ δικιά μου είσαι..και εγώ στρατιωτικός είμαι ετών 38.μια δεκαετία σου ρίχνω :shock: άρα πρέπει να είσαι σχετικά νέα στις Ε.Δ.

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω είμαι η Ξένια,σε ένα μήνα κλείνω τα 30 και είναι το 2ο παιδάκι μου.Έχω ενα γιο 6 χρονών.Ή καταγωγή μου είναι από Λάρισα αλλα μενω εδώ και 2 χρόνια στην Αριδαία Πέλλας.Είμαι  ειδικη παιδαγωγός 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , pontiagr είπε:

Κοριτσια εγω είμαι η Ξένια,σε ένα μήνα κλείνω τα 30 και είναι το 2ο παιδάκι μου.Έχω ενα γιο 6 χρονών.Ή καταγωγή μου είναι από Λάρισα αλλα μενω εδώ και 2 χρόνια στην Αριδαία Πέλλας.Είμαι  ειδικη παιδαγωγός 

Μικρομανα και συ έγινες, άντε με το καλό τώρα το δεύτερο βλαστάρι σου.ειδικη παιδαγωγός;;; κάνε μου μια ανάλυση


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πολύ χαίρομαι που μαζεύτηκαμε τόσες εγκυουλες για τον Ιανουάριο!!! 

@Mariachi ευχαριστουμε που εκατσες και ασχοληθηκες με το πινακακι !!

@Anna zειπαμε ο ιδιωτικος τομεας θέλει θυσίες . διαλεγεις Οικογένεια η Κάριερα. Μακάρι να μπορουσαμε ολες να τα κάνουμε όλα. 

@pontiagr Ξένια μου συγχαρητήρια για το επάγγελμα σου , θέλει δυναμη ψυχής για να τα βγαλρις πέρα. Μπράβο σου!! Με το καλό το δεύτερο μωρουλι σου!! Πωπω εγινες πολύ μικρή μανούλα !! Μπράβο πολύ σας χαίρομαι εσάς τις μικρομανες.!!

Καληνύχτα κούκλες μου απο την όμορφη Αλεξάνδρεια -Βέροιας.:mad:

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια να ξανω μια χαζη ερωτηση...γιατι σαν πολυ ασχετη που ειμαι(πρωτη φορα εγκυος) ..εμαι τωρα 7,5 εβδ.και η κοιλια μου εχει πριστει αρκετα..ειναι φυσιολογικο απο τοσο νωρις;(τουαλετα παω κανονικα)

Και δευτερον οταν πηγαμε να κανουμε τον δευτερο υπερηχο ο γιατρος το βρηκε 2 μερες μικροτερο,μου ειπε βεβαια οτι δεν ειναι κατι αλλα ανησυχισα.ξερω ακριβως τη μερα της συλληψης .σε εσας συναιβει κατι αντιστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, november rain είπε:

Εσύ δικιά μου είσαι..και εγώ στρατιωτικός είμαι ετών 38.μια δεκαετία σου ρίχνω :shock: άρα πρέπει να είσαι σχετικά νέα στις Ε.Δ.

Εχω 8 χρονια κ συνεχιζουμε:-D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημέρα! 

εγω από φαρμακευτική αγωγη παιρνω προγεστερόνη πρωι βραδυ,  φελισιν, και βιταμίνη D. Την επόμενη  μερα που έμαθα τα ευχάριστα εκανα και μια ενεσουλα προγεστερόνης για τις καφε βλεννες που ειδα (και τα χρειάστηκα). Δεν εχω συνταγογράφησει κατι οταν παω με το καλο στο γιατρο θα ζητησω να τα γράψουμε, γιατι και ενα δεκαρικο τη βδομάδα χαλαλι μου, ειναι χρήματα, αν γραφεται κατι θα είναι πολύ βοηθητικό. 

Τα συμπτωματα μου συνεχίζουν να ειναι πολυ ηπια, πρήξιμο στο στηθος, τυμπανισμος, ταχυκαρδία, λιγουρες. 

Κι εγω στον ιδιωτικο τομεα ειμαι και μαλιστα αυτασφαλιστη, ασχολουμαι με παιδακια με ειδικες αναγκες, ο Θεός βοηθός απο εδώ και πέρα. 

Την καθημερινότητά μου δεν την εχω αλλαξει τρελά, αποφευγω βαρη σκυψιματα τεντωματα, ένα φαγακι θα το φτιάξω είμαι ομως παρα πολυ τυχερη γιατί εχω εξαιρετικά βοηθητικό σύζυγο, ανεκαθεν ηταν, τώρα το τερματισε! Στην δουλεια πηγαίνω κανονικά, ειμαι προσεκτικη με τα πιτσιρικακια ομως μην φαω κανα κλωτσομπουνιδι χαχαχα

Εχω μεγαλη αγωνια για το ραντεβού της Δευτερας όλες μου οι σκεψεις ξεκινούν και καταληγουν εκεί. Ελπιζω όλα να είναι καλά  

  • Μου αρέσει 1

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

Annaz...................ΤΕΡ 25/03

Mit2009...............ΤΕΡ 05/04

Katerinakiii...........ΤΕΡ 06/04

Dimitroula30 .......ΠΗΤ 18/01/2018

Mariachi..... .........ΠΗΤ 21/01/2018

Pontiagr................ΠΗΤ 28/01/2018

Rainbow................ΠΗΤ 29/01/2018

November rain......ΠΗΤ 30/01/2018

Οντετ ...................ΤΕΡ 02/05

If82.......................ΤΕΡ 22/04

Vassiliki88............ΤΕΡ 22/04

Synnefaki..............ΤΕΡ 23/04

Wellb4...................ΤΕΡ 23/04

σε ευχαριστούμε πολυ που ασχοληθηκες, 13 φτάσαμε ζωη να χουμε! κατεβάζουμε ομάδα ποδοσφαίρου και παγκο, άνετα  χαχαχα. Εκανα μια μικρη διόρθωση σε εμενα, βάζοντας την τελευταια μου περιοδο, γιατί τον γιατρό μου ακόμη δεν τον ειδα και οι αρχες Φλεβάρη ειναι υπολογισμενες βασει των σχετικών σελίδων!

Το μονο σίγουρο οτι παμε για καισαρική γιατί έχει προηγηθεί ινομυωματεκτομη, προ αμνημονεύτων χρόνων μεν αλλα η μητρα μια χαρά το θυμάται οπότε δεν ρισκάρουμε 

  • Μου αρέσει 1

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

Καλη σας ημερα!το ραντεβου με το γιατρο ειναι σε 2 ωρες κ η καρδια μου χτυπαει σαν τρελη.ελπιζω μονο σε καλα νεα σε αυτο το ραντεβου να παρω λιγο θαρρος.εχω παρατηρησει τις τελευταιες μερες το πρωι(χωρις να φαω κατι) οτι το στομαχι μου ειναι σαν πρησμενο δηλαδη σαν να εχω φαει παρα πολυ.το εχει καμια?να σημειωσω οτι περνω αρκετη προγεστερονη(απο 2 χαπια 3 φορες την μερα των 200mg).

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Οντετ είπε:

σε ευχαριστούμε πολυ που ασχοληθηκες, 13 φτάσαμε ζωη να χουμε! κατεβάζουμε ομάδα ποδοσφαίρου και παγκο, άνετα  χαχαχα. Εκανα μια μικρη διόρθωση σε εμενα, βάζοντας την τελευταια μου περιοδο, γιατί τον γιατρό μου ακόμη δεν τον ειδα και οι αρχες Φλεβάρη ειναι υπολογισμενες βασει των σχετικών σελίδων!

Το μονο σίγουρο οτι παμε για καισαρική γιατί έχει προηγηθεί ινομυωματεκτομη, προ αμνημονεύτων χρόνων μεν αλλα η μητρα μια χαρά το θυμάται οπότε δεν ρισκάρουμε 

Καλημέρα στις όμορφες εγκυουλες...

Οντετ μου αυτό που λες για την καισαρική για ψαξτο λίγο γιατί ξέρω κοπέλες 2-3 ,που είχαν κάνει καισαρική και μετά από 2 χρόνια γέννησαν φυσιολογικά.αρκει να βρεις τον κατάλληλο γιατρό.πολλοι υποστηρίζουν τον φ.τ.μην τα παρατάς έτσι απλά, στο λέω επειδή έχω φάει 3 καισαρικές και πάω για την τέταρτη με φόβο και τρόμο μην πάθω κάτι, ενώ αν είχα γεννήσει φυσιολογικά θα μπορούσα να κάνω και 10 παιδιά..οσο ναναι χειρουργειο κανεις δεν ειναι οτι καλυτερο..αν ενδιαφέρεσαι ψαξτο πάντως, έχεις χρόνο μπροστά σου.και εφόσον έχουν περάσει τόσα πολλά χρόνια από την ινομυωματεκτομη

πρίν από 5 λεπτά , Vasiliki88 είπε:

Καλη σας ημερα!το ραντεβου με το γιατρο ειναι σε 2 ωρες κ η καρδια μου χτυπαει σαν τρελη.ελπιζω μονο σε καλα νεα σε αυτο το ραντεβου να παρω λιγο θαρρος.εχω παρατηρησει τις τελευταιες μερες το πρωι(χωρις να φαω κατι) οτι το στομαχι μου ειναι σαν πρησμενο δηλαδη σαν να εχω φαει παρα πολυ.το εχει καμια?να σημειωσω οτι περνω αρκετη προγεστερονη(απο 2 χαπια 3 φορες την μερα των 200mg).

Καλημέρα vasiliki88 καταρχάς να σου ευχηθώ καλά αποτελέσματα, καλή δύναμη, Εμείς οι γυναίκες είμαστε δυνατές αυτό να θυμάσαι να μην σωριαστεις σε κάνα ιατρείο και σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια... όσο για τα χάπια μου ακούγεται μεγάλη η δοσολογία,ο γιατρός στην έδωσε; 


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

@november rain δεν ειμαι υπερ της καισαρικης μου χε πιπιλισει ο προηγουμενος μου γιατρός το μυαλό οτι οποτε με το καλό μείνω έγκυος είναι σχεδον βεβαιο οτι πάμε για καισαρική και τον πιστεψα γιατι ειναι απο εκείνους που σε πανε μεχρι τέλους για φ.τ. , απο εκείνους που αναλαμβάνουν φ.τ μετα απο καισαρική, αο εκεινους που βγαίνουν στις τηλεοράσεις και το διατυμπανίζουν.   Τον αλλαξα με μεγαλη δυσκολια μετα απο τραγικοτατα λάθη ( ηταν γιατρός μου για τουλαχιστον δεκαετια) και τωρα με τον καινουριο που έχωεμπιστευτεί δεν έχουμε κανει συζητηση (πρωτο ραντεβού την Δευτέρα!) θα δούμε. Ειναι ενημερωμένος για το ιστορικο μου, χαλαρός είναι γενικα και δείχνει να το κατέχει το άθλημα! 

@Vasiliki88 εχεις ολη μου την θετικη ενεργεια! ολα θα πανε καλα! σε συναισθάνομαι :)


tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, november rain είπε:

Μικρομανα και συ έγινες, άντε με το καλό τώρα το δεύτερο βλαστάρι σου.ειδικη παιδαγωγός;;; κάνε μου μια ανάλυση

Είμαι δασκάλα για παιδια με ειδικες ανάγκες.Δουλευω σε ειδικό σχολείο.

8 ώρες πρίν, rainbow είπε:

βρε κοριτσια να ξανω μια χαζη ερωτηση...γιατι σαν πολυ ασχετη που ειμαι(πρωτη φορα εγκυος) ..εμαι τωρα 7,5 εβδ.και η κοιλια μου εχει πριστει αρκετα..ειναι φυσιολογικο απο τοσο νωρις;(τουαλετα παω κανονικα)

Και δευτερον οταν πηγαμε να κανουμε τον δευτερο υπερηχο ο γιατρος το βρηκε 2 μερες μικροτερο,μου ειπε βεβαια οτι δεν ειναι κατι αλλα ανησυχισα.ξερω ακριβως τη μερα της συλληψης .σε εσας συναιβει κατι αντιστοιχο;

Κι εγω έχω αυτή την αίσθηση,ότι εχει μεγαλώσει η κοιλιά μου ενω δεν έχω πάρει βάρος.Την αίσθανομαι πρησμενη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...