Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      • Ευχαριστώ 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

Καλημέρα σε όλες τις εγκυουλες ! @november rain Εσύ μας μένεις μόνο πια ! Σήμερα εχεις ή την Πέμπτη ; ή δεν θυμάμαι καλά ; 

Την Παρασκευή και τρέμει το φιλοκαρδι μου....ουφ

Nasia μου αυτές τις μ@..ιες κάνουμε και μετά την πληρώνουμε τη νύφη.. και εγώ κ#λο δεν βάζω κάτω με την μικρή μου και μου πονάει η κοιλιά συνέχεια.τωρα ξεκουράσου γιατί δεν πρόσεξες όταν έπρεπε.αλλα αν είσαι μόνη και με παιδί στο σπίτι πόσο μπορείς να κάτσεις;;


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, november rain είπε:

Την Παρασκευή και τρέμει το φιλοκαρδι μου....ουφ

Nasia μου αυτές τις μ@..ιες κάνουμε και μετά την πληρώνουμε τη νύφη.. και εγώ κ#λο δεν βάζω κάτω με την μικρή μου και μου πονάει η κοιλιά συνέχεια.τωρα ξεκουράσου γιατί δεν πρόσεξες όταν έπρεπε.αλλα αν είσαι μόνη και με παιδί στο σπίτι πόσο μπορείς να κάτσεις;;

Ήρθε η μαμά μου τώρα και είμαι ξαπλα. Θέλει πολύ προσοχή! 


NGf6p2.png

AFi6p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου! Να προσεχουμε ολες μας πρεπει, δεν σημαινει επειδη ειμαστε στον 4ο η κλεινουμε τον 3ο μηνα ολα ειναι ενταξει και περασαν τα δυσκολα. Καθε μηνας εχει τις δυσκολιες του!! 

@november rain καλη επιτυχια στην αυχενικη σου ολα καλα θα πανε!!

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, καλέ δεν σας προλαβαίνω!!

@elenakith μου και μια φίλη μου έιχε κάνει από τον 3ο καμπύλη ζαχάρου ιότι στις εξετάσεις αίματος που έκανε το βρήκε ανεβασμένο, σε όλη την εγκυμοσύνη έκανε 3 ινσουλίνες την ημέρα! Θέλει πολλή προσοχή και εφόσον είχες υποψίες καλά έκανες και το έκανες τόσο νωρίς. 

Κορίτσια εγώ είμαι στα 3 κιλά ακόμη αλλά τρώω ότι να ναι! ότι ώρα να ναι! χθες βράδυ ας πούμε έφαγα ένα κομμάτι τσιζκέικ και μετα πατατοσαλάτα με ψημένες πιπεριές και τυρί φέτα. Να δω που θα πάει η βαλίτσα με τις ανορεξίες μου χιχιχιχι!! 

Όσο για τις πεθερές μακάρι να με λυπόταν κι εμένα και να μην με άφηνε να κάνω τίποτε. Αντιθέτως θέλει να με βλέπει να ταλαιπωρούμαι και πιστεύω από μέσα της με καταριέται!!! Οι κάριες!!! :-D

Δημητρούλα μου άνοιξες την όρεξη!!! χαχαχα Όσο για την πεθερά, ναι είναι καλό να σε βοηθάει, εμένα άλλωστε η μαμά μου μένει πολύ μακριά και έχει και προβλήματα υγείας, αλλά όχι να σε καταπιέζουν! Φαντάσου ότι μου κάνει παρατήρηση να μη σηκώνω τα χέρια μου πάνω από το κεφάλι όταν ξαπλώνω, να μη λυγίζω τα πόδια, να μην κάθομαι σταυροπόδι ή οκλαδόν (παρόλο που ο γιατρός είπε να κάθομαι όπως με βολεύει). Χθες ο γιατρός μου είπε ότι λόγω σακχάρου πρέπει να ξεκινήσω περπάτημα και κολύμπι στη θάλασσα σαν αερόβιες ασκήσεις και όταν της το είπα μου λέει μέχρι το περίπτερο να περπατήσεις εντάξει, όχι παραπέρα. Και εννοείται όχι θάλασσα. Δηλαδή όπως καταλαβαίνεις, εγώ πρέπει να λέω ψέματα κάθε φορά που κάνω κάτι από αυτά που μου είπε ο γιατρός, σαν να είμαι στην εφηβεία και να κρύβομαι, γιατί αλλιώς θα βλέπω τη μούρη πεσμένη και την κλάψα συνεχή. Και αυτή η κλάψα είναι σα γλωσσοφαγιά! Και ναι, της έχω εξηγήσει ότι γίνεται καταπιεστική και ότι θα ήθελα να σέβεται τις επιλογές μου που αφορούν τη δική μου ζωή, αλλά τίποτα. Οπότε όπως βλέπεις υπάρχουν και τα άλλα άκρα που είναι εξίσου εκνευριστικά. Συγγνώμη για το μακρύ κείμενο αλλά με έχει πρήξει τόσο πολύ τελευταία!!!

19 ώρες πρίν, D_Nasia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! 

@Οντετ τέλεια η αυχενικη σου! 

Εμείς χθες είχαμε περιπέτειες. Είχα αργά το απόγευμα αίμα και τα ξημερώματα αιμορραγία που αργότερα είχα και πόνους. Πηγαίναμε στο νοσοκομείο με την ψυχολογία ότι όλα έχουν τελειώσει. Δόξα τω Θεό η μικρή μας είναι καλά.... Έχει δημιουργηθεί ένα αιματωμα μάλλον λόγω της λήψης τροφοβλαστη σε συνάρτηση με το ότι δεν έχω ξεκουραστεί καθόλου. Μια βδομάδα στο κρεβάτι, 1 μήνα άδεια από την δουλειά και την Δευτέρα θα με ξαναδεί ο γιατρός, εκτός απροόπτου ελπίζω! 

Φοβήθηκα πάρα πολύ!!

Αχ βρε Νάσια μου, δόξα τω Θεώ που είναι καλά η μικρή! Θα ξεκουραστείς και όλα θα πάνε καλά! Τροφοβλάστη γιατί κάνατε?

 

Εμείς κορίτσια είδαμε χθες το μωράκι, ήταν καλά, μεγάλωσε, δεν κουνιόταν πολύ όμως γιατί ξέχασα η χαζή να φάω μια καραμελίτσα πριν τον υπέρηχο. Ήταν υπέροχα όπως κάθε φορά! Τώρα ξανά τέλη Αυγούστου... Ο γιατρός μου είπε ότι λόγω διαβήτη επιβάλλεται αερόβια άσκηση, κολύμπι και περπάτημα, εννοείται ότι ξεκινάω δίαιτα διαβητικού και μετρήσεις σακχάρου. Έχω το ελεύθερο να πάω διακοπούλες και αύριο φεύγουμε με το καλό κάπου εδώ κοντά για 3-4 μέρες! 

Καλημέρα και φιλιά σε όλες τις κοιλίτσες!!!

  • Μου αρέσει 3

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@elenakith καλημερα! θα προτιμουσα την δικη σου πεθερα παρα την δικη μου που ευχεται οταν με βλεπει πχ να περπαταω με σαγιοναρα να πεσω και να φαω τα μουτρα μου!:-D

εχω να την δω ενα μηνα και να ακουσω τη φωνη της και νιωθω υπεροχα!! αλλα απ οτι καταλαβαινω ο αντρας μου περναει γκρινια γ αυτο το θεμα!! :-P

εμεις την αλλη εβδομαδα εχουμε ραντεβου για το νινι μας να θυμηθω να φαω κ εγω καραμελιτσες!!!

  • Μου αρέσει 2

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

@dimitroula30 είναι τόσο κακιά η πεθερά σου??? Δεν χαίρεται τώρα με το εγγονάκι που της ετοιμάζεις? Σε αυτή την περίπτωση καλύτερα να την αποφεύγεις όσο είναι δυνατό, τι να πω...


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenakith είπε:

@dimitroula30 είναι τόσο κακιά η πεθερά σου??? Δεν χαίρεται τώρα με το εγγονάκι που της ετοιμάζεις? Σε αυτή την περίπτωση καλύτερα να την αποφεύγεις όσο είναι δυνατό, τι να πω...

Φυσικά και ΔΕΝ χαίρεται γιατι τωρα εχω δεσει τον γιο της! ξερω οτι νομιζετε ειμαι υπερβολικη, αλλα κοριτσια ναι υπαρχουν και χειροτερα απ οτι φανταζεστε. 

Ειναι δαιμονισμενη!!


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mariachi είπε:

@dimitroula30 αχ τι ωραία θα το δείτε κ εσείς το νινακι σας !!! 

Δεν ξερεις πως το περιμενω!! Να μαθουμε επιτελους και σιγουρα τι ειναι για να ξεκινησω να ψαχνω τα μπεμπουδιστικα!!! 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης για την πεθερά σου εγώ σε πιστεύω κορίτσι μου . Κάποιες γυναίκες δεν θέλουν να καταλάβουν ότι οι γιοί τους μεγάλωσαν κ παντρεύτηκαν  . Εσύ είπαμε πρέπει μόνο να την αγνοείς ! 

@elenakith από τότε που κάναμε την αυχενική ! Το έχω δει τελευταία φορά 6/7 γτ πρέπει να έπεσα κ πάνω στις μέρες που κλείνει το ιατρείο της! Μου κακοφαίνεται πολύ !!!! 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mariachiπολύ δύσκολο! Εμείς είχαμε την αυχενική πριν 2 εβδομάδες και χθες ραντεβού στο γυναικολόγο και πάλι δεν κρατιόμουνα! Τι να κάνουμε όμως, θα κάνουμε υπομονή! Έλεγα στον άντρα μου, πόσο κάνει άραγε ένας υπέρηχος να τον έχουμε στο σπίτι να βλέπουμε το νινί κάθε μέρα?

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mariachi το θεμα ειναι κοριτσια οτι ειναι τοσο ψημενη και καπατσα γυναικα που μπορει με τα λογια και τα κολπα της να τους παρει ολους με το μερος της και να τους στρεψει εναντιον μου!! προ ολιγου πηρα τηλ την αδερφη του πεθερου μου γιατι γιορταζουν σημερα και ενω αλλες φορες μιλουσαμε ωρα, τωρα μονο τα τυπικα χρονια πολλα και μου το εκλεισε.. επισης η αδερφη της πεθερας μου που στην αρχη συνεχως μου τηλεφωνουσε εχει να με παρει τηλ απο περσι....

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...