Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Visit a vis είπε:

Μόλις πριν λίγο μίλησα με τον γιατρό...ναι όπως τα λέτε. Μια χαρά οι τιμές. Φιου...πόσα να πιω πια! 

Μετά το θετικό τεστ...τι ωραία που ακούγεται αυτό...πολύ γλυκό, σαν παραμύθι! Μέχρι τότε θα ελπίζω...συγκρατημένη αισιοδοξία!  

Ήταν 500 η ε2 την προηγούμενη φορά, αν και μηδέν χοριακή, θεωρούσα ότι έπρεπε να είναι εκεί γύρω... 

Η κανέλα; Συσπάσεις; Μα αλήθεια; Και την λατρεύω...βάζω ένα ξυλάκι στο κακάο μου...πφφφ

Προ εμβρυομεταφορας είναι μια χαρά και πολύ καλή. Μετα απαγορεύεται.. Το χυμό ρόδι σου τον πρότειναν ειδικά για το ενδομήτριο; Έκανες μόνη σου ή έπαιρνες έτοιμο; Όλοι οι έτοιμοι ομως έχουν πολύ ζάχαρη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, anoulious είπε:

Προ εμβρυομεταφορας είναι μια χαρά και πολύ καλή. Μετα απαγορεύεται.. Το χυμό ρόδι σου τον πρότειναν ειδικά για το ενδομήτριο; Έκανες μόνη σου ή έπαιρνες έτοιμο; Όλοι οι έτοιμοι ομως έχουν πολύ ζάχαρη

Απαγορεύεται κιόλας...κομμένη η κανέλα!

Χυμό ρόδι μου χε προτείνει η Troia. Είχα βρει μια εταιρεία που δεν είχαν ζάχαρη. Και η μίξη μούρα με χυμό ρόδι είναι τέλειαα!!!

Με ηρέμησε και μου εύχεται...η επιτυχία θα είναι και δική μας και δική του. Αλλά είναι από τις λίγες υποθέσεις που για την επιτυχία δεν μπορείς να κάνεις πολλά...ή να την ελέγξεις σε σημαντικό βαθμό. Εκεί χωρά η πίστη...στην τύχη σου...

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...και τις προτάσεις. Στο κακάο βάζω και πιπέρι καγιέν (για καλή θέρμανση...διάβασα ότι βοηθάει) τώρα...και ταίριαζε με την κανέλα...δεν πειράζει...η Κευλάνης δηλαδή είναι επιτρεπτή; Αυτή δεν έχει πιο ισχυρή επίδραση; 

Είμαι σε άδεια, αλλά ευτυχώς έχω ένα σωρό πράγματα να τακτοποιήσω και ξεχνιέμαι. Σήμερα όμως ήταν ο έλεγχος των ορμονών...κι έτσι το μυαλό κόλλησε πάλι! χιχι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Visit a vis είπε:

Απαγορεύεται κιόλας...κομμένη η κανέλα!

Χυμό ρόδι μου χε προτείνει η Troia. Είχα βρει μια εταιρεία που δεν είχαν ζάχαρη. Και η μίξη μούρα με χυμό ρόδι είναι τέλειαα!!!

Με ηρέμησε και μου εύχεται...η επιτυχία θα είναι και δική μας και δική του. Αλλά είναι από τις λίγες υποθέσεις που για την επιτυχία δεν μπορείς να κάνεις πολλά...ή να την ελέγξεις σε σημαντικό βαθμό. Εκεί χωρά η πίστη...στην τύχη σου...

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...και τις προτάσεις. Στο κακάο βάζω και πιπέρι καγιέν (για καλή θέρμανση...διάβασα ότι βοηθάει) τώρα...και ταίριαζε με την κανέλα...δεν πειράζει...η Κευλάνης δηλαδή είναι επιτρεπτή; Αυτή δεν έχει πιο ισχυρή επίδραση; 

Είμαι σε άδεια, αλλά ευτυχώς έχω ένα σωρό πράγματα να τακτοποιήσω και ξεχνιέμαι. Σήμερα όμως ήταν ο έλεγχος των ορμονών...κι έτσι το μυαλό κόλλησε πάλι! χιχι

H κανέλα βοηθάει στο μεταβολισμό των σακχάρων και είναι υπερτροφή για τις πολυκυστικές ωοθήκες. Για την εγκυμοσύνη, δε γνωρίζω. Ναι, η Κευλάνης είναι η καλύτερη, αυτή είναι η πραγματική κανέλα. 

Όλα τα φρούτα προτιμώνται να τα τρώμε έτσι, παρά να τα κάνουμε χυμό. Ακόμα κι αν τα κάνουμε χυμό μόνοι μας. Π.χ. ο χυμός πορτοκάλι ανεβάζει το γλυκαιμικό δείκτη, ενώ αν φας το πορτοκάλι έτσι όπως είναι, όχι. Το επιβεβαίωσε και η Τσεκούρα αυτό. 

Στο ενδομήτριο βοηθάει ό,τι κάνει καλό στο αίμα, δηλαδή όλα τα κόκκινα. Ειδικά για το ρόδι όμως το είχα διαβάσει εδώ ότι κάνει καλό και μάλιστα η κοπέλα που το έγραψε έπινε ένα χυμό την ημέρα. Και εδώ καλό είναι να προτιμάμε το ρόδι όπως είναι τώρα που είναι η εποχή του. 

Επίσης για το κόκκινο κρέας η Τσεκούρα είπε να μην προτιμάμε τόσο το μοσχάρι, αλλά περισσότερο το αρνί και το κατσίκι, διότι στα μοσχάρια δίνουν πολλές ορμόνες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Visit a vis είπε:

Απαγορεύεται κιόλας...κομμένη η κανέλα!

Χυμό ρόδι μου χε προτείνει η Troia. Είχα βρει μια εταιρεία που δεν είχαν ζάχαρη. Και η μίξη μούρα με χυμό ρόδι είναι τέλειαα!!!

Με ηρέμησε και μου εύχεται...η επιτυχία θα είναι και δική μας και δική του. Αλλά είναι από τις λίγες υποθέσεις που για την επιτυχία δεν μπορείς να κάνεις πολλά...ή να την ελέγξεις σε σημαντικό βαθμό. Εκεί χωρά η πίστη...στην τύχη σου...

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...και τις προτάσεις. Στο κακάο βάζω και πιπέρι καγιέν (για καλή θέρμανση...διάβασα ότι βοηθάει) τώρα...και ταίριαζε με την κανέλα...δεν πειράζει...η Κευλάνης δηλαδή είναι επιτρεπτή; Αυτή δεν έχει πιο ισχυρή επίδραση; 

Είμαι σε άδεια, αλλά ευτυχώς έχω ένα σωρό πράγματα να τακτοποιήσω και ξεχνιέμαι. Σήμερα όμως ήταν ο έλεγχος των ορμονών...κι έτσι το μυαλό κόλλησε πάλι! χιχι

Όταν θυμηθείς στείλε μου σε πμ αν μπορείς την εταιρεία που βρήκες για το χυμό. Νομίζω και η κευλανης, αλλά αφού δεν είμαστε σίγουροι, κοψτη την μωρέ να είμαστε ήσυχοι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Όταν θυμηθείς στείλε μου σε πμ αν μπορείς την εταιρεία που βρήκες για το χυμό. Νομίζω και η κευλανης, αλλά αφού δεν είμαστε σίγουροι, κοψτη την μωρέ να είμαστε ήσυχοι. 

Ε μα ναι! Εξάλλου δεν είναι και ανάγκη...δυο πράγματα που είναι στο χέρι μας να τα κάνουμε, ας τα κάνουμε σωστά. Αν τύχει μηδέν πάλι, δεν θα τα ρίξω στην κανέλα πάντως... 

Τα συχνά και ελαφριά γεύματα πρέπει να εφαρμόσω πάλι από αύριο, γιατί νιώθω να βαραίνω. 

Πετάξαμε και την ανακύκλωση...θα προσπαθήσω να το βρω στο δίκτυο και θα σου στείλω. Τώρα βέβαια θα βγουν τα φρέσκα ρόδια...ό,τι καλύτερο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Visit a vis είπε:

Ε μα ναι! Εξάλλου δεν είναι και ανάγκη...δυο πράγματα που είναι στο χέρι μας να τα κάνουμε, ας τα κάνουμε σωστά. Αν τύχει μηδέν πάλι, δεν θα τα ρίξω στην κανέλα πάντως... 

Τα συχνά και ελαφριά γεύματα πρέπει να εφαρμόσω πάλι από αύριο, γιατί νιώθω να βαραίνω. 

Πετάξαμε και την ανακύκλωση...θα προσπαθήσω να το βρω στο δίκτυο και θα σου στείλω. Τώρα βέβαια θα βγουν τα φρέσκα ρόδια...ό,τι καλύτερο! 

Ευχαριστώ  γιατί το έψαξα και δεν βρήκα κάτι. Τώρα έχει ρόδια. Όταν όμως θα κάνω εγώ βλέπω να ξανα βγαίνουν τα ροδάκινα!! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ευχαριστώ  γιατί το έψαξα και δεν βρήκα κάτι. Τώρα έχει ρόδια. Όταν όμως θα κάνω εγώ βλέπω να ξανα βγαίνουν τα ροδάκινα!! 

Έτσι, με χιούμορ όλα αντιμετωπίζονται καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Visit a vis είπε:

Τα συχνά και ελαφριά γεύματα πρέπει να εφαρμόσω πάλι από αύριο, γιατί νιώθω να βαραίνω. 

Είναι πολύ σημαντικό να τρώμε κάθε 3 με 4 ώρες ώστε να διατηρείται σταθερό το ζάχαρό μας κατά τη διάρκεια της ημέρας. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Είναι πολύ σημαντικό να τρώμε κάθε 3 με 4 ώρες ώστε να διατηρείται σταθερό το ζάχαρό μας κατά τη διάρκεια της ημέρας. 

Στο ελαφριά έχω ένα ζητηματάκι...τα τρίωρα τα τηρώ. Άρα, βρε κορίτσια, η διαλειμματική που είναι μόδα αυτόν τον καιρό δεν είναι επικίνδυνη;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Visit a vis είπε:

Στο ελαφριά έχω ένα ζητηματάκι...τα τρίωρα τα τηρώ. Άρα, βρε κορίτσια, η διαλειμματική που είναι μόδα αυτόν τον καιρό δεν είναι επικίνδυνη;

Τι είναι η διαλειμματική; Να παραλείπεις γεύματα; 

Διαβάζω πάλι το αντίστοιχο κεφάλαιο στο βιβλίο it starts with the egg. Γράφει ότι για το ενδομήτριο είναι καλή η βιταμίνη Ε και η L-αργινίνη. Γράφει και για το  CoQ10, ότι βοηθάει με κάποιο τρόπο τη Βιτ. Ε, αλλά και δίνει ενέργεια  στα κύτταρα και ίσως βοηθάει και γι᾽αυτό. Βλ. σελίδα 186-187. Είχε ανεβάσει στο άλλο topic η Arriel ένα link απ᾽όπου κατεβάζεις δωρεάν το βιβλίο. Όποια το θέλει, το έχω κρατήσει κι εγώ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Troia είπε:

Είναι πολύ σημαντικό να τρώμε κάθε 3 με 4 ώρες ώστε να διατηρείται σταθερό το ζάχαρό μας κατά τη διάρκεια της ημέρας. 

Καλησπέρα, αυτό για το ζάχαρο έχεις δίκιο. Κάποιες φορές αν αργήσω να φάω με πιάνει μια αδυναμία, με το που φάω μου περνάει.

Just now, Troia είπε:

Τι είναι η διαλειμματική; Να παραλείπεις γεύματα; 

Διαβάζω πάλι το αντίστοιχο κεφάλαιο στο βιβλίο it starts with the egg. Γράφει ότι για το ενδομήτριο είναι καλή η βιταμίνη Ε και η L-αργινίνη. Γράφει και για το  CoQ10, ότι βοηθάει με κάποιο τρόπο τη Βιτ. Ε, αλλά και δίνει ενέργεια  στα κύτταρα και ίσως βοηθάει και γι᾽αυτό. Βλ. σελίδα 186-187. Είχε ανεβάσει στο άλλο topic η Arriel ένα link απ᾽όπου κατεβάζεις δωρεάν το βιβλίο. Όποια το θέλει, το έχω κρατήσει κι εγώ. 

Έχει ενδιαφέρον το βιβλίο, το χω στο κινητό βέβαια κ είναι δυσανάγνωστο. Κ στα αγγλικά...κάτι παρόμοιο στα ελληνικά υπάρχει;

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Έχει ενδιαφέρον το βιβλίο, το χω στο κινητό βέβαια κ είναι δυσανάγνωστο. Κ στα αγγλικά...κάτι παρόμοιο στα ελληνικά υπάρχει;

Δε γνωρίζω. Το βιβλίο αυτό μου το σύστησε η βελονίστριά μου που είναι αμερικανίδα. Οπότε δε γνωρίζει αν υπάρχει κάτι στα ελληνικά. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Troia είπε:

Δε γνωρίζω. Το βιβλίο αυτό μου το σύστησε η βελονίστριά μου που είναι αμερικανίδα. Οπότε δε γνωρίζει αν υπάρχει κάτι στα ελληνικά. 

Είναι εξαιρετική! μόλις παρακολούθησα συνέντευξή της...Αν μπορείς στείλε μου σε πμ το λινκ για το βιβλίο. Αυτή η φιλοσοφία ότι όλα βελτιώνονται είναι από μόνη της σημαντική! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Troia είπε:

Δε γνωρίζω. Το βιβλίο αυτό μου το σύστησε η βελονίστριά μου που είναι αμερικανίδα. Οπότε δε γνωρίζει αν υπάρχει κάτι στα ελληνικά. 

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους!

Εντάξει, κατάλαβα :)


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Troia είπε:

Τι είναι η διαλειμματική; Να παραλείπεις γεύματα; 

Διαβάζω πάλι το αντίστοιχο κεφάλαιο στο βιβλίο it starts with the egg. Γράφει ότι για το ενδομήτριο είναι καλή η βιταμίνη Ε και η L-αργινίνη. Γράφει και για το  CoQ10, ότι βοηθάει με κάποιο τρόπο τη Βιτ. Ε, αλλά και δίνει ενέργεια  στα κύτταρα και ίσως βοηθάει και γι᾽αυτό. Βλ. σελίδα 186-187. Είχε ανεβάσει στο άλλο topic η Arriel ένα link απ᾽όπου κατεβάζεις δωρεάν το βιβλίο. Όποια το θέλει, το έχω κρατήσει κι εγώ. 

Για την βιταμίνη Ε διάβασα ότι δεν συνίσταται με αντιπηκτική θεραπεία. Τώρα ούτως ή άλλως παίρνω μια πολυβιταμίνη και ίσως θα χρειαστώ επιπλέον d και c. Μου έχει προτείνει την Iofolet;;; Κάπως έτσι...με 400mg φυλλικό και πολλές άλλες. 

H διαλειμματική είναι εκείνη με την αποχή από το φαγητό 16 ώρες και γεύματα μέσα σε ένα 8ωρο. Συνήθως δεν ελέγχουν όσοι την κάνουν τι τρώνε και πόσο τρώνε, απλώς αν απέχουν το 16ωρο, άσχετα με το πότε είναι το τελευταίο τους γεύμα. Το προσαρμόζουν στις συνθήκες. Αλλά είχα αυτή την απορία! Δεν επηρεάζει το ζάχαρο ; Είναι δυνατόν...;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...