Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, koukou84 είπε:

Συγχαρητήρια είσαι εγκυουλα! Μια χορταστική χοριακη σου ευχομαι!!

Σ ευχαριστω παρα παρα πολυ!!Μου φαινεται περιεργο ακομα!Δεν το εχω συνειδητοποιησει!!

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσιιιι μου ευχομαι τεράστια χοριακη! Ναι συνήθως λενε πρεπει να περάσουν 15 μερες μετα την ovitrelle κ μετα..Αλλα εμεις ευχόμαστε να μην ειναι απο αυτο

Ευχαριστω πολυ!Μολις διαβασα τις οδηγιες της ovitrelle!κ γραφει μεχρι 10 μερες!!Αλλα μαλλον πρεπει να ειμαι!!Μακαρι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Love!!! είπε:

έπαιρνα 3 utrogestan κολπικα τη μέρα & 1 prolutex καθε 3 μέρες

δε μου μέτρησε τίποτα ούτε πριν ούτε μετά την ετ. το ενδομήτριο μου είχε πει είναι μια χαρά δε μου είχε πει ποσό ακριβώς είναι

3 ουτρο 200αρια; 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

Σταυράκης Θωμάς λέγεται είναι στο fertiliaQ στο γεννεσης θεσσαλονίκη

Δεν τον γνωριζω καθολου για να εκφερω αποψη..Παντως να συζητησετε καποια θεματα γιατι κ οι μετρησεις της προγεστερονης παιζουν σημαντικο ρολο στην εμφυτευση..

Παντως οντως εχουμε πεσει ολες λιγο απο πανω σου..Αλλα ειναι καθαρα απο ενδιαφερον κ θελουμε να εχεις μονο θετικο αποτελεσμα την επομενη φορα:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

3 ουτρο 200αρια; 

ναι

Just now, Queen 90 είπε:

Δεν τον γνωριζω καθολου για να εκφερω αποψη..Παντως να συζητησετε καποια θεματα γιατι κ οι μετρησεις της προγεστερονης παιζουν σημαντικο ρολο στην εμφυτευση..

Παντως οντως εχουμε πεσει ολες λιγο απο πανω σου..Αλλα ειναι καθαρα απο ενδιαφερον κ θελουμε να εχεις μονο θετικο αποτελεσμα την επομενη φορα:wub:

¨όχι κούκλα μου δεν έχετε πέσει από πάνω μου!!! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον

  • Μου αρέσει 3

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Love!!!ειλικρινά λυπάμαι πάρα πολύ!

 

@Queen 90συγχαρητήρια! Μάλλον είσαι έγκυος!!! Στο χαρτί αναγράφεται ότι θέλει μέχρι και 10 μέρες να φύγει η ορμόνη από τον οργανισμό! Σου εύχομαι τα καλύτερα!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, koukou84 είπε:

Κοριτσάκι μου πολύ λυπάμαι! Αυτό που έχω να σου πω από τον δικό μου οργανισμό είναι ότι με 3 ουτρο και 2 προλουτεξ κάθε μέρα πάλι είχα πτώση προγεστερονης( την τσεκαραμε κάθε 3-4 μερες) και με έβαζε να κάνω και lentogest . Έτσι την ανέβασα και κράτησα τα εμβρυακια μου. Καλο θα ήταν να την τσεκαρεις. Γιατροί δεν είμαστε εννοείται αλλά από τις εμπειριες της καθεμιας ας παίρνουμε παραδείγματα. Ευχομαι πραγματικά την επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου. Βέβαια πέσαμε όλες πάνω σου και συγγνώμη γιατί αυτή η στιγμή είναι δύσκολη. Έχω πάρει και εγώ αρνητική χοριακη(όπως και πολλές άλλες κοπέλες δυστυχώς) και σε νιώθουμε απόλυτα απλά ίσως την επόμενη φορά χρειάζεται κάτι να αλλάξετε. Αλλά εμβρυακια έχεις στην κατάψυξη;   

Δεν πέσατε πάνω μου !!! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!! έχω άλλες δύο βλαστοκύστες στην κατάψυξη μία άριστη και μία μέτρια

  • Μου αρέσει 1

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

ναι

Και ένεση; Κοίτα σαν ποσότητα είναι αρκετή αλλά μια μέτρηση όφειλε να κάνει. Δεν είναι σύνηθες αυτό που σου συμβαίνει αλλά γενικά συμβαίνει και έπρεπε να σε καλύψει και για αυτή την περίπτωση. Χοριακή έκανες; 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

@Love!!!ειλικρινά λυπάμαι πάρα πολύ!

 

@Queen 90συγχαρητήρια! Μάλλον είσαι έγκυος!!! Στο χαρτί αναγράφεται ότι θέλει μέχρι και 10 μέρες να φύγει η ορμόνη από τον οργανισμό! Σου εύχομαι τα καλύτερα!

 

 

Σ ευχαριστω παρα πολυ!Ναι διαβασα τις οδηγιες πριν λιγο!κ λεει πως ανιχνευεται εως 10 μερες. το φοβομουν μηπως εκανα βλακεια και στο τελος δω τιποτα αλλο τη Δευτερα...Σημερα ειναι η 10η μερα μετα την εμβρυομεταφορα και λεω ας κανω ενα τεστ να ηρεμησω λιγο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2021 at 11:49 PM, eleni17 said:

Σε ευχαριστώ!!!!! Έκανα  την Παρασκευη  26/2 ετ...

Με το καλό Ελένη μου! Σου εύχομαι να έχουν ήδη στεριώσει! Υπομονή τώρα....και σου εύχομαι μια χορταστική χοριακή κοριτσάκι μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nephele78 είπε:

Απο την καποια εμπειρια μου αν δεν εχεις μετρησει ενδομητριο ή ε2 νομιζω οτι δε γινεται να μη παρεις σικλακουρ.χρειαζονται για στηριξη..προγεστερονη δεν ειναι πολύ νομιζω αυτο που επαιρνες.3 χαπια τη μερα κ μια ενεση ανα 3 μερες..γιατρος δε το παιζω αλλα ολες μας εδω λεμε το ιδιο κ δε νομιζω να ειναι τυχαιο..στη θεση σου θα εκανα και prg k e2 εφοσον τρυπήθηκα.το αιμα το κρατανε παντως στο εργαστηριο οποτε μπορεις κ τωρα να το ζητησεις μεσω τηλ να σου κανουνε  εκ των υστερων..να δεις τι γινεται βρε παιδι μου.επισης χωρις σικλακουρ και χωρις ελεγχο;; Ε δε γινεται..

τους πήρα τηλ και ζήτησα μόνη μου prg και Ε2 εάν σας τις στείλω θα καταλαβεται γιατι εγω όχι...


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

Δεν πέσατε πάνω μου !!! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!! έχω άλλες δύο βλαστοκύστες στην κατάψυξη μία άριστη και μία μέτρια

Τελεια τοτε!Ευχομαι να ειναι τα τυχερα σου εμβρυακια!:wub: Απλα για μενα να προσεγγισετε με διαφορετικο τροπο τη διαδικασια σε σχεση με τις προηγουμενες φορες..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

τους πήρα τηλ και ζήτησα μόνη μου prg και Ε2 εάν σας τις στείλω θα καταλαβεται γιατι εγω όχι...

Τώρα διάβασα και τα προηγούμενα. Άρα το ήξερε από την προηγούμενη φορά ότι αδιαθετείς νωρίς πριν κόψεις τις ορμόνες. Όφειλε να κάνει μετρήσεις και να συμπληρώνει αν χρειάζεται. Λυπάμαι πολύ είδα και την χοριακή σου. :(

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...