Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Love!!! είπε:
πρίν από 28 λεπτά , Love!!! είπε:

Κορίτσια έχω αίμα κανονικό μου ήρθε περίοδος.... και ο Άντρας μου δεν έχει έρθει ακόμα να πάω για την εξέταση. εφόσον ήρθε κανονικά η περίοδος δεν έχω καμία ελπίδα.... την προηγούμενη φορά είχα καφέ υγρά 3 μέρες και μόλις έκοψα τα χάπια ήρθε περίοδος τώρα ούτε τα χάπια δεν την κρατάνε... τι γίνεται ?

 Λυπαμαι πολυ love μου..Η αληθεια ειναι πως δε γνωριζω να απαντησω..

Μηπω ομως με τα γιατρο να συζητησετε καποια πραγματα οπως την αυξηση της προγεστερονης αλλα κ την χορηγηση της οιστραδιολης..

Για μενα καλο θα ηταν να εκανες μετρηση κ των δυο να δεις τις μοναδες που εχεις τωρα...Σου ευχομαι πραγματικα καθε καλο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Queen 90 είπε:

 

Κοριτσια μου εγω δεν αντεξα σημερα και ηθελα να κανω χοριακη!Πηρα τηλεφωνο σε 3 διαγνωστικα της περιοχης μου κ μου ειπαν τα αποτελεσματα θα τα μαθω τη Δευτερα..Και τελικα πηρα ενα τεστ της clearbl..Και βγηκε θετικο!!Ελπιζω να μην ειναι λαθος κ εχω χαρει αδικα!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 είπε:

Κοριτσια μου εγω δεν αντεξα σημερα και ηθελα να κανω χοριακη!Πηρα τηλεφωνο σε 3 διαγνωστικα της περιοχης μου κ μου ειπαν τα αποτελεσματα θα τα μαθω τη Δευτερα..Και τελικα πηρα ενα τεστ της clearbl..Και βγηκε θετικο!!Ελπιζω να μην ειναι λαθος κ εχω χαρει αδικα!

το θετικό δεν αλλάζει!!! το αρνητικό μόνο... είσαι εγκυούλα κούκλα μου!!! με το καλό και μία τεράστια χοριακή με καλούς διπλασιασμούς!!!

  • Μου αρέσει 1

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

το θετικό δεν αλλάζει!!! το αρνητικό μόνο... είσαι εγκυούλα κούκλα μου!!! με το καλό και μία τεράστια χοριακή με καλούς διπλασιασμούς!!!

Σ ευχαριστω πολυ @Love!!! μου!Μακαρι να ειναι ετσι!Σκεφτομαι κ την ovitrelle βεβαια..Εχουν περασει 13 μερες που την εχω κανει.Ευχομαι να μην εχει ανιχνεύσει αυτο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nephele78 είπε:

Σε πηγε σε φυσικο κυκλο κ δε σου εδωσε σικλακουρ οπως εμενα στη τελευταια μου ετ.ποσο ενδομητριο ειχες;ξερεις; Μετρήσατε ε2 καθολου; Να πας στο κεντρο κ να κανεις χοριακη κ οτι λενε τα κοριτσια συμφωνω κ επαυξάνω..ελπιζω να ειναι λιγο το αιμα κ με χαπια να κοπει! Ολα γινονται!!

όχι δεν ήταν φυσικός ο κύκλος ήταν mini IVF. δε μου ζήτησε καμία εξέταση απο την ετ και μέτα μου έδωσε 3 utrogestan κολπικα τη μέρα & 1 prolutex κάθε 3 μέρες, 1 σαλοσπιρ τη μέρα. και τώρα που τον ρώτησα τι γίνεται να δουμέ προγεστερώνη μου είπε πένρεις ήδη πολύ δε χρειάζεται... μήπως πρέπει να αλλάξω γιατρό?

Just now, Queen 90 είπε:

Σ ευχαριστω πολυ @Love!!! μου!Μακαρι να ειναι ετσι!Σκεφτομαι κ την ovitrelle βεβαια..Εχουν περασει 13 μερες που την εχω κανει.Ευχομαι να μην εχει ανιχνεύσει αυτο...

σε 10 μέρες φεύγει η ορμόνη από το σώμα!!! στις 13 είσαι μια χαρά!!!

πρίν από 25 λεπτά , mominthemaking είπε:

Λυπάμαι πολύ. Να την κάνεις εννοείται τη χοριακή για παν ενδεχόμενο. Το γεγονός ότι σου ήρθε περίοδος σημαίνει ότι ίσως χρειαζόσουν περισσότερη προγεστερόνη. Ίσως θα άξιζε να κάνεις και μια εξέταση προγεστερόνης να δεις που βρίσκεται. Πρέπει να προβληματίσει τον γιατρό σου αυτό. Να επιμείνεις!!!!

Επέμεινα να μου την κάνει μου είπε δε χρειάζεται ήδη είχες 3 κολπικά τη μέρα. το τεστ αρνητικό φυσικά


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

όχι δεν ήταν φυσικός ο κύκλος ήταν mini IVF. δε μου ζήτησε καμία εξέταση απο την ετ και μέτα μου έδωσε 3 utrogestan κολπικα τη μέρα & 1 prolutex κάθε 3 μέρες, 1 σαλοσπιρ τη μέρα. και τώρα που τον ρώτησα τι γίνεται να δουμέ προγεστερώνη μου είπε πένρεις ήδη πολύ δε χρειάζεται... μήπως πρέπει να αλλάξω γιατρό?

σε 10 μέρες φεύγει η ορμόνη από το σώμα!!! στις 13 είσαι μια χαρά!!!

Σε ποιο γιατρο εισαι;
Μακαρι να ειναι ετσι!!Τη Δευτερα θα κανω και χοριακη και θα σας ενημερωσω για τα νεοτερα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Δεν παίρνεις προγεστερόνη καθόλου;

έπαιρνα 3 utrogestan κολπικα τη μέρα & 1 prolutex καθε 3 μέρες

Just now, Nephele78 είπε:

Σε πηγε σε φυσικο κυκλο κ δε σου εδωσε σικλακουρ οπως εμενα στη τελευταια μου ετ.ποσο ενδομητριο ειχες;ξερεις; Μετρήσατε ε2 καθολου; Να πας στο κεντρο κ να κανεις χοριακη κ οτι λενε τα κοριτσια συμφωνω κ επαυξάνω..ελπιζω να ειναι λιγο το αιμα κ με χαπια να κοπει! Ολα γινονται!!

δε μου μέτρησε τίποτα ούτε πριν ούτε μετά την ετ. το ενδομήτριο μου είχε πει είναι μια χαρά δε μου είχε πει ποσό ακριβώς είναι


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

έπαιρνα 3 utrogestan κολπικα τη μέρα & 1 prolutex καθε 3 μέρες

Κοριτσάκι μου πολύ λυπάμαι! Αυτό που έχω να σου πω από τον δικό μου οργανισμό είναι ότι με 3 ουτρο και 2 προλουτεξ κάθε μέρα πάλι είχα πτώση προγεστερονης( την τσεκαραμε κάθε 3-4 μερες) και με έβαζε να κάνω και lentogest . Έτσι την ανέβασα και κράτησα τα εμβρυακια μου. Καλο θα ήταν να την τσεκαρεις. Γιατροί δεν είμαστε εννοείται αλλά από τις εμπειριες της καθεμιας ας παίρνουμε παραδείγματα. Ευχομαι πραγματικά την επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου. Βέβαια πέσαμε όλες πάνω σου και συγγνώμη γιατί αυτή η στιγμή είναι δύσκολη. Έχω πάρει και εγώ αρνητική χοριακη(όπως και πολλές άλλες κοπέλες δυστυχώς) και σε νιώθουμε απόλυτα απλά ίσως την επόμενη φορά χρειάζεται κάτι να αλλάξετε. Αλλά εμβρυακια έχεις στην κατάψυξη;   

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 είπε:

Σε ποιο γιατρο εισαι;
Μακαρι να ειναι ετσι!!Τη Δευτερα θα κανω και χοριακη και θα σας ενημερωσω για τα νεοτερα..

Σταυράκης Θωμάς λέγεται είναι στο fertiliaQ στο γεννεσης θεσσαλονίκη


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Love!!! είπε:

έπαιρνα 3 utrogestan κολπικα τη μέρα & 1 prolutex καθε 3 μέρες

Φαίνεται ότι δε σε καλύπτουν. Τα ενδοκολπικα έχουν και πολλές απώλειες. Για αυτό πολλοί γιατροί συνδυάζουν από το στόμα και τον κόλπο τα ουτρο. Να το ψάξεις. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 είπε:

Κοριτσια μου εγω δεν αντεξα σημερα και ηθελα να κανω χοριακη!Πηρα τηλεφωνο σε 3 διαγνωστικα της περιοχης μου κ μου ειπαν τα αποτελεσματα θα τα μαθω τη Δευτερα..Και τελικα πηρα ενα τεστ της clearbl..Και βγηκε θετικο!!Ελπιζω να μην ειναι λαθος κ εχω χαρει αδικα!

Συγχαρητήρια είσαι εγκυουλα! Μια χορταστική χοριακη σου ευχομαι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

όχι δεν ήταν φυσικός ο κύκλος ήταν mini IVF. δε μου ζήτησε καμία εξέταση απο την ετ και μέτα μου έδωσε 3 utrogestan κολπικα τη μέρα & 1 prolutex κάθε 3 μέρες, 1 σαλοσπιρ τη μέρα. και τώρα που τον ρώτησα τι γίνεται να δουμέ προγεστερώνη μου είπε πένρεις ήδη πολύ δε χρειάζεται... μήπως πρέπει να αλλάξω γιατρό?

σε 10 μέρες φεύγει η ορμόνη από το σώμα!!! στις 13 είσαι μια χαρά!!!

Επέμεινα να μου την κάνει μου είπε δε χρειάζεται ήδη είχες 3 κολπικά τη μέρα. το τεστ αρνητικό φυσικά

Απο την καποια εμπειρια μου αν δεν εχεις μετρησει ενδομητριο ή ε2 νομιζω οτι δε γινεται να μη παρεις σικλακουρ.χρειαζονται για στηριξη..προγεστερονη δεν ειναι πολύ νομιζω αυτο που επαιρνες.3 χαπια τη μερα κ μια ενεση ανα 3 μερες..γιατρος δε το παιζω αλλα ολες μας εδω λεμε το ιδιο κ δε νομιζω να ειναι τυχαιο..στη θεση σου θα εκανα και prg k e2 εφοσον τρυπήθηκα.το αιμα το κρατανε παντως στο εργαστηριο οποτε μπορεις κ τωρα να το ζητησεις μεσω τηλ να σου κανουνε  εκ των υστερων..να δεις τι γινεται βρε παιδι μου.επισης χωρις σικλακουρ και χωρις ελεγχο;; Ε δε γινεται..

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 είπε:

Σ ευχαριστω πολυ @Love!!! μου!Μακαρι να ειναι ετσι!Σκεφτομαι κ την ovitrelle βεβαια..Εχουν περασει 13 μερες που την εχω κανει.Ευχομαι να μην εχει ανιχνεύσει αυτο...

Κοριτσιιιι μου ευχομαι τεράστια χοριακη! Ναι συνήθως λενε πρεπει να περάσουν 15 μερες μετα την ovitrelle κ μετα..Αλλα εμεις ευχόμαστε να μην ειναι απο αυτο

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια έχετε να μου προτείνετε κάποιο γιατρό Θεσσαλονίκη???

Σας ευχαριστώ όλες για την άμεση ανταπόκριση !!! είμαι στεναχωρημένη αλλά ο στόχος είναι 1 και δεν αλλάζει δεν πέφτω θα τα καταφέρω... σας ευχαριστώ αλλά εξοργίζομαι γιατί οι βλαστοκύστες ήταν τέλειες δεν γίνεται να μου έρχεται περίοδος. 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...