Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Και ένεση; Κοίτα σαν ποσότητα είναι αρκετή αλλά μια μέτρηση όφειλε να κάνει. Δεν είναι σύνηθες αυτό που σου συμβαίνει αλλά γενικά συμβαίνει και έπρεπε να σε καλύψει και για αυτή την περίπτωση. Χοριακή έκανες; 

Στις 3 ημέρες μια ένεση. Για τη μέτρηση έχεις δίκιο. 

Just now, Love!!! είπε:

τους πήρα τηλ και ζήτησα μόνη μου prg και Ε2 εάν σας τις στείλω θα καταλαβεται γιατι εγω όχι...

Γραψε εσύ, κάτι θα καταλάβουμε και εμείς... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Love!!! είπε:

τους πήρα τηλ και ζήτησα μόνη μου prg και Ε2 εάν σας τις στείλω θα καταλαβεται γιατι εγω όχι...

Σκεφτομουν τωρα σε σχεση μ αυτο που ρωτησες πριν..Στο γιατι αδιαθετεις...Καλα εκανες κ ζητησες να κανεις αυτες τις δυο εξετασεις..Μηπως ειναι οντως πολυ χαμηλα τα νουμερα κ γι αυτο να σου ερχεται κ περιοδος τοσο γρηγορα.ωστε να το ξερεις κ την επομενη φορα κ να κανεις μετρησεις συνεχως κ να το τσεκαρεις..

Just now, *Μυρτώ είπε:

@Love!!!ειλικρινά λυπάμαι πάρα πολύ!

 

@Queen 90συγχαρητήρια! Μάλλον είσαι έγκυος!!! Στο χαρτί αναγράφεται ότι θέλει μέχρι και 10 μέρες να φύγει η ορμόνη από τον οργανισμό! Σου εύχομαι τα καλύτερα!

 

 

Σ ευχαριστω παρα πολυ!!’Ναι το διαβασα!!Γιατι αγχωθηκα λιγο μηπως βιαστικα να κανω το τεστακι..Αλλα τελικα ειναι 14 μερες που ειχα κανει την ovitrelle..

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

@Queen 90 τοτε εισαι εγκυουλα κοριτσι μου!!!! Ευχομαι μια μεγαλη χοριακη :wub:

Ναι μαλλον!!ευχαριστω παρα πολυ!θα σας ενημερωσω τη δευτερα τι θα δειξει το νουμερο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 said:

Σ ευχαριστω παρα πολυ!Ναι διαβασα τις οδηγιες πριν λιγο!κ λεει πως ανιχνευεται εως 10 μερες. το φοβομουν μηπως εκανα βλακεια και στο τελος δω τιποτα αλλο τη Δευτερα...Σημερα ειναι η 10η μερα μετα την εμβρυομεταφορα και λεω ας κανω ενα τεστ να ηρεμησω λιγο..

Αχ, τώρα διάβασα τα ευχάριστα!!!!!!Τί όμορφα νέα είναι αυτά κορίτσι μου!!! Θα δεις, που η χοριακή σου θα επαληθεύσει το τεστάκι!!!

@*Μυρτώ Κορίτσι μου, δεν ξέρω πώς ξεγλίστρησε αυτή η ευχάριστη είδηση από εμένα!!! Φανταστική η χοριακή σου!!!! Σου εύχομαι μια εύκολη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη καλό μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Αχ, τώρα διάβασα τα ευχάριστα!!!!!!Τί όμορφα νέα είναι αυτά κορίτσι μου!!! Θα δεις, που η χοριακή σου θα επαληθεύσει το τεστάκι!!!

@*Μυρτώ Κορίτσι μου, δεν ξέρω πώς ξεγλίστρησε αυτή η ευχάριστη είδηση από εμένα!!! Φανταστική η χοριακή σου!!!! Σου εύχομαι μια εύκολη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη καλό μου!!!!!

Αχ Μακαρι!Θα μαθω τα νεα τη Δευτερα και θα σας ενημερωσω!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Love!!! said:

έκανα αρνητική δυτυχώς. τώρα θέλω να βρω άλλο γιατρό Θεσσαλονίκη

Κοριτσι μου, πολύ λυπάμαι για το αποτέλεσμα....Βλέπεις, υπάρχουν πολλά κορίτσια που θέλουν να σε βοηθήσουν, και μέσα από την εμπειρία τους μπορείς να κερδίσεις πολύτιμες πληροφορίες!!! 

Εφόσον είσαι στη Θεσσαλονίκη, και θέλεις να δεις άλλο γιατρό, ίσως να θέλεις να μιλήσεις με την @Mary H, νομίζω είχε έναν πολύ καλό γιατρό στο emvryolab. Σίγουρα έχουμε και άλλα κορίτσια στη Θεσσαλονίκη που θα σου πουν γνώμες! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Κοριτσι μου, πολύ λυπάμαι για το αποτέλεσμα....Βλέπεις, υπάρχουν πολλά κορίτσια που θέλουν να σε βοηθήσουν, και μέσα από την εμπειρία τους μπορείς να κερδίσεις πολύτιμες πληροφορίες!!! 

Εφόσον είσαι στη Θεσσαλονίκη, και θέλεις να δεις άλλο γιατρό, ίσως να θέλεις να μιλήσεις με την @Mary H, νομίζω είχε έναν πολύ καλό γιατρό στο emvryolab. Σίγουρα έχουμε και άλλα κορίτσια στη Θεσσαλονίκη που θα σου πουν γνώμες! 

Σε ευχαριστώ πολύ κούκλα μου !!

@Mary H μπορείς να μου πεις το γιατρό σου σε παρακαλώ?


mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Κοριτσι μου, πολύ λυπάμαι για το αποτέλεσμα....Βλέπεις, υπάρχουν πολλά κορίτσια που θέλουν να σε βοηθήσουν, και μέσα από την εμπειρία τους μπορείς να κερδίσεις πολύτιμες πληροφορίες!!! 

Εφόσον είσαι στη Θεσσαλονίκη, και θέλεις να δεις άλλο γιατρό, ίσως να θέλεις να μιλήσεις με την @Mary H, νομίζω είχε έναν πολύ καλό γιατρό στο emvryolab. Σίγουρα έχουμε και άλλα κορίτσια στη Θεσσαλονίκη που θα σου πουν γνώμες! 

Τον χριστοφ.ναι η μαιρη ! εγω προσωπικα εκει θα πηγιανα σιγουρα αν ημουν θες/νικη .. @Love!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 said:

Σ ευχαριστω παρα παρα πολυ!!Μου φαινεται περιεργο ακομα!Δεν το εχω συνειδητοποιησει!!

Ευχαριστω πολυ!Μολις διαβασα τις οδηγιες της ovitrelle!κ γραφει μεχρι 10 μερες!!Αλλα μαλλον πρεπει να ειμαι!!Μακαρι!!!

Με το καλό η χοριακή κοπέλα μου!!!

Πρώτη σου προσπάθεια;σε ποιό κέντρο είσαι δε θυμάμαι.

Μια τελειόμηνη εγκυνοσύνη εύχομαι 

Just now, Love!!! said:

Σε ευχαριστώ πολύ κούκλα μου !!

@Mary H μπορείς να μου πεις το γιατρό σου σε παρακαλώ?

Δεν το βάζουμε κάτω εννοείται. Έχουμε όλες υπάρξει και ακόμα είμαστε στη θέση σου. Ο επιμένων νικά είπαμε!!!!

αλλά θα έλεγα πριν απο επόμενη μεταφορά, αν μου επιτρέπεις και χωρίς να θέλω να σε πιέσω ή να σε αγχώσω σε καμία περίπτωση, να κάνεις έναν συνολικό έλεγχο. θυρεοειδή/ θρομβοφιλία/ αντιπυρηνικά αντισώματα και σακχάρου αν δεν έχεις κάνει ήδη. Να πας οργανωμένη και ελεγμένη. 

Ίσως χρειάζεσαι αντιπηκτικές/κορτιζόνη/διαχείριση σακχάρου που είναι κάποια απο τα πιο κοινά θέματα που αντιμετωπίζουμε

Υστεροσκόπηση καλλιέργειες ΠΑΠ φαντάζομαι τα έχεις δει όλα.

Όλα θα πάνε καλά θα το δεις!!


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Love!!! είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κούκλα μου !!

@Mary H μπορείς να μου πεις το γιατρό σου σε παρακαλώ?

Καλη μου δεν εχω να προσθεσω τιποτα περισσοτερο σε αυτα που ηδη ειπαν οι κοπελες. Απλα να σου πω πως λυπαμαι αλλα ειναι σημαντικο οτι εχεις και αλλα εμβρυα που σε περιμενουν. Την επομενη θα πανε ολα καλα. Καλο ειναι να τσεκαρεις αυτα που σου ειπαν ηδη τα κοριτσια. Σου στελνω μια αγκαλια:wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , Nephele78 είπε:

Απο την καποια εμπειρια μου αν δεν εχεις μετρησει ενδομητριο ή ε2 νομιζω οτι δε γινεται να μη παρεις σικλακουρ.χρειαζονται για στηριξη..προγεστερονη δεν ειναι πολύ νομιζω αυτο που επαιρνες.3 χαπια τη μερα κ μια ενεση ανα 3 μερες..γιατρος δε το παιζω αλλα ολες μας εδω λεμε το ιδιο κ δε νομιζω να ειναι τυχαιο..στη θεση σου θα εκανα και prg k e2 εφοσον τρυπήθηκα.το αιμα το κρατανε παντως στο εργαστηριο οποτε μπορεις κ τωρα να το ζητησεις μεσω τηλ να σου κανουνε  εκ των υστερων..να δεις τι γινεται βρε παιδι μου.επισης χωρις σικλακουρ και χωρις ελεγχο;; Ε δε γινεται..

Θα συμφωνήσω μαζί σου....γτ ενώ και εγώ ποτέ δεν έπαιρνα οιστραδ....παρολαυτα πάντα τη μετράγε....πριν την ετ.στις 2 προηγούμενες τουλάχιστον που ήταν κανονικές...τώρα το φυσικό ακόμα Όχι...αλλα έτσι και αλλιώς δεν έχω πάει ακόμα σε ετ....γτ προσπαθώ να γεμίσω την κατάψυξη πρώτα...

Just now, Queen 90 είπε:

Αχ Μακαρι!Θα μαθω τα νεα τη Δευτερα και θα σας ενημερωσω!!:wub:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!ευχόμαστε μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!:x

Μας δίνετε δύναμη να προχωρήσουμε...

Just now, Love!!! είπε:

έκανα αρνητική δυτυχώς. τώρα θέλω να βρω άλλο γιατρό Θεσσαλονίκη

Love μου λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα....Ετσι ακριβώς δεν το βάζουμε κάτω....προχωράμε και βλέπουμε μόνο το στόχο μας κορίτσι μου!!!Και με θέληση και υπομονή θα τα καταφέρουμε!!!!Είμαστε όλες μαζί σου και καταλαβαίνουμε...

Εμένα ο γιατρός μου λέει κάτι πολύ σοφό!!!Θα κάνεις αυτό που θέλεις εσύ...γτ ότι και να σου λένε οι άλλοι δεν μπορούν να μπουν στη θέση σου...Και μόνο έτσι θα ηρεμήσεις!!!

Για μένα λοιπόν αν πιστεύεις ότι πρέπει να αλλάξεις γιατρό να το κάνεις αγάπη μου....

Just now, mominthemaking είπε:

Με το καλό η χοριακή κοπέλα μου!!!

Πρώτη σου προσπάθεια;σε ποιό κέντρο είσαι δε θυμάμαι.

Μια τελειόμηνη εγκυνοσύνη εύχομαι 

Δεν το βάζουμε κάτω εννοείται. Έχουμε όλες υπάρξει και ακόμα είμαστε στη θέση σου. Ο επιμένων νικά είπαμε!!!!

αλλά θα έλεγα πριν απο επόμενη μεταφορά, αν μου επιτρέπεις και χωρίς να θέλω να σε πιέσω ή να σε αγχώσω σε καμία περίπτωση, να κάνεις έναν συνολικό έλεγχο. θυρεοειδή/ θρομβοφιλία/ αντιπυρηνικά αντισώματα και σακχάρου αν δεν έχεις κάνει ήδη. Να πας οργανωμένη και ελεγμένη. 

Ίσως χρειάζεσαι αντιπηκτικές/κορτιζόνη/διαχείριση σακχάρου που είναι κάποια απο τα πιο κοινά θέματα που αντιμετωπίζουμε

Υστεροσκόπηση καλλιέργειες ΠΑΠ φαντάζομαι τα έχεις δει όλα.

Όλα θα πάνε καλά θα το δεις!!

Κορίτσι μ διάβασα όλα αυτά για τον έλεγχο και μου θύμισες....

Εμένα όλες οι καλλιέργειες ήταν πεντακαθαρες...τελικα με έσωσε το pcr κολποτραχηλικου επιχρισματος....

Χωρίς αυτό ακόμα θα έψαχνα γτ δεν εμφυτευονται τα εμβρυακια....Τελικά κάνει καλό το ξεσκόνισμα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking είπε:

Με το καλό η χοριακή κοπέλα μου!!!

Πρώτη σου προσπάθεια;σε ποιό κέντρο είσαι δε θυμάμαι.

Μια τελειόμηνη εγκυνοσύνη εύχομαι 

Δεν το βάζουμε κάτω εννοείται. Έχουμε όλες υπάρξει και ακόμα είμαστε στη θέση σου. Ο επιμένων νικά είπαμε!!!!

αλλά θα έλεγα πριν απο επόμενη μεταφορά, αν μου επιτρέπεις και χωρίς να θέλω να σε πιέσω ή να σε αγχώσω σε καμία περίπτωση, να κάνεις έναν συνολικό έλεγχο. θυρεοειδή/ θρομβοφιλία/ αντιπυρηνικά αντισώματα και σακχάρου αν δεν έχεις κάνει ήδη. Να πας οργανωμένη και ελεγμένη. 

Ίσως χρειάζεσαι αντιπηκτικές/κορτιζόνη/διαχείριση σακχάρου που είναι κάποια απο τα πιο κοινά θέματα που αντιμετωπίζουμε

Υστεροσκόπηση καλλιέργειες ΠΑΠ φαντάζομαι τα έχεις δει όλα.

Όλα θα πάνε καλά θα το δεις!!

Σ ευχαριστω παρα πολυ!Ειναι η δευτερη μου προσπαθεια.Η πρωτη ηταν επισης πετυχημενη πριν 5 χρονια,που εχω τις διδυμουλες μου..Ο Σφακ ειναι ο γιατρος  μου στο Γενεσις..

Just now, Fofi16_87 είπε:

Θα συμφωνήσω μαζί σου....γτ ενώ και εγώ ποτέ δεν έπαιρνα οιστραδ....παρολαυτα πάντα τη μετράγε....πριν την ετ.στις 2 προηγούμενες τουλάχιστον που ήταν κανονικές...τώρα το φυσικό ακόμα Όχι...αλλα έτσι και αλλιώς δεν έχω πάει ακόμα σε ετ....γτ προσπαθώ να γεμίσω την κατάψυξη πρώτα...

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!ευχόμαστε μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!:x

Μας δίνετε δύναμη να προχωρήσουμε...

Love μου λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα....Ετσι ακριβώς δεν το βάζουμε κάτω....προχωράμε και βλέπουμε μόνο το στόχο μας κορίτσι μου!!!Και με θέληση και υπομονή θα τα καταφέρουμε!!!!Είμαστε όλες μαζί σου και καταλαβαίνουμε...

Εμένα ο γιατρός μου λέει κάτι πολύ σοφό!!!Θα κάνεις αυτό που θέλεις εσύ...γτ ότι και να σου λένε οι άλλοι δεν μπορούν να μπουν στη θέση σου...Και μόνο έτσι θα ηρεμήσεις!!!

Για μένα λοιπόν αν πιστεύεις ότι πρέπει να αλλάξεις γιατρό να το κάνεις αγάπη μου....

Κορίτσι μ διάβασα όλα αυτά για τον έλεγχο και μου θύμισες....

Εμένα όλες οι καλλιέργειες ήταν πεντακαθαρες...τελικα με έσωσε το pcr κολποτραχηλικου επιχρισματος....

Χωρίς αυτό ακόμα θα έψαχνα γτ δεν εμφυτευονται τα εμβρυακια....Τελικά κάνει καλό το ξεσκόνισμα 

Σ ευχαριστω παρα πολυ!!Ευχομαι οτι καλυτερο κ σε σενα!κ συντομα να μας πεις τα δικα σου καλα νεα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 είπε:

Σ ευχαριστω παρα πολυ!Ειναι η δευτερη μου προσπαθεια.Η πρωτη ηταν επισης πετυχημενη πριν 5 χρονια,που εχω τις διδυμουλες μου..Ο Σφακ ειναι ο γιατρος  μου στο Γενεσις..

Σ ευχαριστω παρα πολυ!!Ευχομαι οτι καλυτερο κ σε σενα!κ συντομα να μας πεις τα δικα σου καλα νεα!!

Κ εγω στο γενεσις ειμαι αλλα με τον Πάντο:rolleyes:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Κ εγω στο γενεσις ειμαι αλλα με τον Πάντο:rolleyes:

Τον Παντο δεν τον γνωριζω γιατι ειχα παει εξαρχης στον Σφακ.Με κερδισε αμεσως γιατι οταν πηγα κ του ειπα το προβλημα μου, ημουν 26 χρονων (πριν 5 χρονια) κ μου φανηκε πως νοιαστηκε για μενα σα να ημουν δικος του ανθρωπος.Φανταζομαι ετσι ακριβως θα ειναι κ ο Παντος γιατι ειναι μαζι...

Just now, Queen 90 είπε:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...