Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Queen 90 said:

Τον Παντο δεν τον γνωριζω γιατι ειχα παει εξαρχης στον Σφακ.Με κερδισε αμεσως γιατι οταν πηγα κ του ειπα το προβλημα μου, ημουν 26 χρονων (πριν 5 χρονια) κ μου φανηκε πως νοιαστηκε για μενα σα να ημουν δικος του ανθρωπος.Φανταζομαι ετσι ακριβως θα ειναι κ ο Παντος γιατι ειναι μαζι...

 

Και τώρα δύο βλαστοκύστες έβαλες;; λες διδυμάκια πάλι;;;Να χαίρεσαι τις ζουζούνες σου!!!!


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mominthemaking είπε:

Και τώρα δύο βλαστοκύστες έβαλες;; λες διδυμάκια πάλι;;;Να χαίρεσαι τις ζουζούνες σου!!!!

Ναι!!Παλι δυο βλαστοκυστες εβαλα!Δεν ξερω!!Μακαρι!!!Θα δειξει!!!θα σας ενημερωσω με νεοτερα απο βδομαδα!

Σ ευχαριστω παρα πολυ!!:wub::wub:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen 90 είπε:

Ναι!!Παλι δυο βλαστοκυστες εβαλα!Δεν ξερω!!Μακαρι!!!Θα δειξει!!!θα σας ενημερωσω με νεοτερα απο βδομαδα!

Σ ευχαριστω παρα πολυ!!:wub::wub:

Με το καλό τρίτεκνη και γιατί όχι τεταρτεκνη!!! Μπράβο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi16_87 είπε:

Θα συμφωνήσω μαζί σου....γτ ενώ και εγώ ποτέ δεν έπαιρνα οιστραδ....παρολαυτα πάντα τη μετράγε....πριν την ετ.στις 2 προηγούμενες τουλάχιστον που ήταν κανονικές...τώρα το φυσικό ακόμα Όχι...αλλα έτσι και αλλιώς δεν έχω πάει ακόμα σε ετ....γτ προσπαθώ να γεμίσω την κατάψυξη πρώτα...

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!ευχόμαστε μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!:x

Μας δίνετε δύναμη να προχωρήσουμε...

Love μου λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα....Ετσι ακριβώς δεν το βάζουμε κάτω....προχωράμε και βλέπουμε μόνο το στόχο μας κορίτσι μου!!!Και με θέληση και υπομονή θα τα καταφέρουμε!!!!Είμαστε όλες μαζί σου και καταλαβαίνουμε...

Εμένα ο γιατρός μου λέει κάτι πολύ σοφό!!!Θα κάνεις αυτό που θέλεις εσύ...γτ ότι και να σου λένε οι άλλοι δεν μπορούν να μπουν στη θέση σου...Και μόνο έτσι θα ηρεμήσεις!!!

Για μένα λοιπόν αν πιστεύεις ότι πρέπει να αλλάξεις γιατρό να το κάνεις αγάπη μου....

Κορίτσι μ διάβασα όλα αυτά για τον έλεγχο και μου θύμισες....

Εμένα όλες οι καλλιέργειες ήταν πεντακαθαρες...τελικα με έσωσε το pcr κολποτραχηλικου επιχρισματος....

Χωρίς αυτό ακόμα θα έψαχνα γτ δεν εμφυτευονται τα εμβρυακια....Τελικά κάνει καλό το ξεσκόνισμα 

Θέλεις να μας πεις που το εκανες; Είναι μια νέα εξέταση που γίνεται στη Διαγνωστική Αθηνων; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

32 minutes ago, Nephele78 said:

Τον χριστοφ.ναι η μαιρη ! εγω προσωπικα εκει θα πηγιανα σιγουρα αν ημουν θες/νικη .. @Love!!!

Μπράβο, ναι!! Μα τι παιδί είσαι εσύ Νεφέλη!!! Έτσι λοιπόν, ψάξε τον  Χριστοφ στο embryolab @Love!!! !!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M said:

Αναφέρεσαι στο pcr κολποτραχηλικου επιχρισματος...? Τί δείχνει αυτή η εξέταση κορίτσια?

Ναι κοπέλα μου ! Δειχνει αν εχω καταλαβει καλα αν υπαρχουν μικροβια ακομα και στο μοριακό επίπεδο (πιο αξιόπιστο και πιο εξειδικευμένο απο την απλή καλλιέργεια) και δείχνει και εάν είναι η χλωρίδα οκ (γαλακτοβάκιλλους κλπ)

 

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking είπε:

Εγω το είχα κάνει στα κεντρικα στη βιοιατρική

Έχει κάποια ονομασία νομίζω; Μπορεις να μας γράψεις πόσο στοιχίζει; Για τους γαλακτοβακιλους γράφει ποσοστό; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious said:

Έχει κάποια ονομασία νομίζω; Μπορεις να μας γράψεις πόσο στοιχίζει; Για τους γαλακτοβακιλους γράφει ποσοστό; 

θα δω ακριβως την εξεταση και θα σου στειλω. Παντως αυτο ζητας. PCR κολποτραχηλικού. Μου το ειχε προτεινει λοιμωξιολόγος μετα τη θεραπεια του Νικα.

Είχα δώσει 70-80 ευρώ δε γράφεται φυσικά όπως και τα περισσότερα απο αυτά που κάνουμε.....

Δινει βαθμολογία για γαλακτοβάκιλους πχ Α/Β/C

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Θέλεις να μας πεις που το εκανες; Είναι μια νέα εξέταση που γίνεται στη Διαγνωστική Αθηνων; 

Έκανα στο νοσοκ...ην πρώτη...που έκανα ύστεροσκ....Και στην Διαγνωσ. γίνεται αλλά δεν ξέρω αν περνούν δείγμα οι ίδιοι νομίζω μόνο οι γιατροί παίρνουν δειγμα.

Just now, mominthemaking είπε:

θα δω ακριβως την εξεταση και θα σου στειλω. Παντως αυτο ζητας. PCR κολποτραχηλικού. Μου το ειχε προτεινει λοιμωξιολόγος μετα τη θεραπεια του Νικα.

Είχα δώσει 70-80 ευρώ δε γράφεται φυσικά όπως και τα περισσότερα απο αυτά που κάνουμε.....

Δινει βαθμολογία για γαλακτοβάκιλους πχ Α/Β/C

Ναι ναι είναι τσιμπημενη...αλλα έχει πάρα πολλά....είναι ανάλογα τι θα αναζητήσεις ....γαλακτοβακιλους έχω δεν το ήξερα καν.....

Εγώ πήγα βάση του γιατρού....που ο ίδιος μου το είπε...Και έτσι μπήκα στη διαδικασία....Και πήρα το πακέτο με τα περισσότερα....αλλα κορίτσια μου...νομίζω ότι εκείνοι μας βάζουν σε αυτά....έτσι μόνες μας τι να πρώτο ψαξουμε???έχει πάρα πολλά μικροβ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking είπε:

θα δω ακριβως την εξεταση και θα σου στειλω. Παντως αυτο ζητας. PCR κολποτραχηλικού. Μου το ειχε προτεινει λοιμωξιολόγος μετα τη θεραπεια του Νικα.

Είχα δώσει 70-80 ευρώ δε γράφεται φυσικά όπως και τα περισσότερα απο αυτά που κάνουμε.....

Δινει βαθμολογία για γαλακτοβάκιλους πχ Α/Β/C

Eγω μάλλον  σε άλλη αναφέρομαι. Είναι πολύ πιο ακριβή. Μια νέα εξέταση που τη διαφημιζουν. Δε θυμαμαι ονομασια.

Just now, Fofi16_87 είπε:

Έκανα στο νοσοκ...ην πρώτη...που έκανα ύστεροσκ....Και στην Διαγνωσ. γίνεται αλλά δεν ξέρω αν περνούν δείγμα οι ίδιοι νομίζω μόνο οι γιατροί παίρνουν δειγμα.

Ναι ναι είναι τσιμπημενη...αλλα έχει πάρα πολλά....είναι ανάλογα τι θα αναζητήσεις ....γαλακτοβακιλους έχω δεν το ήξερα καν.....

Εγώ πήγα βάση του γιατρού....που ο ίδιος μου το είπε...Και έτσι μπήκα στη διαδικασία....Και πήρα το πακέτο με τα περισσότερα....αλλα κορίτσια μου...νομίζω ότι εκείνοι μας βάζουν σε αυτά....έτσι μόνες μας τι να πρώτο ψαξουμε???έχει πάρα πολλά μικροβ....

Το Femoscan έκανες; Το θυμήθηκα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Eγω μάλλον  σε άλλη αναφέρομαι. Είναι πολύ πιο ακριβή. Μια νέα εξέταση που τη διαφημιζουν. Δε θυμαμαι ονομασια.

Το Femoscan έκανες; Το θυμήθηκα! 

Όχι ...γτ εγώ έκανα 2...έκανα που μου έβγαλε το μικρόβιο..(που είχε πάρει δείγμα ο γιατρός μέσω υστερ).μετά πήρα αγωγή και εγώ και ο άντρας μου...μετά από ένα μήνα έκανα έλεγχο για να δω ότι πέρασε με την αγωγή...(πάλι πήρε δείγμα ο γιατρός) στο νοσοκ.! Εγώ το έκανα στο νοσοκ...αλλα τώρα βλέπω ότι το femoscan που διάβασα περιλαμβάνει τα ίδια...πάντως στο εργαστήριο του νοσοκ. Αργούν πάρα πάρα πολύ...κοντα 20 μέρες...λένε όμως ότι είναι πιο έγκυρο από όλα το pcr για αυτό και το έκανα...επειδή το είπε ο γιατρος...

Λοιπόν το femoscan είναι ίδιο αλλά το πακέτο που πήρα εγώ είχε 10 μικρόβ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi16_87 είπε:

Όχι ...γτ εγώ έκανα 2...έκανα που μου έβγαλε το μικρόβιο..(που είχε πάρει δείγμα ο γιατρός μέσω υστερ).μετά πήρα αγωγή και εγώ και ο άντρας μου...μετά από ένα μήνα έκανα έλεγχο για να δω ότι πέρασε με την αγωγή...(πάλι πήρε δείγμα ο γιατρός) στο νοσοκ.! Εγώ το έκανα στο νοσοκ...αλλα τώρα βλέπω ότι το femoscan που διάβασα περιλαμβάνει τα ίδια...πάντως στο εργαστήριο του νοσοκ. Αργούν πάρα πάρα πολύ...κοντα 20 μέρες...λένε όμως ότι είναι πιο έγκυρο από όλα το pcr για αυτό και το έκανα...επειδή το είπε ο γιατρος...

Λοιπόν το femoscan είναι ίδιο αλλά το πακέτο που πήρα εγώ είχε 10 μικρόβ...

Το Femoscan έχει διαφορά πακέτα. Δυστυχώς γίνεται μόνο Αθήνα. Αλλιώς να στείλεις δείγμα κλπ.. Πιο δύσκολο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...