Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , mpilikaki είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!έκανα τη χοριακη μου σήμερα το πρωί..το αποτέλεσμα;;;160!!!!!!!!:x:):):):)επιτελους μετα από τόσα χρόνια.... εύχομαι σε όλες το ίδιο!!!!!

Καλή Μέρα συγχαρητήρια κορίτσι μου 

Καλά πότε πρόλαβε και βγήκε κιόλας τόσο νωρίς ;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εχω διαβάσει συχνά για την περιβόητη αναμονή των 2 εβομάδων για τη χοριακή, αλλά κανείς δε μιλάει για την περαιτέρω αναμονή. Στην περίπτωσή μου πέρασαν αυτές οι 2 βδομάδες και βγήκε ευτυχώς θετική η χοριακή. Και μετά; Άλλη αναμονή...μία βδομάδα ακόμα για 2η χοριακή, μία άλλη βδομάδα για πρώτο υπέρηχο και άλλες 3 βδομάδες ακόμα για αυχενική και ΝΙΠΤ...μόνο σε μένα φαίνεται ατέλειωτο όλο αυτό;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Ellidr είπε:

Καλή Μέρα συγχαρητήρια κορίτσι μου 

Καλά πότε πρόλαβε και βγήκε κιόλας τόσο νωρίς ;;

Ευχαριστώ!!!πήγα στις 8 κ τους είπα την θέλω γρήγορα για να μην φορτωθω κ τα πρωινά μου χάπια αν είναι 0...κ μου είπαν θα κάνουμε όσο πιο γρήγορα γίνεται.Στις 10 είχα το αποτέλεσμα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mpilikaki είπε:

Ευχαριστώ!!!πήγα στις 8 κ τους είπα την θέλω γρήγορα για να μην φορτωθω κ τα πρωινά μου χάπια αν είναι 0...κ μου είπαν θα κάνουμε όσο πιο γρήγορα γίνεται.Στις 10 είχα το αποτέλεσμα!!!

Τέλεια 

Για πες είχες περίεργα συμπτώματα που να σε κάνουν να περιμένεις το θετικό;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , Ellidr είπε:

Τέλεια 

Για πες είχες περίεργα συμπτώματα που να σε κάνουν να περιμένεις το θετικό;;

Τουναντίον θα έλεγα....Από τη 1η ημέρα της ε/τ δεν ένιωθα τπτ μέχρι προχθές...Χάλια ψυχολογία,πολύ άγχος αλλά τπτ σωματικό.Προχθες άρχισαν να πονάνε τα πόδια μου κ η κοιλιά μου όπως σε κάθε περίοδο κ λέω σε όλους οκ,μην περιμένετε τπτ κ αυτή τη φορά....είμαι σίγουρη για το 0.Αφου είχα σκεφτεί να κόψω κ τα φάρμακα αλλά λέω άντε...ας περιμένω μέχρι τη Παρασκευή... αυτά!

Εσείς?ποιες περιμένετε χοριακη?εγώ έκανα ε/τ 1/12.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , mpilikaki είπε:

Τουναντίον θα έλεγα....Από τη 1η ημέρα της ε/τ δεν ένιωθα τπτ μέχρι προχθές...Χάλια ψυχολογία,πολύ άγχος αλλά τπτ σωματικό.Προχθες άρχισαν να πονάνε τα πόδια μου κ η κοιλιά μου όπως σε κάθε περίοδο κ λέω σε όλους οκ,μην περιμένετε τπτ κ αυτή τη φορά....είμαι σίγουρη για το 0.Αφου είχα σκεφτεί να κόψω κ τα φάρμακα αλλά λέω άντε...ας περιμένω μέχρι τη Παρασκευή... αυτά!

Εσείς?ποιες περιμένετε χοριακη?εγώ έκανα ε/τ 1/12.

Εγώ τη Δευτέρα χοριακη  με 2 έμβρυα 3 ημερών έκανα στις 30 Νοεμβρίου εμβρυομεταφορα 

Εχω που και που πόνους περιόδου 

Φυσικά πρησμένο στήθος αλλά μέχρι εκεί τπτ άλλο 

Όσο πλησιάζουν οι μέρες τοσο απαισιόδοξη είμαι ότι δεν τα καταφέραμε 

Είναι η πρώτη μου εξωσωματική.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ellidr είπε:

Εγώ τη Δευτέρα χοριακη  με 2 έμβρυα 3 ημερών έκανα στις 30 Νοεμβρίου εμβρυομεταφορα 

Εχω που και που πόνους περιόδου 

Φυσικά πρησμένο στήθος αλλά μέχρι εκεί τπτ άλλο 

Όσο πλησιάζουν οι μέρες τοσο απαισιόδοξη είμαι ότι δεν τα καταφέραμε 

Είναι η πρώτη μου εξωσωματική.

 

Τα δικά μου ήταν 5ης ημέρας.

Μην σκέφτεσαι απαισιοδοξα...κ στο λέω εγώ που έκανα βαρυγδουπες δηλώσεις...εμένα ήταν η 5η μου εξωσωματική....σε όλες τις προηγούμενες πάνω κάτω είχα τα ίδια ...η μαία που μίλησα το πρωί μου είπε ότι οι πόνοι περιόδου είναι εντελώς φυσιολογικοι στην αρχή...αλλά εγώ που είχα καει στο χυλό φυσάω κ το γιαούρτι που λένε....

Στο τέλος έλεγα: ότι ήταν να γίνει,θα έχει γίνει ...γτ βαρέθηκα να πονάω μέσα μου τόσα χρόνια....

Σου εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να είναι θετικό!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mpilikaki είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!έκανα τη χοριακη μου σήμερα το πρωί..το αποτέλεσμα;;;160!!!!!!!!:x:):):):)επιτελους μετα από τόσα χρόνια.... εύχομαι σε όλες το ίδιο!!!!!

Συγχαρητήρια !!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια... Μου είχαν πει από το κέντρο σήμερα ή αύριο να κάνω τη χοριακή και δεν άντεξα και πρωί πρωί έκανα ένα clear blue test και βγήκε αρνητικό.... Διαλύθηκα ψυχολογικά. :sad: οπότε η τελευταία μου ελπίδα είναι η β χοριακή και θα πάω το μεσημέρι τελικά να τη κάνω να μου φύγει η αγωνία... Ο Θεός βοηθός... Μεγάλη δοκιμασία.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Συγχαρητήρια !!!!!!!!!!!!

Ευχαριστώ:x:wub:

πρίν από 17 λεπτά , Turtle Liz είπε:

Αχ κορίτσια... Μου είχαν πει από το κέντρο σήμερα ή αύριο να κάνω τη χοριακή και δεν άντεξα και πρωί πρωί έκανα ένα clear blue test και βγήκε αρνητικό.... Διαλύθηκα ψυχολογικά. :sad: οπότε η τελευταία μου ελπίδα είναι η β χοριακή και θα πάω το μεσημέρι τελικά να τη κάνω να μου φύγει η αγωνία... Ο Θεός βοηθός... Μεγάλη δοκιμασία.... 

Βοήθεια σου...

Εγώ τα τεστ δεν τα θεωρώ αξιόπιστα.στην προηγούμενη μου ετ είχα κάνει τεστ κ βγήκε αρνητικό.

Μετά από μια μέρα έκανα χοριακη κ ήταν θετικό αλλά χαμηλό..άσχετα αν μετά έπεσε κ άλλο... εμένα εκείνο το τεστ με έκανε ράκος σαν κ σένα...έχε πίστη..όλα μπορούν να συμβούν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, mpilikaki said:

Ευχαριστώ:x:wub:

Βοήθεια σου...

Εγώ τα τεστ δεν τα θεωρώ αξιόπιστα.στην προηγούμενη μου ετ είχα κάνει τεστ κ βγήκε αρνητικό.

Μετά από μια μέρα έκανα χοριακη κ ήταν θετικό αλλά χαμηλό..άσχετα αν μετά έπεσε κ άλλο... εμένα εκείνο το τεστ με έκανε ράκος σαν κ σένα...έχε πίστη..όλα μπορούν να συμβούν!

Όπως τα λες ... Η πίστη με κρατάει... Μετά από 6 προσπάθειες με εξωσωματική δοκιμάζεται η υπομονή μου και οι αντοχές μου... Προσεύχομαι και παρακαλώ τη Παναγία... Συγκινήθηκα που διάβασα και για εσένα... Συγχαρητήρια .... ! Όλα να πάνε καλά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Turtle Liz είπε:

Όπως τα λες ... Η πίστη με κρατάει... Μετά από 6 προσπάθειες με εξωσωματική δοκιμάζεται η υπομονή μου και οι αντοχές μου... Προσεύχομαι και παρακαλώ τη Παναγία... Συγκινήθηκα που διάβασα και για εσένα... Συγχαρητήρια .... ! Όλα να πάνε καλά! 

Σ ευχαριστώ πολύ:)το ίδιο εύχομαι κ για σένα :x.

Εγώ πιστεύω πως καμία προσευχή δεν πάει χαμένη....

Τριψήφια χοριακη περιμένουμε το απόγευμα:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mpilikaki said:

Σ ευχαριστώ πολύ:)το ίδιο εύχομαι κ για σένα :x.

Εγώ πιστεύω πως καμία προσευχή δεν πάει χαμένη....

Τριψήφια χοριακη περιμένουμε το απόγευμα:D

Αμήν :wub: σ' ευχαριστώ πολύ......

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...