Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Κοριτσιαααα... θελω γνωμες.. ειμαι 5 εβδομαδων και 5 ημερων.. απο χθες το βραδυ εχω καφε υγρα,ποναω σαν να εχω περιοδο και ποναει πολυ η μεση μου.. σημερα το πρωι ξεπρηστικε και το στηθος..ειχα κανει εξωσωματικη με 2 εμβρυακια τριων ημερων και με χοριακη 587 την 12 ημερα μετα την εμβρυομεταφορα και δεν μου ειπε να ξανακανω χοριακη, απλα να παω για υπερηχο μετα απο 2 βδομαδες,δηλαδη αυτην την εβδομαδα εχω ραντεβου. περιμενω να ανοιξει το ιατρειο για να βρω το γιατρο μου...κοριτσια φοβαμαι οτι το εχασα...περνω ουτρογκεσταν 200mg πρωι μεσημερι βραδυ και κανω μια clexane. Πειτε μου γνωμες κοριτσια...λετε να το εχασα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ntoritaki87 είπε:

Κοριτσιαααα... θελω γνωμες.. ειμαι 5 εβδομαδων και 5 ημερων.. απο χθες το βραδυ εχω καφε υγρα,ποναω σαν να εχω περιοδο και ποναει πολυ η μεση μου.. σημερα το πρωι ξεπρηστικε και το στηθος..ειχα κανει εξωσωματικη με 2 εμβρυακια τριων ημερων και με χοριακη 587 την 12 ημερα μετα την εμβρυομεταφορα και δεν μου ειπε να ξανακανω χοριακη, απλα να παω για υπερηχο μετα απο 2 βδομαδες,δηλαδη αυτην την εβδομαδα εχω ραντεβου. περιμενω να ανοιξει το ιατρειο για να βρω το γιατρο μου...κοριτσια φοβαμαι οτι το εχασα...περνω ουτρογκεσταν 200mg πρωι μεσημερι βραδυ και κανω μια clexane. Πειτε μου γνωμες κοριτσια...λετε να το εχασα?

Κοριτσάκι μου, μην αγχώνεσαι πρώτα απ'ολα. Ακριβως κ εγω την προηγούμενη εβδομάδα που ημουν 6 εβδομάδων ειχα καφε υγρα κ πονουσε πολυ η μεση μου. Την Τριτη ειχα παει για υπέρηχο οπου ειδα τον σακο(5 εβδ κ 5ημ) κ την Πέμπτη ειδα καφε κ στο εσωρουχο κ στο σκούπισμα. Μιλησα με τον γιατρό μου κ μου ειπε το καφε δεν είναι ανησυχητικο ειναι παλιο αιμα. Κ μου συνέστησε ξεκουραση. Ετσι κ εκανα κ σταμάτησε. Εγω την Δευτερα εχω ραντεβού. Η χοριακη σου παντως ήταν μια χαρα για 12 μερα. Παρε ενα τηλ κ τον γιατρο σου ειναι καλο να ειναι ενήμερος. Κ γω τα ιδια απο φαρμακα + prolutex. Με το καλο το μπεμπέ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Depy81 είπε:

Κοριτσάκι μου, μην αγχώνεσαι πρώτα απ'ολα. Ακριβως κ εγω την προηγούμενη εβδομάδα που ημουν 6 εβδομάδων ειχα καφε υγρα κ πονουσε πολυ η μεση μου. Την Τριτη ειχα παει για υπέρηχο οπου ειδα τον σακο(5 εβδ κ 5ημ) κ την Πέμπτη ειδα καφε κ στο εσωρουχο κ στο σκούπισμα. Μιλησα με τον γιατρό μου κ μου ειπε το καφε δεν είναι ανησυχητικο ειναι παλιο αιμα. Κ μου συνέστησε ξεκουραση. Ετσι κ εκανα κ σταμάτησε. Εγω την Δευτερα εχω ραντεβού. Η χοριακη σου παντως ήταν μια χαρα για 12 μερα. Παρε ενα τηλ κ τον γιατρο σου ειναι καλο να ειναι ενήμερος. Κ γω τα ιδια απο φαρμακα + prolutex. Με το καλο το μπεμπέ.

@Depy81 μακαρι να ειναι ετσι κοριτσακι μου.. προσπαθω να μεινω ηρεμη. Πηρα στο ιατρειο αλλα η γιατρος μου δεν μπορει τωρα,θα την ενημερωσουν μου ειπαν και θα με παρει αυτη με την πρωτη ευκαιρια. Αλλα μου ειπαν οτι το καφε δεν ειναι ανησυχητικό. Αναμένω τηλεφωνο λοιπον απο την γιατρο μου. Εγω εχω την Τετάρτη πρωτο υπερηχο και με βασει την εξωσωματικη θα ειμαι ακριβως 6 εβδομαδων τοτε.. αυτο που με ανησυχεί ειναι οτι απο την αρχη ειχα παντα στηθος να ποναει και ξαφνικα σημερα ξυπνησα σαν να μην εχει γινει τιποτα και ειδα και τα καφε υγρα στο σκουπισμα.πφφφ... ευχομαι ολα να ειναι καλα! Σε ευχαριστώ για την απαντηση σου! Σου ευχομαι μια ευχάριστη εγκημοσυνη και με το καλο και το δικο σας μπεμπε!❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Ntoritaki87 είπε:

Κοριτσιαααα... θελω γνωμες.. ειμαι 5 εβδομαδων και 5 ημερων.. απο χθες το βραδυ εχω καφε υγρα,ποναω σαν να εχω περιοδο και ποναει πολυ η μεση μου.. σημερα το πρωι ξεπρηστικε και το στηθος..ειχα κανει εξωσωματικη με 2 εμβρυακια τριων ημερων και με χοριακη 587 την 12 ημερα μετα την εμβρυομεταφορα και δεν μου ειπε να ξανακανω χοριακη, απλα να παω για υπερηχο μετα απο 2 βδομαδες,δηλαδη αυτην την εβδομαδα εχω ραντεβου. περιμενω να ανοιξει το ιατρειο για να βρω το γιατρο μου...κοριτσια φοβαμαι οτι το εχασα...περνω ουτρογκεσταν 200mg πρωι μεσημερι βραδυ και κανω μια clexane. Πειτε μου γνωμες κοριτσια...λετε να το εχασα?

μην τρελαινεσαι! το καφέ δεν είναι κάτι ανησυχητικό,  εγώ δεν είχα αλλά ξέρω κοπέλες  που είχαν χωρίς κανένα πρόβλημα.  Τώρα το στηθος δεν είναι αξιόπιστο σύμπτωμα  αυτή  τη στιγμή. Ο γιατρος μου μου είπε ότι λόγω  του utrogestan κάνουμε κατακρατηση υγρών  και το πρηξιμο οφείλεται εκεί.  Αν μια. μέρα φας περισσότερο αλάτι είναι πιο πρησμένο,  διαφορετικά μπορεί να ξεπρηστει. Κι εμένα τώρα που είμαι στην 9η εβδομάδα δεν είναι κάθε μέρα το ίδιο. Τσάμπα  αγχώνεσαι κατά τη γνώμη μου..

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

μην τρελαινεσαι! το καφέ δεν είναι κάτι ανησυχητικό,  εγώ δεν είχα αλλά ξέρω κοπέλες  που είχαν χωρίς κανένα πρόβλημα.  Τώρα το στηθος δεν είναι αξιόπιστο σύμπτωμα  αυτή  τη στιγμή. Ο γιατρος μου μου είπε ότι λόγω  του utrogestan κάνουμε κατακρατηση υγρών  και το πρηξιμο οφείλεται εκεί.  Αν μια. μέρα φας περισσότερο αλάτι είναι πιο πρησμένο,  διαφορετικά μπορεί να ξεπρηστει. Κι εμένα τώρα που είμαι στην 9η εβδομάδα δεν είναι κάθε μέρα το ίδιο. Τσάμπα  αγχώνεσαι κατά τη γνώμη μου..

@teta2μακαρι κοριτσι μου... η γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω οσο ειναι καφε και να παραμεινω ηρεμη μεχρι την Τετάρτη που εχουμε ραντεβου. Σε ευχαριστώ για την απαντηση σου. Σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! Με το καλο το μπεμπε σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 19/8/2019 at 12:23 ΜΜ, Ntoritaki87 είπε:

Κοριτσιαααα... θελω γνωμες.. ειμαι 5 εβδομαδων και 5 ημερων.. απο χθες το βραδυ εχω καφε υγρα,ποναω σαν να εχω περιοδο και ποναει πολυ η μεση μου.. σημερα το πρωι ξεπρηστικε και το στηθος..ειχα κανει εξωσωματικη με 2 εμβρυακια τριων ημερων και με χοριακη 587 την 12 ημερα μετα την εμβρυομεταφορα και δεν μου ειπε να ξανακανω χοριακη, απλα να παω για υπερηχο μετα απο 2 βδομαδες,δηλαδη αυτην την εβδομαδα εχω ραντεβου. περιμενω να ανοιξει το ιατρειο για να βρω το γιατρο μου...κοριτσια φοβαμαι οτι το εχασα...περνω ουτρογκεσταν 200mg πρωι μεσημερι βραδυ και κανω μια clexane. Πειτε μου γνωμες κοριτσια...λετε να το εχασα?

Συμφωνω με ολα τα κοριτσια..προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη κ να σκεφτεσαι θετικα..ξερω εθναι δυσκολο αυτο οταν βλεπεις στο χαρτι ή στο εσωρουχο κατι αλλα σκεψου οτι το καφε δεν ειναι ανησυχητικο..εδω καπου διαβασα οτι κ το ροζ ειναι πολυ πιθανο να δει καπποια κοπελα σε ολο το πρωτο τριμηνο. Πονακια περιοδου εχω κ γω ακομη κ  εκλεισα την 8η βδομαδα..

Να ξαπλωνεις οσο πιο πολυ μπορεις..

@Pagotoula που εισαι εσυ κοριτσι? Εχεις κανενα νεο?

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Συμφωνω με ολα τα κοριτσια..προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη κ να σκεφτεσαι θετικα..ξερω εθναι δυσκολο αυτο οταν βλεπεις στο χαρτι ή στο εσωρουχο κατι αλλα σκεψου οτι το καφε δεν ειναι ανησυχητικο..εδω καπου διαβασα οτι κ το ροζ ειναι πολυ πιθανο να δει καπποια κοπελα σε ολο το πρωτο τριμηνο. Πονακια περιοδου εχω κ γω ακομη κ  εκλεισα την 8η βδομαδα..

Να ξαπλωνεις οσο πιο πολυ μπορεις..

@Pagotoula που εισαι εσυ κοριτσι? Εχεις κανενα νεο?

Καλησπερα @Kathrin17, σε ευχαριστώ για την απαντηση σου.. εχουν σχεδον φυγει τα καφε υγρα,δοξα το θεο! Εκατσα στο κρεβατι απο οταν τα ειδα και ευτυχως ολα καλα! Εχθες πηγα και εκανα τον πρωτο υπέρηχο, ειδαμε ενα εμβρυακι σιγουρα και στον επομενο υπερηχο θα μου πει με σιγουρια αν ειναι ενα ή υπαρχει και δευτερο(λογο υψηλής χοριακης,12 ημερα μετα την εμβρυομεταφορα 587 ηταν) γιατι δεν ηθελε να με ζορισει και πολυ στον υπερηχο λογο καφε υγρα, αλλα δεν ακουσαμε καρδουλα,μου ειπε ειναι νωρις ακομα. Χθες εκλεισα 6 εβδομαδες. Μακαρι να πανε καλα και στον επομενο υπερηχο να ακουσουμε και καρδουλα.. σου ευχομαι μια τελεια και τελειομηνη εγκυμοσύνη κοριτσι μου!❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Συμφωνω με ολα τα κοριτσια..προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη κ να σκεφτεσαι θετικα..ξερω εθναι δυσκολο αυτο οταν βλεπεις στο χαρτι ή στο εσωρουχο κατι αλλα σκεψου οτι το καφε δεν ειναι ανησυχητικο..εδω καπου διαβασα οτι κ το ροζ ειναι πολυ πιθανο να δει καπποια κοπελα σε ολο το πρωτο τριμηνο. Πονακια περιοδου εχω κ γω ακομη κ  εκλεισα την 8η βδομαδα..

Να ξαπλωνεις οσο πιο πολυ μπορεις..

@Pagotoula που εισαι εσυ κοριτσι? Εχεις κανενα νεο?

Καλησπερα κοριτσι μου, πως εισαι; Πως ειναι τα μωρακια σου; Αυριο απογευμα εχω ραντεβου... Το αγχος στο κοκκινο....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου σε 1 μηνα θα κανω την τριτη μου εμβρυομεταφορα ειμαι 38 κ προσπαθω για 2 τον γιο μ τον εκανα παλι με εξωσωματικη!Μπαινω εδω για να πιασω λιγο θαρρος μετα απο τις 2 αποτυχιες σε 1 χρονο!τωρα ο γιατρος μ δωσε αντισυλληπτικα για 1 μηνα λογω κ 1 κυστης π ειχα κ αναρροφησαμε#θα ηθελα να ακουσω ιστοριες επιτυχίας μετα κ απο την χρηση αντισυλληπτικων!!!


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Πέρασα ενα γολγοθα απο τις 5 το πρωι. Ξυπνησα κ ειδα αίμα αρκετο... Πονουσα οπως οταν περιμενεις περίοδο. Τρελαθηκα. Ειπα παει αποβαλλω. Φοβηθηκα εκλαψα απογοητευτηκα αλλααααα οταν πηγα στον γιατρο μου για τον υπερηχο ειδαμε το μπεμπε μας κ ακουσαμε πρώτη φορα καρδούλα. Μου ειπε οτι εχω ενα αιματωμα το οποιο θα φυγει κ θελει ξεκουραση. Ειμαι 6 εβδ κ 6 ημ.ε 146 παλμους. Υπερηχογραφηκα ειμαι ακριβως στις ημερομηνίες. Απο σημερα ξάπλα, οχι οτι πριν εκανα κατι ιδιαιτερο. Τι γνωριζετε για το αιματωμα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Depy81 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Πέρασα ενα γολγοθα απο τις 5 το πρωι. Ξυπνησα κ ειδα αίμα αρκετο... Πονουσα οπως οταν περιμενεις περίοδο. Τρελαθηκα. Ειπα παει αποβαλλω. Φοβηθηκα εκλαψα απογοητευτηκα αλλααααα οταν πηγα στον γιατρο μου για τον υπερηχο ειδαμε το μπεμπε μας κ ακουσαμε πρώτη φορα καρδούλα. Μου ειπε οτι εχω ενα αιματωμα το οποιο θα φυγει κ θελει ξεκουραση. Ειμαι 6 εβδ κ 6 ημ.ε 146 παλμους. Υπερηχογραφηκα ειμαι ακριβως στις ημερομηνίες. Απο σημερα ξάπλα, οχι οτι πριν εκανα κατι ιδιαιτερο. Τι γνωριζετε για το αιματωμα?

στην αρχη επειδη η μητρα μεγαλωνει κ κανει συσπασεις γινονται συχνα αποκολισεις κ.δημιουργουνται αιματωματα μεχρι ολα να βρουν την.θεση τους. ξεκουραση τα φαρμακα σου κ το.αιματωμα θα απορροφηθει σιγα σιγα θα εχεις για καποιες μερες αιμα πολυ πιθανο. ειναι παρα πολυ συχνο στις αρχες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Depy81 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Πέρασα ενα γολγοθα απο τις 5 το πρωι. Ξυπνησα κ ειδα αίμα αρκετο... Πονουσα οπως οταν περιμενεις περίοδο. Τρελαθηκα. Ειπα παει αποβαλλω. Φοβηθηκα εκλαψα απογοητευτηκα αλλααααα οταν πηγα στον γιατρο μου για τον υπερηχο ειδαμε το μπεμπε μας κ ακουσαμε πρώτη φορα καρδούλα. Μου ειπε οτι εχω ενα αιματωμα το οποιο θα φυγει κ θελει ξεκουραση. Ειμαι 6 εβδ κ 6 ημ.ε 146 παλμους. Υπερηχογραφηκα ειμαι ακριβως στις ημερομηνίες. Απο σημερα ξάπλα, οχι οτι πριν εκανα κατι ιδιαιτερο. Τι γνωριζετε για το αιματωμα?

το ειχα παθει κ εγω κ καταλαβαινω την τρομαρα σου.εμενα απο οτι μου ειπε ο εξωσωματικος αλλα κ η αιματολογος μετεπειτα,συνηθως αυτο οφειλεται στις αντιπηκτικες αγωγες που παιρνουμε προληπτικα κ πολλες απο εμας χωρις να εχουμε διαγνωσμενο προβλημα κ οντως να υπαρχει αιτιολογια γι αυτες.αν τυχον παιρνεις innohep,salospir κλπ, χωρις να εισαι θρομβοφιλικη,μιλα ξανα με το γιατρο ισως να στις κοψει. μπορει να χρειαστει να απευθυνθεις και σε εξειδικευμενο αιματολογο για να παρεις μια εγκυρη γνωμη γιατι οι εξωσωματικοι τα δινουν σαν καραμελιτσες,αλλα δεν ειναι.καλη συνεχεις στην εγκυμοσυνη σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Artemis20 είπε:

το ειχα παθει κ εγω κ καταλαβαινω την τρομαρα σου.εμενα απο οτι μου ειπε ο εξωσωματικος αλλα κ η αιματολογος μετεπειτα,συνηθως αυτο οφειλεται στις αντιπηκτικες αγωγες που παιρνουμε προληπτικα κ πολλες απο εμας χωρις να εχουμε διαγνωσμενο προβλημα κ οντως να υπαρχει αιτιολογια γι αυτες.αν τυχον παιρνεις innohep,salospir κλπ, χωρις να εισαι θρομβοφιλικη,μιλα ξανα με το γιατρο ισως να στις κοψει. μπορει να χρειαστει να απευθυνθεις και σε εξειδικευμενο αιματολογο για να παρεις μια εγκυρη γνωμη γιατι οι εξωσωματικοι τα δινουν σαν καραμελιτσες,αλλα δεν ειναι.καλη συνεχεις στην εγκυμοσυνη σου.

Παιρνω clexane κ με παρακολουθει κ αιματολογος. Απο το κέντρο μου ειπαν να συνεχισω την αγωγη . την Δευτερα θα παρω την αιματολογο γιατι σημερα ειναι κλειστο το ιατρειο. Ειχα μιλησει μαζι της οταν ημουν 5 εβδομαδω κ μου ειπε οτι συνεχιζω την αγωγη , μου εγραψε κ καποιες εξετασεις τις οποιες θα τις κανω την 8η εβδ κ τοτε θα με δει. 

Σταματησε ευτυχως το αιμα, κ τωρα εχω στο σκουπισμα μονο λιγο καφε. Ευτυχως. Εσένα εξελίχθηκε ομαλα η εγκυμοσύνη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depy81 είπε:

Παιρνω clexane κ με παρακολουθει κ αιματολογος. Απο το κέντρο μου ειπαν να συνεχισω την αγωγη . την Δευτερα θα παρω την αιματολογο γιατι σημερα ειναι κλειστο το ιατρειο. Ειχα μιλησει μαζι της οταν ημουν 5 εβδομαδω κ μου ειπε οτι συνεχιζω την αγωγη , μου εγραψε κ καποιες εξετασεις τις οποιες θα τις κανω την 8η εβδ κ τοτε θα με δει. 

Σταματησε ευτυχως το αιμα, κ τωρα εχω στο σκουπισμα μονο λιγο καφε. Ευτυχως. Εσένα εξελίχθηκε ομαλα η εγκυμοσύνη?

οχι αγαπη μου. παλινδρομησε το εμβρυακι αλλα αρκετα αργοτερα και λογω χρωμοσωμιακης ανωμαλιας απο οτι εδειξε η βιοψια. οπως και να χει ομως ειναι πολυ τρομακτικο το αιμα στην εγκυμοσυνη κ επισης σε βαζει κ σε μια διαδικασια να προσεχεις κ να φοβασαι συνεχεια, να απεχεις απο πολλες δραστηριοτητες κλπ. εμενα αποδειχτηκε οτι οφειλοταν στην αντιπηκτικη αγωγη κ οταν την σταματησα,σταματησε κι η αιμορραγια. μετα που με ειδε η γνωστη αιματολογος αποδειχτηκε οτι δεν ειχα λογο να την λαμβανω κ προφανως γι αυτο προκληθηκε το αιματωμα. η περιπτωση σου ομως ειναι πολυ διαφορετικη αφου σε παρακολουθει αιματολογος ηδη, ξερει τι κανει λογικα. κοπελες με θρομβοφιλια, μπορει να παρουσιασουν αιμορραγιες, αλλα συνεχιζουν κανονικα την αγωγη. γιατι ο κινδυνος στο εμβρυο απο την θρομβοφιλια ειναι μεγαλυτερος απο οτι μια αιμορραγια. θα σταματησει το αιμα συντομα να σαι σιγουρη. να ξεκουραστεις κ να σκεφτεσαι θετικα οσο μπορεις. απλα σου ειπα την ιστορια μου γιατι ισως δεν σου ειχε εφιστησει κανεις την προσοχη στα αντιπηκτικα φαρμακα.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου, πως εισαι; Πως ειναι τα μωρακια σου; Αυριο απογευμα εχω ραντεβου... Το αγχος στο κοκκινο....

Θα περιμενω νεα σου..σε σκεφτομουν τοσες μερες..ευχομαι να πανε ολα καλα..

Χτες ακουσα καρδουλες 1η φορα..το ενα ειναι λιγο  πιο πισω στην αναπτυξη απτο αλλο..σε 12μερες θα ξαναπω να δουμε αν πηρε τα πανω του ή εξακολουθει να μενει πισω..

ας μας βοηθησει ο θεος ολες τθς μανουλες κ τα εμβρυακια μας

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...