Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Depy81 είπε:

Συγχαρητήρια διδυμομανούλα. Με το καλό τα μωράκια σου. Κ γω αναμενω την τριτη για τον πρώτο υπερηχο. Σημερα με το ζορι κρατήθηκα να μην παω απο μονη μου για χοριακη να δω οτι ολα εξελίσσονται σωστά.

Κοριτσάκι μου εύχομαι να πανε ολα καλα .Τι ειναι αυτο ρε παιδι μου δεν γινεται να μας έρθει κ σε μας ευκολα κ ευχαριστα. Πρεπει να τραβαμε ολο αυτό το λουκι με τις αναμονες..... Θα ειναι δυσκολο το ξερω αυτες οι 2 εβδομαδες αλλα υπομονη. Δεν σου ειπε να κανεις μια χοριακη να δεις πως παει?

Ευχαριστω αγαπη μου. Δεν θελει να κανω χοριακη, μου ειπε οτι πλεον δεν εχει νοημα, γιατι η αυξηση της σε αυτη την φαση δεν ειναι πλεον αναλογικη, κι ακομα κι αν αυξανεται και παλι μονο ο υπερηχος θα μας δειξει τι γινεται στην πραγματικοτητα. Μακαρι η Παναγια να βαλει το χερι της και να προστατεψει το εμβρυακι μου...

Just now, Fiona160716 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σας διαβάζω εδώ και καιρό αλλά γράφω πρώτη φορά! Είμαι 31 και ο σύζυγος 34 κάναμε την 1η μας εξωσωματική λόγω προβλήματος στο σπέρμα , δεν είχαμε τόσο καλή εξέλιξη των εμβρύων παρότι είχα 16 ωάρια κ έται προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορά με έμβρυα 3ης μέρας (ενα 8 κυτταρων grade 2 και ένα 7 κυττάρων grade 2,5) στις 15/7/2019 .. Στις 26/7/2019 ά χοριακή 105,3 , στις 30/07/2019 β´ χοριακή 339,8 (περίπου 80% αύξηση) , στις 5/8/2019 γ´ χοριακή 3338 και 8/8/2019 στις 4 τα ξημερώματα βλέπω στην τουαλέτα κατακόκκινο αίμα στο εσώρουχο και μια μικρή μάζα (σοκ τεράστιο) . Το ίδιο απόγευμα κ αφού το αίμα υποχώρησε από μόνο του , κάναμε τον πρώτο διακολπικό υπέρηχο (5w4d) και είδαμε εμβρυικό κ λεκιθικό σάκο όλα εντός φυσιολογικών ορίων και η αιμορραγία εντός της μήτρας αλλά σε κάποια απόσταση από τον σάκο, μου έκοψε τη salospir κ περιμένω, σήμερα 9/8/2019 τα ξημερώματα ξανά το ίδιο με πολύ λιγότερο αίμα κ πιο σκούρο! Μου προτείνει να κάνω χοριακή σήμερα  κ το αποτέλεσμα μόλις το έμαθα 7.581 (περιμέναμε περισσότερο) , μέχρι την Τετάρτη 14/8 που έχω πάλι υπέρηχο θα σκάσω!! Έχει συμβεί σε καμία σας , γιατί έτσι αυτή η χοριακή; Δεν ξέρω τι να περιμένω;!;! 

 

Εύχομαι ό,τι καλύτερο σε όλες σας!!!

Κοριτσι μου, νομιζω ειναι φυσιολογικο εφοσον εχεις κανει αιματωματακι να αποβαλλεται και να βλεπεις αιμα. Πρεπει να ξεκουραζεσαι ξαπλωμενη και ισως ο γιατρος να σου αυξησει την προγεστερονη. Μην αγχωνεσαι, με τοσα αντιπηκτικα φαρμακα οι αιμορραγιες δεν ειναι κατι το ασυνηθιστο και απροβλεπτο. Οσο για την χοριακη, μην περιμενεις πλεον να διπλασιαζεται ανα 48ωρο, θα εχει πιο αργους ρυθμους.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Pagotoula είπε:

Ευχαριστω αγαπη μου. Δεν θελει να κανω χοριακη, μου ειπε οτι πλεον δεν εχει νοημα, γιατι η αυξηση της σε αυτη την φαση δεν ειναι πλεον αναλογικη, κι ακομα κι αν αυξανεται και παλι μονο ο υπερηχος θα μας δειξει τι γινεται στην πραγματικοτητα. Μακαρι η Παναγια να βαλει το χερι της και να προστατεψει το εμβρυακι μου...

Κοριτσι μου, νομιζω ειναι φυσιολογικο εφοσον εχεις κανει αιματωματακι να αποβαλλεται και να βλεπεις αιμα. Πρεπει να ξεκουραζεσαι ξαπλωμενη και ισως ο γιατρος να σου αυξησει την προγεστερονη. Μην αγχωνεσαι, με τοσα αντιπηκτικα φαρμακα οι αιμορραγιες δεν ειναι κατι το ασυνηθιστο και απροβλεπτο. Οσο για την χοριακη, μην περιμενεις πλεον να διπλασιαζεται ανα 48ωρο, θα εχει πιο αργους ρυθμους.

Σ’ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Ναι, ενώ ήδη έπαιρνα utrogestan 200 *3 και vasclor κολπικα * 2 μετά από αυτό μου έδωσε κ ενέσεις prolutex για 7 μέρες κ με συμβούλεψε να μείνω στο κρεβάτι ως τον επόμενο υπέρηχο! Αλλά κι αυτουνού δεν του άρεσε η χοριακή κ αυτό με προβλημάτισε! 

Ό,τι καλύτερος στις ζωές όλων μας! Μακάρι να αποκτήσουμε τα μωράκια που επιθυμούμε!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2019 at 4:36 ΜΜ, Pagotoula είπε:

Ευχαριστω αγαπη μου. Δεν θελει να κανω χοριακη, μου ειπε οτι πλεον δεν εχει νοημα, γιατι η αυξηση της σε αυτη την φαση δεν ειναι πλεον αναλογικη, κι ακομα κι αν αυξανεται και παλι μονο ο υπερηχος θα μας δειξει τι γινεται στην πραγματικοτητα. Μακαρι η Παναγια να βαλει το χερι της και να προστατεψει το εμβρυακι μου...

Κοριτσι μου, νομιζω ειναι φυσιολογικο εφοσον εχεις κανει αιματωματακι να αποβαλλεται και να βλεπεις αιμα. Πρεπει να ξεκουραζεσαι ξαπλωμενη και ισως ο γιατρος να σου αυξησει την προγεστερονη. Μην αγχωνεσαι, με τοσα αντιπηκτικα φαρμακα οι αιμορραγιες δεν ειναι κατι το ασυνηθιστο και απροβλεπτο. Οσο για την χοριακη, μην περιμενεις πλεον να διπλασιαζεται ανα 48ωρο, θα εχει πιο αργους ρυθμους.

@Pagotoula πώς πας κορίτσι μου; Όλα καλά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες. Γράφω πρώτη φορά στο site κι ελπίζω να είμαι σωστή. Είμαι στην 11η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά ενος εμβρύου 3 ημερών και σήμερα έχω πόνους περιόδου τόσο χαμηλά όσο και στη μέση και έβγαλα μια μικρή καφέ βλέννη. Είχε καμία παρόμοια συμπτώματα με θετική χοριακή ή να μην ελπίζω;Μου περνάει από το μυαλό να κάνω ένα τεστ φαρμακείου. Ποια η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Taggeris είπε:

@Pagotoula πώς πας κορίτσι μου; Όλα καλά;

Καλησπερα αγαπημενη μου Taggeris... Σε ευχαριστω που με θυμηθηκες... Υποτιθεται πως κανω διακοπες, αλλα το μυαλο μου ειναι κολλημενο στο τι γινεται εκει μεσα. Προσευχομαι το εμβρυακι μου να μεγαλωνει υγιες.. Δεν φανταζεσαι ποσο το θελω... Την επομενη Παρασκευη εχω παλι υπερηχο και δεν περνουν οι μερες.... Εσυ πως εισαι κοριτσι μου;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Καλησπερα αγαπημενη μου Taggeris... Σε ευχαριστω που με θυμηθηκες... Υποτιθεται πως κανω διακοπες, αλλα το μυαλο μου ειναι κολλημενο στο τι γινεται εκει μεσα. Προσευχομαι το εμβρυακι μου να μεγαλωνει υγιες.. Δεν φανταζεσαι ποσο το θελω... Την επομενη Παρασκευη εχω παλι υπερηχο και δεν περνουν οι μερες.... Εσυ πως εισαι κοριτσι μου;

Καλά κάνεις και χαλαρώνεις στις διακοπές σου... Κι εγώ το ίδιο κάνω. Σε έχω στο μυαλό μου και πιστεύω ότι θα είναι όλα καλά για σένα... Προσευχησου στην Παναγία και όλα θα πάνε καλά για σένα και το μωράκι σου!!! Εγώ αδιαθέτησα τώρα μετά την υστεροσκόπηση που έκανα, σπαστηκα λίγο γιατί δεν πρόλαβα να κάνω μπάνια αλλά τί να κάνουμε... Στον επόμενο κύκλο του Σεπτέμβρη θα δοκιμάσω πάλι ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Καλά κάνεις και χαλαρώνεις στις διακοπές σου... Κι εγώ το ίδιο κάνω. Σε έχω στο μυαλό μου και πιστεύω ότι θα είναι όλα καλά για σένα... Προσευχησου στην Παναγία και όλα θα πάνε καλά για σένα και το μωράκι σου!!! Εγώ αδιαθέτησα τώρα μετά την υστεροσκόπηση που έκανα, σπαστηκα λίγο γιατί δεν πρόλαβα να κάνω μπάνια αλλά τί να κάνουμε... Στον επόμενο κύκλο του Σεπτέμβρη θα δοκιμάσω πάλι ....

Αντε κοριτσι μου πλησιαζει ο καιρος... Ενα βημα πιο κοντα στο ονειρο... Γιορταζει η Παναγια μας μεθαυριο... Θα μας ευλογησει ολες οσες παλευουμε να γινουμε μανουλες, το πιστευω... Σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elia38 είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Γράφω πρώτη φορά στο site κι ελπίζω να είμαι σωστή. Είμαι στην 11η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά ενος εμβρύου 3 ημερών και σήμερα έχω πόνους περιόδου τόσο χαμηλά όσο και στη μέση και έβγαλα μια μικρή καφέ βλέννη. Είχε καμία παρόμοια συμπτώματα με θετική χοριακή ή να μην ελπίζω;Μου περνάει από το μυαλό να κάνω ένα τεστ φαρμακείου. Ποια η γνώμη σας;

Νομίζω ότι είναι λίγο νωρίς αλλά δεν είναι τίποτα φοβερό αν θες να κάνεις ένα τεστ από το φαρμακείο. Ίσως δείξει κάτι αχνά όμως.... Δοκίμασε δεν έχεις να χάσεις κάτι... Εμένα είχε δείξει στη 10 η  μέρα αλλά πολύ αχνά

Just now, Pagotoula είπε:

Αντε κοριτσι μου πλησιαζει ο καιρος... Ενα βημα πιο κοντα στο ονειρο... Γιορταζει η Παναγια μας μεθαυριο... Θα μας ευλογησει ολες οσες παλευουμε να γινουμε μανουλες, το πιστευω... Σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον. 

Το πιστεύω..... Όλες θα τα καταφέρουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έκανα χοριακή και βγήκε αρνητική. Υπάρχει περίπτωση να μη φαίνεται ακόμη και την Παρασκευή που είναι κανονικά να έχει αυξηθεί ή να περθμένω από στιγμή σε στιγμή την ακατανόναστη;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elia38 είπε:

Έκανα χοριακή και βγήκε αρνητική. Υπάρχει περίπτωση να μη φαίνεται ακόμη και την Παρασκευή που είναι κανονικά να έχει αυξηθεί ή να περθμένω από στιγμή σε στιγμή την ακατανόναστη;

Νομίζω ότι πρέπει να περιμένεις. Είναι νωρίς... Συνέχισε κανονικά τα φάρμακα σου όπως σου έχει πει ο γιατρός και κάνε υπομονή...  Ότι είναι να γίνει θα γίνει...ην αγχώνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elia38 είπε:

Έκανα χοριακή και βγήκε αρνητική. Υπάρχει περίπτωση να μη φαίνεται ακόμη και την Παρασκευή που είναι κανονικά να έχει αυξηθεί ή να περθμένω από στιγμή σε στιγμή την ακατανόναστη;

Καλησπέρα!Εκανες χοριακη ή τεστ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...