Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Agaph είπε:

Τα εμβρυακια μου είναι 6ΑΑ και έχω αρκετά. Φυσιολογικό είναι. Καταλήξαμε στην εξωσωματική επειδή η μία σάλπιγγα ήταν κλειστή και η άλλη ήταν υδροσαλπιγγα. Μόνο αυτό ήταν το πρόβλημα. Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί και για μένα και για όλες τις κοπέλες. Αντε να δούμε. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Φυσικά και θα τα καταφέρεις!!!!!!!! Όλα θα πάνε τέλεια!!! Με εμβρυακια 6αα και καλό ενδομήτριο όλα είναι με το μέρος σου!!!! Τα έχεις βάλει??

  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 37 λεπτά , Agaph είπε:

Τα εμβρυακια μου είναι 6ΑΑ και έχω αρκετά. Φυσιολογικό είναι. Καταλήξαμε στην εξωσωματική επειδή η μία σάλπιγγα ήταν κλειστή και η άλλη ήταν υδροσαλπιγγα. Μόνο αυτό ήταν το πρόβλημα. Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί και για μένα και για όλες τις κοπέλες. Αντε να δούμε. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Όλα καλά θα πάνε κουκλίτσα καλή επιτυχία σου εύχομαι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Sofoulis είπε:

Φυσικά και θα τα καταφέρεις!!!!!!!! Όλα θα πάνε τέλεια!!! Με εμβρυακια 6αα και καλό ενδομήτριο όλα είναι με το μέρος σου!!!! Τα έχεις βάλει??

Όχι ακόμη σήμερα αδιαθετησα αύριο θα πάω για έλεγχο και να μιλήσουμε με τον γιατρό για να δούμε πότε θα το κάνω λογικά μέσα στο μήνα. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Agaph είπε:

Όχι ακόμη σήμερα αδιαθετησα αύριο θα πάω για έλεγχο και να μιλήσουμε με τον γιατρό για να δούμε πότε θα το κάνω λογικά μέσα στο μήνα. 

Με το καλό αγάπη μου!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Agaph είπε:

Τα εμβρυακια μου είναι 6ΑΑ και έχω αρκετά. Φυσιολογικό είναι. Καταλήξαμε στην εξωσωματική επειδή η μία σάλπιγγα ήταν κλειστή και η άλλη ήταν υδροσαλπιγγα. Μόνο αυτό ήταν το πρόβλημα. Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί και για μένα και για όλες τις κοπέλες. Αντε να δούμε. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Μια χσρα τα εμβρυακια!!! Εγω εβαλα 5ΑΑ κ 5ΑΒ..εμφυτευτηκαν κ τα 2, ακουσαμε καρδουλες αλλα στο ενα σταματησε η καρδουλα στην 8-9η βδομαδα..συνεχιζουμε με το ενα μας κ ετοιμαζομαι για αυχενικη α επιπεδου!!

Ολα καλα θα πανε..να σκεφτεσαι αισιοδοξα..πιστεψε το κ θα γινει..ολες εχουμε δικαιωμα στη μητροτητα,θα μας βοηθησει ο θεος!

  • Μου αρέσει 6

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Μια χσρα τα εμβρυακια!!! Εγω εβαλα 5ΑΑ κ 5ΑΒ..εμφυτευτηκαν κ τα 2, ακουσαμε καρδουλες αλλα στο ενα σταματησε η καρδουλα στην 8-9η βδομαδα..συνεχιζουμε με το ενα μας κ ετοιμαζομαι για αυχενικη α επιπεδου!!

Ολα καλα θα πανε..να σκεφτεσαι αισιοδοξα..πιστεψε το κ θα γινει..ολες εχουμε δικαιωμα στη μητροτητα,θα μας βοηθησει ο θεος!

Ακριβώς αυτό. Έτσι σκέφτομαι όλα τα βλέπω με θετικό μάτι ποτέ δεν με πήρε από κάτω. Σου εύχομαι τα καλύτερα γερό δυνατό και ήρεμο!! 

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2019 at 3:44 ΜΜ, Agaph είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι καινούρια εδώ. Αυτό το μήνα πάω για εμβρυομεταφορα. Πρώτη φορά με πολύ καλά έμβρυα. Θέλω να μου πείτε αν υπάρχει περίπτωση να είναι θετικό το αποτέλεσμα με την πρώτη?!!! 

Με εμβρυα 8 κυτταρων grade A,τριων ημερων εμεινα με την πρωτη σε διδυμακια!Τωρα ειμαι στην 16η εβδομαδα,εκανα α επιπεδου που ηταν πολυ καλη και περιμενω στο τελος του αλλου μηνα την β επιπεδου!Γιατι οχι λοιπον?Ευχομαι καλη επιτυχια!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nevergiveup είπε:

Με εμβρυα 8 κυτταρων grade A,τριων ημερων εμεινα με την πρωτη σε διδυμακια!Τωρα ειμαι στην 16η εβδομαδα,εκανα α επιπεδου που ηταν πολυ καλη και περιμενω στο τελος του αλλου μηνα την β επιπεδου!Γιατι οχι λοιπον?Ευχομαι καλη επιτυχια!

Με το καλό. Να είναι γερά και δυνατά!! Σε ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια να κάνω μια ερώτηση.μπορει να είναι και χαζή.οταν λέμε ότι έχουμε έμβρυο αυτο τι σημαίνει ; Ότι έχει γίνει γονιμοποίηση με το σπερμα;δηλαδή την 1η μέρα  μετά την ωοληψια πως διπλασιάζεται το κύτταρο ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaou είπε:

Γεια σας κορίτσια να κάνω μια ερώτηση.μπορει να είναι και χαζή.οταν λέμε ότι έχουμε έμβρυο αυτο τι σημαίνει ; Ότι έχει γίνει γονιμοποίηση με το σπερμα;δηλαδή την 1η μέρα  μετά την ωοληψια πως διπλασιάζεται το κύτταρο ;

Την πρώτη μέρα γίνεται η γονιμοποίηση, αν όντως γίνει τότε έχουμε ένα έμβρυο πρώτης ημέρας. Μετα γίνονται οι διαιρέσεις. Έχεις κάνει έμβρυομεταφορά???


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaou είπε:

Έμβρυομεταφορα θα γίνει την Πέμπτη!έχω δύο έμβρυα.ειμαι πολύ αγχωμενη ,είναι η πρώτη μου φορά!

Αρχικά θα σου πω κάτι που θα σου φανεί εξωπραγματικό....μην αγχώνεσαι!!! Σε αυτή τη φάση το μόνο που μπορείς να κάνεις τώρα είναι να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις, καθώς ότι να γίνει έχει γίνει!!!! Το μόνο που έχεις να κάνεις τώρα είναι να προσέξεις μετά την έμβρυομεταφορά!!!! Τι μέρας εμβρυακια έχεις?? Θέλεις να μοιραστείς μαζί μας την ιστορία σου??


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι 3ης μέρα εμβρυακια!προσπαθούσαμε για παιδάκι 2 χρόνια περίπου αλλά όχι εντατικά.οταν το ψάξαμε οι ορμονικές μου έδειξαν υψηλή προλακτίνη και αυτός ήταν ο λόγος που δεν τα καταφέρναμε.μεσα σε όλο αυτό ο άντρας μου έκανε θεραπεία με ιώδιο κι για αυτό αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...