Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, pakaki είπε:

ποσο δικιο έχεις. ο περίγυρος μονο αγχος και στεναχωρια σου προσφέρουν.  δυστυχως. χαιρομαι πολυ με την χαρα σου! να σαι καλα!!!

@pakaki μου ποτε πας γθα εμβρυομεταφορα με το καλο?

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2018 at 5:47 ΜΜ, island1 είπε:

Από μένα κ κάθε μία σαν εμένα να αντλήσεις δύναμη..το 2015 έκανα την πρώτη μετά από 4 χρόνια γάμου κ 10 χρόνια μαζί...είχαν προηγηθεί 4 σπέρματεγχυσεις στο μηδέν .πήρα το απόλυτο μηδέν με όλα τέλεια εγώ 30 ανεξήγητα υπογονιμη..ξεψαχγνισαμε τα πάντα .2015 φθινόπωρο εμβριομεταφορα ( είχα κατάψυξη) θετικό ..παλλινδρομη 8 βδομάδα αποξεση καρυωτυπου εμβριου..τετραγωνικά..πιθανότητα 1/100000 κ ήμουν εγώ ναι τζόκερ ..μαζεύω τα κομμάτια μου κάνω φυσικό κ βάζω ένα κατεψυγμένο ένα φρέσκο το 2016 το Μάρτη..θετικό δίδυμα..επιτέλους η ζωή μας χαμογέλασε .8,5 βδομάδων παλλινδρομες το ένα παρατηρεί το άλλο για τους επόμενους μήνες ήμουν ζόμπι..σκέψου ότι είμαι δασκάλα..η μέρα με παιδιά με παιδιά..Μ αγκάλιαζαν με φιλούσαν .είχα παγώσει .ξεκίνησα το κάπνισμα στα 33 μου πια..στα 33...0ποιος να το λέγε..κλάμα έχασα την πίστη μου δε μιλιωμουν..σε έναν καβγά με τη μαμά μου της είπα" όχι δεν καταλαβαίνεις έκανες 2 παιδιά στο μπαμ..δεν έχεις ιδέα..τσακώθηκα με την κολλητή μου όταν μου πε έλα θα προσπαθήσεις .έχεις κάνει 2 εκτρώσεις της είπα κ εχεις 3 παιδιά..άσε με στον πόνο μου έγινα από ότι ήμουν κ 10 κιλά πάνω..δε με ενδιέφερε απλά τίποτα...μετά έφτασα στο άλλο άκρο..καλοκαίρι να χάνω κιλά ανεξέλεγκτα να μην κοιμάμαι..σε 3 μήνες 15 κιλά κάτω..όλοι φοβόταν κατάθλιψη..είμαι σίγουρη ότι έφτασα εκεί..ένα πρωί η κολλητή μου χώρισε..την άφησε ο άντρας της με 3 παιδιά μόνη της..την πέταξε έξω από το σπίτι για την γκόμενα..κ τότε έφαγα σφαλιάρα..είχα τον άντρα μου την υγεία μου τους φίλους μου ναι δεν καταλάβαιναν αλλά ήταν εκεί όταν έκλαιγα έβριζα κ τους πληγώναμε..ήμουν ευλογημένη για το πλαίσιο που είχα...πήρα το γιατρό μου .σουρμαλιτη Πάσχα ( ημέρα του Λαζάρου με πήγε στο Ρέα) φώναξε 5-6 εξωσωματικος..συνεδρίασαν δεν έβγαλαν άκρη...καταλήξαμε στον έναν .άλλη μια μου πε κ θα κάνω τα πάντα να βγεις με μωρό....κι έκανε τα πάντα...κι ήρθε το θετικό κ δε γέλασε κάνεις ήρθε ο υπέρηχος η καρδούλα..φόβος τρελός κ ξεκίνησαν ακατάσχετος αιμορραγίες..30% μου παν έχει κ τα καφετέρια..τον Ιούλη του 2017 έφερα στη ζωη την κόρη μου υγιέστατη..κ τώρα είμαι στην τρίτη χοριακη εμβριομεταφορα ς..ναι έκανα κι άλλη με τα κατεψυγμένα..πάει χάλια μάλλον παλλινδρομη..ε και; Δεν θα εγκαταλείψω έχω άλλα δύο κι έχει ο θεός..κ ενδιάμεσα είχαμε κάνει αιτήσεις υιοθεσίας που δεν ακύρωσα ποτέ 

Σήκω κορίτσι μου να χαρείς τον ήλιο γιατί πολλοί δεν μπορούν δεν έχουν πόδια ή μάτια...να χαρείς μια ζωή που τη μοιράζεσαι με κάποιον στα δύσκολα γιατί υπάρχει πολύ μοναξιά εκεί έξω κ σε γάμους .να χαρείς τον Αύγουστο..σου τον χρωστάς έναν Αυγούστο.παιδι θα ρθει στο υπογράφω..εν έτη 2018 δεν παίζει να μην έρθει .η ζωή που χάνουμε δε γυρίζει .ψιθύριζε στην προσευχή σου θεέ μου δίνει μου δύναμη να περιμένω να αντέχω .κι εκείνος θα στο φέρει..εγώ έμπαινα για αποξεση κι έλεγα γεννηθήτω το θέλημά σου θεέ μου μια μέρα θα μαι έναν όροφο πάνω( στο Ρέα που γέννησα) θες να σου πω το καλύτερο; 10/11/2014 τελευταία σπέρματεγχυσεις

10/11/2016 εμβριομεταφορα στην κόρη μου....

 

10/11/2015 αποξεση

@island1 βουρκωσα με τα λογια σου

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! Μπηκα να σας γραψω τα νεα μου, λιγο καθυστερημενα, αλλα τρεχω πολυ αυτο τον καιρο, ασχολουμαι και με το make up και μεχρι και το επομενο ΣΚ εχω αρκετες δουλιτσες. Καναμε τον δευτερο υπερηχο, το σπορακι εχει μεγαλωσει, η αληθεια ειναι οχι οσο θα επρεπε, αλλα ακουσαμε καρδια. Σε δυο βδομαδες εχω παλι ραντεβου. Ελπιζω κι ευχομαι να μεγαλωνει και να παρει τα πανω του. Τα φιλια μου σε ολες σας! Η Παναγια να μας φυλαει ολες!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Pagotoula είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Μπηκα να σας γραψω τα νεα μου, λιγο καθυστερημενα, αλλα τρεχω πολυ αυτο τον καιρο, ασχολουμαι και με το make up και μεχρι και το επομενο ΣΚ εχω αρκετες δουλιτσες. Καναμε τον δευτερο υπερηχο, το σπορακι εχει μεγαλωσει, η αληθεια ειναι οχι οσο θα επρεπε, αλλα ακουσαμε καρδια. Σε δυο βδομαδες εχω παλι ραντεβου. Ελπιζω κι ευχομαι να μεγαλωνει και να παρει τα πανω του. Τα φιλια μου σε ολες σας! Η Παναγια να μας φυλαει ολες!

Μπράβο κουκλίτσα μου... πολύ χάρηκα με τα νέα σου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/8/2019 at 8:46 ΜΜ, Pagotoula είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Μπηκα να σας γραψω τα νεα μου, λιγο καθυστερημενα, αλλα τρεχω πολυ αυτο τον καιρο, ασχολουμαι και με το make up και μεχρι και το επομενο ΣΚ εχω αρκετες δουλιτσες. Καναμε τον δευτερο υπερηχο, το σπορακι εχει μεγαλωσει, η αληθεια ειναι οχι οσο θα επρεπε, αλλα ακουσαμε καρδια. Σε δυο βδομαδες εχω παλι ραντεβου. Ελπιζω κι ευχομαι να μεγαλωνει και να παρει τα πανω του. Τα φιλια μου σε ολες σας! Η Παναγια να μας φυλαει ολες!

Μπραβο @Pagotoula μοουουουυ!!!ανησυχησα που δν ειχες στειλει..ευχομαι ολα να πανε καλα..τελεια κ με την καρδουλα!! Αχ θα μας τρωει η αγωνια απο τον ενα υπερηχο μεχρι τον αλλο...υπομονη!

Αντε να παρει τα πανω του το μικρουλι σου κ να ηρεμησει η μανουλα του!

Φιλακια πολλα

  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 3/9/2019 at 7:40 ΜΜ, pakaki είπε:

Κοριτσια ήθελα να ρωτήσω αν κανατε εξετασεις μετα απο αποτυχημένη εμβρυομεταφορα και τι;;; ευχαριστω!

Καλησπέρα @pakaki!Στην πρώτη που ήταν αποτυχημένη με δύο έμβρυα 8κυτ μου πρότεινε ο γιατρός να κάνω καρυότυπο..Δεν έκανα όμως τπτ κ απλά άλλαξα γιατρό..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Ευχομαι καλες εμβρυομεταφορες κ υγιη μωρακια στην κοιλιτσα καθε κοριτσιου..

Αν θυμαστε ειχα υψηλες χοριακες κ διδυμακια...δυστυχως ομως το ενα εμενε πισω στην αναπτυξη, η καρδουλα του σταματησε κ χτες δν την ακουσαμε..το αλλο δοξα το θεο ειναι μια χαρα..

Ηθελα απλα να σας πω να σκεφτειτε πολυ καλα πριν αποφασισετε αν θα βαλετε  1ή 2 εμβρυακια...εμεις βαλαμε 2αριστες βλαστοκυστες κ τλκ το ενα δν τα καταφερε..δεν το λεω για να σας επηρεασω προς τη μια ή την αλλη επιλογη..απλα σας μεταφερω τι συνεβη σε μενα

Τα φιλια μου σε ολες σας!!

 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 6

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kathrin17 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Ευχομαι καλες εμβρυομεταφορες κ υγιη μωρακια στην κοιλιτσα καθε κοριτσιου..

Αν θυμαστε ειχα υψηλες χοριακες κ διδυμακια...δυστυχως ομως το ενα εμενε πισω στην αναπτυξη, η καρδουλα του σταματησε κ χτες δν την ακουσαμε..το αλλο δοξα το θεο ειναι μια χαρα..

Ηθελα απλα να σας πω να σκεφτειτε πολυ καλα πριν αποφασισετε αν θα βαλετε  1ή 2 εμβρυακια...εμεις βαλαμε 2αριστες βλαστοκυστες κ τλκ το ενα δν τα καταφερε..δεν το λεω για να σας επηρεασω προς τη μια ή την αλλη επιλογη..απλα σας μεταφερω τι συνεβη σε μενα

Τα φιλια μου σε ολες σας!!

 

Αυτό δυστυχως κορίτσι μου είναι τζόκερ!!δεν μπορεις να το ξέρεις γτ κ ένα να έβαζες μπορεί να ήταν αυτό που δεν προχώρησε! Το θέμα είναι ότι πετυχε κ είσαι υγιής κ είναι υγιής έστω κ το ένα από τα δυο. Να έχεις μια τελειομηνη υγιή εγκυμοσύνη κ να μην ξανά κλάψεις ποτέ ξανά παρά μόνο από χαρά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nadiaki165 είπε:

Αυτό δυστυχως κορίτσι μου είναι τζόκερ!!δεν μπορεις να το ξέρεις γτ κ ένα να έβαζες μπορεί να ήταν αυτό που δεν προχώρησε! Το θέμα είναι ότι πετυχε κ είσαι υγιής κ είναι υγιής έστω κ το ένα από τα δυο. Να έχεις μια τελειομηνη υγιή εγκυμοσύνη κ να μην ξανά κλάψεις ποτέ ξανά παρά μόνο από χαρά!

Αυτο ακριβως εννοω κ γω..ποτε δν ξερεις!!

Σε σενα κοριτσι μου σου ευχομαι καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου κ συντονα να ακουσουμε τα ευχαριστα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι καινούρια εδώ. Αυτό το μήνα πάω για εμβρυομεταφορα. Πρώτη φορά με πολύ καλά έμβρυα. Θέλω να μου πείτε αν υπάρχει περίπτωση να είναι θετικό το αποτέλεσμα με την πρώτη?!!! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Agaph είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι καινούρια εδώ. Αυτό το μήνα πάω για εμβρυομεταφορα. Πρώτη φορά με πολύ καλά έμβρυα. Θέλω να μου πείτε αν υπάρχει περίπτωση να είναι θετικό το αποτέλεσμα με την πρώτη?!!! 

Αν ειναι καλα τα εμβρυακια σου κ εχεις κ καλο ενδομητριο γιατι οχι???

Κ γω ειχα θετικο αποτελεσμα στην 1η μου προσπαθεια!! Το ιδιο σου ευχομαι κ σε ολα τα κοριτσια!!!

  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Αν ειναι καλα τα εμβρυακια σου κ εχεις κ καλο ενδομητριο γιατι οχι???

Κ γω ειχα θετικο αποτελεσμα στην 1η μου προσπαθεια!! Το ιδιο σου ευχομαι κ σε ολα τα κοριτσια!!!

Τα εμβρυακια μου είναι 6ΑΑ και έχω αρκετά. Φυσιολογικό είναι. Καταλήξαμε στην εξωσωματική επειδή η μία σάλπιγγα ήταν κλειστή και η άλλη ήταν υδροσαλπιγγα. Μόνο αυτό ήταν το πρόβλημα. Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί και για μένα και για όλες τις κοπέλες. Αντε να δούμε. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...