Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Vaou είπε:

Είναι 3ης μέρα εμβρυακια!προσπαθούσαμε για παιδάκι 2 χρόνια περίπου αλλά όχι εντατικά.οταν το ψάξαμε οι ορμονικές μου έδειξαν υψηλή προλακτίνη και αυτός ήταν ο λόγος που δεν τα καταφέρναμε.μεσα σε όλο αυτό ο άντρας μου έκανε θεραπεία με ιώδιο κι για αυτό αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική.

Πότε έχεις τη χοριακη σου??


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι στην 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα βλαστοκυστων  και το άγχος έχει πιάσει ταβάνι κ ας είναι η τεταρτη φορά που το περνάω..! Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν και με το καλό σε όσα κορίτσια πρόκειται να ξεκινήσουν!! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alex83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι στην 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα βλαστοκυστων  και το άγχος έχει πιάσει ταβάνι κ ας είναι η τεταρτη φορά που το περνάω..! Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν και με το καλό σε όσα κορίτσια πρόκειται να ξεκινήσουν!! ❤️

Αγάπη μου υπομονή.....σου εύχομαι αυτή να είναι η τελευταία και τυχερή σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaou είπε:

Μετά την έμβρυομεταφορα γενικά τι πρέπει να προσέξουμε ;;αν γινόταν  να είμαστε ξαπλωμένες όλη μέρα θα ήταν το καλύτερο;;

καλησπέρα! όχι δεν νομίζω ότι βοηθάει να είσαι συνέχεια ξαπλωμένη  ούτε σωματικά  ούτε ψυχολογικά.  Ο δικός μου γιατρός επέμενε να είμαι χαλαρά σπίτι για δύο τρεις μέρες και μετά την 5η επετρεπε ακόμα και γυμναστική! η εμφυτευση γίνεται τις πρώτες τρεις μέρες, μετά ότι κι αν κάνεις δεν αλλάζει κάτι, έτσι μου είχε πει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι στην 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα βλαστοκυστων  και το άγχος έχει πιάσει ταβάνι κ ας είναι η τεταρτη φορά που το περνάω..! Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν και με το καλό σε όσα κορίτσια πρόκειται να ξεκινήσουν!! ❤️

Με το καλό!!! Λογικό το βρίσκω το άγχος σου στη φάση που είσαι!! Όλα θα πάνε όμως πολύ καλά!!!!! Εγώ είμαι στην πρώτη μέρα μετά την έμβρυομεταφορά και δεν σου κρύβω πως είμαι πολύ χαλαρή!!! Έχεις κάποιο σύμπτωμα ή ακόμα τίποτα?

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sofoulis είπε:

Με το καλό!!! Λογικό το βρίσκω το άγχος σου στη φάση που είσαι!! Όλα θα πάνε όμως πολύ καλά!!!!! Εγώ είμαι στην πρώτη μέρα μετά την έμβρυομεταφορά και δεν σου κρύβω πως είμαι πολύ χαλαρή!!! Έχεις κάποιο σύμπτωμα ή ακόμα τίποτα?

Ευχαριστώ για την στήριξη!! Όσο περνάνε οι μερεσ Δυσκολεύει η αναμονή... Συμπτώματα δεν έχω καθόλου, ακόμα κ το στήθος δεν έχει πρηστεί παρόλα τα φάρμακα... Μακάρι να έχουμε ωραία αποτελέσματα κ οι δυο μας!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alex83 είπε:

Ευχαριστώ για την στήριξη!! Όσο περνάνε οι μερεσ Δυσκολεύει η αναμονή... Συμπτώματα δεν έχω καθόλου, ακόμα κ το στήθος δεν έχει πρηστεί παρόλα τα φάρμακα... Μακάρι να έχουμε ωραία αποτελέσματα κ οι δυο μας!!!!

Μακάρι!!! Να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά!!!! Είναι η πρώτη σου φορά;


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Sofoulis είπε:

Μακάρι!!! Να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά!!!! Είναι η πρώτη σου φορά;

Είναι η 4 εμβρυομεταφορα. Οι 2 πρώτες με αρνητικο αποτελεσμα κ η 3 με παλινδρόμηση στην 7 εβδομάδα. Εσένα αν κατάλαβα καλά είναι η πρώτη φορά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex83 είπε:

Είναι η 4 εμβρυομεταφορα. Οι 2 πρώτες με αρνητικο αποτελεσμα κ η 3 με παλινδρόμηση στην 7 εβδομάδα. Εσένα αν κατάλαβα καλά είναι η πρώτη φορά;

Στο σύνολο είναι η τέταρτη! Οι τρεις πρώτες με δικά μου ωάρια ( η πρώτη 0.κατι... η δεύτερη μηδενική Λιάνη τρίτη βιοχημική) και αυτή είναι η πρώτη προσπάθεια με δανικα ( 2 βλαστοκυστες -μια άριστη και μια πολύ καλή). Εσύ με τι εμβρυακια πας?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Sofoulis είπε:

Στο σύνολο είναι η τέταρτη! Οι τρεις πρώτες με δικά μου ωάρια ( η πρώτη 0.κατι... η δεύτερη μηδενική Λιάνη τρίτη βιοχημική) και αυτή είναι η πρώτη προσπάθεια με δανικα ( 2 βλαστοκυστες -μια άριστη και μια πολύ καλή). Εσύ με τι εμβρυακια πας?

Σε όλες τις προσπάθειες ήμουν με άριστες βλαστοκυστες αλλά από αποτελεσμα... πως είσαι σήμερα; Έχεις καθόλου ενοχλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex83 είπε:

Σε όλες τις προσπάθειες ήμουν με άριστες βλαστοκυστες αλλά από αποτελεσμα... πως είσαι σήμερα; Έχεις καθόλου ενοχλήσεις;

Το μόνο που έχω είναι φουντομα και ένα 37... κατά τα άλλα είχα χθες κάτι πολύ μικρές ενοχλήσεις χαμηλά αλλά μπορεί να ήταν και η ιδέα μου!!

Με άριστες βλαστοκυστες και 0 αποτέλεσμα και τις τρεις φορές...γιατί τι σας είπαν????


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...