Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Lia21 είπε:

καλημέρα κορίτσια!

στον πρώτο μου γιο είχα θηλάσει 18 μήνες αποκλειστικά και έτσι πίστευα θα είναι και στο μωρό.

Αλλά νιώθω ότι δεν έχω πολύ γαλά. Κι αυτό που λένε ότι όσο πιο πολύ στο στήθος βάζεις το μώρο, τόσο πιο πολύ ευεργετείται ο θηλασμός , δε βλέπω να ισχύει. 

Οπότε ο γιατρός συμβούλεψε πρώτα να θηλάζω και μετά να δίνω ξένο, αν βλέπω ότι δε χόρτασε

Ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω: εσάς τα μωρά σας κατεβάζουν το γάλα από το μπιμπερό μονορούφι; Γιατί έτσι κάνει ο δικός μου 

Γεια σου Lia21χωρίς να θέλω να παρέμβω με σκοπό να αλλάξω τις απόψεις σου θα ήθελα να σου πω να δώσεις έμφαση στον θηλασμό. Ξεκίνησα να θηλάζω την ζουζουνηθρα μου με μητρικό και έβγαζα μόνο 20mlκαι από τα δύο με θήλαστρο την έβαζα όμως πολύ στο στήθος. Απογοητεύτηκα στην αρχή αλλά μετά όλα καλά. Έπινα πολύ νερό και αυτό βοήθησε αρκετά στην δικά μου περίπτωση τουλάχιστον. Ξενο ήπιε μόνο τον 1ο μήνα σαν συμπλήρωμα.Οι καταστάσεις ήταν τέτοιες που προτιμησα το θήλαστρο .Δεν πίστευα ότι θα τα καταφέρω όμως με άθλο ψυχής καθοτι εχω άλλες 2 κορουλες κατάφερα και με την βοήθεια τους για 13 μήνες. Επίσης από ότι ξέρω δεν θέλει άγχος. Και η μαγιά με βοήθησε πολύ από το φαρμακείο. Εμένα εκείνον το διάστημα ήταν πολύ φαγανη το γάλα το έπινε μονορούφι όπως και το δικό σου.Να χαίρεσαι τα αγγελούδια σου.

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια 

Πόσες πανες με κακά και τσισα πρέπει να έχουμε μέσα στην μέρα ξέρετε?  Γιατί άκουσα κάτι κουλά χτες, ότι πολλά κακά κάνει η δικιά μου και άρα δεν της φτάνει το γάλα.....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katsif είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Πόσες πανες με κακά και τσισα πρέπει να έχουμε μέσα στην μέρα ξέρετε?  Γιατί άκουσα κάτι κουλά χτες, ότι πολλά κακά κάνει η δικιά μου και άρα δεν της φτάνει το γάλα.....

Θηλαζεις ε;

Εμεις ειχαμε θεματακι στην αρχη..δυσκολευοταν.

Αλλα δινω ξενο.

Απ οσο ξερω οσο περισσοτερα τοσο καλυτερα.

Τσισα τουλαχιστον 7 πανες.

Κακα μου πε η παιδιατρος δεν μας νοιαζει το καθε ποτε. Μας νοιαζει να μην ζοριζεται.

Εμενα τωρα κανει μονο μια φορα τη μερα.

Νομιζω θελει και αλλο αλλα δεν μπορει....στο θηλασμο ειναι ευπεπτο το γαλα...οποτε δεν δυσκολευεται το μωρακι σου!!!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katsif είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Πόσες πανες με κακά και τσισα πρέπει να έχουμε μέσα στην μέρα ξέρετε?  Γιατί άκουσα κάτι κουλά χτες, ότι πολλά κακά κάνει η δικιά μου και άρα δεν της φτάνει το γάλα.....

Καλημέρα Κατερίνα, εγώ ξέρω ότι τα πολλά κακά είναι ένδειξη ότι το μωρό πίνει μητρικό γάλα και όσα περισσότερα τσισα και κακά τόσο το καλύτερο... Θέλουμε τουλάχιστον 3 Πάνες με κακά και 6 με ουρα...

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 8 με 9 πανες τίγκα στο σκατο καο τα τσισα. Αλλά μου είπαν ότι ειναι πολλες... μαλλον λένε βλακειες! 

Επίσης η ίδια μου λέει,  θηλάζεις?  Ναι λεω. Αποκλειστικά? Ναι λεω.  Γιατί μου λέει,  δώσε και λίγο ξένο να ξεκουραστείς. ...

Κλαίει το μωρό.  Μάλλον δεν χορταίνει με τον θηλασμο....

Τι απαντάς σε αυτά???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, Αστεράκια μου είπε:

Γεια σου Lia21χωρίς να θέλω να παρέμβω με σκοπό να αλλάξω τις απόψεις σου θα ήθελα να σου πω να δώσεις έμφαση στον θηλασμό. Ξεκίνησα να θηλάζω την ζουζουνηθρα μου με μητρικό και έβγαζα μόνο 20mlκαι από τα δύο με θήλαστρο την έβαζα όμως πολύ στο στήθος. Απογοητεύτηκα στην αρχή αλλά μετά όλα καλά. Έπινα πολύ νερό και αυτό βοήθησε αρκετά στην δικά μου περίπτωση τουλάχιστον. Ξενο ήπιε μόνο τον 1ο μήνα σαν συμπλήρωμα.Οι καταστάσεις ήταν τέτοιες που προτιμησα το θήλαστρο .Δεν πίστευα ότι θα τα καταφέρω όμως με άθλο ψυχής καθοτι εχω άλλες 2 κορουλες κατάφερα και με την βοήθεια τους για 13 μήνες. Επίσης από ότι ξέρω δεν θέλει άγχος. Και η μαγιά με βοήθησε πολύ από το φαρμακείο. Εμένα εκείνον το διάστημα ήταν πολύ φαγανη το γάλα το έπινε μονορούφι όπως και το δικό σου.Να χαίρεσαι τα αγγελούδια σου.

 

 

Δλδ ενώ με το θήλαστρο έβγαζες 20ml κ από τα δύο, το μωρό χόρταινε; λένε ότι το θήλαστρο δεν δείχνει πόσο είναι στην πραγματικότητα η παραγωγή μας. Ισχύει;  γιατί κι εγώ γύρω στα 30 με 40ml βγάζω. Αλλά επίσης έχω το μωρό όλη μέρα στο στήθος κι αν κάνω άντληση μετά από πολύωρο θηλασμό, με το θήλαστρο ζήτημα αν βγάζω 10ml κ από τα δύο. ..

όταν στον 2ο μήνα έκανες τελικά αποκλειστικό, πάλι είχες το μωρό όλη μέρα στο στήθος; 

Επίσης ετυχε να σου θηλάζει μια ώρα κ να αφήνει το στήθος κ να κλαίει μετά από μια ώρα θηλασμού; γιατί εμένα έτσι κάνει κ γι αυτό δεν έχω καταφέρει ακόμα για αποκλειστικό...

 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, katsif είπε:

Εγώ έχω 8 με 9 πανες τίγκα στο σκατο καο τα τσισα. Αλλά μου είπαν ότι ειναι πολλες... μαλλον λένε βλακειες! 

Επίσης η ίδια μου λέει,  θηλάζεις?  Ναι λεω. Αποκλειστικά? Ναι λεω.  Γιατί μου λέει,  δώσε και λίγο ξένο να ξεκουραστείς. ...

Κλαίει το μωρό.  Μάλλον δεν χορταίνει με τον θηλασμο....

Τι απαντάς σε αυτά???

Απαντάς ότι εφόσον το μωρό έχει "πολλές" πάνες (το οποίο δεν υπάρχει σαν έννοια μην τρελαθούμε) προφανώς και χορταίνει.

Έλεος θα μας τρελάνουν..μια χαρά είναι οι πάνες σας κορίτσι μου..μη δίνεις σημασία...δεν υπάρχει μέγιστο όριο στις πάνες, μόνο ελάχιστο. Το μωρό σιτίζεται επαρκώς και με το παραπάνω..Άκου εκεί πολλές πάνες..Σα να σου πει δηλαδή κάποιος, πας πολλές φορές τουαλέτα..με ποιο κριτήριο δηλαδή;  Μην ακούς τίποτα και συνέχισε ότι κάνεις..!!!!

Ο μόνος λόγος που ανησυχείς σχετικά με τις πάνες είναι εάν δεις λίγες, και εαν τα κακά του είναι μαύρα η με βλέννη και αίμα..

Εάν λέω κάτι λάθος και θέλει να με διορθώσει καποια κοπέλα ας το πει αλλά έτσι έχω ενημερωθεί..

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

@katsif εγώ πάλι ξέρω ότι στο θηλασμό μέχρι και 5 μέρες χωρίς κακα είναι φυσιολογικό. Μονο τις πρώτες 15 μέρες Θέλουμε συνέχεια κακα.

Αντιθέτως στο ξένο αν δεν είναι τουλάχιστον μέρα παρά μέρα θεωρείται δυσκοιλιότητα. Αλλά δεν είμαι και σίγουρη.

Εμένα κάνει κάθε μέρα σχεδόν από μια φορά πάντα.

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Δλδ ενώ με το θήλαστρο έβγαζες 20ml κ από τα δύο, το μωρό χόρταινε; λένε ότι το θήλαστρο δεν δείχνει πόσο είναι στην πραγματικότητα η παραγωγή μας. Ισχύει;  γιατί κι εγώ γύρω στα 30 με 40ml βγάζω. Αλλά επίσης έχω το μωρό όλη μέρα στο στήθος κι αν κάνω άντληση μετά από πολύωρο θηλασμό, με το θήλαστρο ζήτημα αν βγάζω 10ml κ από τα δύο. ..

όταν στον 2ο μήνα έκανες τελικά αποκλειστικό, πάλι είχες το μωρό όλη μέρα στο στήθος; 

Επίσης ετυχε να σου θηλάζει μια ώρα κ να αφήνει το στήθος κ να κλαίει μετά από μια ώρα θηλασμού; γιατί εμένα έτσι κάνει κ γι αυτό δεν έχω καταφέρει ακόμα για αποκλειστικό...

 

Με συγχωρείς που σου απαντάω τόσο αργά αλλά τώρα τελείωσα από τις δουλειές μου. Τον πρώτο μήνα έβαζα και το μωρό στο στήθος και έβγαζα με θήλαστρο  2 βδομάδες μετά την γέννα. Η μεσαία μου ζήλευε και έτσι κράτησα την μέθοδο του θηλαστρου. Της έδινα και συμπλήρωμα εννοείται γιατί δεν της έφτανε με τίποτα. Η παραγωγή μου όμως αυξήθηκε μετά τις3 πρώτες βδομάδες θηλασμού και έτσι έπινε μόνο μητρικό.Απλα πίνοντας μόνο μητρικό πεινούσε πιο συχνά.Ανα 3ωρο πεινούσε.Ειμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις. Σίγουρα ο θηλασμός είναι ωφέλιμος για τα μωρουλια μας όμως η αγάπη που τους προσφέρουμε είναι πάνω απ' όλα.Εχω ακούσει ότι χρειάζεται ηρεμία και ξεκούραση εκτός από την διατροφή που εννοείται ότι παίζει ρόλο. Εγώ τα 2πρωτα δεν τα είχα.Το μωρό σταμάτησα να το βάζω το στήθος από τον 2ο μήνα και έβγαζα ανα 3ωρο με θήλαστρο. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Μου λείψατε πάρα πολύ Η αλήθεια είναι πως εξαφανίστηκα τώρα 40 μέρες. Χθες Σαραντησαμε με τον μικρούλη μου. Απλά έγιναν πάρα πολλά και άργησα να συνέλθω. Γιατί δεν μου φτάνει μέσα σε όλα που είχα μία δύσκολη καισαρική (με τρυπησανε έξι φορές για  επισκληρίδιο και δεν με έπιασε και άρχισε να με ανοίγει ο γιατρός και τα καταλάβαινα όλα και τελικά Μου κάνανε ολική, μιλάμε για ΠΟΝΟ)στο δωμάτιο μετά ήμουν απλά χάλια εφιδρώσεις πολύ έντονες εσταζα!εκανα υπογλυκαιμία κόντεψα να λιποθυμήσω είχα άσχημους πόνους στο έντερο κ επίσης δεν μπορουσα να κατουρήσω μόνη μου (κ αυτό από την αποτυχημένη επισκληρίδιο)όταν πήγα σπίτι με το "ελαφρώς"πρόωρο μωρό μου 36 κ 4 γεννήθηκε...πάω παιδίατρο κ με στέλνει αδιαβαστη!μου λέει ότι πρέπει να κάνουμε αιματολογικές κ εγώ το βλήμα είπα ναι!μέσα σε 5 μέρες τον τρυπησαμε 4 φορές γιατί αυτή έβλεπε φαντάσματα..όχι άμεση χολερυθρίνη ανεβασμένη όχι το παιδί έχει μακριά δάχτυλα μακριά ποδια...εγω είμαι 1.80 κ ο άντρας μου 1.85 τι θα βγάλουμε????να κάνουμε εισαγωγή Ιπποκράτειο λέει για περαιτέρω διερεύνηση.εκει πήρα ανάποδες!!!άλλαξα παιδίατρο ο οποίος με κοιτούσε σαν χάνος όταν του τα είπα μίλησα με παιδογαστρεντερολογο που επίσης με κοιτούσε σαν χάνος κ τέλος καλό όλα καλά...το παιδί είναι μπαμπατσικο 30 ημερών ήταν 5.500 γρ με αποκλειστικό θηλασμό  γεννήθηκε 3.900.θυλαζω κάθε τρεις ώρες κοιμάται καλα κ το βράδυ, κακά τσισα όλα μια χαρά 7-8 πάνες την ημέρα...κ έσκασα γι'αυτην κ εκλεγα νύχτα μέρα... αυτά... γεννησαμε όλες??? βάφτιση κανόνισε καμιά? εμείς κλείσαμε Σεπτέμβριο.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλημερα και καλη εβδομαδαα!!!

Να ρωτησω την ωρα που τρωει δεν αφηνει το στήθος αλλα βγαζει ηχους ζορισματος και τεντωνεται..το κανει και οταν κοιμαται..

Το κανουν και τα δικα σας; ειναι φυσιολογικο;

Και ειναι λογω αεριων, παλινδρομησης η κατι αλλο;

πρίν από 5 λεπτά , Melody90 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Μου λείψατε πάρα πολύ Η αλήθεια είναι πως εξαφανίστηκα τώρα 40 μέρες. Χθες Σαραντησαμε με τον μικρούλη μου. Απλά έγιναν πάρα πολλά και άργησα να συνέλθω. Γιατί δεν μου φτάνει μέσα σε όλα που είχα μία δύσκολη καισαρική (με τρυπησανε έξι φορές για  επισκληρίδιο και δεν με έπιασε και άρχισε να με ανοίγει ο γιατρός και τα καταλάβαινα όλα και τελικά Μου κάνανε ολική, μιλάμε για ΠΟΝΟ)στο δωμάτιο μετά ήμουν απλά χάλια εφιδρώσεις πολύ έντονες εσταζα!εκανα υπογλυκαιμία κόντεψα να λιποθυμήσω είχα άσχημους πόνους στο έντερο κ επίσης δεν μπορουσα να κατουρήσω μόνη μου (κ αυτό από την αποτυχημένη επισκληρίδιο)όταν πήγα σπίτι με το "ελαφρώς"πρόωρο μωρό μου 36 κ 4 γεννήθηκε...πάω παιδίατρο κ με στέλνει αδιαβαστη!μου λέει ότι πρέπει να κάνουμε αιματολογικές κ εγώ το βλήμα είπα ναι!μέσα σε 5 μέρες τον τρυπησαμε 4 φορές γιατί αυτή έβλεπε φαντάσματα..όχι άμεση χολερυθρίνη ανεβασμένη όχι το παιδί έχει μακριά δάχτυλα μακριά ποδια...εγω είμαι 1.80 κ ο άντρας μου 1.85 τι θα βγάλουμε????να κάνουμε εισαγωγή Ιπποκράτειο λέει για περαιτέρω διερεύνηση.εκει πήρα ανάποδες!!!άλλαξα παιδίατρο ο οποίος με κοιτούσε σαν χάνος όταν του τα είπα μίλησα με παιδογαστρεντερολογο που επίσης με κοιτούσε σαν χάνος κ τέλος καλό όλα καλά...το παιδί είναι μπαμπατσικο 30 ημερών ήταν 5.500 γρ με αποκλειστικό θηλασμό  γεννήθηκε 3.900.θυλαζω κάθε τρεις ώρες κοιμάται καλα κ το βράδυ, κακά τσισα όλα μια χαρά 7-8 πάνες την ημέρα...κ έσκασα γι'αυτην κ εκλεγα νύχτα μέρα... αυτά... γεννησαμε όλες??? βάφτιση κανόνισε καμιά? εμείς κλείσαμε Σεπτέμβριο.

Να σου ζησει κοριτσι!!! Πωπω καλε τι περασες;;... τελος καλο ολα καλα!! 

Και εμεις για Σεπτεμβρη σκεφτομασταν αλλα τελικα καταλήξαμε και οτι ειναι μικρουλης ( τελικα δεν ειναι γιατι γεννηθηκε 4 κιλα και μεγαλωνει γοργά) και επισης επειδη θα γινει επαρχία θα μου ηταν δυσκολο να τα οργανωσω απο δω καθοτι..οποτε παμε ανοιξη του χρονου γιατι δε θέλουμε χειμωνα δυστυχως..

 


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , evaki_ είπε:

Κοριτσια καλημερα και καλη εβδομαδαα!!!

Να ρωτησω την ωρα που τρωει δεν αφηνει το στήθος αλλα βγαζει ηχους ζορισματος και τεντωνεται..το κανει και οταν κοιμαται..

Το κανουν και τα δικα σας; ειναι φυσιολογικο;

Και ειναι λογω αεριων, παλινδρομησης η κατι αλλο;

Να σου ζησει κοριτσι!!! Πωπω καλε τι περασες;;... τελος καλο ολα καλα!! 

Και εμεις για Σεπτεμβρη σκεφτομασταν αλλα τελικα καταλήξαμε και οτι ειναι μικρουλης ( τελικα δεν ειναι γιατι γεννηθηκε 4 κιλα και μεγαλωνει γοργά) και επισης επειδη θα γινει επαρχία θα μου ηταν δυσκολο να τα οργανωσω απο δω καθοτι..οποτε παμε ανοιξη του χρονου γιατι δε θέλουμε χειμωνα δυστυχως..

 

Κοριτσι μου καλημερα.

Εμενα τρωει ξενο αλλα ναι μουγκανιζει, μουγκριζει και ολα τα σχετικα.

Το κανει αφου εχει χορτασει αλλα καποιες φορες και πριν...εννοειται το κανει και στον υπνο της. Ρωτησα την παιδιατρο και ειπε πως ειναι φυσιολογικο οποτε απλα συνηθισα να ακουω περιεργους ηχους!

 

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Melody90 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Μου λείψατε πάρα πολύ Η αλήθεια είναι πως εξαφανίστηκα τώρα 40 μέρες. Χθες Σαραντησαμε με τον μικρούλη μου. Απλά έγιναν πάρα πολλά και άργησα να συνέλθω. Γιατί δεν μου φτάνει μέσα σε όλα που είχα μία δύσκολη καισαρική (με τρυπησανε έξι φορές για  επισκληρίδιο και δεν με έπιασε και άρχισε να με ανοίγει ο γιατρός και τα καταλάβαινα όλα και τελικά Μου κάνανε ολική, μιλάμε για ΠΟΝΟ)στο δωμάτιο μετά ήμουν απλά χάλια εφιδρώσεις πολύ έντονες εσταζα!εκανα υπογλυκαιμία κόντεψα να λιποθυμήσω είχα άσχημους πόνους στο έντερο κ επίσης δεν μπορουσα να κατουρήσω μόνη μου (κ αυτό από την αποτυχημένη επισκληρίδιο)όταν πήγα σπίτι με το "ελαφρώς"πρόωρο μωρό μου 36 κ 4 γεννήθηκε...πάω παιδίατρο κ με στέλνει αδιαβαστη!μου λέει ότι πρέπει να κάνουμε αιματολογικές κ εγώ το βλήμα είπα ναι!μέσα σε 5 μέρες τον τρυπησαμε 4 φορές γιατί αυτή έβλεπε φαντάσματα..όχι άμεση χολερυθρίνη ανεβασμένη όχι το παιδί έχει μακριά δάχτυλα μακριά ποδια...εγω είμαι 1.80 κ ο άντρας μου 1.85 τι θα βγάλουμε????να κάνουμε εισαγωγή Ιπποκράτειο λέει για περαιτέρω διερεύνηση.εκει πήρα ανάποδες!!!άλλαξα παιδίατρο ο οποίος με κοιτούσε σαν χάνος όταν του τα είπα μίλησα με παιδογαστρεντερολογο που επίσης με κοιτούσε σαν χάνος κ τέλος καλό όλα καλά...το παιδί είναι μπαμπατσικο 30 ημερών ήταν 5.500 γρ με αποκλειστικό θηλασμό  γεννήθηκε 3.900.θυλαζω κάθε τρεις ώρες κοιμάται καλα κ το βράδυ, κακά τσισα όλα μια χαρά 7-8 πάνες την ημέρα...κ έσκασα γι'αυτην κ εκλεγα νύχτα μέρα... αυτά... γεννησαμε όλες??? βάφτιση κανόνισε καμιά? εμείς κλείσαμε 

πρίν από 3 λεπτά , evaki_ είπε:

Κοριτσια καλημερα και καλη εβδομαδαα!!!

Να ρωτησω την ωρα που τρωει δεν αφηνει το στήθος αλλα βγαζει ηχους ζορισματος και τεντωνεται..το κανει και οταν κοιμαται..

Το κανουν και τα δικα σας; ειναι φυσιολογικο;

Και ειναι λογω αεριων, παλινδρομησης η κατι αλλο;

Καλημέρα evaki.Εμενα Η μικρή μου το έκανε λόγω κολικων από ότι μου είχε πει ο παιδίατρος μου και επίσης μάζευε τα ποδαράκια της .Σε εμάς οι κολικοί ξεκίνησαν πολύ νωρίς ήταν βέβαια πολύ ανησυχη και το βράδυ.Να σας ζήσει το αγγελούδι σας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , evaki_ είπε:

Κοριτσια καλημερα και καλη εβδομαδαα!!!

Να ρωτησω την ωρα που τρωει δεν αφηνει το στήθος αλλα βγαζει ηχους ζορισματος και τεντωνεται..το κανει και οταν κοιμαται..

Το κανουν και τα δικα σας; ειναι φυσιολογικο;

Και ειναι λογω αεριων, παλινδρομησης η κατι αλλο;

Να σου ζησει κοριτσι!!! Πωπω καλε τι περασες;;... τελος καλο ολα καλα!! 

Και εμεις για Σεπτεμβρη σκεφτομασταν αλλα τελικα καταλήξαμε και οτι ειναι μικρουλης ( τελικα δεν ειναι γιατι γεννηθηκε 4 κιλα και μεγαλωνει γοργά) και επισης επειδη θα γινει επαρχία θα μου ηταν δυσκολο να τα οργανωσω απο δω καθοτι..οποτε παμε ανοιξη του χρονου γιατι δε θέλουμε χειμωνα δυστυχως..

 

Δεν πειράζει όταν τον βλέπω ξεχνάω τον πόνο...ναι όντως από μακρυά είναι δύσκολο να τα οργανώσεις όπως θέλεις...εγώ και τον μεγάλο μου γιο έτσι τον βάφτισα 4 μηνών ξέρεις τι καλά?όλη την ώρα κοιμόταν,ούτε έκλαψε ούτε τίποτα... βασικά δεν κατάλαβε κ τι έγινε:-) χειμώνα μες το κρύο δεν λεει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κορίτσια !! Ειχα αρχισει ν ανησυχω!! 

@Αστεράκια μου οι κολικοι ομως δεν τα κανουν να κλαινε;; αυτη την εντυπωση ειχα..αν οχι τοτε ειναι πιθανο!! 

@Melody90 ναι ενας λογος που θελαμε νωρις νωρις ηταν για να μην πολυκαταλαβαινει!! Χαχα αλλα χειμωνα με το κρυο δε θελω με τιποτα..οποτε θα ναι 11 μηνων στη βαφτιση του πρωτα ο Θεος..

@iwanna24 τεντωνεται κιολας οταν σου κανει ετσι;; μαλλον πρεπει να σηνηθισουμε τους ηχους αληθεια είναι !! Και εγω μιλησα με τη παιδιατρο πριν λιγο και μου ειπε πως μαλλον ειναι λογω της παλινδρομησης της κρυφης που κανει και να του δωσω περισσοτερο σιροπακι..θα δείξει..

  • Μου αρέσει 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...