Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

@Korina12  να σου ζησει.ολοκληρος αντρακλας....

κοριτσια εγω εχω λιγο ακομα...τουλαχιστον παμε καλα...μαλακος τραχηλος και το μωρο εχει κατεβει,λιγο ακομα θελει..για να παρω και εγω το μωρακι μου αγκαλιά.

ανυπομονω βεβαια.και ευελπιστω να σπασουν τα νερα :p 

να προσεχετε ολες σας και να χαιρεστε τα μωρουλια σας...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια...σημερα πηγαμε παιδιατρο ..ειναι μια χαρα εχει παρει 6εκ..και 1:300 κιλα..και δν εχουμε κλησει μηνα ακομα..ειναι στα ανωτατα ορια ...κατα τα αλλα ολα καλα..υυγιεστατι...τα δικα σας ???

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elena** είπε:

@Korina12  να σου ζησει.ολοκληρος αντρακλας....

κοριτσια εγω εχω λιγο ακομα...τουλαχιστον παμε καλα...μαλακος τραχηλος και το μωρο εχει κατεβει,λιγο ακομα θελει..για να παρω και εγω το μωρακι μου αγκαλιά.

ανυπομονω βεβαια.και ευελπιστω να σπασουν τα νερα :p 

να προσεχετε ολες σας και να χαιρεστε τα μωρουλια σας...

Υπομονη κοριτσι...απολαυσε τις τελευτες μερες που σ μενουν ..γτ μετα βλεπεις τι σε περιμενει...χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

 

@evaki_ έμαθα από σύμβουλο θηλασμού ότι η υπερπαραγωγη θέλει λίγο παραπάνω για να στρώσει. Δλδ κάπου στις 9 με 10βδομαδες ... υπομονή και κάνε στάσεις που βοηθούν. Κι αν θες δώσε λίγη και σε μένα βρε αδερφέ που παιδευομαι ακόμα με χάπια και θήλαστρα.. 

 

Αααααα τετοια πες μου...περιβολι εγινε η καρδουλα μου!!!! Δηλαδη σταξιμο μεχρι τους 2.5 μήνες.. και επιθεματα δε μπορω να βαλω, τα κοχυλια ειναι μικρα, οι μυκητες παρταρουν οποτε εναμισης μηνας ακομα εγκλειστη με τς βυζια εξωωωω!!!! Οιμέ!!! 

Μακαρι να μπορουσα να σου δωσω βρε κοριτσι μου!!! Τι τραβας και εσυ.. δοκιμασες να πιεις γλυκανισο;; μου τον ειχε προτεινει η μαια μου απο το μαιευτηριο ακομα..μου χε πει να μου βρασουν εναμιση λιτρο νερο και μολις βρασει 2 κουταλιες γλυκάνισο.. το αφηνεις 10 λεπτα και μετα το πινεις ολη μερα..


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Βρε κοριτσια με το θεμα του υπνου πως τα πατε?Εγω εχω απογοητευτει γιατι δεν βλεπω καμια βελτιωση...δεν μπορω με τιποτα να τον βαλω να κοιμηθει. Χθες για παραδειγμα τον εβαλα και θηλαζε απο 11 κ μιση το βραδυ μεχρι 1 ,κοιμηθηκε ως τις 3 διπλα μου και οταν πηγα να τον βαλω στο λικνο ξυπνησε.Τον ξαναθηλασα , του εδωσα μπουκαλι τον αλλαξα και επρεπε να παει 5 το πρωι για να κοιμηθει στην αγκαλια μου  οπου και τον εβαλα στο λικνο.Ε! 7 και μιση ξυπνησε και ακομα ειναι ξυπνιος ...του εφτιαξα μια γωνιτσα στον καναπε που καθομαι τωρα και ειμαστε εδω παρεα...δεν βλεπω να κοιμαμαι και σημερα...δεν εχω δει καθολου προοδο αντιθετα αισθανομαι οτι κανουμε βηματα προς τα πισω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, aspa80 είπε:

Καλημερα!!

Βρε κοριτσια με το θεμα του υπνου πως τα πατε?Εγω εχω απογοητευτει γιατι δεν βλεπω καμια βελτιωση...δεν μπορω με τιποτα να τον βαλω να κοιμηθει. Χθες για παραδειγμα τον εβαλα και θηλαζε απο 11 κ μιση το βραδυ μεχρι 1 ,κοιμηθηκε ως τις 3 διπλα μου και οταν πηγα να τον βαλω στο λικνο ξυπνησε.Τον ξαναθηλασα , του εδωσα μπουκαλι τον αλλαξα και επρεπε να παει 5 το πρωι για να κοιμηθει στην αγκαλια μου  οπου και τον εβαλα στο λικνο.Ε! 7 και μιση ξυπνησε και ακομα ειναι ξυπνιος ...του εφτιαξα μια γωνιτσα στον καναπε που καθομαι τωρα και ειμαστε εδω παρεα...δεν βλεπω να κοιμαμαι και σημερα...δεν εχω δει καθολου προοδο αντιθετα αισθανομαι οτι κανουμε βηματα προς τα πισω...

Του δινεις και ξενο;

Εμενα πινει ξενο μονο...

Κοιμαται 9...τη ξυπναω 12 την ταιζω και μετα ξυπναει 5...τρωει κοιμαται και ξυπναει στις 9...αλλα οπως ειπα της δινω ξενο.

Νομιζω με το θηλασμο πεινανε και γι αυτο...θα στρωσει λογικα

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, aspa80 είπε:

Καλημερα!!

Βρε κοριτσια με το θεμα του υπνου πως τα πατε?Εγω εχω απογοητευτει γιατι δεν βλεπω καμια βελτιωση...δεν μπορω με τιποτα να τον βαλω να κοιμηθει. Χθες για παραδειγμα τον εβαλα και θηλαζε απο 11 κ μιση το βραδυ μεχρι 1 ,κοιμηθηκε ως τις 3 διπλα μου και οταν πηγα να τον βαλω στο λικνο ξυπνησε.Τον ξαναθηλασα , του εδωσα μπουκαλι τον αλλαξα και επρεπε να παει 5 το πρωι για να κοιμηθει στην αγκαλια μου  οπου και τον εβαλα στο λικνο.Ε! 7 και μιση ξυπνησε και ακομα ειναι ξυπνιος ...του εφτιαξα μια γωνιτσα στον καναπε που καθομαι τωρα και ειμαστε εδω παρεα...δεν βλεπω να κοιμαμαι και σημερα...δεν εχω δει καθολου προοδο αντιθετα αισθανομαι οτι κανουμε βηματα προς τα πισω...

Καλημέρα, εμένα είναι πιο μικρή αλλά κοιμάται αρκετά... Συνήθως την ξυπνάω εγώ για να φάει αλλά όταν της δίνω κατευθείαν από το στήθος ξυπνάει λίγο πιο νωρίς από ότι όταν της δίνω μπουκάλι με δικό μου γάλα... Μπορει να κοιμηθεί 1.5 ώρα μπορεί και 4 και δεν θηλαζει πάνω από μισή ώρα την φορά αλλά ίσως είναι νωρίς ακόμα...


Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Του δινεις και ξενο;

Εμενα πινει ξενο μονο...

Κοιμαται 9...τη ξυπναω 12 την ταιζω και μετα ξυπναει 5...τρωει κοιμαται και ξυπναει στις 9...αλλα οπως ειπα της δινω ξενο.

Νομιζω με το θηλασμο πεινανε και γι αυτο...θα στρωσει λογικα

Τελειο το προγραμμα που εχετε,σας ζηλευω!!Του δινω και ξενο συνηθως αφου θηλασει και κλαιει και ψαχνεται οποτε καταλαβαινω οτι δεν του εφτασε το δικο μου.Θα προσπαθησω να του αυξησω την ποσοτητα στο ξενο γιατι μαλλον πρεπει να του δινω λιγο και ισως γι αυτο να δυσκολευεται να κοιμηθει...ηδη πριν λιγο που του εδωσα μπουκαλι του το αυξησα και δεν αφησε ουτε σταλα...φοβαμαι μηπως τελικα προσπαθουσα να τον κοιμησω και αυτος πεινουσε...θα δειξει αποψε το βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Τον ύπνο και εγώ τον έχω ξεχάσει.. αποκλειστικός θηλασμός από στήθος και θέλει συνέχειανα τρώει, κουράζεται, κοιμάται πάνω μου και Μ ολις την βγάλω πάλι από την αρχή. Σκέφτομαι να βάλω θήλαστρο να τρώει μπουκάλι που της ειναι πιο εύκολο. Έτσι από περιέργεια, πόσα ml τρωνε τη φορά? Είτε από δικό σας είτε από ξένο είτε και από τα 2?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, annaefin είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Τον ύπνο και εγώ τον έχω ξεχάσει.. αποκλειστικός θηλασμός από στήθος και θέλει συνέχειανα τρώει, κουράζεται, κοιμάται πάνω μου και Μ ολις την βγάλω πάλι από την αρχή. Σκέφτομαι να βάλω θήλαστρο να τρώει μπουκάλι που της ειναι πιο εύκολο. Έτσι από περιέργεια, πόσα ml τρωνε τη φορά? Είτε από δικό σας είτε από ξένο είτε και από τα 2?

Εμενα από μπιμπερό (δικό μου) τρώει γύρω στα 30 γρ. μετά από στήθος και γύρω στα 50 γρ. όταν της δίνω μόνο μπιμπερό, της δίνω και από μπιμπερό για να είμαι σίγουρη ότι τρώει λόγω του ικτερου... 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, annaefin είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Τον ύπνο και εγώ τον έχω ξεχάσει.. αποκλειστικός θηλασμός από στήθος και θέλει συνέχειανα τρώει, κουράζεται, κοιμάται πάνω μου και Μ ολις την βγάλω πάλι από την αρχή. Σκέφτομαι να βάλω θήλαστρο να τρώει μπουκάλι που της ειναι πιο εύκολο. Έτσι από περιέργεια, πόσα ml τρωνε τη φορά? Είτε από δικό σας είτε από ξένο είτε και από τα 2?

Γυρω στα 100 ....120...150.

Συνηθως επειδη κοιμαται 10 με 5 εκει τρωει πολυ!

Μετα 100σταρια.

  • Μπερδεμένη/-ος 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2018 at 9:10 ΜΜ, evaki_ είπε:

Αααααα τετοια πες μου...περιβολι εγινε η καρδουλα μου!!!! Δηλαδη σταξιμο μεχρι τους 2.5 μήνες.. και επιθεματα δε μπορω να βαλω, τα κοχυλια ειναι μικρα, οι μυκητες παρταρουν οποτε εναμισης μηνας ακομα εγκλειστη με τς βυζια εξωωωω!!!! Οιμέ!!! 

Μακαρι να μπορουσα να σου δωσω βρε κοριτσι μου!!! Τι τραβας και εσυ.. δοκιμασες να πιεις γλυκανισο;; μου τον ειχε προτεινει η μαια μου απο το μαιευτηριο ακομα..μου χε πει να μου βρασουν εναμιση λιτρο νερο και μολις βρασει 2 κουταλιες γλυκάνισο.. το αφηνεις 10 λεπτα και μετα το πινεις ολη μερα..

Αααα θα το δοκιμάσω κι αυτό!!!

Τα χάπια σιγά σιγά θα τα κόψω  γιατί θα πάθω ζημιά στο τέλος. Από αύριο θα τα μειώσω σταδιακά.  Η αλήθεια είναι πως είναι αρκετά καλύτερα τα πράγματα! Πλέον μόλις ζουλαω το στήθος τρέχει γάλα και κάποιες φορές και συντριβανακι. Το μωρό όμως πρέπει να έχει πάθει ψιλοσυγχυση θηλων.  Δυσκολεύεται να πιάσει στήθος παρ' όλο που με το μπουκάλι τον παιδευω πολύ του το δίνω με τρόπο τέτοιο ώστε να του πηγαίνει σταγόνα σταγόνα αλλά ο άντρας μου το βράδυ δεν έχει την υπομονή για τέτοια. 

Στεναχωριέμαι... τόσος κόπος και τελικά στα τέλος να μη θέλει στηθος;;

@Diana. εσύ πως τη γλίτωσες τη συγχυση;

Κορίτσια τα νέα σας @fani_ @mamSof @annaefin @katsif @aspa80 @KarMar84 @orianna @chrimai @Elena**   και όλες οι υπόλοιπες!!!

On 28/6/2018 at 11:00 ΠΜ, iwanna24 είπε:

Του δινεις και ξενο;

Εμενα πινει ξενο μονο...

Κοιμαται 9...τη ξυπναω 12 την ταιζω και μετα ξυπναει 5...τρωει κοιμαται και ξυπναει στις 9...αλλα οπως ειπα της δινω ξενο.

Νομιζω με το θηλασμο πεινανε και γι αυτο...θα στρωσει λογικα

Ρε σε ζηλεύω!!

On 28/6/2018 at 8:21 ΠΜ, aspa80 είπε:

Καλημερα!!

Βρε κοριτσια με το θεμα του υπνου πως τα πατε?Εγω εχω απογοητευτει γιατι δεν βλεπω καμια βελτιωση...δεν μπορω με τιποτα να τον βαλω να κοιμηθει. Χθες για παραδειγμα τον εβαλα και θηλαζε απο 11 κ μιση το βραδυ μεχρι 1 ,κοιμηθηκε ως τις 3 διπλα μου και οταν πηγα να τον βαλω στο λικνο ξυπνησε.Τον ξαναθηλασα , του εδωσα μπουκαλι τον αλλαξα και επρεπε να παει 5 το πρωι για να κοιμηθει στην αγκαλια μου  οπου και τον εβαλα στο λικνο.Ε! 7 και μιση ξυπνησε και ακομα ειναι ξυπνιος ...του εφτιαξα μια γωνιτσα στον καναπε που καθομαι τωρα και ειμαστε εδω παρεα...δεν βλεπω να κοιμαμαι και σημερα...δεν εχω δει καθολου προοδο αντιθετα αισθανομαι οτι κανουμε βηματα προς τα πισω...

Άσπα τα ίδια έχω κι εγώ και χειρότερα... Τις τελευταίες 3 μέρες ξυπνάει μόνο στις 3 και στις 5 το βράδυ. Μέχρι προχθές δεν κοιμόταν τα βράδια. Όμως δεν κοιμάται ούτε όλη την υπόλοιπη μέρα. Όλο κλαίει κλαίει κλαίει και γκρίνια γκρίνια γκρίνια. ... (κάνουμε πιο πολύ θηλασμό αλλά του δίνω και ξενο)

23 ώρες πρίν, annaefin είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Τον ύπνο και εγώ τον έχω ξεχάσει.. αποκλειστικός θηλασμός από στήθος και θέλει συνέχειανα τρώει, κουράζεται, κοιμάται πάνω μου και Μ ολις την βγάλω πάλι από την αρχή. Σκέφτομαι να βάλω θήλαστρο να τρώει μπουκάλι που της ειναι πιο εύκολο. Έτσι από περιέργεια, πόσα ml τρωνε τη φορά? Είτε από δικό σας είτε από ξένο είτε και από τα 2?

Από στήθος τρώει πάνω από μια ώρα τη κάθε φορά. Συνήθως είναι μιάμιση ώρα στο στήθος και όταν του δώσω και μπουκάλι πίνει γύρω στα 90ml.

21 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Γυρω στα 100 ....120...150.

Συνηθως επειδη κοιμαται 10 με 5 εκει τρωει πολυ!

Μετα 100σταρια.

Ψυχή μου!!! Φαγανουλι!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Αααα θα το δοκιμάσω κι αυτό!!!

Τα χάπια σιγά σιγά θα τα κόψω  γιατί θα πάθω ζημιά στο τέλος. Από αύριο θα τα μειώσω σταδιακά.  Η αλήθεια είναι πως είναι αρκετά καλύτερα τα πράγματα! Πλέον μόλις ζουλαω το στήθος τρέχει γάλα και κάποιες φορές και συντριβανακι. Το μωρό όμως πρέπει να έχει πάθει ψιλοσυγχυση θηλων.  Δυσκολεύεται να πιάσει στήθος παρ' όλο που με το μπουκάλι τον παιδευω πολύ του το δίνω με τρόπο τέτοιο ώστε να του πηγαίνει σταγόνα σταγόνα αλλά ο άντρας μου το βράδυ δεν έχει την υπομονή για τέτοια. 

Στεναχωριέμαι... τόσος κόπος και τελικά στα τέλος να μη θέλει στηθος;;

@Diana. εσύ πως τη γλίτωσες τη συγχυση;

Κορίτσια τα νέα σας @fani_ @mamSof @annaefin @katsif @aspa80 @KarMar84 @orianna @chrimai @Elena**   και όλες οι υπόλοιπες!!!

Ρε σε ζηλεύω!!

Άσπα τα ίδια έχω κι εγώ και χειρότερα... Τις τελευταίες 3 μέρες ξυπνάει μόνο στις 3 και στις 5 το βράδυ. Μέχρι προχθές δεν κοιμόταν τα βράδια. Όμως δεν κοιμάται ούτε όλη την υπόλοιπη μέρα. Όλο κλαίει κλαίει κλαίει και γκρίνια γκρίνια γκρίνια. ... (κάνουμε πιο πολύ θηλασμό αλλά του δίνω και ξενο)

Από στήθος τρώει πάνω από μια ώρα τη κάθε φορά. Συνήθως είναι μιάμιση ώρα στο στήθος και όταν του δώσω και μπουκάλι πίνει γύρω στα 90ml.

Ψυχή μου!!! Φαγανουλι!!

Ρε συ πολυ ζορι ο θηλασμος.

Σας θαυμαζω ολες...

Ειλικρινα!!!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Επειδη παιδεύτηκα με το θέμα βάρος μωρού πλέον δίνω 6 γεύματα με μπουκάλι.

Πριν που έδινα λιγότερα όποτε έδινα στήθος στο μωρό έκλαιγε και δεν είχε υπομονη.

Ακόμα το ζητάει το στηθος συχνά αλλά όταν πειναει πολύ δεν του φτάνει με τιποτα!

Παράλληλα έχω νοικιασει νοσοκομειακο θήλαστρο και βγαζω 7-8 φορες τη μέρα. Κοριτσια το μαρτυριο της σταγόνας κ τα δυο στηθη βγάζουν απο 10 μεχρι max μια φορά έφτασα τα 50ml.Απλα καταφέρνω τα 2 απο τα 6 γεύματα να τα δίνω μητρικό. Αυτο είναι το καλύτερο που μπορώ να κάνω! Πίνω και μαγια μπυρας και από σήμερα τσάι θηλασμού! Για να δούμε!

Αυτο που σε όλα τα σεμιναρια θηλασμου λένε ότι όλες έχουν γάλα και φτάνει η στιγμή να θηλάσεις κ διαιστώνεις το αντίθετο είναι πολύ απογοητευτικό.

Η μαια με παροτρυνε για αποκλειστικό και όλοι μου έλεγαν το παιδι πιανει κ τρωει κανονικά και το παιδι έχανε βαρος συνέχεια και έκανε ίκτερο!

Το βαρος γέννησης εχθες το επιασε η μικρούλα με ξένο! Παιδευτηκαμε να το φτάσουμε και να σκεφτειτε στην αρχη θηλαζα 20 ωρες τη μέρα!

Ήδη με τα παραπανω γευματα ηρεμησα γιατι το παιδι δεν σπαράζει στο κλάμα από την πείνα!

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftenaακριβως τα ιδια τραβαμε αν μου λες ολο γκρινια οτι ειναι ο δικος σου.Καθε μας νυχτα εμας ειναι μια εκπληξη...δεν ξερουμε τι μας περιμενει...χθες βεβαια να μην τον αδικησω μας αφησε λιγο να κοιμηθουμε.Αλλα σημερα ολο το μεσημερι κλαμα και κακο...τον μπουκωσα μαλλον και  πολυ φαγητο μηπως σταματησει με αποτελεσμα να το βγαλει κ απο τη μυτη ο καημενος..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...