Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Manoulomamaka είπε:

Καλησπέρα  κι απο μενα  κοριτσια...χρονια πολλα και καλη χρονια....με το καλό  να ερθουν τα μωρακια μας...

Χαθηκα κι εγω λογω γιορτων..αν και ειναι η πρωτη φορα στη ζωη μου που δεν εφαγα οσο θα ηθελα...δυστυχως οι ναυτιες  μου συνεχιζονται, αν και οχι τοσο εντονα οπως πριν...τουλαχιστον πλεον μπορω να φαω το κατιτις παραπανω το βραδυ ωστε να πω οτι χορταίνω. .

@DaphneD καλως ηρθες στην παρεα μας..βλεπω οτι εχεις και την πιο κοντινη σε εμενα ημερομηνία. ...:-D:-D

Κοριτσια εγω κοιμαμαι ακομα μπρούμυτα αν και προτιμώ  στο πλαι στην αριστερη πλευρα γιατι ειδα οτι οταν κοιμαμαι ετσι δεν με ενοχλει τοσο πολυ το στομαχι μου...

Οσον αφορα το H&M ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τις αγορες της πρωτης εγκυμοσυνης...ειχα παρει τρια παντελονια, φανελακια και 1-2 μπλουζακια ολα τελεια..και τα φοραω ξανα ηδη εδω κι ενα μηνα...(ουτως ή  αλλως δεν ειχα χασει τα κιλα της πρωτης εγκυμοσυνης οποτε τα κανονικα μου ρουχα δεν εμπαιναν με τιποτα)...απο βδομαδα με τις εκπτωσεις θα πεταχτω μια βολτα στη θεσσαλονικη να παρω και κανενα ρουχο ακομα για συμπλήρωμα. .μονο σουτιεν ειχα προτιμήσει  να παρω απο αλλου γιατι δεν με βολευε τπτ...

 

@Agusta κοπελα μου κι εμενα το ιδιο μου ειχαν πει...οτι επρεπε παρουν αιμα την ιδια μερα...οποτε μετα απο τον υπέρηχο ετρεχα να προλαβω το αιματολογικο...(μενω σε χωριο οποτε επρεπε να τα συνδυασω καπως) 

@Antila σου ευχομαι καλα αποτελεσματα σημερα...ολα να πανε καλα και να χαρεις τις στιγμες με το μωρακι σου (εμενα μου φαινεται οτι περασε ηδη μια αιωνιοτητα απο τοτε και ο επομενος υπερηχος  αργει...:-(

@Depy@@ μου χαρηκα παρα πολυ με τα καλα σου νεα...ειναι πραγματικα υπεροχες αυτες οι στιγμες....

@Koulouriεγω εγω παρει μεχρι τωρα μισο κιλο αλλα καθαρα επειδη δεν μπορω να φαω σωστα..ασε που ξεκινησα με +4 κιλα απο την πρωτη εγκυμοσυνη...να δω που θα φτασω σε αυτην...

Εγώ αύριο θα κάνω τις εξετάσεις αίματος.ειμαι μάλλον στον πιο χαλαρό γιατρό από ότι φαίνεται. Όσο για τις μετρήσεις μόνο την αυχενική διαφάνεια μου μέτρησε ούτε μήτρα ούτε τίποτα. Ας ελπίσουμε να πάνε καλά τα πράγματα ακόμη και έτσι. Τι να πω.

@Antila τέλεια τα νέα σου. Άντε μόνο καλά να ακούμε από εδώ και πέρα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια , διάβασα βιαστικά τα όμορφα νεακια σας γιατι τρέχω και δεν φτάνω...το μικρά κι μου εχει γαστρεντερίτιδα τα μεγάλα θελαν σινεμά όποτε έτρεχα να μαζεύω εμετούς και να ετοιμάζω μικρά για σινεμά ...πάλι καλα τώρα ηρέμησε λίγο το καρδουλινακι ελπιζω να μην κολλήσουν τα αλλά γιατι την βάψαμε :confused:

Παντως ωραία τα νεακια σας για τα μπεμπακι σας

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Antila είπε:

Καλησπερα, παρεουλα!!

@Koulouri μου, βρηκα ρουχα εγκυμοσυνης στο Η&Μ του Metro Mall στον Αγ. Δημητριο, μολις ξεκινησουν οι εκπτωσεις πηγαινε μια βολτα, ολο και κατι ωραιο θα βρεις! :)

Λοιποοοον! Πηγαμε για αυχενικη στο Μητερα, δεν εδωσαν DVD κατ' αρχας ενω το ρωτησα, δεν δινουν τωρα αλλα λογικα στη Β' επιπεδου! Ο υπερηχος αλλο πραγμα, πολυ καλη αναλυση και απολαυσαμε μωρακι πραγματικα! Μου λεει λοιπον ολα καλα, ειδαμε στομαχι, ουροδοχο, τα δυο ημισφαιρια του εγκεφαλου, διεκρινα τις παλαμες και τα μικροσκοπικα δαχτυλακια, τη μυτουλα και τα χειλακια, επαθα πλακα γενικα! Ειχα πιει χυμο πορτοκαλι και ειχα φαει μπανανα πριν, και ενω το πετυχαμε ξαπλωμενο και ησυχο αρχικα, ξαφνικα μετα απο λιγη ωρα δινει κατι τουμπες και το ταρακουνησε ο γιατρος για να το συμμαζεψει, χαχα.

Το κεφαλουριαιο μηκος ειναι 6,3 εκ, με εβγαλε 12+5 ο υπερηχος και δινει ΠΗΤ 14/7, ενω με βαση την περιοδο γραφει 11+5 και ΠΗΤ 21/7. Λογικα κραταμε την ΠΗΤ κ ηλικια κυησης που βγαζει ο υπερηχος, σωστα κοριτσια;

Επισης ο τραχηλος ειναι 39,9 mm και ο πλακουντας προσθιος υψηλος, για πειτε οι εμπειρες!!

Μου λεει λοιπον, να και η αυχενικη μας, μια χαρα, 2,3. Σοκ εγω :shock: , περιμενα πιο μικρο νουμερο, αγχωθηκα. Και ο υπερηχογραφιστης κ ο γιατρος μου ειπαν οτι ειναι μια χαρα, τους ειδα χαλαρους, αλλωστε λεει αυτο το νουμερο θα μας ανησυχουσε πιο πολυ σε μικροτερο εμβρυο (πχ 11 εβδομαδων) αλλα οσο μεγαλωνει εκεινο μεγαλωνει κ η αυχενικη του, κ δε μας απασχολει γιατι δεν ειναι εκτος οριων. Οπως και να εχει, η αγωνια δεν εφυγε μεχρι που χτυπησε το τηλ το μεσημερι, που με πηρε ο γιατρος για να μου πει τα τελικα ποσοστα μετα την ΡΑΡΡ-Α. Μου ειπε οτι για τρισωμια 21 εχουμε 1:12.000, και για τρισωμια 13 κ 18 εχουμε 1:20.000. Του λεω "αρα γιατρε αυτο ειναι πολυ καλο, ε;; Ξεαγχωνομαστε τωρα;" και μου λεει "Ε, τι να σου πω βρε παιδακι μου, σαν νουμερα ειναι καλα! Αλλα ειναι ποσοστα!". Δηλαδη σαν να λεμε "δε μπορω να σου εγγυηθω οτι δε θα εισαι η μια στις 20.000 αλλα καλα σε κοβω" :-P ;;

Α! Θα ξαναπαω στις 25/1 στο γιατρο μου (θα ειμαι 15+5) και θα δουμε λογικα στανταρ φυλο! Σημερα ο υπερηχογραφιστης ειπε στον γιατρο "Μαλλον ΧΧ" και το αποκρυπτογραφησαμε με τον συντροφο μου, μαλλον κοριτσακι εννοουσε!!!! Αλλα δια της μεθοδου αποκλεισμου, με την εννοια οτι λογικα δεν διεκριναν τσουτσουνακι απλως. Ο γιατρος μου ειπε οτι δεν δινουμε τωρα σημασια στην προβλεψη γιατι δεν ηταν κατι σαφες και θα δουμε σε 3 βδομαδες :wub:. Ας ειναι υγιες, τιποτα αλλο δε θελω!

Τέλεια τα νέα σου!!! Μπραβοοοοο!! Όλα καλά λοιπόν! Κ για το φύλο δν πειράζει, θα έχεις σασπενς λίγο ακόμα! Το θέμα είναι να είναι υγιές όπως είπες!!

Άντε να παίρνουμε θάρρος και οι υπόλοιπες!! Τι καλά..νομίζω περνάει γρήγορα ο καιρός!! ❤

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μπράβο...διάβασα πολύ καλά νέα!!! Μακάρι να είναι όλα τα μωρά γερά...

@Depy@@ ο γιατρός σου την έκανε την αυχενική ή πήγες σε υπερηχογραφιστή?

@Alex_mfpm περαστικά σας!!!!

Εγώ κορίτσια να σας πω...νοιώθω λίγο του γιατρού. 

Έχει μέρες ρυθμίστηκε το ζάχαρο και σκέφτομαι διάφορα...μήπως κάτι έχει γίνει. Βέβαια έχω τις ζαλάδες μου και τις βραδινές επισκέψεις στο μπάνιο και κάπως λογικεύομαι. 

Αχ πόσο ανυπομονώ να νοιώσω το μωρό...να ξέρω τι μου γίνεται! Έτσι και την πρώτη φορά, μέχρι να το νοιώσω όλο σε αναμμένα κάρβουνα ήμουν!

 


DqKrp2.png YmSBp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Περάσαμε μια νύχτα...χάλια με βήχα και μπούκωμα της μικρής. Και τώρα ετοιμάζομαι για τη δουλειά (ευτυχώς σήμερα θα πάω αργά) κουτουλώντας. 

@toniasu κι εγώ σκέφτομαι μερικές φορές όπως εσύ. Και μάλιστα ρωτάω το σπόρι: «βρε συ, είσαι ακόμη εκεί μέσα; Είσαι καλά;» :shock: Αλλά απάντηση δεν παίρνω, χαχα! Θετική σκέψη γλυκιά μου, δεν γίνεται αλλιώς! Αισιοδοξία! Λέω τελικά να πάρω σήμερα να κλείσω ραντεβού γιατί βλέπω κάτι περίεργους εφιάλτες για την αυχενική.

 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Koulouri είπε:

Καλημέρα!

Περάσαμε μια νύχτα...χάλια με βήχα και μπούκωμα της μικρής. Και τώρα ετοιμάζομαι για τη δουλειά (ευτυχώς σήμερα θα πάω αργά) κουτουλώντας. 

@toniasu κι εγώ σκέφτομαι μερικές φορές όπως εσύ. Και μάλιστα ρωτάω το σπόρι: «βρε συ, είσαι ακόμη εκεί μέσα; Είσαι καλά;» :shock: Αλλά απάντηση δεν παίρνω, χαχα! Θετική σκέψη γλυκιά μου, δεν γίνεται αλλιώς! Αισιοδοξία! Λέω τελικά να πάρω σήμερα να κλείσω ραντεβού γιατί βλέπω κάτι περίεργους εφιάλτες για την αυχενική.

 

Καλημερα σε ολες!! :)

Περαστικα στη μικρουλα σου... Ευτυχως ερχεται ΣΚ και θα εχει τη φροντιδα σου και εσυ θα ξεκουραστεις λιγο! Παρε να κλεισεις, θα ξεαγχωθεις αρκετα εχοντας μια ημερομηνια να περιμενεις, ειναι πολυ λογικο το αγχος σου. Θυμισε μου ποσο εισαι σημερα! Βαλτε τικερακια κοριτσια γιατι θα σας ρωταω συνεχεια, χαχααα!

@Alex_mfpm περαστικα και σε εσας!! Κυκλοφορει πολυ η γαστρεντεριτιδα στα μικρακια απο ο,τι βλεπω! Πραγματικα μακαρι να μην κολλησουν τα αλλα γιατι εχεις και πολλα, δεν βγαινει αλλιως! @toniasu σε καταλαβαινω, κι εγω θελω να το νιωσω για να ειμαι πιο ησυχη. Χτες το ειδα κ εφυγα πετωντας, κ ξερω οτι σε λιγες μερες θα αρχισω να αγχωνομαι και θα εχω 3 εβδομαδες ξανα μπροστα μου :o . Ομως τι ειπαμε οτι οφειλουμε να κανουμε; Να σκεφτομαστε μονο θετικα για τα μωρα μας! Να τους στελνουμε μονο θετικη ενεργεια και αγαπη, οχι αγωνιες και αγχη! Δυσκολο, αλλα με λιγη εξασκηση θα χαλαρωσουμε πιστευω!

Κοριτσια τι γνωμη εχετε για το οικιακο doppler; Βοηθαει ή θα μας αγχωνε περισσοτερο; Εχει μπει στο μυαλο μου σαν ιδεα, δε σας το κρυβω...!

@Koulouri α καλααα! Εσυ μια χαρα εχεις τικερακι! Εγω εχω παθει Αλτσχαϊμερ :P τωρα ειδα ποσο εισαι! Χαχαχα η αφηρημαδα μου δεν παιζεται.

  • Χαχα 2

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

@toniasu ο γιατρός μου την έκανε δεν με έστειλε έξω. Είναι κακό πιστευεις? Σαν πρωτάρα δεν ήξερα ούτε τι κάνουμε ούτε πόσο διαρκεί!! Τέλος πάντων έκανα και τις εξετάσεις σημερα και βλέπουμε!!!

 

Link to comment
Share on other sites

@Depy@@ πόσων εβδομάδων είσαι τώρα; Αν διανύεις την 13η (12+1 έως 12+6) προλαβαίνεις να κάνεις αυχενική σε εξειδικευμένο εμβρυολόγο. Αν όχι, μην αγχωθείς, προς Θεού, αρκεί τη β επιπέδου να την κάνεις σε εξειδικευμένο γιατρό. Εκτός αν ο γιατρός σου έχει την πιστοποίηση. Ψάξτο λίγο! Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις εύχομαι!

 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Περαστικά σας @Alex_mfpm και @Koulouri!! 

@Antila δεν είχα ιδέα για το οικιακό doppler! Τώρα το έψαξα κ μου φαίνεται ενδιαφέρον αλλά δν το έχει χρησιμοποιήσει κάποια φίλη μου να πάρω γνώμη.. Αχ πόσα έχω μάθει από το γκρουπακι μας!!

Διαβάζετε κάποιο βιβλίο; Εγώ πήρα το "Τι να περιμένεις όταν είσαι έγκυος", μου το σύστησαν και είναι πολύ καλό!

Προσπαθώ να βάλω τικερακι κ δεν μπορώ! Έχει σημασία που μπαίνω από κινητό; Αντιγράφω το λινκ, την επικόλληση πού να την κάνω;;!!:confused:


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Περαστικά σας @Alex_mfpm και @Koulouri!! 

@Antila δεν είχα ιδέα για το οικιακό doppler! Τώρα το έψαξα κ μου φαίνεται ενδιαφέρον αλλά δν το έχει χρησιμοποιήσει κάποια φίλη μου να πάρω γνώμη.. Αχ πόσα έχω μάθει από το γκρουπακι μας!!

Διαβάζετε κάποιο βιβλίο; Εγώ πήρα το "Τι να περιμένεις όταν είσαι έγκυος", μου το σύστησαν και είναι πολύ καλό!

Προσπαθώ να βάλω τικερακι κ δεν μπορώ! Έχει σημασία που μπαίνω από κινητό; Αντιγράφω το λινκ, την επικόλληση πού να την κάνω;;!!:confused:

Στο προφιλ σου πρεπει να πας, και να το επικολλησεις στην υπογραφη σου! :)

Κι εγω το ιδιο βιβλιο εχω!! Ειναι πολυ καλο και κατατοπιστικο, οντως! Οσο για το doppler, βρισκουμε με 60 ευρω αλλα αναρωτιεμαι αν θα με αγχωσει πιο πολυ και παθω καμια εμμονη να το ακουω ολη την ωρα, ή αν θα μειωνει την αγωνια αναμεσα στα ραντεβου :P .

Εν τω μεταξυ με επιασε μια βλακεια και καθομουν και διαβαζα στο ιντερνετ για τιμες αυχενικης και αγχωθηκα πολυ... Αν εχετε καμια εμπειρια οι ηδη μανουλες που εχετε κανει αυχενικες, πειτε μου... Δεν ξερω βρε κοριτσια. Σαν νουμερο το 2,3 σε σχεση με το μηκος του μωρου, με αγχωσε. Αντικειμενικα, κακως γιατι οι γιατροι δεν εδειξαν να θορυβηθηκαν καθολου. Απλως ενα διαγραμμα στην εκτυπωση που μου εδωσαν ακριβως μετα τον υπερηχο, δειχνει οτι ειμαι αρκετα πανω απ το μεσο ορο στο διαγραμμα (που δειχνει τη σχεση αυχενικης κ μεγεθους μωρου), δηλαδη ειμαι κοντα στο ανωτατο φυσιολογικο. Εντος οριων δηλαδη, αλλα ψηλα. Οι αλλες ενδειξεις φυσιολογικες και τηλεφωνικα η ενημερωση καλη για τις τελικες πιθανοτητες. Τι με επιασε; :(


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας βρε κορίτσια τι κάνετε; Εμείς προς το παρόν τα αλλά ζουζούνια δείχνουν καλα αλλά μάλλον κόλλησε εμένα ο μικρός γιατι όλο επισκέπτομαι την τουαλέτα ...αλλά οκ εχω μάθει γιατι σε όλες τις εγκυμοσύνες είχα κολλήσει γαστρεντερίτιδα .

@Antila κάποια στιγμή μου είχε πει ο γυναικολόγος μου που είμαστε φίλοι λόγω της αδερφής μου να μου δώσει το δικό του αλλά μετά μου εξήγησε ότι αν κάποια στιγμή δεν πιάσω τον κτυπο του μωρού γιατι σε τέτοιες ηλικίες κύησης ειναι πολυ πιθανόν θα αγχωνόμουν πολυ όποτε εγκατέλειψα την ιδέα και απλά ξέρω ότι μέχρι να το νιώσω θα εχω αυτή την αγωνία και δεν σου κρύβω ότι την εχω και ας ειναι το πέμπτο μου γιατι εχω βιώσει και εγω την απώλεια και μάλιστα σε καπως μεγαλύτερη βδομάδα απο τις πρώτες αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και το καλό ειναι ότι λόγω των παιδιών αποσπομαι πολυ μόνο το βράδυ κανω περίεργες σκέψεις αλλά οκ θα περάσει αυτό το διάστημα ...όσο για την αυχενική θα σου πω κορίτσι μου αυτό που μου εχει πει γενικα η αδερφή μου που ειναι γυναικολόγος και μου το είπε απο την πρώτη εγκυμοσυνη...πάντα δυστυχώς δίνουν ποσοστό και δεν παύει αυτή η μονάδα να υπάρχει όσο καλό και αν ειναι το ποσοστό ποτε δεν αποκλείεται τίποτα ...ακόμα και η αμνιοπαρακέντηση σου αποκλείει κάποια σύνδρομα και υπάρχουν και τόσα αλλά που ποτε δεν είσαι σίγουρος για αυτή τη ζωούλα που κουβαλάμε και θα φέρουμε σύντομα στον κόσμο όποτε απλά προσπαθούμε νε έχουμε θετική σκέψη και να πιστεύουμε σε κατι πιο πάνω απο εμάς ...όσο για το μέγεθος του μωρού γι αυτό σου έλεγα μην αλλάζεις την βδομάδα με βάση τον υπέρηχο γιατι η βδομάδα με βάση την ΤΕΡ μετράει ώστε ο γιατρός να μπορεί να βγάζει κάποια συμπεράσματα με το ζάχαρο και διαφορά αλλά με απόκλιση βέβαια +_ μιας εβδομάδας που θεωρείται στα πλαίσια του φυσιολογικού ...ελπιζω να μην σε κούρασα.

@Depy@@ και εγω θα συμφωνήσω με την @Koulouri να διαπιστώσεις αν όντως ο γιατρός σου εχει πιστοποίηση γιατι και τον τράχηλο μετράνε και η λήψη αίματος γίνεται την ίδια μέρα κανονικα

@Koulouri περαστικά και σε εσάς 

Link to comment
Share on other sites

@Alex_mfpm ευχαριστούμε, επίσης! Έν τω μεταξύ στη δουλειά μια συνάδελφος πέρασε γαστρεντερίτιδα και τρομοκρατήθηκα! Πέρσι την περάσαμε κι εμείς και εύχομαι να έχουμε αναπτύξει αντισώματα... 

@Antila οι μετρήσεις της αυχενικής σας κυμαίνονταν από 1,9 έως 2,3, οπότε είναι πολύ πιθανό και το 2,3 να μην ανταποκρίνεται 100% στην πραγματικότητα. Πραγματικά νομίζω ότι δεν συντρέχει κανένας λόγος ανησυχίας και στο λέω με το χέρι στην καρδιά, αν και καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου. Μήπως να έπαιρνες και μια δεύτερη γνώμη; Για να ησυχάσεις εσύ δηλαδή, όχι ότι συντρέχει λόγος. Όσο για το ντόπλερ, δεν είναι κακή ιδέα, αλλά νομίζω ότι θα γίνει εμμονή!

Έκλεισα και αυχενική στις 22/1!!! Θα είμαι ακριβώς 12 εβδομάδων. 2 εβδομάδες από σήμερα. Με βλέπω να μετράω σαν τους φυλακισμένους! :-P


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

@Antila θα συμφωνήσω κ εγώ με τα κορίτσια όσον αφορά το οικιακό doppler.. φοβάμαι πως θα μας γίνει εμμονή κ άσε που θα τρομοκρατηθουμε αν κάτι δν ακούσουμε καλά κατά τη δική μας γνώμη.. Επίσης νομίζω πως κ από τις πληροφορίες που παίρνουμε από το ίντερνετ μπορεί να τρομοκρατηθουμε..Η γιατρός μου μου είπε να μην διαβάζω τυχαία άρθρα ψάχνοντας στο google. Αφού οι ειδικοί σου είπαν ότι όλα είναι καλά μη φοβάσαι τίποτα!!! Οοοολα θα πάνε καλά!!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Περαστικά στα άρρωστα μικρά σας!

Μην κρίνεται μόνες σας τις τιμές της αυχενικής. Αν υπήρχε λόγος ανησυχίας θα σας είχε ενημερώσει ο γιατρός σας και θα σας προέτρεπε για αμνιοπαρακέντηση.

Εγώ είμαι κατά του οικιακού dopler, πέραν του άγχους, θεωρώ ότι ενοχλεί το έμβρυο.

@Depy@@ αν δεν είναι πιστοποιημένος ο γιατρός σου, καλό θα ήταν να επαναλλάβεις την εξέταση σε κάποιον εξωτερικό υπερηχογραφιστή. Η α και β επιπέδου γίνονται μόνο από πιστοποιημένους γιατρούς. Δεν είναι ένας συνηθισμένος υπέρηχος. Ο γιατρός βλέπει πλήρως την ανατομία του εμβρύου, κάνει αναλυτικές μετρήσεις και στην συνέχεια κάνει λήψη αίματος την ίδια μέρα.

Εμένα κορίτσια ως δια μαγείας από εχθές μου πέρασαν εντελώς οι ζαλάδες. Επίσης το σάκχαρο μου είναι ρυθμισμένο...και φοβάμαι μήπως κάτι έχει γίνει. Ο άντρας μου λέει να μην σκέφτομαι βλακείες....

  • Μου αρέσει 1

DqKrp2.png YmSBp2.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, toniasu είπε:

Καλησπέρα!

Περαστικά στα άρρωστα μικρά σας!

Μην κρίνεται μόνες σας τις τιμές της αυχενικής. Αν υπήρχε λόγος ανησυχίας θα σας είχε ενημερώσει ο γιατρός σας και θα σας προέτρεπε για αμνιοπαρακέντηση.

Εγώ είμαι κατά του οικιακού dopler, πέραν του άγχους, θεωρώ ότι ενοχλεί το έμβρυο.

@Depy@@ αν δεν είναι πιστοποιημένος ο γιατρός σου, καλό θα ήταν να επαναλλάβεις την εξέταση σε κάποιον εξωτερικό υπερηχογραφιστή. Η α και β επιπέδου γίνονται μόνο από πιστοποιημένους γιατρούς. Δεν είναι ένας συνηθισμένος υπέρηχος. Ο γιατρός βλέπει πλήρως την ανατομία του εμβρύου, κάνει αναλυτικές μετρήσεις και στην συνέχεια κάνει λήψη αίματος την ίδια μέρα.

Εμένα κορίτσια ως δια μαγείας από εχθές μου πέρασαν εντελώς οι ζαλάδες. Επίσης το σάκχαρο μου είναι ρυθμισμένο...και φοβάμαι μήπως κάτι έχει γίνει. Ο άντρας μου λέει να μην σκέφτομαι βλακείες....

Θα συμφωνήσω κ εγω. Στην κορη μ την Α μου την έκανε η γυναικολόγος που πήγαινα τοτε... Πολλα στραβά η τύπισσα γενικά... Τωρα σε αυτο το μωρακι μου είπε καλύτερα σε εμβρυολογο...  Οσες κανατε ειδη αυχενική ποσα χρήματα σας ειπαν?


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...