Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, Sofaki91 είπε:

 

@2angels πήγες στον γιατρό? Τι σου πε?

Όλα καλά και εμείς, μπήκα παλι nst να δούμε τι κάνουμε με τις συσπάσεις. Κατέγραψε μόνο μια, ευτυχώς! Με το που σηκώθηκα ξεκίνησαν οι πολλές ομως. Θέλει ξάπλα .... Όλα τα υπόλοιπα καλά. Θα δούμε αν θα ξαναπάω μέσα στη βδομάδα η αν θα πάω κατευθείαν την επόμενη να κάνουμε και το ντοπλερ. 

Εγώ δεν το βρίσκω ακριβό το αυγό όσον αφορά την ασφάλεια. Είναι το πιο σημαντικό από όλα τα επόμενα καθίσματα. Εννοείτε πως δεν είναι και φθηνό.... αλλά η ασφάλεια για μένα προέχει . Ειδικά αν χρησιμοποιείτε και συχνά.

πρίν από 5 λεπτά , λιλιτο είπε:

Εγώ δεν θέλω να το βάλω στο κάροτσι γτ έτσι κι αλλιώς ξαπλώνει και νεογέννητο. Αλλά αφού δεν κουμπωναν τα άλλα ,καλά έκανες. Όλο το πρωί σήμερα κοιμόταν και από τό μεσημέρι και μετα δεν έχει σταματήσει να κουνιέται .νιώθω πολύ βάρος τελευταία.ακομα δεν έχω συνηθίσει πιστεύω να πέφτει η κοιλιά μπροστά η μπορεί να το νιώθουν όλες έτσι όσο περνάει ο καιρός.δεν ξέρω στα σίγουρα , αλλά μόλις αισθανθω δυσφορία ή κάνα πονακι ξαπλώνω αμέσω. Πιστεύω και από Πέμπτη που διέπουν θα με δει και λογικά θα με πει να σηκώθω ,δεν θα κάνω πολλά πράγματα από το φόβο μου.εσυ καλά είσαι ???

 @2angels όλα καλά ??? 

Και μένα αυτό το βάρος με ενοχλεί πολύ όταν σηκώνομαι, επίσης κάτι κλωτσιές που νιώθω στον κόλπο και τιναζομαι γιατί νομίζω ότι θα φύγει κανένα πόδι. Άσε που άλλαξε θέση σε ισχιακό μετά από 2 μήνες!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 29 λεπτά , 2angels είπε:

Όλα καλά και εμείς, μπήκα παλι nst να δούμε τι κάνουμε με τις συσπάσεις. Κατέγραψε μόνο μια, ευτυχώς! Με το που σηκώθηκα ξεκίνησαν οι πολλές ομως. Θέλει ξάπλα .... Όλα τα υπόλοιπα καλά. Θα δούμε αν θα ξαναπάω μέσα στη βδομάδα η αν θα πάω κατευθείαν την επόμενη να κάνουμε και το ντοπλερ. 

Εγώ δεν το βρίσκω ακριβό το αυγό όσον αφορά την ασφάλεια. Είναι το πιο σημαντικό από όλα τα επόμενα καθίσματα. Εννοείτε πως δεν είναι και φθηνό.... αλλά η ασφάλεια για μένα προέχει . Ειδικά αν χρησιμοποιείτε και συχνά.

Και μένα αυτό το βάρος με ενοχλεί πολύ όταν σηκώνομαι, επίσης κάτι κλωτσιές που νιώθω στον κόλπο και τιναζομαι γιατί νομίζω ότι θα φύγει κανένα πόδι. Άσε που άλλαξε θέση σε ισχιακό μετά από 2 μήνες!

Ευτυχως συνεχίζεις σταθερά. Λίγο υπομονή ακόμα.. 

Εγώ δεν θα το χρησιμοποιω πολύ συχνά το αμάξι αλλά και σε αυτά  που βρήκα στην κατηγορία της ασφάλειας και στα κρας  τεστ είναι εξισου καλά. Τα έχω γράψει παραπάνω..

Και γω νιώθω τσίμπηματα στον κόλπο και τιναζομαι ,ο γιατρός με ειπεπ να μην ανησυχώ.

Έχει χρόνο να ξαναγυρίσει με το κεφαλι , είναι νωρίς ακόμα. 

Ανυπομονώ να περασει η βδομάδα να ξαναπάω στο γιατρό.!!!

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, λιλιτο είπε:

Εγώ δεν θέλω να το βάλω στο κάροτσι γτ έτσι κι αλλιώς ξαπλώνει και νεογέννητο. Αλλά αφού δεν κουμπωναν τα άλλα ,καλά έκανες. Όλο το πρωί σήμερα κοιμόταν και από τό μεσημέρι και μετα δεν έχει σταματήσει να κουνιέται .νιώθω πολύ βάρος τελευταία.ακομα δεν έχω συνηθίσει πιστεύω να πέφτει η κοιλιά μπροστά η μπορεί να το νιώθουν όλες έτσι όσο περνάει ο καιρός.δεν ξέρω στα σίγουρα , αλλά μόλις αισθανθω δυσφορία ή κάνα πονακι ξαπλώνω αμέσω. Πιστεύω και από Πέμπτη που διέπουν θα με δει και λογικά θα με πει να σηκώθω ,δεν θα κάνω πολλά πράγματα από το φόβο μου.εσυ καλά είσαι ???

 

Μια χαρά εφόσον ξαπλώνει εσένα..εμένα φαντάσου ενδείκνυται για το εξωτερικό να χρησιμοποιείται από νεογέννητο Αλλά στην Ελλάδα από 6+μηνών.. ότι να ναι! Ναι ίσως ως του χρόνου πάρουμε δεύτερο αμάξι να έχει και isofix για μεγαλύτερο καθισματακι γτ θα πρέπει να αλλάξουμε..Βάρος νιώθω και εγώ τώρα τελευταία λογικό πιστεύω και τα 15 σκαλιά που έχουμε να ανεβαίνω στον πάνω όροφο με κουράζουν απίστευτα πολύ χαχα..

Καλά κάνεις να ξεκουράζεσαι..όλες μας δηλαδή.. Τελική ευθεία από δω και πέρα..

Εγώ σήμερα δεν έκανα πολλά μόνο γα ψώνια πήγα να πάρω να φτιάξω κάτι για το μεσημέρι και λιώσιμο με τον άντρα μου όλη μέρα..

 

@2angels καλά με το που σηκώνεσαι γίνεται χαμός από συσπάσεις Ε?? Τι πράγμα και αυτό.. 

Ναι και εμένα δεν μου φάνηκε ακριβό εννοείτε μια χαρά είναι η τιμή του..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , λιλιτο είπε:

Ευτυχως συνεχίζεις σταθερά. Λίγο υπομονή ακόμα.. 

Εγώ δεν θα το χρησιμοποιω πολύ συχνά το αμάξι αλλά και σε αυτά  που βρήκα στην κατηγορία της ασφάλειας και στα κρας  τεστ είναι εξισου καλά. Τα έχω γράψει παραπάνω..

Και γω νιώθω τσίμπηματα στον κόλπο και τιναζομαι ,ο γιατρός με ειπεπ να μην ανησυχώ.

Έχει χρόνο να ξαναγυρίσει με το κεφαλι , είναι νωρίς ακόμα. 

Ανυπομονώ να περασει η βδομάδα να ξαναπάω στο γιατρό.!!!

Τα τσιμπήματα δεν με απασχολούν τόσο όσο του ότι νιώθω να με κλωτσαει δυνατά στον κόλπο. Πονάει! 

Εννοείτε κάθε τι που παίρνουμε είναι αναλογο των αναγκών μας. Και γω δεν τη χορταινω στο νοσοκομείο, δεν έχω καλή εικόνα! Χιχιχι 

πρίν από 3 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Μια χαρά εφόσον ξαπλώνει εσένα..εμένα φαντάσου ενδείκνυται για το εξωτερικό να χρησιμοποιείται από νεογέννητο Αλλά στην Ελλάδα από 6+μηνών.. ότι να ναι! Ναι ίσως ως του χρόνου πάρουμε δεύτερο αμάξι να έχει και isofix για μεγαλύτερο καθισματακι γτ θα πρέπει να αλλάξουμε..Βάρος νιώθω και εγώ τώρα τελευταία λογικό πιστεύω και τα 15 σκαλιά που έχουμε να ανεβαίνω στον πάνω όροφο με κουράζουν απίστευτα πολύ χαχα..

Καλά κάνεις να ξεκουράζεσαι..όλες μας δηλαδή.. Τελική ευθεία από δω και πέρα..

Εγώ σήμερα δεν έκανα πολλά μόνο γα ψώνια πήγα να πάρω να φτιάξω κάτι για το μεσημέρι και λιώσιμο με τον άντρα μου όλη μέρα..

 

@2angels καλά με το που σηκώνεσαι γίνεται χαμός από συσπάσεις Ε?? Τι πράγμα και αυτό.. 

Ναι και εμένα δεν μου φάνηκε ακριβό εννοείτε μια χαρά είναι η τιμή του..

Τις περισσότερες τις κάνω που σηκώνομαι για φαγητό, μπάνιο και τουαλέτα. Αν παραμείνω ξάπλα μπορεί να κάνω και 2ωρο να με πιάσει. Εννοείτε να μην αλλάξω πλευρό. Και για όλα αυτά φοβομαστε πως είναι ψυχολογικη η αιτία, γιατί δεν έχουμε λόγους για συσπάσεις. Βέβαια με όλα αυτά που έχω περάσει είναι λογικό. Θα ήθελα πολύ όμως να χαρώ και την εγκυμοσύνη μου. Βέβαια θα χαρώ το παιδάκι μου και είμαι πολύ ευγνώμων για αυτό!!!

  • Μου αρέσει 3

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Που είστε κορίτσια σήμερα.?? Πολύ ησυχία έπεσε.!! 

Εμείς τελικα καταλήξαμε στο Αμέλια για όνομα και θα κάνουμε μπισκότα με ζαχαρόπαστα με το όνομα πάνω για να το ανακοινώσουμε στο μαιευτήριο μέχρι τότε δεν θα το πούμε σε κανέναν .ούτε σε γονείς...


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , λιλιτο είπε:

Που είστε κορίτσια σήμερα.?? Πολύ ησυχία έπεσε.!! 

Εμείς τελικα καταλήξαμε στο Αμέλια για όνομα και θα κάνουμε μπισκότα με ζαχαρόπαστα με το όνομα πάνω για να το ανακοινώσουμε στο μαιευτήριο μέχρι τότε δεν θα το πούμε σε κανέναν .ούτε σε γονείς...

Πολύ ωραίο! Με το καλό! 

Εγώ βαριέμαι βάναυσα! 

Ρε κορίτσια τα μπισκότα πως ξέρετε πότε θα τα φτιάξετε;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Έτρεχε ο άντρας μου με το μεγάλο σκυλί σήμερα.. Και καρκίνο ο καημένος στον ορχι έγινε αφαίρεση απλά θα σταλεί για βιοψία να δούμε αν ξεκίνησε από αλλού. Και γενικώς πολύ βαρεμάρα.. κάτι δουλίτσες έκανα εδώ μαγείρεψα αυτά..με έπιασε και ένας οξύς πόνος ξαφνικά χαμηλά για δευτερόλεπτα την ώρα που καθόμουν..

Πολύ ωραίο το όνομα @λιλιτο και εγώ όνομα και μπιμπερό θα της πω να μου κάνει..

@2angels εφόσον μου είπε η κοπέλα πως κρατάνε 2 με 3 μήνες θα τα κάνω από το τρίτο δεκαημέρου του Αυγούστου..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Έτρεχε ο άντρας μου με το μεγάλο σκυλί σήμερα.. Και καρκίνο ο καημένος στον ορχι έγινε αφαίρεση απλά θα σταλεί για βιοψία να δούμε αν ξεκίνησε από αλλού. Και γενικώς πολύ βαρεμάρα.. κάτι δουλίτσες έκανα εδώ μαγείρεψα αυτά..με έπιασε και ένας οξύς πόνος ξαφνικά χαμηλά για δευτερόλεπτα την ώρα που καθόμουν..

Πολύ ωραίο το όνομα @λιλιτο και εγώ όνομα και μπιμπερό θα της πω να μου κάνει..

@2angels εφόσον μου είπε η κοπέλα πως κρατάνε 2 με 3 μήνες θα τα κάνω από το τρίτο δεκαημέρου του Αυγούστου..

Περαστικά να είναι, να μην ξεκίνησε από κάπου αλλού....

 Αν σου είπε 2-3 μηνες κάτι θα ξέρει. Νομίζω το είχες ξανααναφερει, συγγνώμη. Το είχα ξεχάσει.

Τι γίνεται με τις φωτιές σήμερα βρε κορίτσια; Κρίμα..... Πολύ κρίμα! 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , 2angels είπε:

Περαστικά να είναι, να μην ξεκίνησε από κάπου αλλού....

 Αν σου είπε 2-3 μηνες κάτι θα ξέρει. Νομίζω το είχες ξανααναφερει, συγγνώμη. Το είχα ξεχάσει.

Τι γίνεται με τις φωτιές σήμερα βρε κορίτσια; Κρίμα..... Πολύ κρίμα! 

Το ευχόμαστε και εμείς ειδικά απ τις αρχές του χρόνου ταλαιπωρείται πάρα πολύ μαζί του και εμείς..

Δεν πειράζει κοπέλα μ σιγά..

Έλα μ ντε..Πολύ κρίμα οι άνθρωποι να βλέπουν να χάνονται οι περιουσίες τους..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 2angels είπε:

Περαστικά να είναι, να μην ξεκίνησε από κάπου αλλού....

 Αν σου είπε 2-3 μηνες κάτι θα ξέρει. Νομίζω το είχες ξανααναφερει, συγγνώμη. Το είχα ξεχάσει.

Τι γίνεται με τις φωτιές σήμερα βρε κορίτσια; Κρίμα..... Πολύ κρίμα! 

Ναι κι εγώ έτσι ξέρω 2-3 μήνες κρατάνε. Εγώ θα τα παραγγείλω να τα εχω γύρω στην 34-35η βδομάδα για παν ενδεχόμενο.

Ναι καλέ κρίμα οι άνθρωποι.αυτο καθε καλοκαίρι με τις φωτιές τι θα γίνει πια δεν έχει μεινει δάσος για δάσος ανέπαφο.

1 hour ago, Sofaki91 είπε:

Έτρεχε ο άντρας μου με το μεγάλο σκυλί σήμερα.. Και καρκίνο ο καημένος στον ορχι έγινε αφαίρεση απλά θα σταλεί για βιοψία να δούμε αν ξεκίνησε από αλλού. Και γενικώς πολύ βαρεμάρα.. κάτι δουλίτσες έκανα εδώ μαγείρεψα αυτά..με έπιασε και ένας οξύς πόνος ξαφνικά χαμηλά για δευτερόλεπτα την ώρα που καθόμουν..

Πολύ ωραίο το όνομα @λιλιτο και εγώ όνομα και μπιμπερό θα της πω να μου κάνει..

@2angels εφόσον μου είπε η κοπέλα πως κρατάνε 2 με 3 μήνες θα τα κάνω από το τρίτο δεκαημέρου του Αυγούστου..

Ευχαριστώ. Περαστικά στο σκυλουκο σας.κριμα που ταλαιπωρείται ετσι το κάημενο. Ελπίζω να βγει καθαρή η βιοψία.

Μάλλον πρέπει να ξεκουράζεσαι λίγο περισσότερο ,όσο περνάει ο καιρός. Αλλά αφού πέρασε λογικά δε ήταν κάτι σοβαρό αλλά ανέφερε το στο γιατρό την επόμενη φορά.

Μπιμπερο σχήμα μπισκότο εννοείς η αυτά τα πλαστικά μίνι μπιμπερο που έχουν μέσα smarties?


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, λιλιτο είπε:

Ναι κι εγώ έτσι ξέρω 2-3 μήνες κρατάνε. Εγώ θα τα παραγγείλω να τα εχω γύρω στην 34-35η βδομάδα για παν ενδεχόμενο.

Ναι καλέ κρίμα οι άνθρωποι.αυτο καθε καλοκαίρι με τις φωτιές τι θα γίνει πια δεν έχει μεινει δάσος για δάσος ανέπαφο.

Ευχαριστώ. Περαστικά στο σκυλουκο σας.κριμα που ταλαιπωρείται ετσι το κάημενο. Ελπίζω να βγει καθαρή η βιοψία.

Μάλλον πρέπει να ξεκουράζεσαι λίγο περισσότερο ,όσο περνάει ο καιρός. Αλλά αφού πέρασε λογικά δε ήταν κάτι σοβαρό αλλά ανέφερε το στο γιατρό την επόμενη φορά.

Μπιμπερο σχήμα μπισκότο εννοείς η αυτά τα πλαστικά μίνι μπιμπερο που έχουν μέσα smarties?

ναι αρα εσυ πρεπει να τα παραγγειλεις σε λιγακι..να ξεμπερδευεις..
να σαι καλα κοπελα μ μακαρι να πανε ολα καλα με τον σκυλουκο..εχει ταλαιπωρηθει ηδη παρα πολυ..και δεν ειναι ουτε 5..απο 1.5 χρονων με καλαζαρ και παει λεγοντας.
ναι προφανως αν και δεν εκανα κατι το ιδιαιτερο..θα της το αναφερω αρχες αυγουστου που θα ξαναπαω..τοτε θα μου δωσει να κανω και αιματολογικες..να της πω λετε να μου τις γραψει ολες παλι??και αυτες που καναμε στην αρχη??τοξοπλασμα κ.ο.κ?? γτ μεχρι τωρα κανω παντα γενικη αιματος ουρα και ζαχαρο..αντε και 2 αλλες τιμες..
κανονικο μπισκοτο και να ζωγραφισει μπιμπερο ελεγα..

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάθε μήνα μου τα βάζει όλα. Ολα όμως.... Μόνο τις ορμονικές του θυρεοειδούς μου κάνει ανά δύο μήνες. Να τις ξανακάνεις @Sofaki91. Γιατί να μην είσαι ήσυχη; Τρυπιομαστε που τρυπιομαστε.....

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , 2angels είπε:

Εμένα κάθε μήνα μου τα βάζει όλα. Ολα όμως.... Μόνο τις ορμονικές του θυρεοειδούς μου κάνει ανά δύο μήνες. Να τις ξανακάνεις @Sofaki91. Γιατί να μην είσαι ήσυχη; Τρυπιομαστε που τρυπιομαστε.....

 

μα ναι αυτο σκεφτομαι και εγω και ειδικα τωρα που φτανουμε προς το τελος να ξερω πως ολα ειναι καλα..αλλωστε και οι τελευταιες λογικα θα ναι..αναλογως πως θα εξελιχθουν τα πραγματα..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Sofaki91 είπε:

μα ναι αυτο σκεφτομαι και εγω και ειδικα τωρα που φτανουμε προς το τελος να ξερω πως ολα ειναι καλα..αλλωστε και οι τελευταιες λογικα θα ναι..αναλογως πως θα εξελιχθουν τα πραγματα..

εγω εκανα για τοξοπλασμα κλπ πριν κανα μηνα και θα ξανακανω παλι τωρα και  για θυροειδη ,γενικες αιματος -ουρων ,σιδηρο, φεριτινη ,εμμεση coobs   ,επισης μου εκανε απο 24 βδομαδα 4 φορες κολπικη καλλιεργεια. μαλλον θελει να ειναι σιγουρος για ολα αλλα με εχει ταραξει στις εξετασεις..λογικα θα ειναι οι τελευταιες φανταζομαι αλλα δικιο εχει η @2angels αφου θα τρυπηθουμε ας γινουν ολα.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , λιλιτο είπε:

εγω εκανα για τοξοπλασμα κλπ πριν κανα μηνα και θα ξανακανω παλι τωρα και  για θυροειδη ,γενικες αιματος -ουρων ,σιδηρο, φεριτινη ,εμμεση coobs   ,επισης μου εκανε απο 24 βδομαδα 4 φορες κολπικη καλλιεργεια. μαλλον θελει να ειναι σιγουρος για ολα αλλα με εχει ταραξει στις εξετασεις..λογικα θα ειναι οι τελευταιες φανταζομαι αλλα δικιο εχει η @2angels αφου θα τρυπηθουμε ας γινουν ολα.

ναι ετσι ειναι..για στρεπτοκοκκο θα κανουμε λογικα 34η με 36η..εσυ λογικα την εκανες εφοσον λες 4 φορες κολπικη καλλιεργεια.


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...