Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!

13 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

επειδη χρειαζομαι και συρταριερα για το μωρο δεν θα εχω αρκετο χωρο και το παρκοκρεβατο μπορει να μετακινειται ενω η κουνια δυσκολο

Δηλαδή μπορούν τα μωράκια μας να κοιμούνται στο παρκοκρέβατο αν έχει καλό στρώμα? Μέχρι ποια ηλικία?

 

1 hour ago, ναντια δε είπε:

καλημερα κοριτσια εφτασε η μερα σημερα σε λιγη ωρα εχω την β επιπεδου  και δεν σας κρυβω οτι ειμαι αρκετα ανγχωμενη  θα σας στειλω νεα μου μολις επιστρεψωω ...

Καλά αποτελέσματα Νάντια!!!περιμένουμε πως κ πως να ακούσουμε ευχάριστα κ να μάθουμε κ το φύλο σας επιτέλους!!πιστεύω θα απολαύσεις την εξέταση κ θα είσαι ενθουσιασμένη μετά.

 

πρίν από 29 λεπτά , zina7777 είπε:

καλημερα σας...

αυριο εξεταση ουρων αιματος και καμπυλη(παραξενη) για μενα... ακομα δε μπορω να βρω το χυμο που θελουν... ελεος... σκεφτομαι να στιψω εναν φυσικο εχω κι εναν φοβο μη με κοψει η κοιλια ομως πρωι πρωι..

 

Κι εγώ ψηφίζω φυσικό χυμό πορτοκάλι. Βέβαια έχω δει στο εμπόριο κ χυμούς χωρίς ζάχαρη, πχ στο lidl θυμάμαι έχει αλλά δεν θυμάμαι μάρκα να σου πω.

 

πρίν από 23 λεπτά , irinikavala είπε:

καλη επιτυχία κ σε σένα Ζήνα μου.. όλα καλά θα είναι... εσύ δλδ πόση ώρα θα μέινεις στο μικροβιολογικό για αυτήν την εξέταση? αν μείνεις αρκετή πιες λίγο έτοιμο φυσικό που έχει στα ψυγεία χωρίς ζάχαρη.. μη σε θερίσει ο φυσικός.. άντε κ όλα να είναι τέλεια.. εμένα τλκ χθες που πήρα τα αποτελέσματα ζάχαρο δεν είδα να γράφει στο αίμα αλλά στα ούρα εκεί που λέει ζάκχαρο λέει αρνητικό.. άρα λογικα καλά θα είναι.. χαχαχ.. με την δική μ λογική πάντα.

Στα ούρα?πρώτη φορά το ακούω.στο αίμα δηλαδή τι μέτρησαν? Σίδηρο, Φερριτινη, κτλ απλά δεν μέτρησαν σάκχαρο?

14 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Ναι εχεις δικιο! Τις μερες που ειμαι μονη στη δουλεια και εχω περισσοτερο αγχος το σακχαρο ειναι στα υψη ο,τι κι αν φαω

Ασε, το ξερω οτι ειναι υπερβολικη και ειναι κ ξινη! Ευτυχως ο γυναικολογος μ με καθησυχαζει, αλλα κ ο ιδιος μ ειπε οτι τα πραγματα ειναι πιο δυσκολα με τη δευτερη εγκυμοσυνη, αν εχεις κανει σακχαρο στην πρωτη... 

Κοριτσια εγω ειχα καλαθουνα στον μεγαλο αλλα αυτη τη φορα γλυκοκοιταζω τα λικνο... 

Καλαθουνα μέχρι ποιον μήνα είχες? Και μετά κούνια? Σε βόλεψε? Εμείς δεν έχουμε πολύ χώρο για κούνια δίπλα από το κρεβάτι μου κ σκέφτομαι κι εγώ την καλαθουνα για αρχή. Το λίκνο έχω ακούσει πως δεν αξίζει γιατί είναι ακριβό κ το χρησιμοποιείς για λίγο ενώ θα μπορούσες τα χρήματα αυτά να τα δώσεις για κάτι άλλο.Μέχρι μέχρι ποιόν μήνα χωράει στο λίκνο ξέρουμε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

1 hour ago, ναντια δε είπε:

καλημερα κοριτσια εφτασε η μερα σημερα σε λιγη ωρα εχω την β επιπεδου  και δεν σας κρυβω οτι ειμαι αρκετα ανγχωμενη  θα σας στειλω νεα μου μολις επιστρεψωω ...

Καλημερα!!! Μια χαρα πραγματα θα μας ανακοινωσεις μολις επιστρεψεις...

εγω 14/06 β επιπεδου την εκλεισα πριν λιγο!!! Πως θα περασει αυτος ο μηνας

πρίν από 9 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Δηλαδή μπορούν τα μωράκια μας να κοιμούνται στο παρκοκρέβατο αν έχει καλό στρώμα? Μέχρι ποια ηλικία?

 

Καλά αποτελέσματα Νάντια!!!περιμένουμε πως κ πως να ακούσουμε ευχάριστα κ να μάθουμε κ το φύλο σας επιτέλους!!πιστεύω θα απολαύσεις την εξέταση κ θα είσαι ενθουσιασμένη μετά.

 

Κι εγώ ψηφίζω φυσικό χυμό πορτοκάλι. Βέβαια έχω δει στο εμπόριο κ χυμούς χωρίς ζάχαρη, πχ στο lidl θυμάμαι έχει αλλά δεν θυμάμαι μάρκα να σου πω.

 

Στα ούρα?πρώτη φορά το ακούω.στο αίμα δηλαδή τι μέτρησαν? Σίδηρο, Φερριτινη, κτλ απλά δεν μέτρησαν σάκχαρο?

Καλαθουνα μέχρι ποιον μήνα είχες? Και μετά κούνια? Σε βόλεψε? Εμείς δεν έχουμε πολύ χώρο για κούνια δίπλα από το κρεβάτι μου κ σκέφτομαι κι εγώ την καλαθουνα για αρχή. Το λίκνο έχω ακούσει πως δεν αξίζει γιατί είναι ακριβό κ το χρησιμοποιείς για λίγο ενώ θα μπορούσες τα χρήματα αυτά να τα δώσεις για κάτι άλλο.Μέχρι μέχρι ποιόν μήνα χωράει στο λίκνο ξέρουμε?

Καλημερα!!! Χωρις να εχω μιλησει με καποιον ειδικο θεωρω οτι μπορουν να κοιμουνται σε παρκοκρεβατο με ενα καλο στρωμα μεχρι 2-3 χρονων σιγουρα. Παραδειγμα ο γιος ενος φιλικου ζευγαριου που για αρκετους μηνες οταν γεννηθηκε κοιμοταν σε αυτο γτ ειχαν μετακομισει σε αλλη πολη για λιγους μηνες και δεν μπορουσαν να κουβαλησουν την κουνια (ακομα λενε οτι ειναι τα πιο τζαμπα λεφτα που εδωσαν για την κουνια) και δευτερο παραδειγμα ο αδελφος μου που θυμαμαι να κοιμαται στο παρκοκρεβατο μεχρι που αρχισε να βγαινει μονος του απο εκει

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , irinikavala είπε:

καλη επιτυχία κ σε σένα Ζήνα μου.. όλα καλά θα είναι... εσύ δλδ πόση ώρα θα μέινεις στο μικροβιολογικό για αυτήν την εξέταση? αν μείνεις αρκετή πιες λίγο έτοιμο φυσικό που έχει στα ψυγεία χωρίς ζάχαρη.. μη σε θερίσει ο φυσικός.. άντε κ όλα να είναι τέλεια.. εμένα τλκ χθες που πήρα τα αποτελέσματα ζάχαρο δεν είδα να γράφει στο αίμα αλλά στα ούρα εκεί που λέει ζάκχαρο λέει αρνητικό.. άρα λογικα καλά θα είναι.. χαχαχ.. με την δική μ λογική πάντα.

καλημερα!!! στα ουρα φαινετε το ζαχαρο οταν εισαι σε πολυ προχωρημενο διαβητη γιαυτο μετρανε το αιμα. ενα τσεκ πρεπει να το κανεις αν δεν ειχες κανει στο πρωτο τριμηνο τιποτα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, irinikavala είπε:

καλη επιτυχία κ σε σένα Ζήνα μου.. όλα καλά θα είναι... εσύ δλδ πόση ώρα θα μέινεις στο μικροβιολογικό για αυτήν την εξέταση? αν μείνεις αρκετή πιες λίγο έτοιμο φυσικό που έχει στα ψυγεία χωρίς ζάχαρη.. μη σε θερίσει ο φυσικός.. άντε κ όλα να είναι τέλεια.. εμένα τλκ χθες που πήρα τα αποτελέσματα ζάχαρο δεν είδα να γράφει στο αίμα αλλά στα ούρα εκεί που λέει ζάκχαρο λέει αρνητικό.. άρα λογικα καλά θα είναι.. χαχαχ.. με την δική μ λογική πάντα.

Μηπως γραφει καπου γλυκοζη ορου στις αιματολογικες??? Ειναι το σακχαρο 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μηπως γραφει καπου γλυκοζη ορου στις αιματολογικες??? Ειναι το σακχαρο 

μην παραξενευεσε πολλοι γιατροι δεν κανουν ουτε την την καμπυλη ζαχαρου σε μικρες ηλικιες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα το δω τώρα κορίτσια για το σάκχαρο.. μπας κ το γράφει κ δε το είδα.. αλλά έτσι κ αλλίως σε 2 βδομάδες θα κάνω καμπύλη σακχάρου άρα θα ξέρω σίγουρα.!

όσο για κρεβατάκι για το μωράκι μας εγώ λέω να παρω ένα λίκνο.. είδα κάποια κ μου άρεσαν πολυ.. θα δείξει βέβαια όταν αρχίσουμε τα ψώνια.. αλλα είχε κ μια φίλη μου λίκνο με ροδάκια κ όπου πήγαινε μέσα στο σπίτι έπαιρνε κ τον μικρό ακόμα κ αν κοιμόταν κ ήταν χαλαρή.. πίναμε καφε στην κουζίνα τον μεταφέραμε, βγαίναμε μπαλκόνι εκεί κ αυτός,... χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια και κουνια θα παρω και παρκο.. Δεν τα θεωρω περιττα... Τωρα το λικνο δεν ξερω.. Νομιζω σ αρχες βολευεται μια χαρα και σ αυτο του καροτσιου... Μετα μπορει ανετα να μπει σε κουνια.. Τωρα βεβαια η καθεμία θα δούμε και σ πραξη πως θα βολευτουμε! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εγω κοριτσια και κουνια θα παρω και παρκο.. Δεν τα θεωρω περιττα... Τωρα το λικνο δεν ξερω.. Νομιζω σ αρχες βολευεται μια χαρα και σ αυτο του καροτσιου... Μετα μπορει ανετα να μπει σε κουνια.. Τωρα βεβαια η καθεμία θα δούμε και σ πραξη πως θα βολευτουμε! 

ναι κ εγω θα παρω κ τα δυο το παρκο μπορεις να το παρεις μαζι κ σε διακοπες κτλ ειναι απαραιτητο! η κουνια γινετε κ κρεβατι μετα την κρατας χρονια. τωρα λικνο η καλαθουνα στην αρχη ειναι βολικα γιατι τα μεταφερεις πχ θες να εισαι σαλονι κ να κανεις δουλεια το βαζεις σαλονι θες να το βαλεις καπου πιο φωτεινα οταν κοιματε γιατι κανει καλο το μεταφερεις!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

ναι κ εγω θα παρω κ τα δυο το παρκο μπορεις να το παρεις μαζι κ σε διακοπες κτλ ειναι απαραιτητο! η κουνια γινετε κ κρεβατι μετα την κρατας χρονια. τωρα λικνο η καλαθουνα στην αρχη ειναι βολικα γιατι τα μεταφερεις πχ θες να εισαι σαλονι κ να κανεις δουλεια το βαζεις σαλονι θες να το βαλεις καπου πιο φωτεινα οταν κοιματε γιατι κανει καλο το μεταφερεις!!! 

εμένα για πάρκο με τρόμαξε μια φίλη που πήρε κ δεν μπήκε καθόλου το μωρό.. δε την βόλεψε λέει.. δεν έχω ιδέα.. ότι ακούω.. οταν λετε καλαθουνα εννοειται του καροτσιού με βάση? κ αν ναι πρέπει να προσαρμόσουμε εκέι καλύτερο στρώμα??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , irinikavala είπε:

εμένα για πάρκο με τρόμαξε μια φίλη που πήρε κ δεν μπήκε καθόλου το μωρό.. δε την βόλεψε λέει.. δεν έχω ιδέα.. ότι ακούω.. οταν λετε καλαθουνα εννοειται του καροτσιού με βάση? κ αν ναι πρέπει να προσαρμόσουμε εκέι καλύτερο στρώμα??

οχι δεν ειναι του καροτσιου ειναι ενα καλαθι κ εχει μεσα στρωμα ειδικο εχει δικια του βαση κ το στερωνεις οπου θες. 

αν πατε διακοπες με ενα μωρο θα δεις οτι δεν ειναι εφικτο αν δεν εχεις παρκο. που θα το κοιμησεις? στο κρεββατι σου δεν θα μπορεις να κουνηθεις κ επισης δεν θα εχει ουτε κουνουπιερα ουτε τιποτα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , linaa είπε:

οχι δεν ειναι του καροτσιου ειναι ενα καλαθι κ εχει μεσα στρωμα ειδικο εχει δικια του βαση κ το στερωνεις οπου θες. 

αν πατε διακοπες με ενα μωρο θα δεις οτι δεν ειναι εφικτο αν δεν εχεις παρκο. που θα το κοιμησεις? στο κρεββατι σου δεν θα μπορεις να κουνηθεις κ επισης δεν θα εχει ουτε κουνουπιερα ουτε τιποτα. 

ναι σωστά.. 'δε το είχα σκεφτεί.. αυτη η καλαθούνα που έχει το καρότσι που δείχνει οτι μπαίνει κ σε βάση τι είναι?? αυτο πχ για κανένα ταξίδι δε θα βολεύει?? μωρε ποιος θα μας τα πει αυτα?? άσχετη είμαι.. χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , irinikavala είπε:

ναι σωστά.. 'δε το είχα σκεφτεί.. αυτη η καλαθούνα που έχει το καρότσι που δείχνει οτι μπαίνει κ σε βάση τι είναι?? αυτο πχ για κανένα ταξίδι δε θα βολεύει?? μωρε ποιος θα μας τα πει αυτα?? άσχετη είμαι.. χαχαχ

Την ιδια απορια εχω κι εγω... για να μην κανουμε περιττα εξοδα. Οτι βολευει για κανα ταξιδι σιγουρα βολευει. Το θεμα ειναι για ποσο καιρο βολευει ή αν ειναι καλυτερα να παρουμε και καλαθουνα...


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

ναντια περιμενουμε ευχαριστα νεα απο την β επιπεδου σου! 

koritsia ηκαλαθουνα η το πορτ μπεμπε που εχουν τα καροτσια 3 σε 1 βολευει τον πρωτο καιρο απλα θελει μια βαση που κοστιζει 20ε. ειδικα αν δεν εχεις χωροστο δωματιο κ το παιρνεις τομωρο σε καθε χωρο του σπιτιου σου. εμενα μου αρεσαν τα λικνα αλλα για καποιο λογο ειναι ακριβα για αυτο που προσφερουν .. μαλλον θα μου κανει ο αντρας μου ενα γτ πιανουν τα χερια του.. μονο ετσι .αλλιως καλαθουνα τον πρωτο καιρο.

γτ εβλεπα την συνιφαδα μου που δεν ειχε παρει κ το εβαζε σε ριλαξ να κοιμηθει στο σαλονι για να το βλεπει 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!εγω τον γιο μου τον κοιμιζα στο παρκοκρεβατο.του ειχα παρει ενα καλο στρωμα απο κοκοφοινικα και το εβαζα φυσικα στο πανο μερος του παρκοκρεβατου.εχει δυο επιπεδα.βεβαια μετα κοιμοταν διπλα μου οποτε δεν το χρειαστηκα πολυ.εκανα συγκοιμιση.ριλαξ νομιζω δεν κανει μεχρι καποιους μηνες εκτος αν ειναι απο αυτα που ειναι με σκαλες και ειναι και επιπεδο.ισιο δηλαδη να μην κανει η πλατουλα του κουρμπα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...