Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κοριτσάκι μου εγώ που τον ρώτησα αν θα κάνουνε εξετάσεις για να δούμε ότι είμαι οκ πριν την γέννα από κάτω μου είπε έτσι και αλλιώς όλες τις κοπέλες πριν γεννήσουν τις κοιτάμε από κάτω για τυχόν μύκητες και τέτοια!! 

Α μια χαρά τότε 

Ρε κορίτσια να σας πω τι μου έκανε εντύπωση για τα χρήματα που θα πάρουμε στις 56 μέρες.. Μια γνωστή μου που γέννησε πρόσφατα έκανε τα χαρτιά της και ενώ την είχαν δηλώσει με πολύ χαμηλό μισθό της βγήκε να πάρει κάπου στα 1500 το επίδομα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 52 λεπτά , ναντια δε είπε:

Εμενα με 600 καθαρα 808 ευρω μου εβαλαν

Πολύ καλά σου βγάλανε και σκέψου ότι μετά οι 60 μέρες αν ασφάλισης εσύ το παιδί θα είναι 10%παραπάνω+ ότι είναι περισσότερες οι μέρες!! 

πρίν από 48 λεπτά , Marimarv είπε:

Α μια χαρά τότε 

Ρε κορίτσια να σας πω τι μου έκανε εντύπωση για τα χρήματα που θα πάρουμε στις 56 μέρες.. Μια γνωστή μου που γέννησε πρόσφατα έκανε τα χαρτιά της και ενώ την είχαν δηλώσει με πολύ χαμηλό μισθό της βγήκε να πάρει κάπου στα 1500 το επίδομα.. 

1500 όλα μαζί εννοείς και πριν την γέννα και μετά έτσι??? Γιατί αν είναι όλα μαζί κάπου εκεί βγαίνει σε όλες μας.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Πολύ καλά σου βγάλανε και σκέψου ότι μετά οι 60 μέρες αν ασφάλισης εσύ το παιδί θα είναι 10%παραπάνω+ ότι είναι περισσότερες οι μέρες!! 

1500 όλα μαζί εννοείς και πριν την γέννα και μετά έτσι??? Γιατί αν είναι όλα μαζί κάπου εκεί βγαίνει σε όλες μας.. 

Ααααα ίσως ναι έχεις δίκιο να μου το είπε έτσι όλο μαζί και κατάλαβα εγώ λάθος.. 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Όχι απ όσο μου είπαν αυτή είναι η βασική για τον θυροειδή... Εάν αυτή δεν βγει καλή τότε σου κάνουν περαιτέρω εξετάσεις..  Tsh κσνεις κάθε μήνα? 

κάθε μήνα κάνω με δική μου πρωτοβουλία όμως, ο γιατρός δεν το θεωρεί απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κορίτσια με 600€ μηνιατικο αλλά με ένα παιδί ήδη ασφαλισμένο σε εμένα έπαιρνα στις άδειες (παίρνω από τον 2ο μήνα συνεχόμενα) 484€ και για τις 56 μέρες μου βγήκαν 980€... Μετά που θα κάνω για τις 63 μέρες που θα ασφαλίσω και το μπεμπακι μου θα βγουν πιστεύω γύρω στα 1200.

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Μαρθα Κ είπε:

Πολύ καλά σου βγάλανε και σκέψου ότι μετά οι 60 μέρες αν ασφάλισης εσύ το παιδί θα είναι 10%παραπάνω+ ότι είναι περισσότερες οι μέρες!! 

1500 όλα μαζί εννοείς και πριν την γέννα και μετά έτσι??? Γιατί αν είναι όλα μαζί κάπου εκεί βγαίνει σε όλες μας.. 

Ναι παλι καλα γτ ελεγα με τοσες αναρωτικες σερι θα μου κοψουν αλλα τπτ .. εχει πολυ τρεξιμο μετα για το συμπληρωματικο του οαεδ 

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , ναντια δε είπε:

Ναι παλι καλα γτ ελεγα με τοσες αναρωτικες σερι θα μου κοψουν αλλα τπτ .. εχει πολυ τρεξιμο μετα για το συμπληρωματικο του οαεδ 

Το ξέρω θέλει τρέξιμο κάπου άκουσα ότι είναι 520 το μήνα σε όλες μας αλλά δεν ξέρω αν είναι αλήθεια!!! 

Κοριτσάκια σήμερα είδα ότι αν όντως φτάσω την τελευταία ημερομηνία βάση υπέρηχο μου μένουν 50 μέρες για να πάρω αγκαλίτσα το μωράκι μου αλλά αν πάω βάση περιόδου 25 Σεπτεμβρίου γενναω ακόμα ποιο γρήγορα!!!!!!!!!!!! Ακούω μέρες που μένουν και σας???? Σαν τους φαντάρους μετράω! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Το ξέρω θέλει τρέξιμο κάπου άκουσα ότι είναι 520 το μήνα σε όλες μας αλλά δεν ξέρω αν είναι αλήθεια!!! 

Κοριτσάκια σήμερα είδα ότι αν όντως φτάσω την τελευταία ημερομηνία βάση υπέρηχο μου μένουν 50 μέρες για να πάρω αγκαλίτσα το μωράκι μου αλλά αν πάω βάση περιόδου 25 Σεπτεμβρίου γενναω ακόμα ποιο γρήγορα!!!!!!!!!!!! Ακούω μέρες που μένουν και σας???? Σαν τους φαντάρους μετράω! 

35 μερες μεχρι την πητ. Και σαν φανταρος που θα απολυθω νιωθω...

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Το ξέρω θέλει τρέξιμο κάπου άκουσα ότι είναι 520 το μήνα σε όλες μας αλλά δεν ξέρω αν είναι αλήθεια!!! 

Κοριτσάκια σήμερα είδα ότι αν όντως φτάσω την τελευταία ημερομηνία βάση υπέρηχο μου μένουν 50 μέρες για να πάρω αγκαλίτσα το μωράκι μου αλλά αν πάω βάση περιόδου 25 Σεπτεμβρίου γενναω ακόμα ποιο γρήγορα!!!!!!!!!!!! Ακούω μέρες που μένουν και σας???? Σαν τους φαντάρους μετράω! 

Καλησπέρα! Εγω βαση περιόδου συμπληρώνω 40 εβδομαδες σε 67 ημερες και βαση υπερηχου σε 63 εχω μελλον ακομα!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Το ξέρω θέλει τρέξιμο κάπου άκουσα ότι είναι 520 το μήνα σε όλες μας αλλά δεν ξέρω αν είναι αλήθεια!!! 

520€ είναι κάθε μήνα το εξάμηνο. Η συμπληρωματική είναι η διαφορά από τα λεφτα που θα πάρουμε από τον ΟΑΕΔ και από αυτά που θα παίρναμε από τον εργοδότη...  Είναι έξτρα, δεν έχει σχέση με το 6μηνο. Δεν ξέρω πώς υπολογίζεται όμως. Την πρώτη φορά είχα πάρει συμπληρωματική 700€ περίπου.

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , ναντια δε είπε:

35 μερες μεχρι την πητ. Και σαν φανταρος που θα απολυθω νιωθω...

Αντε με το καλό κοπέλα μου να κρατήσεις ένα γερό μωράκι αγκαλίτσα!! 

πρίν από 10 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλησπέρα! Εγω βαση περιόδου συμπληρώνω 40 εβδομαδες σε 67 ημερες και βαση υπερηχου σε 63 εχω μελλον ακομα!

Τίποτα δεν έμεινε και σε σένα!! Με το καλό κοπέλα μου να κρατήσεις ένα γερό μωράκι αγκαλίτσα!! 

πρίν από 10 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

520€ είναι κάθε μήνα το εξάμηνο. Η συμπληρωματική είναι η διαφορά από τα λεφτα που θα πάρουμε από τον ΟΑΕΔ και από αυτά που θα παίρναμε από τον εργοδότη...  Είναι έξτρα, δεν έχει σχέση με το 6μηνο. Δεν ξέρω πώς υπολογίζεται όμως. Την πρώτη φορά είχα πάρει συμπληρωματική 700€ περίπου.

Τέλεια πολύ καλά λεφτά είναι να είσαι σπίτι σου με το μωράκι και να παίρνεις τόσα!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Τέλεια πολύ καλά λεφτά είναι να είσαι σπίτι σου με το μωράκι και να παίρνεις τόσα!!! 

Μόνο τελεια; Εγώ που έπαιρνα και 480€ από τις άδειες κάθε μήνα κουτί μου είχε έρθει!!! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Μόνο τελεια; Εγώ που έπαιρνα και 480€ από τις άδειες κάθε μήνα κουτί μου είχε έρθει!!! 

Εγω 370 έπαιρνα από τον 3 μήνα που βγήκα αλλά μια χαρά ήταν και αυτά!!! Ξεκούραστα λεφτά!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

520€ είναι κάθε μήνα το εξάμηνο. Η συμπληρωματική είναι η διαφορά από τα λεφτα που θα πάρουμε από τον ΟΑΕΔ και από αυτά που θα παίρναμε από τον εργοδότη...  Είναι έξτρα, δεν έχει σχέση με το 6μηνο. Δεν ξέρω πώς υπολογίζεται όμως. Την πρώτη φορά είχα πάρει συμπληρωματική 700€ περίπου.

Όταν παίρνεις την 6μηνη του οαεδ σε πληρώνει και ο εργοδότης??? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Το ξέρω θέλει τρέξιμο κάπου άκουσα ότι είναι 520 το μήνα σε όλες μας αλλά δεν ξέρω αν είναι αλήθεια!!! 

Κοριτσάκια σήμερα είδα ότι αν όντως φτάσω την τελευταία ημερομηνία βάση υπέρηχο μου μένουν 50 μέρες για να πάρω αγκαλίτσα το μωράκι μου αλλά αν πάω βάση περιόδου 25 Σεπτεμβρίου γενναω ακόμα ποιο γρήγορα!!!!!!!!!!!! Ακούω μέρες που μένουν και σας???? Σαν τους φαντάρους μετράω! 

εμένα μου μένουν 70 μέρες αν φτάσω ως το τέλος! θα περάσουν πολύ γρήγορα.Ανυπομονώ να μπω στο μήνα μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...