Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 54 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Και δεν την αντέχω την ζέστη!!! Αλλά τι να κάνεις που τα ζουζούνια θέλουν ζέστη;

Εγώ μένω σε πολυκατοικία και κανένας δεν ανάβει καλοριφέρ οπότε ούτε εγώ θα ανάψω γιατί πέρσι που άναβα πλήρωνα 500 το μήνα... Έχω μια σόμπα αλογόνου και σκέφτομαι να πάρω και έναν καλόν θερμοπομποί που να καίει λίγο και να έχω ζέστη με αυτά.. Ευτυχώς το σπίτι μου όλο κλείνουν πορτες ξεχωριστά τα δωμάτια.. 

πρίν από 26 λεπτά , Nightwish είπε:

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; Μου λειψατε! :) Χάθηκα τελείως λόγω δουλειάς και τρεξίματος να φτιάξουμε το σπίτι και όταν μπήκα να δω τι κάνετε είχατε γεμίσει καμιά 30αρια σελίδες!!!! :D

Καταρχάς να σας ζήσουν τα μωράκια σε όσες κοπέλες γεννήσαν ήδη!

Είμαι πια 37 + 2 και η κοιλιά νιώθω οτι πετρώνει με την παραμικρή κίνηση / περπάτημα που κάνω. Αυτά ειναι συσπάσεις άραγε; Σιγά σιγά πλησιάζουμε όλες αλλα βρε κορίτσια δεν το έχω πιστέψει ακόμα... Νιώθω οτι υπάρχει πολύς χρόνος μπροστά μου αλλα δεν ισχύει!!! Το νιώθει καμιά σας αυτό;;; :shock:

Έλα κοριτσάκι μια μέρα διαφορά έχουμε εγώ σήμερα 37+3 ούτε εγώ μπορώ να πιστέψω ότι σε λίγες μέρες θα έχουμε τα μωράκια αγκαλίτσα μου φαίνεται ότι είναι ψέμα!!! Σαν εχθές θυμάμαι την Τσικνοπέμπτη που έκανα τεστ και βγήκε θετικό και τώρα φτάνουν οι μέρες να την πάρω αγκαλίτσα την μπέμπα μου!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 17 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Εγώ μένω σε πολυκατοικία και κανένας δεν ανάβει καλοριφέρ οπότε ούτε εγώ θα ανάψω γιατί πέρσι που άναβα πλήρωνα 500 το μήνα... Έχω μια σόμπα αλογόνου και σκέφτομαι να πάρω και έναν καλόν θερμοπομποί που να καίει λίγο και να έχω ζέστη με αυτά.. Ευτυχώς το σπίτι μου όλο κλείνουν πορτες ξεχωριστά τα δωμάτια.. 

Εμείς πέρυσι με μια θερμοκρασία σταθερά στους 16-17 καψαμε 1500€... Φέτος μας βλέπω για τα διπλά με θερμοκρασία 20-22! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Εμείς πέρυσι με μια θερμοκρασία σταθερά στους 16-17 καψαμε 1500€... Φέτος μας βλέπω για τα διπλά με θερμοκρασία 20-22! 

Κοίτα εμένα η σόμπα μου έφτανε το σπίτι κοντά 20 βαθμούς και από τι μου είπαν τόσο πρέπει να είναι για το μωράκι και μου ήρθε πολύ καλά η ΔΕΗ γύρω στα 260 τους δύο μήνες γιατί λειπαμε κιόλας αλλά τώρα που θα είμαι σπίτι πιστεύω κάπου στα 500 να μου έρχεται τους δύο μήνες η ΔΕΗ με το ρεύμα και πάλι με συμφέρει... 

Link to comment
Share on other sites

@Μαρθα Κ Εννοείται σε συμφέρει! Εμείς κοιτάζαμε για σόμπα με πέλλετ αλλά είναι ακριβή και είμαστε σε νοικιασμένο και ψάχνω για καινούριο σπίτι... Οπότε θα το πάω και φέτος με πετρέλαιο.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Μαζί είμαστε εμείς, 29 και εγώ. 

Αααα έλα βρε κορίτσι μου.. Αντε να φτάσουμε όσο πιο κοντά στν ημερομηνία μας.. 

Βρε κορίτσια χθες η γιατρός μου μου είπε ότι μπορεί η μικρή μου να μην κουνιέται τόσο πολύ γτ έχει μεγαλώσει και δεν έχει πολύ χώρο.. Εσείς τα μικρά σας όμως πως τα νιώθετε.. Εγώ συνεχίζω να μην την νιώθω όπως πριν και δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου.. Έχω αγχωθεί πάρα πάρα πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

@Μαρθα Κ Εννοείται σε συμφέρει! Εμείς κοιτάζαμε για σόμπα με πέλλετ αλλά είναι ακριβή και είμαστε σε νοικιασμένο και ψάχνω για καινούριο σπίτι... Οπότε θα το πάω και φέτος με πετρέλαιο.

Εμείς είμαστε με κεντρική φυσικό αέριο.. βέβαια μέσα στην άνοιξη θα πρέπει να βρούμε καινουριο σπίτι καθώς έχω μόνο ένα δώματιο έτσι όπως είναι η διαρρύθμιση... κ με αυτό το Airbnb γίνεται πανικός θεέ  μου!!! δεν έχει μείνει σπίτι για ενοικιάση!! τρομερό προβλημα 

πρίν από 17 λεπτά , Marimarv είπε:

Αααα έλα βρε κορίτσι μου.. Αντε να φτάσουμε όσο πιο κοντά στν ημερομηνία μας.. 

Βρε κορίτσια χθες η γιατρός μου μου είπε ότι μπορεί η μικρή μου να μην κουνιέται τόσο πολύ γτ έχει μεγαλώσει και δεν έχει πολύ χώρο.. Εσείς τα μικρά σας όμως πως τα νιώθετε.. Εγώ συνεχίζω να μην την νιώθω όπως πριν και δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου.. Έχω αγχωθεί πάρα πάρα πολύ 

σίγουρα κορίτσι μου δε θα μπορείς να τη νιώθεις να κάνει κωλοτούμπες.  κγω που ειμαι πιο μικρή βδομάδα από σένα δε νιώθω κωλοτούμπες όπως παλιά. καταλαβαίνω κλωτσουλες, μια απαλές μια πιο δυνατές.. κ εφόσον την είδε η γιατρός σου και σου είπε ότι είναι καλά, μην αγχώνεσαι!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Εγώ μένω σε πολυκατοικία και κανένας δεν ανάβει καλοριφέρ οπότε ούτε εγώ θα ανάψω γιατί πέρσι που άναβα πλήρωνα 500 το μήνα... Έχω μια σόμπα αλογόνου και σκέφτομαι να πάρω και έναν καλόν θερμοπομποί που να καίει λίγο και να έχω ζέστη με αυτά.. Ευτυχώς το σπίτι μου όλο κλείνουν πορτες ξεχωριστά τα δωμάτια.. 

Έλα κοριτσάκι μια μέρα διαφορά έχουμε εγώ σήμερα 37+3 ούτε εγώ μπορώ να πιστέψω ότι σε λίγες μέρες θα έχουμε τα μωράκια αγκαλίτσα μου φαίνεται ότι είναι ψέμα!!! Σαν εχθές θυμάμαι την Τσικνοπέμπτη που έκανα τεστ και βγήκε θετικό και τώρα φτάνουν οι μέρες να την πάρω αγκαλίτσα την μπέμπα μου!! 

Και εγω Τσικνοπέμπτη ειχα κανει το τεστ!!!!!

πρίν από 21 λεπτά , Marimarv είπε:

Αααα έλα βρε κορίτσι μου.. Αντε να φτάσουμε όσο πιο κοντά στν ημερομηνία μας.. 

Βρε κορίτσια χθες η γιατρός μου μου είπε ότι μπορεί η μικρή μου να μην κουνιέται τόσο πολύ γτ έχει μεγαλώσει και δεν έχει πολύ χώρο.. Εσείς τα μικρά σας όμως πως τα νιώθετε.. Εγώ συνεχίζω να μην την νιώθω όπως πριν και δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου.. Έχω αγχωθεί πάρα πάρα πολύ 

Ουτε εγω το νιωθω πολυ ισα ισα!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Marimarv είπε:

Αααα έλα βρε κορίτσι μου.. Αντε να φτάσουμε όσο πιο κοντά στν ημερομηνία μας.. 

Βρε κορίτσια χθες η γιατρός μου μου είπε ότι μπορεί η μικρή μου να μην κουνιέται τόσο πολύ γτ έχει μεγαλώσει και δεν έχει πολύ χώρο.. Εσείς τα μικρά σας όμως πως τα νιώθετε.. Εγώ συνεχίζω να μην την νιώθω όπως πριν και δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου.. Έχω αγχωθεί πάρα πάρα πολύ 

Ελα βρε, μην αγχώνεσαι τοσο!!! Αυτό δεν σ ειπα και εγω χθες? Πως τη νιωθω λιγότερο απο παλιοτερα προφανως επειδή έχει μεγαλωσει!!?? Δεν εχουν χορο πλέον για κωλοτουμπες! Σημασια εχει να την καταλαβαίνεις έστω και λίγο! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , bella32 είπε:

Εμείς είμαστε με κεντρική φυσικό αέριο.. βέβαια μέσα στην άνοιξη θα πρέπει να βρούμε καινουριο σπίτι καθώς έχω μόνο ένα δώματιο έτσι όπως είναι η διαρρύθμιση... κ με αυτό το Airbnb γίνεται πανικός θεέ  μου!!! δεν έχει μείνει σπίτι για ενοικιάση!! τρομερό προβλημα 

σίγουρα κορίτσι μου δε θα μπορείς να τη νιώθεις να κάνει κωλοτούμπες.  κγω που ειμαι πιο μικρή βδομάδα από σένα δε νιώθω κωλοτούμπες όπως παλιά. καταλαβαίνω κλωτσουλες, μια απαλές μια πιο δυνατές.. κ εφόσον την είδε η γιατρός σου και σου είπε ότι είναι καλά, μην αγχώνεσαι!

Ναι δίκιο έχεις αλλά μια βδομάδα πριν έκανε χαμό η κοιλιά πήγαινε πάνω κάτω κ τώρα μόνο κάτι ελαφριές κινήσεις νιώθω.. Όσο για το airbnb πόσο δίκιο έχεις εδώ που μένω εγώ να δεις τι γίνεται που είναι κ νησί άστα.. 

Link to comment
Share on other sites

ΠΗΤ έχω στις 11/10 αλλα θα πάω στο γιατρό την Τεταρτη και θα δούμε τι θα μας πει...

Marinara μην αγχώνεσαι, δεν τα νιώθουμε τα μπεμπακια μας πάντα το ίδιο... αυτό δε σημαίνει κάτι...


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ελα βρε, μην αγχώνεσαι τοσο!!! Αυτό δεν σ ειπα και εγω χθες? Πως τη νιωθω λιγότερο απο παλιοτερα προφανως επειδή έχει μεγαλωσει!!?? Δεν εχουν χορο πλέον για κωλοτουμπες! Σημασια εχει να την καταλαβαίνεις έστω και λίγο! 

Ναι είναι λογικό αυτό ότι δεν έχουν χώρο αλλά τέτοια αλλαγή μέσα σε κτ μέρες.. Εμένα σε πούμε την Δευτέρα με Τρίτη έκανε πανικό κ σταμάτησε ξαφνικά γιαυτό ανησυχώ πιο πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αφου την ειδες χθες και ηταν καλα!! Και εμενα αποτομη ηταν η αλλαγη, αλλα ακομα και τωρα, μια μερα κανει χαμο,  5μερες ειναι πιο κουλ! Αλλα φροντιζω παντα να την ακουω, εστω και λιγο συχνα πυκνά μέσα στην ημέρα! 

Τώρα αν ανησυχείς τοσο, μήπως να ζητουσες να κάνεις εισαγωγη? Αλλά το θεωρω τραβηγμένο.. Βεβαια εσύ πως θα νιωθεις καλύτερα 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Ναι αλλα αφου την ειδες χθες και ηταν καλα!! Και εμενα αποτομη ηταν η αλλαγη, αλλα ακομα και τωρα, μια μερα κανει χαμο,  5μερες ειναι πιο κουλ! Αλλα φροντιζω παντα να την ακουω, εστω και λιγο συχνα πυκνά μέσα στην ημέρα! 

Τώρα αν ανησυχείς τοσο, μήπως να ζητουσες να κάνεις εισαγωγη? Αλλά το θεωρω τραβηγμένο.. Βεβαια εσύ πως θα νιωθεις καλύτερα 

Η αλήθεια είναι ότι ανησυχώ πολύ αλλά εντάξει πρέπει να το βγάλω από το μυαλό μου.. Είναι βέβαια που είμαι και όλη μέρα στ σπίτι κ αρκετές ώρες μόνη μου όποτε έχω πολύ χρόνο για σκέψεις κ ξερεις τώρα περνάνε διαφορά από το μυαλό μου... Σίγουρα δεν θα ήμουν τόσο αγχωμένη εάν έβγαινα έβλεπα κόσμο έκανα μια βόλτα αλλά εντάξει θα μου περάσει.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Marimarv είπε:

Η αλήθεια είναι ότι ανησυχώ πολύ αλλά εντάξει πρέπει να το βγάλω από το μυαλό μου.. Είναι βέβαια που είμαι και όλη μέρα στ σπίτι κ αρκετές ώρες μόνη μου όποτε έχω πολύ χρόνο για σκέψεις κ ξερεις τώρα περνάνε διαφορά από το μυαλό μου... Σίγουρα δεν θα ήμουν τόσο αγχωμένη εάν έβγαινα έβλεπα κόσμο έκανα μια βόλτα αλλά εντάξει θα μου περάσει.. 

γεια σου κοριτσι!!! κοριτσι αν πιστευεις οτι κατι εχει αλλαξει πες στην γιατρο σου να σε στειλει για nst. εγω ενα πρωι ειχα την αισθηση οτι δεν το πολυ ακουω το μωρο κ αμεσως με εστειλε μαιευτηριο για υπερηχο κ nst. επισης μου ειπε να φαω γλυκο πριν. ηταν ολα καλα κ ετσι εφυγε το ανχος κ δεν το ξανασκεφτηκα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

γεια σου κοριτσι!!! κοριτσι αν πιστευεις οτι κατι εχει αλλαξει πες στην γιατρο σου να σε στειλει για nst. εγω ενα πρωι ειχα την αισθηση οτι δεν το πολυ ακουω το μωρο κ αμεσως με εστειλε μαιευτηριο για υπερηχο κ nst. επισης μου ειπε να φαω γλυκο πριν. ηταν ολα καλα κ ετσι εφυγε το ανχος κ δεν το ξανασκεφτηκα.

Μπήκα κορίτσι μου χθες και θα πάω πάλι την Δευτέρα δεν είδαν κάτι αλλά εγώ την βλέπω πολύ ήσυχη.. Θα δω τώρα και την Δευτέρα τι θα μου πουν 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...