Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια καλημέρα! Εμεις φαγαμε κρυαδα εχθες.. Ημερολόγιακα ειμαι 7 εβδομαδων,  αλλα βγηκε τ σπορι 5+9, μια βδομάδα μικροτερο δηλαδή! Ειδαμε σακο,  πολυ καλο σύμφωνα με το γιατρο,  σε πολυ καλη θεση και καρδια να παλλεται αλλα δεν την ακουσαμε.. Μ πε ειναι πολυ μικρο και για αυτο.. Παίζει εντονα τ ενδεχόμενο της καθυστερημενης συλληψης,  και πως εχει ολες τις προϋποθέσεις για να εξελιχθεί καλα.. Εμενα πάντως τα φτερά κοπηκαν.. Τρεμω θα ζησω τα ιδια για ακόμα μια φορά.. Ολα να ειναι καλα και απλα να μην προχωράει... 

Προς το παρόν επανελαβα χοριακη και ξεκινησα προγεστερονη ενδοκολπικα και μαγνησιο... Και απλα αισιοδοξω... Η προσπαθώ τουλάχιστον... Αυτα... 

Καλημέρα κορίτσι μου.Ο γιατρός είναι αισιόδοξος.Καλο αυτό.Συνηθως είναι πιο μαγκωμενοι οτ Αν είναι δύσκολα τα πράγματα.Ακολουθησε την αγωγή που σου έδωσε και προσπάθησε να Ει σαι ήρεμη γιατι Δεν κάνει στην κατάσταση σου.Ευχομαι να είναι καθυστερημένη σύλληψη και σε μια βδομάδα να ακούσετε καρδούλα και με πολλούς χτύπους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 6 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ανεμώνη μου,  σου είπε να τσεκάρεις χοριακη; πάντως κι εμένα η κόρη μου ήταν 5 μέρες μικρότερη υπερηχογραφικα και όλα καλά! Σημασία έχει να είναι σε κάθε υπέρηχο μείον τις μέρες που βλέπετε. 

Ναι ειναι πολυ ψειρας σε αυτα.. Εκανα σήμερα και θα επαναλαβω και το Σάββατο για να δουμε αυξηση και καλα... Δεν ξερω... Απλα περιμένω πια... Ουτε ελπίζω ουτε απελπιζομαι... Οντως με βάση τις επαφές και την πρωτη χοριακη ταιριάζει η καθυστερημενη συλληψη αλλα δεν ξερω... Θα φανει... 

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.Ο γιατρός είναι αισιόδοξος.Καλο αυτό.Συνηθως είναι πιο μαγκωμενοι οτ Αν είναι δύσκολα τα πράγματα.Ακολουθησε την αγωγή που σου έδωσε και προσπάθησε να Ει σαι ήρεμη γιατι Δεν κάνει στην κατάσταση σου.Ευχομαι να είναι καθυστερημένη σύλληψη και σε μια βδομάδα να ακούσετε καρδούλα και με πολλούς χτύπους.

Ουτε αισιοδοξος ουτε απαισιοδοξος.. Μ πε αισιοδοξουμε να πανε ολα καλα,  αφου φαίνεται να εχει καλες προϋποθέσεις και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα αλλο... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια καλημέρα! Εμεις φαγαμε κρυαδα εχθες.. Ημερολόγιακα ειμαι 7 εβδομαδων,  αλλα βγηκε τ σπορι 5+9, μια βδομάδα μικροτερο δηλαδή! Ειδαμε σακο,  πολυ καλο σύμφωνα με το γιατρο,  σε πολυ καλη θεση και καρδια να παλλεται αλλα δεν την ακουσαμε.. Μ πε ειναι πολυ μικρο και για αυτο.. Παίζει εντονα τ ενδεχόμενο της καθυστερημενης συλληψης,  και πως εχει ολες τις προϋποθέσεις για να εξελιχθεί καλα.. Εμενα πάντως τα φτερά κοπηκαν.. Τρεμω θα ζησω τα ιδια για ακόμα μια φορά.. Ολα να ειναι καλα και απλα να μην προχωράει... 

Προς το παρόν επανελαβα χοριακη και ξεκινησα προγεστερονη ενδοκολπικα και μαγνησιο... Και απλα αισιοδοξω... Η προσπαθώ τουλάχιστον... Αυτα... 

Anemoni μου καλημέρα!!!!! Όλα καλά θα πάνε αυτό να σκέφτεσαι♡♡♡♡. Να είσαι αισιόδοξη στον επόμενο υπέρηχο θα ακούσεις και την καρδούλα του ♡ Κανε ότι σου λέει και να είσαι ήρεμη!!!! Αυτά από μένα με αγάπη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Bela είπε:

Anemoni μου καλημέρα!!!!! Όλα καλά θα πάνε αυτό να σκέφτεσαι♡♡♡♡. Να είσαι αισιόδοξη στον επόμενο υπέρηχο θα ακούσεις και την καρδούλα του ♡ Κανε ότι σου λέει και να είσαι ήρεμη!!!! Αυτά από μένα με αγάπη!!!!!

Σε ευχαριστώ!!! Συγγνώμη αν σας ζαλιζω και σας μαυριζω αλλα πραγματικά νιώθω απελπισία νομίζω... Ειναι αδικο ρε γαμωτο... Οσο εγωιστικο κι αν ακούγεται αισθάνομαι μεγάλη αδικια!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Σε ευχαριστώ!!! Συγγνώμη αν σας ζαλιζω και σας μαυριζω αλλα πραγματικά νιώθω απελπισία νομίζω... Ειναι αδικο ρε γαμωτο... Οσο εγωιστικο κι αν ακούγεται αισθάνομαι μεγάλη αδικια!!! 

Εννοείται ότι δεν ζαλιζεις και δεν μαυριζεις κανέναν !!!! Αγωνιας για το μωρό σου τι πιο όμορφο και ωραίο από αυτό;;; Αυτή τη φορά θα πάει καλά!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Σε ευχαριστώ!!! Συγγνώμη αν σας ζαλιζω και σας μαυριζω αλλα πραγματικά νιώθω απελπισία νομίζω... Ειναι αδικο ρε γαμωτο... Οσο εγωιστικο κι αν ακούγεται αισθάνομαι μεγάλη αδικια!!! 

Ποιον ζαλίζεις?Είμαστε και εμείς "εγκυος" μαζί σου.Εχουμε την αγωνία σου.Χτες όλες περιμέναμε ποτε θα μπεις να μας πεις τι έγινε.εγω Προσωπικά μπαινοβγαινα συνέχεια.Εδω λέγε μας κάθε σκέψη να τα βγάζεις από μέσα σου.Να ηρεμήσεις.ενταξει?

@Bela μου πως Είσαι?2 μέρες ακόμα.

@Cat! όλα καλά? Τα καφέ σταμάτησαν?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Σε ευχαριστώ!!! Συγγνώμη αν σας ζαλιζω και σας μαυριζω αλλα πραγματικά νιώθω απελπισία νομίζω... Ειναι αδικο ρε γαμωτο... Οσο εγωιστικο κι αν ακούγεται αισθάνομαι μεγάλη αδικια!!! 

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! 

@anemoni1989 μου καταρχήν όπως σου είπαν τα κοριτσια δεν μας ζαλίζεις ούτε μας μαυριζεις..Για αυτό είμαστε όλες εδώ να συζητούμε τις ανησυχίες μας και να δίνουμε κουράγιο και θετική ενέργεια..Ασχέτως που δεν γνωριζόμαστε έχουμε αυτή την ανάγκη και πράγματι και εγω μπαίνω τακτικά να βλέπω νέα σας!! Λοιπόν σε παρακαλώ προσπάθησε να μην κανεις αρνητικές σκεψεις και ότι σε απασχολεί μιλα μας! Έχεις την ευχή όλων μας εδώ να πάνε όλα υπέροχα!!

11 ώρες πρίν, Cat! είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Με πηρε ο υπνος το απογευμα και μετα ειχα επισκεψεις απο δυο φίλες μου να μου κανουν λιγη παρεα. Παλι καλα σημερα μονο το πρωι ειδα κόκκινα, τωρα μονο καφε. Αυτα δεν σταματάνε θα το παρω αποφαση μου φαινεται... αυριο θα κανω απο μονη μου χοριακη μηπως και ησυχάσω!!! 

Γατούλα καλημέρα!Πως είσαι κορίτσι μου;Περιμενουμε χοριακη !!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , loyloy είπε:

Ποιον ζαλίζεις?Είμαστε και εμείς "εγκυος" μαζί σου.Εχουμε την αγωνία σου.Χτες όλες περιμέναμε ποτε θα μπεις να μας πεις τι έγινε.εγω Προσωπικά μπαινοβγαινα συνέχεια.Εδω λέγε μας κάθε σκέψη να τα βγάζεις από μέσα σου.Να ηρεμήσεις.ενταξει?

@Bela μου πως Είσαι?2 μέρες ακόμα.

@Cat! όλα καλά? Τα καφέ σταμάτησαν?

Loyloy μου καλημέρααα 2 μέρες Ναι!!!!! Καλά εεε με έστειλες που το θυμάσαι χαχαχαχα. Κάτι μου λέει βέβαια ότι θα μου ρθουν πάλι 1 μέρα νωρίτερα δηλ. αύριο :mad:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Είμαι καινούργια στην παρέα!

Εύχομαι το 2018 να είναι η τυχερή μας χρονιά!

'Έχουμε ξεκινήσει με το σύζυγο μου προσπάθειες για μωράκι εδώ και 5 μήνες περίπου αλλά ακόμα τίποτα....:( , έχω απογοητευθεί λίγο η αλήθεια είναι ...ελπίζω όμως στο τέλος να πάνε όλα καλά.

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Σε ευχαριστώ!!! Συγγνώμη αν σας ζαλιζω και σας μαυριζω αλλα πραγματικά νιώθω απελπισία νομίζω... Ειναι αδικο ρε γαμωτο... Οσο εγωιστικο κι αν ακούγεται αισθάνομαι μεγάλη αδικια!!! 

Δεν μας ζαλιζεις καθόλου, για αυτό είμαστε εδώ. Δεν ακούγεται εγωιστικο γιατί πιστεύω ότι όλοι αισθάνονται έτσι. Εσύ να προσέχεις και να κάνεις αυτά που σου λέει ο γιατρός και ειμαι σιγουρη οτι αυτη τη φορα όλα καλά θα πάνε! Θα σε βοηθήσει και ο Θεός . Και για ότι θες εδώ είμαστε 

  • Ευχαριστώ 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Bela είπε:

Loyloy μου καλημέρααα 2 μέρες Ναι!!!!! Καλά εεε με έστειλες που το θυμάσαι χαχαχαχα. Κάτι μου λέει βέβαια ότι θα μου ρθουν πάλι 1 μέρα νωρίτερα δηλ. αύριο :mad:

Γιατί?νιώθεις συμπτώματα περιόδου?Και αν Αύριο αδιαθετισεις Δεν το βάζεις κάτω.ε?όρεξη με τον αντρουλη σου να έχετε ;) και θα ξαναπροσπαθησετε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Είμαι καινούργια στην παρέα!

Εύχομαι το 2018 να είναι η τυχερή μας χρονιά!

'Έχουμε ξεκινήσει με το σύζυγο μου προσπάθειες για μωράκι εδώ και 5 μήνες περίπου αλλά ακόμα τίποτα....:( , έχω απογοητευθεί λίγο η αλήθεια είναι ...ελπίζω όμως στο τέλος να πάνε όλα καλά.

Καλώς όρισες στην παρέα μας! 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι! 

Αν θες μας λες λίγα πράγματακια  για εσένα να γνωριστούμε καλύτερα  (πόσο χρονών είστε,  έχετε κάποιο θέμα,  έχετε κάνει εξετάσεις κλπ )

Επεξεργάστηκαν by BettySt

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , fairy-mary είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Είμαι καινούργια στην παρέα!

Εύχομαι το 2018 να είναι η τυχερή μας χρονιά!

'Έχουμε ξεκινήσει με το σύζυγο μου προσπάθειες για μωράκι εδώ και 5 μήνες περίπου αλλά ακόμα τίποτα....:( , έχω απογοητευθεί λίγο η αλήθεια είναι ...ελπίζω όμως στο τέλος να πάνε όλα καλά.

Καλ ως ήρθες στο παρεακι μας!!!!Όλα καλά θα πάνε.Μην απογοητεύεσαι.Εχω ακούσει περιπτώσεις φίλων μου υγιεστατους  αλλά λόγω άγχους μετα απο 1 με 1μιση χρόνο τα κατάφεραν.ηρεμησε και όλα θα γίνουν!! !!

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε και οι δύο μας 32 ετών,

Ο σύζυγός μου δεν έχει κάνει κάποια εξέταση, εγώ τα μόνα που έχω κάνει πρόσφατα είναι κολπικός υπέρηχος όπου δε φάνηκε κάτι ανησυχητικό και εξετάσεις θυροειδούς οπού επίσης ήταν καλές..ρώτησα τη γιατρό μου αν πρέπει να κάνω κάποιες ορμονικές εξετάσεις και μου είπε ότι εφόσον έχω σταθερή περίοδο (κύκλος 29-30 μέρες) και δεν έχει περάσει πάνω από ένας χρόνος προσπαθειών χωρίς επιτυχία ότι δε χρειάζεται να κάνω κάτι επιπλέον ...όμως εγώ ανησυχώ εσείς τι συμβουλή θα μου δίνατε; πρέπει να κάνω κάτι; η απλά να περιμένω;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Σε ευχαριστώ!!! Συγγνώμη αν σας ζαλιζω και σας μαυριζω αλλα πραγματικά νιώθω απελπισία νομίζω... Ειναι αδικο ρε γαμωτο... Οσο εγωιστικο κι αν ακούγεται αισθάνομαι μεγάλη αδικια!!! 

Ψυχραιμία και αισιοδοξία! Κάνε αυτά που σου είπε ο γιατρός σου και όλα θα πάνε καλά!

πρίν από 1 λεπτό , fairy-mary είπε:

Είμαστε και οι δύο μας 32 ετών,

Ο σύζυγός μου δεν έχει κάνει κάποια εξέταση, εγώ τα μόνα που έχω κάνει πρόσφατα είναι κολπικός υπέρηχος όπου δε φάνηκε κάτι ανησυχητικό και εξετάσεις θυροειδούς οπού επίσης ήταν καλές..ρώτησα τη γιατρό μου αν πρέπει να κάνω κάποιες ορμονικές εξετάσεις και μου είπε ότι εφόσον έχω σταθερή περίοδο (κύκλος 29-30 μέρες) και δεν έχει περάσει πάνω από ένας χρόνος προσπαθειών χωρίς επιτυχία ότι δε χρειάζεται να κάνω κάτι επιπλέον ...όμως εγώ ανησυχώ εσείς τι συμβουλή θα μου δίνατε; πρέπει να κάνω κάτι; η απλά να περιμένω;

Καλώς μας ήρθες κορίτσι μου! Καλά στα είπε η γιατρός σου. Είναι νωρίς για να προχωρήσεις σε πιο εξειδικευμένες εξετάσεις. Χαλάρωσε και απόλαυσε το. Το άγχος δεν είναι σύμμαχος σε αυτές τις περιπτώσεις.

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...