Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!! Λοιπόν πρώτη φορά γράφω αλλά ακούστε τι έχω.. έχω ότι σύμπτωμα εγκυμοσυνης υπάρχει και εχθές ήταν να αδιαθετησω. Δεν αδιαθετησα και έκανα το clear blue το μεσημέρι και βγήκε αχνό θετικό. Σήμερα είναι ένα άλλο τεστ το illa πάλι μεσημέρι και βγήκε αρνητικό.. τι να κάνω;; Η κουμπάρα μου μου είπε να περιμένω την άλλη εβδομάδα να κάνω χοριακη αλλά δεν την παλεύω να περιμένω!!!


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 19 λεπτά , Elen211 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Λοιπόν πρώτη φορά γράφω αλλά ακούστε τι έχω.. έχω ότι σύμπτωμα εγκυμοσυνης υπάρχει και εχθές ήταν να αδιαθετησω. Δεν αδιαθετησα και έκανα το clear blue το μεσημέρι και βγήκε αχνό θετικό. Σήμερα είναι ένα άλλο τεστ το illa πάλι μεσημέρι και βγήκε αρνητικό.. τι να κάνω;; Η κουμπάρα μου μου είπε να περιμένω την άλλη εβδομάδα να κάνω χοριακη αλλά δεν την παλεύω να περιμένω!!!

Κορίτσι καλησπέρα στη θεση σου με καθυστέρηση πάνω απο 5 μέρες θα έκανα χοριακή...η κουμπαρα σου το λέει για να δεις νούμερο της προκοπής...κ μην κάνεις συνέχεια χοριακές..εγω θα σου ευχηθώ να εχεις πετύχει κ να πανε όλα καλά

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Elen211 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Λοιπόν πρώτη φορά γράφω αλλά ακούστε τι έχω.. έχω ότι σύμπτωμα εγκυμοσυνης υπάρχει και εχθές ήταν να αδιαθετησω. Δεν αδιαθετησα και έκανα το clear blue το μεσημέρι και βγήκε αχνό θετικό. Σήμερα είναι ένα άλλο τεστ το illa πάλι μεσημέρι και βγήκε αρνητικό.. τι να κάνω;; Η κουμπάρα μου μου είπε να περιμένω την άλλη εβδομάδα να κάνω χοριακη αλλά δεν την παλεύω να περιμένω!!!

Καλησπέρα κορίτσιι!θα συμφωνήσω με τη Δήμητρα και σου προτείνω να πάς να κάνεις μία χοριακή!συνήθως οταν το τέστ βγαίνει θετικό ακόμη και αχνό να είναι,υπάρχει εγκυμοσύνη..αλλα επειδή σε μπέρδεψε το δεύτερο τεστάκι που μπορεί να βγήκε λάθος,καλύτερα κάνε μια χοριακή να είσαι σίγουρη!καλή επιτυχία!

  • Ευχαριστώ 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Elen211 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Λοιπόν πρώτη φορά γράφω αλλά ακούστε τι έχω.. έχω ότι σύμπτωμα εγκυμοσυνης υπάρχει και εχθές ήταν να αδιαθετησω. Δεν αδιαθετησα και έκανα το clear blue το μεσημέρι και βγήκε αχνό θετικό. Σήμερα είναι ένα άλλο τεστ το illa πάλι μεσημέρι και βγήκε αρνητικό.. τι να κάνω;; Η κουμπάρα μου μου είπε να περιμένω την άλλη εβδομάδα να κάνω χοριακη αλλά δεν την παλεύω να περιμένω!!!

Κάνε μια χωριακη Αύριο το πρωί.Αν βγει χαμηλή τιμή μην αγχωθείς γιατί είναι νωρίς.Αλλα αν Ει σαι θα φανεί.Εκτος και αν θες να κανεις ενα τεστ ακομα με τα πρωτα πρωινα ουρα αλλα καλυτερα χωριακη.Καλη επιτυχία σου εύχομαι!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Bela είπε:

Δεν τον είδα και πολύ αισιόδοξο σαν να μου λεγε μόνο με εξωσωματική από δω και πέρα.. Αύριο θα κάνω και τις υπόλοιπες ορμονολογικές και βλέπουμε.. 

Μέχρι να έρθεις στον κοσμο της εξωσωματικης μεσολαβούν πολλά άλλα! Μην σκεφτεσαι κατευθειαν το πιο «βαρυ» σενάριο. Μπορει απλα να σου δωσει να παιρνεις κλομιφαινη για να βοηθησει τα ωαρια σου κατα την ωορρηξια, να κανεις καμια ενεσουλα για να σπας το αυγο σου συγκεκριμένη μερα... και γενικα υπάρχουν χιλια δυο μεχρι να φτασεις στο σημειο εξωσωματικης. Αν και εφόσον οντως το χρειαζεσαι! Μην κανεις σενάρια με το μυαλο σου και το μπερδεύεις και στενοχωριεσαι πιθανότατα άδικα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Αν σου πει τπτ τέτοιο πάρε και γνώμη απο αλλο γιατρό.Μη μπεις σε αυτή τη διαδικασία χωρίς να υπάρχει λόγος.

Άστα είμαι να σκάσω ρε γμτ. Στη ζωή μου είμαι τόσο αισιόδοξη και δυνατή παρολες τις τοοοσες δυσκολίες!!!! Τώρα περιμένω τον γιατρό μου από Αθήνα να δω τι θα μου πει.. Γιατί αυτόν που έχω εδώ μου είπε βιάσου.. Δεν έχω ιδέα τι εστί εξωσωματική κοκ. Είμαι να σκάσω..

πρίν από 29 λεπτά , Cat! είπε:

Μέχρι να έρθεις στον κοσμο της εξωσωματικης μεσολαβούν πολλά άλλα! Μην σκεφτεσαι κατευθειαν το πιο «βαρυ» σενάριο. Μπορει απλα να σου δωσει να παιρνεις κλομιφαινη για να βοηθησει τα ωαρια σου κατα την ωορρηξια, να κανεις καμια ενεσουλα για να σπας το αυγο σου συγκεκριμένη μερα... και γενικα υπάρχουν χιλια δυο μεχρι να φτασεις στο σημειο εξωσωματικης. Αν και εφόσον οντως το χρειαζεσαι! Μην κανεις σενάρια με το μυαλο σου και το μπερδεύεις και στενοχωριεσαι πιθανότατα άδικα!

 

πρίν από 30 λεπτά , Cat! είπε:

Μέχρι να έρθεις στον κοσμο της εξωσωματικης μεσολαβούν πολλά άλλα! Μην σκεφτεσαι κατευθειαν το πιο «βαρυ» σενάριο. Μπορει απλα να σου δωσει να παιρνεις κλομιφαινη για να βοηθησει τα ωαρια σου κατα την ωορρηξια, να κανεις καμια ενεσουλα για να σπας το αυγο σου συγκεκριμένη μερα... και γενικα υπάρχουν χιλια δυο μεχρι να φτασεις στο σημειο εξωσωματικης. Αν και εφόσον οντως το χρειαζεσαι! Μην κανεις σενάρια με το μυαλο σου και το μπερδεύεις και στενοχωριεσαι πιθανότατα άδικα!

@Cat! μου!!!!! Τώρα μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε να μην την λαβω καθόλου υπόψη μου την αμη... Ότι κάνω πολλά ωάρια κτλ. Κλομιφαινη παίρνω Τώρα 3 μήνες κάνω και την ένεση.. τι να πω αν εξαντλησω και τους υπόλοιπους 3 κύκλους μετά είναι μονόδρομος η εξωσωματική 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bela είπε:

Άστα είμαι να σκάσω ρε γμτ. Στη ζωή μου είμαι τόσο αισιόδοξη και δυνατή παρολες τις τοοοσες δυσκολίες!!!! Τώρα περιμένω τον γιατρό μου από Αθήνα να δω τι θα μου πει.. Γιατί αυτόν που έχω εδώ μου είπε βιάσου.. Δεν έχω ιδέα τι εστί εξωσωματική κοκ. Είμαι να σκάσω..

 

@Cat! μου!!!!! Τώρα μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε να μην την λαβω καθόλου υπόψη μου την αμη... Ότι κάνω πολλά ωάρια κτλ. Κλομιφαινη παίρνω Τώρα 3 μήνες κάνω και την ένεση.. τι να πω αν εξαντλησω και τους υπόλοιπους 3 κύκλους μετά είναι μονόδρομος η εξωσωματική 

Ακριβώς αυτό.μη το λαβεις υπ'όψιν.Κοριτσι μου απόλαυσε τον άντρα σου.Αφου στο λε Ει και ο γιατρός ότι κάνεις πολλά ωάρια.Δωσε κάποιους μήνες στον εαυτό σου χρόνο πρώτα.Και.αν μπορείτε πριν έρθει το Πάσχα ένα 2ημερακι βόλτα.Κλειστε σπα σε κάποιο ξενοδοχείο.κατι τέτοιο.Θα υπερχαλαρωσεις και θα σου κάνει καλό.

@Cat! πως πάει?σορρυ αν Σε ζαλιζω αλλά Ει σαι μοναχούλα και σε έχω συνέχεια στο μυαλό μου

Link to comment
Share on other sites

Eleni21 καλησπέρα! Συγχαρητήρια! Και λιγο έγκυος σημαίνει έγκυος. Οι διαφορετικές εταιρείες στα τεστ ανιχνεύουν την ορμόνη σε διαφορετικές τιμές. Το clear blue ειναι πιο ευαίσθητο οποτε έπιασε την ορμόνη καθως ξεκινά να ανεβαίνει. Το άλλο θέλει μαλλον κάποιες μέρες ακομα για να δείξει. Επιπλέον, χρειάζονται ουρα που εχουν μείνει στον οργανισμό σου για αρκετές ώρες για να δείξει, ειδικά οταν εισαι σε πολυ αρχικό στάδιο. Ένας καλος τρόπος να βλέπουμε αν τα ούρα μας ειναι καλο δείγμα για τεστ κυήσεως ειναι να ειναι σκούρα πορτοκαλί κι όχι ανοιχτόχρωμα και διάφανα. Κανε αυριο Χοριακη που ειναι πιο σίγουρη! 

Bela όλα θα πάνε καλα. Αυτο σου λεω μονο. Και το πιστευω!

Loyloy εισαι πολυ γλυκιά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Bela είπε:

Άστα είμαι να σκάσω ρε γμτ. Στη ζωή μου είμαι τόσο αισιόδοξη και δυνατή παρολες τις τοοοσες δυσκολίες!!!! Τώρα περιμένω τον γιατρό μου από Αθήνα να δω τι θα μου πει.. Γιατί αυτόν που έχω εδώ μου είπε βιάσου.. Δεν έχω ιδέα τι εστί εξωσωματική κοκ. Είμαι να σκάσω..

 

@Cat! μου!!!!! Τώρα μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε να μην την λαβω καθόλου υπόψη μου την αμη... Ότι κάνω πολλά ωάρια κτλ. Κλομιφαινη παίρνω Τώρα 3 μήνες κάνω και την ένεση.. τι να πω αν εξαντλησω και τους υπόλοιπους 3 κύκλους μετά είναι μονόδρομος η εξωσωματική 

Στο ειπα με την σκατο ΑΜΗ ;;; Κανε σαν να μη την ειδες ποτε! Σου λεω εγω που κανω εξωσωματικές κλπ και εχω θεμα και μου απαγόρευσε να την κανω! Παιρνεις κλομιφαινη; Τελεια! Το πολυ σε αλλους 3 μηνες θα τα εχεις καταφερει! Θα το δεις!!!Χαλαρωσες τωρα καθολου;;;

πρίν από 52 λεπτά , loyloy είπε:

Ακριβώς αυτό.μη το λαβεις υπ'όψιν.Κοριτσι μου απόλαυσε τον άντρα σου.Αφου στο λε Ει και ο γιατρός ότι κάνεις πολλά ωάρια.Δωσε κάποιους μήνες στον εαυτό σου χρόνο πρώτα.Και.αν μπορείτε πριν έρθει το Πάσχα ένα 2ημερακι βόλτα.Κλειστε σπα σε κάποιο ξενοδοχείο.κατι τέτοιο.Θα υπερχαλαρωσεις και θα σου κάνει καλό.

@Cat! πως πάει?σορρυ αν Σε ζαλιζω αλλά Ει σαι μοναχούλα και σε έχω συνέχεια στο μυαλό μου

Τι με ζαλίζεις καλε;;; Καλα ειμαι. Ψυχολογικα εχω τα πανω κατω μου. «Το τι θα κανω αν παλι αποτύχω κλπ» αλλα το μετριάζω... Δεν με αφήνει να ησυχάσω και το αιμα μωρε. Δεν συνηθίζεται αυτο το θέαμα. 7η μερα με αιμα και αγχωνομαι το ιδιο... αυριο εχω να κανω χοριακη ! Μακαρι να πανε ολα καλα Παναγια μου και να ειναι μια επιτυχημένη κύηση ... 

εσυ καλα μου εισαι;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Cat! είπε:

Στο ειπα με την σκατο ΑΜΗ ;;; Κανε σαν να μη την ειδες ποτε! Σου λεω εγω που κανω εξωσωματικές κλπ και εχω θεμα και μου απαγόρευσε να την κανω! Παιρνεις κλομιφαινη; Τελεια! Το πολυ σε αλλους 3 μηνες θα τα εχεις καταφερει! Θα το δεις!!!Χαλαρωσες τωρα καθολου;;;

Τι με ζαλίζεις καλε;;; Καλα ειμαι. Ψυχολογικα εχω τα πανω κατω μου. «Το τι θα κανω αν παλι αποτύχω κλπ» αλλα το μετριάζω... Δεν με αφήνει να ησυχάσω και το αιμα μωρε. Δεν συνηθίζεται αυτο το θέαμα. 7η μερα με αιμα και αγχωνομαι το ιδιο... αυριο εχω να κανω χοριακη ! Μακαρι να πανε ολα καλα Παναγια μου και να ειναι μια επιτυχημένη κύηση ... 

εσυ καλα μου εισαι;;;

@Cat! μου είσαι τοοοσο γλυκούλα όλα θα σου πάνε καλά γιατί το αξίζεις μην φοβάσαι τίποτα και καλή επιτυχία για αύριο ♡♡♡♡ Μακάρι ρε γμτ προσπαθώ να είμαι χαλαρή..αυριο θα κάνω και τις υπόλοιπες ορμονολογικες να δούμε τι θα δείξουν και αυτές.. ελπίζω να μην προσγειωθώ απότομα πάλι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Cat! είπε:

Στο ειπα με την σκατο ΑΜΗ ;;; Κανε σαν να μη την ειδες ποτε! Σου λεω εγω που κανω εξωσωματικές κλπ και εχω θεμα και μου απαγόρευσε να την κανω! Παιρνεις κλομιφαινη; Τελεια! Το πολυ σε αλλους 3 μηνες θα τα εχεις καταφερει! Θα το δεις!!!Χαλαρωσες τωρα καθολου;;;

Τι με ζαλίζεις καλε;;; Καλα ειμαι. Ψυχολογικα εχω τα πανω κατω μου. «Το τι θα κανω αν παλι αποτύχω κλπ» αλλα το μετριάζω... Δεν με αφήνει να ησυχάσω και το αιμα μωρε. Δεν συνηθίζεται αυτο το θέαμα. 7η μερα με αιμα και αγχωνομαι το ιδιο... αυριο εχω να κανω χοριακη ! Μακαρι να πανε ολα καλα Παναγια μου και να ειναι μια επιτυχημένη κύηση ... 

εσυ καλα μου εισαι;;;

Άντε και από Δευτέρα πήγαινε στο γιατρό να κάνεις εναν υπερυχο.πλεον λογικά θα χεις μια εικόνα.Σακο λογικα θα πρέπει να δείτε.δεν γίνεται συνέχεια χωριακες.Ειναι ψυχοφθόρο.Ολα Καλά θα πάνε.Θετικη ενέργεια σου στέλνω!!!!!!!!!!!Εγώ όλα καλά.Ασχολουμαι λίγο με εμενα , το σπίτι και Έτσι απασχολω το μυαλό μου και ολα Καλά.Λεω να περάσει και ο Μάρτιος και από Απρίλιο πάλι ελευθερα.Αν και μου κάνει κλικ ο Ιούνιος.Και πέρισυ Ιούνιο έγινε :) .Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου..Τώρα κατάφερα να ησυχάσω από το πρωί τρέξιμο! Διάβασα τα νεα σας @Bela πολύ χάρηκα με τα νέα από τον γιατρό εχε πιστη σίγουρα θα πάνε όλα καλα!

@Cat! μου με το καλό αύριο περιμενουμε να μας πεις τα ευχάριστα!!!

@loyloy μου όλα καλα;Μπράβο ήρεμη και χαλαρή και οποτε νιώσεις το κλικ ορμα!!!

@anemoni1989 πως είσαι, όσο μπορείς να είσαι ήρεμη να σκέφτεσαι θετικά και πως σε λίγους μήνες θα κρατάτε αγκαλίτσα το μωράκι σας..Τα καλύτερα αποτελέσματα για το Σάββατο!!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  Γεια σας κ απο εμενα.45 ετων,με ενα γιο 23 χρονων,πριν 2 χρονια εχασα ενα κοριτσακι στον 6 ο μηνα και τωρα στην προσπαθεια για αλλο ενα νινι εδω κ 2 μηνες!με κλομιφαινη για να μη χανουμε χρονο...Καλη επιτυχια σε ολες μας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , elenanik είπε:

  Γεια σας κ απο εμενα.45 ετων,με ενα γιο 23 χρονων,πριν 2 χρονια εχασα ενα κοριτσακι στον 6 ο μηνα και τωρα στην προσπαθεια για αλλο ενα νινι εδω κ 2 μηνες!με κλομιφαινη για να μη χανουμε χρονο...Καλη επιτυχια σε ολες μας!!

Καλησπέρα.Θελω να σου πω συγχαρητήρια που ενώ έχεις ήδη ένα παιδί μετα απο τοσ α Χρόνια τολμάς να ξαναρχίσεις πάλι από την αρχή.Ειλικρινα μπράβο σου.Μη το βάζεις στις δυσκολίες κατω και θα ρθει το νινακι γρήγορα!!!!!Καλή επιτυχία στη προσπάθεια σου και σύντομα με ευχάριστα νέα να μας ανακοινώνεις.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!

Ειμαι στο κέντρο και περιμένω τον γιατρό μου για υπέρηχο και αιματολογικές εξετάσεις. Εχθες λοιπόν, Ημέρα της Γυναίκας και η πρώτη ένεση gonal! Ο άντρας μου το θεώρησε καλό σημάδι « κορίτσι θα είναι» μου είπε!! Δεν θέλω να τον απογοητεύσω τον κακομοίρη, έχει περάσει και αυτός μεγάλες στεναχώριες...Απ την άλλη λες να έχει δίκιο? Προσπαθώ να μένω προσγειωμένη και να μην ενθουσιάζομαι αλλά πως να καταπιέσω την ελπίδα μου? 

Πολλα φιλία κοριτσια 

Cat, loyloy και anemoni1989 να είστε ήρεμες και να μας γράφετε τα νέα σας να παίρνουμε κουράγιο!! Φιλία πολλά σε όλες σας!!

 

Μολις βγήκα από το κέντρο! 4 ωοθυλακια αριστερά 1 και κάτι μικρουτσικα η δεξιά ωοθήκη...Έπαθα ένα ψιλό σοκ γιατί την προηγούμενη φορά είχα 11 και προχώρησαν τα 3 όποτε λέω τώρα τι κάνουμε? Με καθησύχασε λιγάκι ο γιατρός και μου είπε ότι με το πρωτόκολλο που κάνουμε τώρα περιμένουμε το πολύ 6 ωοθηλακια αλλά μας ενδιαφέρει η ποιότητα τους. Άντε να δούμε!


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...