Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      καλημερα κορίτσια! χρόνια πολλά στις Μανούλες! εγώ ξύπνησα με αίμα σήμερα στις 5 το χάραμα και ειμαι στο νοσοκομείο! μου βάζουν όρους αλλά δεν σταματάει η μήτρα τις συσπάσεις , το ράμμα και ο τράχηλος οκ ! ο γιατρός είπε ότι δε καμια ώρα θα μ πει αν θα πάμε για τοκετό η οχι επειδή αν δεν σταματήσουν δεν μπορεί να διακινδυνεύσει ! αυτά τα νέα μ! 

      Με τη βοηθεια του Θεου όλα θα πάνε καλά!!! Οι σκέψεις μας και οι ευχες μας είναι μαζί σου. 🙏

      On 8/5/2024 at 1:17 ΜΜ, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Σάββατο 28.40 Δευτέρα 68.10 Τετάρτη 227.60 Παρασκευή 732.40 Κυριακή 1957.20 η γιατρός είπε να μην κάνουμε άλλη αλλά ξέρεις από το άγχος μασ πήγαμε και  σήμερα Τετάρτη που βγήκε 5.127 λες να τα καταφέρουμε νομίζω ότι από τότε που βλέπεις θετικό έχεις περισσότερο άγχος εύχομαι να τα καταφέρουμε όλοι μασ αλήθεια. Έχουμε ραντεβού για υπέρηχο την Παρασκευή άντε να δούμε τ θα δούμε.Εσύ κορίτσι μου όλα καλά έκανες σήμερα;; Κάναμε μαζί εμβρυομεταφορα μαζί με την γυναίκα μου θα γεννάται 🥰🥰 άρα λες ότι δεν έχουμε κανένα θέμα με την προγεστερόνη για μια φορά που άργησε;;

      Η τελευταία βλέπω δεν έγινε*2 κάτι δεν μου αρέσει 

      @η ζωή είναι όμορφηΠως είστε? Κάνατε υπέρηχο? Ελπίζω να είναι όλα σούπερ 🙏

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

14 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Από τέτοιες εξυπνάδες άλλο τίποτα κορίτσι μου!!! Ο κόσμος είναι ξερόλας και για τα πάντα έχει τη σωστή (κατά την άποψή του) άποψη!!!! Ειδικά όταν του έρχονται όλα βολικά!!!

ΚΟρίτσια βγήκε η χοριακή! 25.500 , εντός ορίων Βιοιατρικής και εντός διπλασιασμού ανά 3μερο που θέλει ο γιατρός μ γενικά...  Ξανά το Σάββατο! Βέβαια, κατά τη γνώμη μου θέλει να δει άμα πέφτει ή ανεβαίνει και όχι αν διπλασιάζεται, αφού νομίζω από την 6η εβδομάδα και μετά, ο 2σμος γινεται σε μεγαλύτερο χρονικό διάστημα και όχι ανα 2 - 3 μέρες! Οι ναυτιες και οι εμετοι πάντως καλά κρατουν...όχι ότι λέει και κάτι αυτό,αλλά από κάπου και εγώ πρέπει να πιαστώ... Πάει το πρώτο μαξιλαράκι... Στόχος το 2ο το Σάββατο... Ας ελπίσουμε πως όλα θα ναι καλά!! Γιατί δηλαδή σε εμάς να πρέπει να συμβαίνουν όλα τα άσχημα???? Θετική ενέργεια!!!!!

Ανεμώνη μου, χαίρομαι!!! Τελικά να δεις που είχα πέσει λάθος στις προβλέψεις μου και απλά έχεις κοριτσάκι και Γι'αυτό βγαίνει μικρότερο! Φιλιά πολλά προς το παρόν,  συνέχισε αισιόδοξα και όλα καλά θα πάνε!! 

Ps Ξέρω αυτές οι μέρες με τις χοριακες παίζει να είναι οι χειρότερες σε όλη την εγκυμοσύνη. Έτσι ήμουν κι εγώ που είχα πολύ χαμηλή χοριακη Και μου λέγανε ότι το πάω για βιοχημική κύηση. Φοβόμουν τρομερά αλλά βαθιά μέσα μου ένιωθα ότι δεν είναι. Υπομονή!! 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 5 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ανεμώνη μου, χαίρομαι!!! Τελικά να δεις που είχα πέσει λάθος στις προβλέψεις μου και απλά έχεις κοριτσάκι και Γι'αυτό βγαίνει μικρότερο! Φιλιά πολλά προς το παρόν,  συνέχισε αισιόδοξα και όλα καλά θα πάνε!! 

Ps Ξέρω αυτές οι μέρες με τις χοριακες παίζει να είναι οι χειρότερες σε όλη την εγκυμοσύνη. Έτσι ήμουν κι εγώ που είχα πολύ χαμηλή χοριακη Και μου λέγανε ότι το πάω για βιοχημική κύηση. Φοβόμουν τρομερά αλλά βαθιά μέσα μου ένιωθα ότι δεν είναι. Υπομονή!! 

Μακαρι κοπέλα μου!!! Φοβαμαι πολυ παρότι ξερω πως η συλληψη έγινε αργα... Σκέφτομαι εντονα να παω για μια 2η γνώμη αλλα φοβάμαι μη μπλεξω... Ντρέπομαι κιολας, ομως... Πως θα παω σ αλλο γιατρο? Τι θα πω? Και για αυτόν π εχω ολοι λενε τα καλύτερα.. Αλλα τα μηχανήματα τ νοσοκομείου και αυτους που τα χειρίζονται δεν ξέρω αν τους εμπιστεύομαι... 

Ειμαι πολυ μπερδεμενη...

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Μακαρι κοπέλα μου!!! Φοβαμαι πολυ παρότι ξερω πως η συλληψη έγινε αργα... Σκέφτομαι εντονα να παω για μια 2η γνώμη αλλα φοβάμαι μη μπλεξω... Ντρέπομαι κιολας, ομως... Πως θα παω σ αλλο γιατρο? Τι θα πω? Και για αυτόν π εχω ολοι λενε τα καλύτερα.. Αλλα τα μηχανήματα τ νοσοκομείου και αυτους που τα χειρίζονται δεν ξέρω αν τους εμπιστεύομαι... 

Ειμαι πολυ μπερδεμενη...

Στο Έλενας πας; 

Θεωρώ πως αν πας σε άλλον θα μπερδευτείς.  Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή.  Σε νιώθω απόλυτα. Κι εγώ εκείνες τις μέρες 24 ώρες το 24  μόνο αυτό σκεφτόμουν.  Είχα και την μικροβιολογο που προσπαθούσε σε κάθε της λέξη να μου βγάζει ότι ειναι βιοχημική. Εντωμεταξύ όταν προχώρησε η εγκυμοσύνη το μωρό βγήκε 4 μέρες μεγαλύτερο  (στην κόρη μου 5 μέρες μικρότερο) οπότε φαντάσου το 36 χοριακη που είχα ήταν όντως πάρα πολύ χαμηλή αλλά τα καταφέραμε!! Κάνε υπομονή μέχρι το Σάββατο να δούμε αν έχει διπλασιαστεί.  Μιλά συνέχεια με τον άντρα σου και όσους γνωρίζουν για να παίρνεις δύναμη και να ξεχνιέσαι...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοριτσια στο ΕΛΕΝΑΣ παω... Το γιατρο τον εμπιστεύομαι,  τους υπερηχολογους δεν ξερω... Μιλησα και με τον αντρα μου και ειπαμε να κανω την εξεταση το Σάββατο,  να παμε και σ επόμενο ραντεβού και αναλογως θα πραξουμε... Αλλωστε η χοριακη αν εξελίσσεται σωστα θα αυξηθει ανεξαρτητως ιατρου! Οποτε ελπίζουμε για αρχη σε αυξηση καιμετα βλεπουμε!!! Μακαρι να αναπτύσσεται και ας ειναι και λιγο μικρότερο!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρόνια μας πολλά κορίτσια!!!!!!!! @Cat! μου πως Είσαι?

@anemoni1989 βρες δύναμη γλυκιά μου.Μη ξεχνάς ότι δεν κάνει στην κατάσταση σου να στεναχωριέσαι.Ξερεις ότι έγινε αργά η επαφή Άρα όλα καλά θα πάνε.Προσπαθησε να ηρεμήσεις.

@Bela  Είσαι καλύτερα Σήμερα?ένα τυχερό ωάριο χρειάζεται και το έχεις. Θα ρθει το μωράκι.Εχω αγωνία για αύριο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , loyloy είπε:

Χρόνια μας πολλά κορίτσια!!!!!!!! @Cat! μου πως Είσαι?

@anemoni1989 βρες δύναμη γλυκιά μου.Μη ξεχνάς ότι δεν κάνει στην κατάσταση σου να στεναχωριέσαι.Ξερεις ότι έγινε αργά η επαφή Άρα όλα καλά θα πάνε.Προσπαθησε να ηρεμήσεις.

@Bela  Είσαι καλύτερα Σήμερα?ένα τυχερό ωάριο χρειάζεται και το έχεις. Θα ρθει το μωράκι.Εχω αγωνία για αύριο.

@loyloy μου καλημέρα!!!!! χρόνια πολλά σε όλες μας κορίτσια!!!!!Εγώ τα ίδια καλά λέω ♡♡

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Bela Καλησπερα και χρονια σου πολλα!!! Καλά ειμαι. Περιμενω αυριο να κανω τη χοριακη μου και να μιλησω επιτελους με τον γιατρο μου. Ειχα σημερα νωρις το πρωι στη δουλειά ροζ αιμα αλλα σταμάτησε και εχω κλασικα καφε εδω και πολλες ωρες. Πολυ νύστα σημερα και πείνα.... Αντε να ερθει το ΣΚ να ξυπναω αργα!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Cat! είπε:

@Bela Καλησπερα και χρονια σου πολλα!!! Καλά ειμαι. Περιμενω αυριο να κανω τη χοριακη μου και να μιλησω επιτελους με τον γιατρο μου. Ειχα σημερα νωρις το πρωι στη δουλειά ροζ αιμα αλλα σταμάτησε και εχω κλασικα καφε εδω και πολλες ωρες. Πολυ νύστα σημερα και πείνα.... Αντε να ερθει το ΣΚ να ξυπναω αργα!!!!!

Μπράβο @Cat! μου όλα καλά θα πάνε ♡♡♡. Εμένα τελικά μου ρθαν σήμερα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Bela είπε:

Μπράβο @Cat! μου όλα καλά θα πάνε ♡♡♡. Εμένα τελικά μου ρθαν σήμερα..

Δεν πειραζει.Ισως σου δώσει βιταμίνες ο γιατρός λόγω της ΑΜΗ τον επόμενο μήνα και να έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

2 ώρες πρίν, fairyanna είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά σε όλες σας και συντομα με γεμάτες αγκαλιές!!! 

Κάνα συμπτωματακι έχουμε? Αν θυμάμαι καλα το Σάββατο περιμένεις.ε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , loyloy είπε:

Δεν πειραζει.Ισως σου δώσει βιταμίνες ο γιατρός λόγω της ΑΜΗ τον επόμενο μήνα και να έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Κάνα συμπτωματακι έχουμε? Αν θυμάμαι καλα το Σάββατο περιμένεις.ε?

Δεν τον είδα και πολύ αισιόδοξο σαν να μου λεγε μόνο με εξωσωματική από δω και πέρα.. Αύριο θα κάνω και τις υπόλοιπες ορμονολογικές και βλέπουμε.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Bela είπε:

Δεν τον είδα και πολύ αισιόδοξο σαν να μου λεγε μόνο με εξωσωματική από δω και πέρα.. Αύριο θα κάνω και τις υπόλοιπες ορμονολογικές και βλέπουμε.. 

Αν σου πει τπτ τέτοιο πάρε και γνώμη απο αλλο γιατρό.Μη μπεις σε αυτή τη διαδικασία χωρίς να υπάρχει λόγος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...