Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

On 1/3/2019 at 11:49 ΠΜ, P.L.L. είπε:

Μια χαρά πάμε με τη μικρή μου! Κοιμάται μια χαρά! Το 6ωρο το χει σίγουρο. Καμία φορά πάει και 8ωρο! Εγώ όμως μερικες φορες οντως ξενυχτάω γιατί με πιάνουν αϋπνίες. Αλλά όλα οκ. 

Η μια γνωστή γέννησε 8 μηνών. Το παιδάκι ήταν 2100. Η άλλη γέννησε 37 και η νύφη μου 38+ εβδομάδων. Πάνω από 3 κιλά της την έβγαλαν τη μικρή. Να σου πω.. εγώ πιστεύω πως ο γιατρος της την έβγαλε νωρίτερα γιατί μετά έπεφταν Χριστούγεννα και δεν ήθελε να του χαλάσουν τις διακοπές. Το κάνουν αυτό. 

Το παιδάκι σου έχει καλό βάρος για την εβδομάδα του. Μια χαρά θα γεννηθεί. Να μας πεις αν κατέγραψε καθόλου συσπασεις 

Γεια σου!!!!!

Τι κανεις;

Καλο ηταν το καρδιοτοκογραφημα χθες..

Δεν ειχα καμια συσπαση και το μωρο ανταποκρινεται μια χαρα...

Περιμενω τωρα την τριτη το επαναληπτικο Doppler που θα ειμαι 33+1.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Ωραία! Μπράβο! Έτσι, όλα θα πάνε καλά! Κάνε στην άκρη το αγχος και ζήσε το. Τώρα πλέον θα έπρεπε να ξεκινήσει να σε πιάνει ο ενθουσιασμός που σε λίγες εβδομαδες θα πάρεις αγκαλιά το μωρό σου!!! Κόρη έχεις, έτσι δεν είναι; Πλησιάζει η ώρα! Πως πέρασε ο καιρός. 

Εμείς καλά. Ερωτευόμαστε κάθε μέρα και περισσότερο! Μακάρι όλες οι γυναίκες που το θέλουν να γίνουν μανούλες και να έχουν υγιή και καλά παιδάκια! 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Ωραία! Μπράβο! Έτσι, όλα θα πάνε καλά! Κάνε στην άκρη το αγχος και ζήσε το. Τώρα πλέον θα έπρεπε να ξεκινήσει να σε πιάνει ο ενθουσιασμός που σε λίγες εβδομαδες θα πάρεις αγκαλιά το μωρό σου!!! Κόρη έχεις, έτσι δεν είναι; Πλησιάζει η ώρα! Πως πέρασε ο καιρός. 

Εμείς καλά. Ερωτευόμαστε κάθε μέρα και περισσότερο! Μακάρι όλες οι γυναίκες που το θέλουν να γίνουν μανούλες και να έχουν υγιή και καλά παιδάκια! 

Κορουλα ναι!!!

Την περιμενω πως και πως αλλα δε θελω να ταλαιπωρηθει θελω να ερθει με τις καλυτερες συνθηκες σε αυτο τον κοσμο!!!

Μακαρι ολα τα παιδακια του κοσμου να ειναι καλα!

Μακαρι!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, fairy-mary είπε:

Κορουλα ναι!!!

Την περιμενω πως και πως αλλα δε θελω να ταλαιπωρηθει θελω να ερθει με τις καλυτερες συνθηκες σε αυτο τον κοσμο!!!

Μακαρι ολα τα παιδακια του κοσμου να ειναι καλα!

Μακαρι!

Μην αγχώνεσαι. Είσαι ήδη σχεδόν 34 εβδομάδων! Έτοιμη είναι η κορούλα σου. Καλή ζωή και καλή ανατροφή να έχει! Αυτό έχει σημασία. Εγώ τώρα που πέρασε ο καιρός θυμάμαι αυτές τις πρώτες στιγμές με πολύ μεγάλη συγκίνηση! Θέλω να το ξαναζήσω και να κάνω κι αλλα παιδιά. Καλά να είναι πάνω από όλα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μην αγχώνεσαι. Είσαι ήδη σχεδόν 34 εβδομάδων! Έτοιμη είναι η κορούλα σου. Καλή ζωή και καλή ανατροφή να έχει! Αυτό έχει σημασία. Εγώ τώρα που πέρασε ο καιρός θυμάμαι αυτές τις πρώτες στιγμές με πολύ μεγάλη συγκίνηση! Θέλω να το ξαναζήσω και να κάνω κι αλλα παιδιά. Καλά να είναι πάνω από όλα! 

Αυριο μπαινω 33, το τικερακι ειναι λιγο πιο μπροστά, πρεπει να το διορθωσω.

Απο την αρχη μου βγαινει μια βδομαδα μικροτερη η μπουμπου...

Ενταξει δεν ειμαι σε ασχημη βδομαδα αλλα και παλι ειναι νωρις!

Αλλα οπως λες μεγαλυτερη σημασια εχει το μετα

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Αυριο μπαινω 33, το τικερακι ειναι λιγο πιο μπροστά, πρεπει να το διορθωσω.

Απο την αρχη μου βγαινει μια βδομαδα μικροτερη η μπουμπου...

Ενταξει δεν ειμαι σε ασχημη βδομαδα αλλα και παλι ειναι νωρις!

Αλλα οπως λες μεγαλυτερη σημασια εχει το μετα

 

Α οκ. Και πάλι είσαι 33 εβδομάδων. Να λες δόξα τω Θεω. Και κάθε μέρα που κερδίζεις μια χαρά είσαι! Κι εγώ τόσων εβδομάδων γεννήθηκα. Γιατί είμαι δίδυμη και η αδερφή μου κόντευε να με φάει εκεί μέσα. Εγώ ήμουν πολύ μικρότερη κι εκείνη ήταν θηρίο κι από την πίεση είχα ανεβάσει παλμούς οποτε μας πήραν αρον αρον. Τελικά πρέπει να σου πω ότι έγινα 7 πόντους πιο ψηλή από εκείνη! Και γενικά δεν είχα κανένα πρόβλημα. Οποτε μην ανησυχεις για το ποσο σου βγαίνει τώρα. Αρκει να είναι έτοιμη οργανικά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , P.L.L. είπε:

Α οκ. Και πάλι είσαι 33 εβδομάδων. Να λες δόξα τω Θεω. Και κάθε μέρα που κερδίζεις μια χαρά είσαι! Κι εγώ τόσων εβδομάδων γεννήθηκα. Γιατί είμαι δίδυμη και η αδερφή μου κόντευε να με φάει εκεί μέσα. Εγώ ήμουν πολύ μικρότερη κι εκείνη ήταν θηρίο κι από την πίεση είχα ανεβάσει παλμούς οποτε μας πήραν αρον αρον. Τελικά πρέπει να σου πω ότι έγινα 7 πόντους πιο ψηλή από εκείνη! Και γενικά δεν είχα κανένα πρόβλημα. Οποτε μην ανησυχεις για το ποσο σου βγαίνει τώρα. Αρκει να είναι έτοιμη οργανικά. 

Δε ξερω ισως γινομαστε και υπερβολικοι με τοσες εξετασεις και μετρησεις...

Εφοσον το παιδακι ειναι καλα και δε δυσανασχετει ...μπορει να ειναι απο το DNA του να γεννηθει πιο μικρο..

Τελοσπαντων, θα δω και την τριτη την εξελιξη, ελπιζω για κατι καλυτερο.

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , fairy-mary είπε:

Δε ξερω ισως γινομαστε και υπερβολικοι με τοσες εξετασεις και μετρησεις...

Εφοσον το παιδακι ειναι καλα και δε δυσανασχετει ...μπορει να ειναι απο το DNA του να γεννηθει πιο μικρο..

Τελοσπαντων, θα δω και την τριτη την εξελιξη, ελπιζω για κατι καλυτερο.

 

Τωρα το διαβασα.η ξαδε3φη μου το χε και γεννησε 35+4 .1900 γραμ. Θερμοκοιτιδα δεν χρειάστηκε καν να μπει ο μικρος απλα ηταν μικρο μωρακι.τωρα ειναι 6 και μια χαρα αντρακι.Μην αγχωνεσαι.σε παρακολουθουν και ολα θα πανε καλα.Με το καλο να παρεις τη μπουμπου σου αγκαλια.Πως περναει ο καιρος ομως.θυμαμαι στο αλλο θεμα λεγαμε που προσπαθουσαμε , καποιες φορες ησουν απογοητευμενη και να τωρα που σε λιγο καιρο θα χεις τη κορη σου αγκαλιτσα.Με το καλο να την παρεις αγκαλιτσα.Ειναι πολύ συγκινητική στιγμη η πρωτη φορα που αντικριζεις το μωρο και το χεις στην αγκαλια σου.

@Nicol_ τι κανεις?ολα καλα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , loyloy είπε:

Τωρα το διαβασα.η ξαδε3φη μου το χε και γεννησε 35+4 .1900 γραμ. Θερμοκοιτιδα δεν χρειάστηκε καν να μπει ο μικρος απλα ηταν μικρο μωρακι.τωρα ειναι 6 και μια χαρα αντρακι.Μην αγχωνεσαι.σε παρακολουθουν και ολα θα πανε καλα.Με το καλο να παρεις τη μπουμπου σου αγκαλια.Πως περναει ο καιρος ομως.θυμαμαι στο αλλο θεμα λεγαμε που προσπαθουσαμε , καποιες φορες ησουν απογοητευμενη και να τωρα που σε λιγο καιρο θα χεις τη κορη σου αγκαλιτσα.Με το καλο να την παρεις αγκαλιτσα.Ειναι πολύ συγκινητική στιγμη η πρωτη φορα που αντικριζεις το μωρο και το χεις στην αγκαλια σου.

@Nicol_ τι κανεις?ολα καλα?

Θυμασαι η ξαδερφη σου ποτε περιπου το ανακαλυψε;

Ποια εβδομαδα εννοω...

Τι να πω μακαρι να φτασω και εγω 35-36 εβδομαδες...


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , fairy-mary είπε:

Θυμασαι η ξαδερφη σου ποτε περιπου το ανακαλυψε;

Ποια εβδομαδα εννοω...

Τι να πω μακαρι να φτασω και εγω 35-36 εβδομαδες...

μην ανχωνεσε θα φτασεις βρε δεν εμεινε κ πολυ ακομα κ ετσι κ αλλιως ολα πανε μια χαρα. αυτα τα ανακαλυπτουν στο dobbler 31 με 32 εβδομαδες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , fairy-mary είπε:

Θυμασαι η ξαδερφη σου ποτε περιπου το ανακαλυψε;

Ποια εβδομαδα εννοω...

Τι να πω μακαρι να φτασω και εγω 35-36 εβδομαδες...

Ειναι 6 χρονια.δεν θυμαμαι λεπτομερειες.Παντως μην αγχωνεσαι.ο μισος κοσμος σκεψου ειναι 7μηνιτικα .πλεον το μωρακι σου ειναι βιώσιμο,  δεν κινδυνεύει απλα θα βγει μικρο μπεμπακι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, loyloy είπε:

Ειναι 6 χρονια.δεν θυμαμαι λεπτομερειες.Παντως μην αγχωνεσαι.ο μισος κοσμος σκεψου ειναι 7μηνιτικα .πλεον το μωρακι σου ειναι βιώσιμο,  δεν κινδυνεύει απλα θα βγει μικρο μπεμπακι.

Ενταξει και αυτο δεν ειναι λιγο!

Για φαντασου να συνεβαινε σε εσενα!

Παντως εχω πιστη και ελπιζω θα φτασουμε οσο πιο μακρια γινεται.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , fairy-mary είπε:

Ενταξει και αυτο δεν ειναι λιγο!

Για φαντασου να συνεβαινε σε εσενα!

Παντως εχω πιστη και ελπιζω θα φτασουμε οσο πιο μακρια γινεται.

Εμπιστεύεσαι το γιατρο σου?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , loyloy είπε:

Εμπιστεύεσαι το γιατρο σου?

Ναι φυσικα..ειμαι σιγουρη πως θα πραξει για το καλυτερο σε οτι αφορα και το μωρο και εμενα.

Αυτο βεβαοα μπορει να σημαινει οτι σε 1 εβδομαδα θα πρεπει να γεννησω πχ..

Οπως και να εχει καμια απο εμας δε θελει να γεννησει νωριτερα ετσι πιστευω.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , fairy-mary είπε:

Ναι φυσικα..ειμαι σιγουρη πως θα πραξει για το καλυτερο σε οτι αφορα και το μωρο και εμενα.

Αυτο βεβαοα μπορει να σημαινει οτι σε 1 εβδομαδα θα πρεπει να γεννησω πχ..

Οπως και να εχει καμια απο εμας δε θελει να γεννησει νωριτερα ετσι πιστευω.

Το βασικοτερο να εμπιστευεσαι τον γθστρο σου.εγω ειχα συσπασεις απο τον 4ο και ειχαμε στοχο τγν 28η εβδομαδα.σε καταλαβαινω απολυτα.καθε βδομαδα παραπανω απο την 28η ηταν νικη. Ξέρω οτι είσαι πολύ αγχωμενη.Μη ξεχνας ομως οτι ειναθ κατι ελεγχομενο.σου ευχομαι να φτασεις και την 36η εβδομάδα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...