Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε??ειμαι 16 +5 σημερα κ εχω 2-3 μερες που ανακατευομαι κ δεν εχω ορεξη για φαγητο κ ολα μου βρωμανε.αυτα δεν τα ειχα στις αρχες κ μου φαινεται περιεργο.το εχει καμμια αλλη σε αυτη την εβδομαδα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Joanna86 είπε:

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε??ειμαι 16 +5 σημερα κ εχω 2-3 μερες που ανακατευομαι κ δεν εχω ορεξη για φαγητο κ ολα μου βρωμανε.αυτα δεν τα ειχα στις αρχες κ μου φαινεται περιεργο.το εχει καμμια αλλη σε αυτη την εβδομαδα?

αυτό ακριβως το ειχα απο 7η εως 12η εβδομαδα. 15 + 4 ειμαι τωρα και δεν εχω πλεον κατι αναλογο.... προσωπικα δε θα με ανησυχουσε, ξερω κοριτσια που η ζαλαδα και ο εμετος δεν φυγανε ποτέ για 9 ολοκληρους μηνες ! 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 26/5/2018 at 8:18 ΠΜ, Μαρουλακι είπε:

Καλημέρα σε όλες να χουμε ένα όμορφο σκ! 

Σήμερα μπήκα στη 14η εβδομάδα αισίως δηλαδή στο 2ο τρίμηνο.. Τι παράξενη αίσθηση ρε κορίτσια... Ωστόσο είναι αυτό το πιο περίεργο.. Να μη νιώθεις έγκυος! Κοιλιά γιοκ ακόμη εμετοι γιοκ... Αφού υπάρχουν στιγμές που το ξεχνάω. Εσείς πως περνάτε αυτή τη φάση; 

Καλησπερα!!! Και εγω σημερα μπηκα στην 14η βδομαδα και ισα που εχω ενα πρηξιμο στην κοιλια..Βεβαια εγω εχω εμετπυς και ναυτιες αλλα κατα τα αλλα δεν εχω φουσκωσει ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ξυπνησα και δεν μπορούσα να καταπιω...είμαι με χαμομηλι και μελι ολη τη μερα.Εχω κι εντονο βηχα.  Ειχα παρει αδεια απο τη δουλεια στο σχολειο που δουλευω(αν και πηγαινα για εκκρεμοτητες),αλλα ζητησα να επιστρεψω οταν ενιωσα καλυτερα. Τωρα ετοιμαζουμε τη γιορτη κι ελπιζω να γινω καλα γιατι καλοκαιριατικα με τα ζεστα δεν ειναι και ό,τι καλυτερο.

Στο site των καταστηματων "λητω" οτι εχει πολυ καλες προσφορες στα καροτσια σε τελευταια κομματια. Στο πρωτο παιδι ειχα παρει ενα της peg perego που το ειχα απο τη γεννηση και ακομη ειναι σε πολλη καλή κατασταση, παρολο που το εχω παει παντου! Καλοκαιρινα εχω παρει 2 της chicco,οπου αντεξαν στα 2 και λίγο στο 3ο παιδι,επειτα το 2014 πηρα ενα περιπατου απο τα kiddo μονο 50ευρω,το οποιο βγηκε χάλια!!!δεν στριβουν καλα οι ροδες και δεν προχωραει σωστα.  Προσοχη στην αγορά καροτσιού όσες δεν εχετε ακομη! Μπορει να παιρνουμε κατι θεωρωντας το οικονομικοτερο αλλα τελικα να χρειαστει να δωσουμε περισσοτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Κελυ 32 και γω ενα πρηξιματακι εχω βασικα, σαν να το παρακανα με το φαγητο ! χεχε ακομα ευκινητη και ελαφριά ! 1,5 κιλο περιπου συνολικα μεχρι στιγμής, 15 +6 αυριο ! παντως οταν στεκομαι ορθια για αρκετη ωρα η κοιλια ξεπεταει πολύ ! αν ομως ειμαι ξεκουραστη, καθομαι και ειδικά το πρωι μεσα μαζεμενη ειναι. 

@Nektaritsaki μία μερα διαφορά εχουμε ! χιχιχι εγώ ολα καλα γενικα ! τα συμπτωματα του 1ου τριμηνου αποτελουνε παρελθον ! εχω επανελθει πληρως μπορω να πω ! καμία ζαλαδα /αναγουλα /ανακατωμα πλέον ! το σ/κ ητανε ωραιο και δραστηριο, τωρα στην ... "ρουτινα" μας παλι. καναμε και γενικη στο σπιτι εβαλα και καλοκαιρινα χαλιά εφυγε ενα βαρος οσο να ναι ! :D

@asteraki82 το καρότσι που φλερτάρω εγώ ειναι ενα που λέγεται cangaroo luxor 3 in 1, googlαρε το να το δεις... το μπεζ/ πορτοκαλι χρωμα. το εχω δει ΜΟΝΟ στο ιντερνετ και μ αρεσε τρελά, κατα τ αλλα δεν ξερω πως δειχνει απο κοντα ουτε εχω εμπειρια στα καρότσια.... συνεπως μια γνωμη θα μου ητανε χρησιμη πριν προβω σε κανα άχρηστο εξοδο. 

 

ερωτηση για κοπελες που ηδη εχουνε παιδί/παιδια... εχω ακουσει οτι γενικα ειναι πολυ συνηθες τα μωρα, ειδικα αμα ειναι το 1ο να ερχεται λιγο νωριτερα, οχι στις 40 εβδ αλλα 38 πχ.. ειναι βεβαια νορμαλ το μωρο στην 38η εβδ εχει τα παντα και ειναι ετοιμο.. ειναι οντως ετσι... ? ειναι κατι συνηθες γενικά.. ? (κάποια ειναι ηδη ανυπομονη και μετράει 5 μηνες αντί 5μιση :D λολ )

αα ! επισης ηθελα να πω οτι στην 13η και κατι εβδ ειχαμε τελειωσει με ΟΛΕΣ τις απαραιτητες εξετασεις υπερηχο, ΝΙΡΤ, αιματολογικη για τα παντα κλπ, και εφοσον ολα ητανε τελεια και νορμαλ μου ειπανε επομενο υπερηχο στην 20η εβδ, δλδ 6 εβδομαδες αργοτερα ! εμεις ομως κλεισαμε για σαββατο (στο ενδιαμεσο των 6 εβδ ) εναν υπερηχο εκτος νοσοκομειου και ασφάλειας (θα τον πληρωσουμε 45 ευρω ) απλα για να δουμε το νινι ! διαβαζω οτι ειναι δραστηριο πλεον, και ευελπιστουμε να μας δώσει κανα show.  :D 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγκυουλες μου...

Μπραβο κοριτσια που κοιτατε για καροτσια κ που ενημερωνετε γιατι εγω ειμαι ασχετη κ οσα εχω δει στο ιντερνετ δεν μου αρεσε κανενα!Να ρωτησω κατι τις ποιο εμπηρες?Το καλαθι που παει πανω στο καροτσι (πορτ μπεμπε λεγετε?) για ποσο μπορει να χρεισιμοποιηθει?Δλδ μην ειναι κατι που χρειαζετε μονο για 5-6 μηνες...δεδομενου οτι γεναμε Νοεμβρη κ μεσα στο καταχειμωνο ποσο θα το βγαζεις το μωρο εξω?Φανταζομαι οτι το καροτσι θα χρειαστει απο Φλεβαρη κ μετα μην πω Μαρτη πιο συστηματικα που το μωρο θα ειναι 3-4 μηνων...καταλαβαινετε το σκεπτικο μου?

Elise μου το cangaroo αρεσε πολυ και στον αντρα μου...κ μενα μου αρεσε πολυ αλλα(παντα θα βρισκω ενα αλλα)δεν ξερω αν βολεβει αυτο το χερουλι (χερουλι????)που ειναι μονοκομματο η αν ειναι καλυτερα τα αλλα που ειναι αριστερα δεξια(νομιζω σας εχω τερματησει με την ασχετοσυνη μου ωρα να αποσυρθω ησυχως)

Σας φιλωωωωωωωω...


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κοκονες μου δεν έχω κοιτάξει τίποτα ακόμη για τη προίκα του μωρού... Αν δε δω κοιλίτσα να πετάει.. 14.4 σήμερα κ ακόμη η κοιλίτσα πλάκα σχετικά κ από κιλά μισό πάνω... 

Ερώτηση.. Παίρνετε συμπλήρωμα σιδήρου;το αντέχει το στομάχι σας; 

Link to comment
Share on other sites

@eliseΣτο 1ο παιδι ειχα κλεισει τις 40 εβδομαδες,στο 2ο γεννησα 2 μερες πριν τις συμπληρωσω και στο 3ο συμπηρωμενες 40 παλι...Εχω ακουσει οτι οσες περιμενουν κοριτσι ισως γεννανε λιγο νωριτερα. Ο γιατρος μου παντως περιμενει μεχρι τις 41 εβδομαδες οπου ολοκληρωνονται οι 9 μηνες απο τη συλληψη κι επειτα προχωραει σε προκληση. Μη βιαζεσαι να βγει, θα εχεις χρονια μπροστα σου να το χαρεις! Εξάλλου, δεν υπαρχουν γυναικες που γεννανε 11 μηνων. Όταν έρθει η ώρα θα γεννηθεί! Είδα το καρότσι που έγραψες. Είναι όμορφο αλλα δεν θα το επαιρνα με τιποτα γιατι ειναι παρα πολυ βαρύ!!! Δεν εχω δει πιο βαρύ στην κατηγορία του και μαζί με το μωρό θα ειναι ασήκωτο. Προσωπική γνώμη,δεν θελω να σε αποθαρρυνω. Μπες και δες στο λητω το cam fluido stella!!!  Ιταλικο,ελαφρύ( 7,7 kg το βαρος καροτσιου,ενώ αυτο που φλερταρεις ειναι13kg!!!-εκτος αν βλεπω αλλο)και πολυ καλη τιμη(349,50 απο 699!) Βεβαια, η συγκεκριμενη προσφορα ειναι για λιγες μερες και για περιορισμενο αριθμο.πιθανον να εξαντληθει νωριτερα απο τη ληξη της προσφορας. Υπαρχει και το cam combi tris απο 460 μιση τιμη 230!!! ζυγιζει ομως 10,2kg :-(

@NektaritsakiΚαλημέρα!Μη μιλας για ασχετοσύνη...Εδω εγω περιμενω το 4ο και δεν εχω ιδεα απο πορτ μπεμπε!!! Υποθέτω οτι μετα το εξαμηνο δε θα καθονται μεσα γιατι σηκωνονται και θα βγαινουν εξω/θα πεφτουν. Εγω δε σκεφτομαι να παρω  βαση,θα το εχω το βραδυ ενσωματωμενο στο καροτσι και μετα τους4-5που καποια μωρα σηκωνονται θα ειναι στο πατωμα(εχουμε ξυλινο και οι πτωσεις ειναι πιο ομαλες!!!) Στα καροτσια θελουν πολλα πραγματα προσοχη. Την εχω πατησει. Οσο πιο ελαφρύ γίνεται-ιδανικα σκελετο αλουμινιου- γιατι  μεγαλωνουν γρηγορα τα παιδια κι αν χρειαστει να το σηκωσουμε μαζι με το παιδί(άπειρες φορες δηλαδη..,ειδικα οταν κοιμαται) θα τρεχουμε στους ορθοπεδικους, μαλακα υφασματα με παχος(σαν παπαλωματακι),οι ροδες να περιστρεφονται,να κλεινει ευκολα,να καταλαμβανει λιγο χωρο στο πορτ μπαγκαζ και άλλα μικρότερης σημασίας.

@Μαρουλακι

δεν μου εγραψε ο γιατρος σιδηρο μεχρι να σταματησουν οι εμετοι

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και εγω δεν εχω βαλει ακομα κιλο λογω εμετων.. Επισης δεν εχω κοιταξει απολυτως τιποτα..Λεω να κοιταξω μετα τον εβδομο μηνα...Κατα τα αλλα οι ναυτιες ακομα συνεχιζονται και οι εμετοι...πφφδ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γενικά σε τι φάση είστε; 

Εγώ έχω αραιά κ που ναυτίες κκατα τ άλλα μη σας πω ότι το ξεχνάω κιόλας.. 

Έχω φαγωθεί με το κοιλουμπιδι.. Από εμπειρία πότε αρχίζει να προβάλλει περήφανα κ ωραία;;;; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Καλημερα εγκυουλες μου...

Elise μου το cangaroo αρεσε πολυ και στον αντρα μου...κ μενα μου αρεσε πολυ αλλα(παντα θα βρισκω ενα αλλα)δεν ξερω αν βολεβει αυτο το χερουλι (χερουλι????)που ειναι μονοκομματο η αν ειναι καλυτερα τα αλλα που ειναι αριστερα δεξια(νομιζω σας εχω τερματησει με την ασχετοσυνη μου ωρα να αποσυρθω ησυχως)

Σας φιλωωωωωωωω...

καλημερα !

βρε @Nektaritsaki εμείς ειμαστε πιο σχετικές νομιζεις ? :D:D άλλες με παιδιά, άλλες χωρίς, λιγο- πολύ ολες πάντα εχουμε μια απορια ! μην ανησυχεις οοτι σε απασχολει εδω ειμαστε να τα λεμε παρεα ! εμένα προσωπικά μ αρεσει αυτο χερούλι πολυ, θεωρω οτι τετοιο θελω και με βολευει, κρεμάς και μια ζακέτα ετσι προχειρα εκει πανω σε καποια φαση χεχεχ. ειναι καθαρά προσωπική προτιμηση δεν νομιζω οτι υπαρχει κανόνας για το ποιο χερούλι ειναι καλυτερο..

@asteraki82 θα κοιταξω τις επιλογες που μου εγραψες και θα επανελθω με σχόλιο ! χιχι

@Κελυ 32 @Μαρουλακι μισό κιλό η μία, κανενα ή αλλη.... πρεπει να αγχωθώ ??? εγω πηρα 1 κιλό και κάτι 15 +6 σημερα ! επισης κέλυ32 -το απευχομαι μεν- ελπιζω να μην εισαι απο τις περιπτωσεις που οι εμετοι/ζαλαδες διαρκουνε μεχρι το τελος.... αφυσικο δεν ειναι, συμβαινει, αλλα ειναι εξαντλητικο σιγουρα... πφφφφ στην αναμονή λοιπον να δουμε πως θα παει. επισης για το σίδηρο που ρωτησες μαρουλάκι, εγω παιρνω προνατάλ -omniobionta- γραφει το κουτι απ εξω, ειναι χαπια με συνδυασμο βιταμινων, ω3, σιδηρο, βιταμινες β σχεδον ολα τα νουμερα τα οποια ειναι δυο χάπια μαζι την ημερα, ενα ροζ απαλο και ενα κιτρινο διαφανο. δεν παιρνω καθαρό χαπι σιδηρου ευτυχως δλδ γιατι ξερω τί ζορι φερνει για την τουαλετα !

 

πρίν από 13 λεπτά , Μαρουλακι είπε:

Γενικά σε τι φάση είστε; 

Εγώ έχω αραιά κ που ναυτίες κκατα τ άλλα μη σας πω ότι το ξεχνάω κιόλας.. 

Έχω φαγωθεί με το κοιλουμπιδι.. Από εμπειρία πότε αρχίζει να προβάλλει περήφανα κ ωραία;;;; 

εγω 15 +6 σημερα νοιωθω σχεδον οπως πριν μεινω εγκυος, τέρμα οι ζαλαδες/ναυτιες/αναγουλες/αηδια για φαγητο. για κοιλια ενα πρηξιματακι γενικά, οχι κατι το ιδιαιτερο, δε μπορω να πω οτι φαινομαι εγκυος. και ειμαι οκ μ αυτο μωρε ! οσο ποιο σιγά και ποιο λιγο..... "ξεχειλωσω" τοσο ποιο ευκολη και γρηγορη επαναφορα ! αλλωστε εχουμε 5 μηνες ακομα μπροστα.. αμα ξεκινουσε απο τωρα η κοιλια νομιζω οτι θα μας εξαντλουσε μεχρι το νοεβριο... νομιζω ε ! ειμαι ασχετη ισως λεω και χαζα.... πρώτο παιδι και για μενα γαρ... :rolleyes:

 

ερώτηση για ολα τα κοριτσια !

με τους συζυγους πώς τα πατε.. ? αναφέρομαι σε ... επαφες. εμεις κανονικά παντως, μεχρι στιγμή δε μας πτόησε η εγκυμοσυνη :D


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , elise είπε:

καλημερα !

βρε @Nektaritsaki εμείς ειμαστε πιο σχετικές νομιζεις ? :D:D άλλες με παιδιά, άλλες χωρίς, λιγο- πολύ ολες πάντα εχουμε μια απορια ! μην ανησυχεις οοτι σε απασχολει εδω ειμαστε να τα λεμε παρεα ! εμένα προσωπικά μ αρεσει αυτο χερούλι πολυ, θεωρω οτι τετοιο θελω και με βολευει, κρεμάς και μια ζακέτα ετσι προχειρα εκει πανω σε καποια φαση χεχεχ. ειναι καθαρά προσωπική προτιμηση δεν νομιζω οτι υπαρχει κανόνας για το ποιο χερούλι ειναι καλυτερο..

@asteraki82 θα κοιταξω τις επιλογες που μου εγραψες και θα επανελθω με σχόλιο ! χιχι

@Κελυ 32 @Μαρουλακι μισό κιλό η μία, κανενα ή αλλη.... πρεπει να αγχωθώ ??? εγω πηρα 1 κιλό και κάτι 15 +6 σημερα ! επισης κέλυ32 -το απευχομαι μεν- ελπιζω να μην εισαι απο τις περιπτωσεις που οι εμετοι/ζαλαδες διαρκουνε μεχρι το τελος.... αφυσικο δεν ειναι, συμβαινει, αλλα ειναι εξαντλητικο σιγουρα... πφφφφ στην αναμονή λοιπον να δουμε πως θα παει. επισης για το σίδηρο που ρωτησες μαρουλάκι, εγω παιρνω προνατάλ -omniobionta- γραφει το κουτι απ εξω, ειναι χαπια με συνδυασμο βιταμινων, ω3, σιδηρο, βιταμινες β σχεδον ολα τα νουμερα τα οποια ειναι δυο χάπια μαζι την ημερα, ενα ροζ απαλο και ενα κιτρινο διαφανο. δεν παιρνω καθαρό χαπι σιδηρου ευτυχως δλδ γιατι ξερω τί ζορι φερνει για την τουαλετα !

 

εγω 15 +6 σημερα νοιωθω σχεδον οπως πριν μεινω εγκυος, τέρμα οι ζαλαδες/ναυτιες/αναγουλες/αηδια για φαγητο. για κοιλια ενα πρηξιματακι γενικά, οχι κατι το ιδιαιτερο, δε μπορω να πω οτι φαινομαι εγκυος. και ειμαι οκ μ αυτο μωρε ! οσο ποιο σιγά και ποιο λιγο..... "ξεχειλωσω" τοσο ποιο ευκολη και γρηγορη επαναφορα ! αλλωστε εχουμε 5 μηνες ακομα μπροστα.. αμα ξεκινουσε απο τωρα η κοιλια νομιζω οτι θα μας εξαντλουσε μεχρι το νοεβριο... νομιζω ε ! ειμαι ασχετη ισως λεω και χαζα.... πρώτο παιδι και για μενα γαρ... :rolleyes:

 

ερώτηση για ολα τα κοριτσια !

με τους συζυγους πώς τα πατε.. ? αναφέρομαι σε ... επαφες. εμεις κανονικά παντως, μεχρι στιγμή δε μας πτόησε η εγκυμοσυνη :D

Καλε κ εσυ δεν εχεις παρει κιλα! Μια χαρα εισαι!!! Σουπερ! Κ εγω απορω ποσο ακομα θα συνεχιστουν οι εμετοι..Για να δουμε! Εγω απο σιδηρο φερνω το Ferrosanol! Ειναι το μονο που δεν με πειραζει και αντιθετα με κανει να θελω να πηγαινω τουαλετα!!! Αλλα γενικα τις πιο πολλες φορες η καημενη κανω εμετο και δεν ξερω ποσο προλαβαινει να απορρπφηθει!

Link to comment
Share on other sites

@asteraki82 το cam fluido stella νομιζω μ αρεσε περισσοτερο .. ειναι πιο ελαφρύ και εχει το χερούλι που θελω χιχιχιχιχι. το μπεζ απλα μου φανηκε αρκετα ανοιχτοχρωμο ελπιζω να μη γινει μαύρο γρηγορα, και οκ... μαυρο νομιζω δε θα θελα.... 

@Κελυ 32 το οτι πας τουαλετα ειναι πολυ πολυ ευχαριστο αλλά δεν ξέρω εαν ειναι και το χάπι που βοηθάει ή συμβαινει επειδή ουσιαστικα το βγαζεις τελικα και δεν μενει στον οργανισμο σου... νομιζω μια αιματολογικη σε καποια φαση θα ειναι χρησιμη ετσι ωστε να δεις τα νουμερα σου που βρισκονται !

@Μαρουλακι ολα αυτα ειναι παροδικά.... και να μην εχεις διαθεση προς το παρον, καποια στιγμή αργά ή γρηγορα θα επιστρέψει ! συνεπως ο συζυγος .. υπομονη ! :grin:

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...