Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

τι κάνετε εγκυουλες ? πως πανε οι κοιλιτσες ?

να ρωτησω, εχετε και εσεις απιστευτη συχνοουρία ? γιατι εγώ επισκεπτομαι την τουαλετα καθε τρεις και λιγο ! επισης ο μπεμπης ενω εδινε δυνατα χτυπηματάκια μεχρι πριν λιγες μερες, τωρα σαν να μην ειναι τοσο δυνατά καθε φορά... να ανησυχήσω ή αυτο εχει να κανει και με το γεγονος οτι μεγαλωνει ραγδαία και ο χώρος λιγοστευει.... τι λετε ..? 34 φουλ εβδ σημερα και ξεκιναω 35η εβδ... επισης η γιατρος μου ειπε πριν κλεισω την 35η εβδ να κανω εμβολιο αντιγριπικό για να παρει και ο μπεμπης αντισώματα... εσας σας ειπανε τιποτα περι αυτού ?

On 25/9/2018 at 3:25 ΜΜ, Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια τι κανετε?? Λοιπον εγω σημερα εκανα το ντοπλερ! Ολα πολυ καλα μου ειπε ο γιατρος!!! Μια χαρα η μπεμπα απλα ειναι λιγο αδυνατουλα! Αλλα γενικα ειναι μια χαρα!

Μετα πηγα και στον γυναικολογο μου για να μ κανει τις ενεσεις κορτιζονης...Αυτος γενικα μ ειπε θα την ηθελε 1.700 ενω ηταν 1.550 η μπεμπα σημερα που ειμαι 30+6... Ομως γενικα λεει ολα καλα!!!

Οσο για τα πετρωματα που εχω ειπε οτι ειναι πιο πολυ λογω κουρασης και λογω του οτι εχω σκληρους μυες...Δεν ανησυχει ομως καθολου...Να ξεκουραζομαι γενικα!!!! Αλλα χωρις υπερβολες ειπε!!!

ειχα προβλημα με το ιντερνετ αυτες τις μερες κέλυ μου. περασανε ποσες μερες να απαντησω. εγω νομιζω οτι η μπεμπα σου ειναι μια χαρά δεν καταλαβαινω γιατι μερικοι γιατροί λενε πραματα για να δημιουργουνε μονο αγχος ? εφοσον ειναι ολα φυσιολογικά τί αναφέρει οτι ετσι θα θελε και οχι αλλιως ! τι να πω... το σημαντικο ειναι οτι οολα ειναι καλα. οσο για τα πετρωματα τελικα ειδες που σου ειπα ? δεν ητανε κατι αφύσικο... 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , elise είπε:

τι κάνετε εγκυουλες ? πως πανε οι κοιλιτσες ?

να ρωτησω, εχετε και εσεις απιστευτη συχνοουρία ? γιατι εγώ επισκεπτομαι την τουαλετα καθε τρεις και λιγο ! επισης ο μπεμπης ενω εδινε δυνατα χτυπηματάκια μεχρι πριν λιγες μερες, τωρα σαν να μην ειναι τοσο δυνατά καθε φορά... να ανησυχήσω ή αυτο εχει να κανει και με το γεγονος οτι μεγαλωνει ραγδαία και ο χώρος λιγοστευει.... τι λετε ..? 34 φουλ εβδ σημερα και ξεκιναω 35η εβδ... επισης η γιατρος μου ειπε πριν κλεισω την 35η εβδ να κανω εμβολιο αντιγριπικό για να παρει και ο μπεμπης αντισώματα... εσας σας ειπανε τιποτα περι αυτού ?

ειχα προβλημα με το ιντερνετ αυτες τις μερες κέλυ μου. περασανε ποσες μερες να απαντησω. εγω νομιζω οτι η μπεμπα σου ειναι μια χαρά δεν καταλαβαινω γιατι μερικοι γιατροί λενε πραματα για να δημιουργουνε μονο αγχος ? εφοσον ειναι ολα φυσιολογικά τί αναφέρει οτι ετσι θα θελε και οχι αλλιως ! τι να πω... το σημαντικο ειναι οτι οολα ειναι καλα. οσο για τα πετρωματα τελικα ειδες που σου ειπα ? δεν ητανε κατι αφύσικο... 

Καλως την!!!! Αχ πως περναει ο καιρος και οπου να ναι θα μπουμε στον μηνα μας!!

Εμενα ακομα δεν μ εχει πει κατι ο γιατρος μου για το εμβολιο αλλα θα τον ρωτησω τωρα που το λες....

Οσο για τα χτυπηματακια κ εμενα καποιες μερες ειναι αρκετα υποτονικη!!! Μαλλον επειδη μεγαλωνουν και δεν μπορουν να κινηθουν με ευκολια..Πιστευω πως σημαντικο ειναι να τα ακουμε απλα καθε μερα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Καλως την!!!! Αχ πως περναει ο καιρος και οπου να ναι θα μπουμε στον μηνα μας!!

Εμενα ακομα δεν μ εχει πει κατι ο γιατρος μου για το εμβολιο αλλα θα τον ρωτησω τωρα που το λες....

Οσο για τα χτυπηματακια κ εμενα καποιες μερες ειναι αρκετα υποτονικη!!! Μαλλον επειδη μεγαλωνουν και δεν μπορουν να κινηθουν με ευκολια..Πιστευω πως σημαντικο ειναι να τα ακουμε απλα καθε μερα!!!

απιστευτο ε ? πωπω... 15/10 μπαινω εγώ στο μήνα.. με πητ 15/11... θυμησε μου τη δική σου.

τον ακουω καθε μερα, αλλα ειναι και αρκετα ησυχος... και ποιο "αδύνατα" χτυπηματακια, τα δυνατά ειναι ποιο λίγα πλεον... θεωρητικα θα ειναι πανω απο 2 κιλα τωρα... σιγουρα λιγοστευει ο χωρος μεσα... επομενο ραντεβου για υπερηχο 10/10... φφφ θα σκασω μεχρι να ρθει η μερα.


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, elise είπε:

απιστευτο ε ? πωπω... 15/10 μπαινω εγώ στο μήνα.. με πητ 15/11... θυμησε μου τη δική σου.

τον ακουω καθε μερα, αλλα ειναι και αρκετα ησυχος... και ποιο "αδύνατα" χτυπηματακια, τα δυνατά ειναι ποιο λίγα πλεον... θεωρητικα θα ειναι πανω απο 2 κιλα τωρα... σιγουρα λιγοστευει ο χωρος μεσα... επομενο ραντεβου για υπερηχο 10/10... φφφ θα σκασω μεχρι να ρθει η μερα.

Καλημερα!!! Σημασια εχει οτι τον ακους!!! Κ εγω δεν ακουω καθε μερα με την ιδια ενταση και συχνοτητα!

Εγω εχω ΠΗΤ 27.11.18!!! 27.10 μπαινω κ εγω στο μηνα μου!! Εγω εχω επομενο ραντεβου στις 11.10!!!! Αντε κοντευουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγκυουλες!

@elise μου αυτο με την τουαλετα μεγααααλο προβλημα!Αφου θελουμε να βγουμε λιγο εξω ακομα τωρα που μπορω κ δεν μπορουμε λογο της συχνοουριας!Δυστυχως δεν μπορω να παω σε αλλες τουαλετες...κ πριν την εγκυμοσυνη το απεφευγα ποσο μαλλον τωρα!

@Κελυ 32 αυτο ακριβως σημασια εχει οτι τα ακουμε τα ζουζουνια!Τι ταρζανιες να κανουν κ αυτα μεσα στον λιγοστο χωρο που εχουν πλεον?

Απο την αρχη της εγκυμοσυνης βρε κοριτσια ψαχνω να βρω πως μετραμε την αλλαγη του μηνα!Μου ειπαν κ αυτο που λετε εσεις απο την ΠΗΤ αλλα οι περισσοτεροι κ στο ιντερνετ που εψαξα την μετρανε +10 μερες απο την πρωτη μερα περιοδου!Δλδ εγω που ειχα περιοδο 10 Φλεβαρη μηνα αλλαζω καθε 20!Καλα κ με την ΠΗΤ αλλαζω 17...θα μου πειτε 2 μερες πανω 2 μερες κατω το ιδιο ειναι αλλα κ αυτοι οι γιατροι δεν μπορουν να βρουν εναν τροπο να συμφωνισουν?

Αυριο εχω κ το επαναλυπτικο ντοπλερ!Αντε να δουμε τι θα δουμε!Αγχος....

Σας φιλω...

  • Μου αρέσει 1

L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Nektaritsaki είπε:

Καλημερα εγκυουλες!

@elise μου αυτο με την τουαλετα μεγααααλο προβλημα!Αφου θελουμε να βγουμε λιγο εξω ακομα τωρα που μπορω κ δεν μπορουμε λογο της συχνοουριας!Δυστυχως δεν μπορω να παω σε αλλες τουαλετες...κ πριν την εγκυμοσυνη το απεφευγα ποσο μαλλον τωρα!

@Κελυ 32 αυτο ακριβως σημασια εχει οτι τα ακουμε τα ζουζουνια!Τι ταρζανιες να κανουν κ αυτα μεσα στον λιγοστο χωρο που εχουν πλεον?

Απο την αρχη της εγκυμοσυνης βρε κοριτσια ψαχνω να βρω πως μετραμε την αλλαγη του μηνα!Μου ειπαν κ αυτο που λετε εσεις απο την ΠΗΤ αλλα οι περισσοτεροι κ στο ιντερνετ που εψαξα την μετρανε +10 μερες απο την πρωτη μερα περιοδου!Δλδ εγω που ειχα περιοδο 10 Φλεβαρη μηνα αλλαζω καθε 20!Καλα κ με την ΠΗΤ αλλαζω 17...θα μου πειτε 2 μερες πανω 2 μερες κατω το ιδιο ειναι αλλα κ αυτοι οι γιατροι δεν μπορουν να βρουν εναν τροπο να συμφωνισουν?

Αυριο εχω κ το επαναλυπτικο ντοπλερ!Αντε να δουμε τι θα δουμε!Αγχος....

Σας φιλω...

Αχ κ εμενα με μπερδεψες τωρα με το ποτε αλλαζεις! Εμενα μ εχει πει ο γιατρος την ΠΗΤ και καθε φορα ξερω οτι την συγκεκριμενη ημερομηνια αλλαζω μηνα...Εχει και κατι προγραμματακια στο ιντερνετ που πατας την τελευταια περιοδο σου και σου βγαζει και πητ και σε τι βδομαδα εισαι.. εγω ετσι βρισκω σε ποια βδομαδα ειμαι γιατι ολο ξεχναω!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nektaritsaki είπε:

Καλημερα εγκυουλες!

@elise μου αυτο με την τουαλετα μεγααααλο προβλημα!Αφου θελουμε να βγουμε λιγο εξω ακομα τωρα που μπορω κ δεν μπορουμε λογο της συχνοουριας!Δυστυχως δεν μπορω να παω σε αλλες τουαλετες...κ πριν την εγκυμοσυνη το απεφευγα ποσο μαλλον τωρα!

@Κελυ 32 αυτο ακριβως σημασια εχει οτι τα ακουμε τα ζουζουνια!Τι ταρζανιες να κανουν κ αυτα μεσα στον λιγοστο χωρο που εχουν πλεον?

Απο την αρχη της εγκυμοσυνης βρε κοριτσια ψαχνω να βρω πως μετραμε την αλλαγη του μηνα!Μου ειπαν κ αυτο που λετε εσεις απο την ΠΗΤ αλλα οι περισσοτεροι κ στο ιντερνετ που εψαξα την μετρανε +10 μερες απο την πρωτη μερα περιοδου!Δλδ εγω που ειχα περιοδο 10 Φλεβαρη μηνα αλλαζω καθε 20!Καλα κ με την ΠΗΤ αλλαζω 17...θα μου πειτε 2 μερες πανω 2 μερες κατω το ιδιο ειναι αλλα κ αυτοι οι γιατροι δεν μπορουν να βρουν εναν τροπο να συμφωνισουν?

Αυριο εχω κ το επαναλυπτικο ντοπλερ!Αντε να δουμε τι θα δουμε!Αγχος....

Σας φιλω...

εγώ πηγαινω ανετα σε οποιαδήποτε τουαλέτα, δε θα αντεχα να μη βγω αλλωστε, αλλά ποτέ δεν κάθομαι στη λεκάνη, χαμηλώνω οσο μπορώ αλλά στον αέρα ουσιαστικά ειμαι, δεν ακουμπαω πουθενα. φυσικα πλυσιμο 2 φορές τα χέρια μία πριν και μία μετά την επισκεψη στην τουαλετα γιατι οκ, την πορτα που ανοιγω το χερουλι που πιανω σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο. αλλιως μ αυτή τη συχνοουρία ουτε και μεις θα μπορουσαμε να βγουμε,.... 100 την ώρα τι ειναι αυτο το πραμα πια.. λολ

@Κελυ 32 @Nektaritsaki για την αλλαγη του μηνα, ειτε μετρώντας με τις εβδ ειτε με την ΠΗΤ υπαρχει παντα μια αποκλιση 2-3 ημερων, οχι παραπανω. αλλα νομιζω οτι συμφωνα με την πητ ειναι λιιγο ποιο εγκυρο, δλδ εγώ με πητ 15/11 για παραδειγμα αλλάζω μηνα καθε 15. αυτο ειναι το απολυτα σιγουρο....

@Nektaritsaki τι εννοεις "αντε να δουμε τι θα δουμε?" οοοοοολα καλα θα ειναι και τέλεια ! ξερω το να πω μην αγχωνεσαι ειναι ασκοπο... ητανε να μη μεινουμε εγκυος, κατα τ αλλα ποτε δε θα αποβαλλουμε το αγχος πλεον απ οτι φαινεται, αλλά το ντοπλερ μια χαρα θα ειναι. να μας πεις τα νέα ε μη ξεχασεις ! 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

@elise μου κ γω στο προηγουμενο ντοπλερ ειχα το ιδιο "προβληματακι" με την @Κελυ 32!Ενω ολα ηταν φυσιολογικα η μπεμπα ηταν αδυνατουλα κ ενω ο γιατρος μου ειπε να μην ανυσηχω με επηρεασε λιγο!Ο γιατρος μου βεβαια ηταν πιο καθυσηχαστικος κ μου ειπε οτι ο γιατρος του ντοπλερ ειναι τσιγκουνης στις μετρησεις του κ οτι ναι μεν ειναι μικρουλα αλλα εχω σε σημειο ανυσηχιας!Το 2ο ντοπλερ παντως ειπα να μην το ακυρωσω κ ετσι θα παω αυριο να δουμε τι θα μου πει παλι!Ναι εννοειτε θα σας τα πω αυριο!


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

@elise μου κ γω στο προηγουμενο ντοπλερ ειχα το ιδιο "προβληματακι" με την @Κελυ 32!Ενω ολα ηταν φυσιολογικα η μπεμπα ηταν αδυνατουλα κ ενω ο γιατρος μου ειπε να μην ανυσηχω με επηρεασε λιγο!Ο γιατρος μου βεβαια ηταν πιο καθυσηχαστικος κ μου ειπε οτι ο γιατρος του ντοπλερ ειναι τσιγκουνης στις μετρησεις του κ οτι ναι μεν ειναι μικρουλα αλλα εχω σε σημειο ανυσηχιας!Το 2ο ντοπλερ παντως ειπα να μην το ακυρωσω κ ετσι θα παω αυριο να δουμε τι θα μου πει παλι!Ναι εννοειτε θα σας τα πω αυριο!

αυτο ειναι που μου τη δινει με το γιατρό,.. "οοοοολα φυσιολογικά, ΑΛΛΑ ειναι λιγο αδυνατουλα", εμ γιατι το λες αφου δεν υπαρχει λογος και δημιουργεις αγχος στις εγκυες ? ανησυχητικό δεν ειναι, κατι συγκεκριμενο δεν χρειαζεται να συμβει ΑΛΛΑ το λεει... ξερω γω, αποψη μου, ισως να λεω και βλακειες... το σημαντικο ειναι οτι ολα ειναι καλα και εκει να εστιασουμε.. θα περιμενουμε ανυπομονα τα ΚΑΛΑ' -εννοειται- νέα :)


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, elise είπε:

αυτο ειναι που μου τη δινει με το γιατρό,.. "οοοοολα φυσιολογικά, ΑΛΛΑ ειναι λιγο αδυνατουλα", εμ γιατι το λες αφου δεν υπαρχει λογος και δημιουργεις αγχος στις εγκυες ? ανησυχητικό δεν ειναι, κατι συγκεκριμενο δεν χρειαζεται να συμβει ΑΛΛΑ το λεει... ξερω γω, αποψη μου, ισως να λεω και βλακειες... το σημαντικο ειναι οτι ολα ειναι καλα και εκει να εστιασουμε.. θα περιμενουμε ανυπομονα τα ΚΑΛΑ' -εννοειται- νέα :)

Και εμενα ρε κοριτσια αυτο μου τη δινει! Που ολο μου λεει τι θα ηθελε...μια οτι θα ηθελε πιο μεγαλο μωρο...μια πιο μεγαλη κοιλια.. μια το ενα μια το αλλο!!! Μετα ομως μου λεει μην ανησυχεις!!!  Ε δεν παλευονται!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα κορίτσια μου στο ντονπλερ στις 32 κ 3 η μπέμπα ήταν 2 κιλά. Δε μου σχόλιασαν κάτι αλλά ούτε κ ξέρω τους μέσους όρους των κιλών 

 

Σε άλλα νέα καρότσι έχετε πάρει; είμαι σε σύγχυση. Θέλω ένα 2 σε 1 κ θα πάρω το κάθισμα αυτοκινήτου έξτρα. Σκέφτομαι για το chikko duo love είναι μέσα στο μπάτζετ μας κ δε θέλω κτ πάνω από 500 ευρώ. Έχετε κάποια άλλη πρόταση;;;; 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Μαρουλακι είπε:

Εμένα κορίτσια μου στο ντονπλερ στις 32 κ 3 η μπέμπα ήταν 2 κιλά. Δε μου σχόλιασαν κάτι αλλά ούτε κ ξέρω τους μέσους όρους των κιλών 

 

Σε άλλα νέα καρότσι έχετε πάρει; είμαι σε σύγχυση. Θέλω ένα 2 σε 1 κ θα πάρω το κάθισμα αυτοκινήτου έξτρα. Σκέφτομαι για το chikko duo love είναι μέσα στο μπάτζετ μας κ δε θέλω κτ πάνω από 500 ευρώ. Έχετε κάποια άλλη πρόταση;;;; 

τα κιλά της μπεμπας σου, εχοντας διαβασει πολύ αριστερα δεξιά αλλά σιγουρα ειδικός δεν ειμαι, ακουγονται τέλεια για την εβδομαδα που μετρηθηκε. απολυτα φυσιολογικο βαρος.

 

εμεις το καροτσι το αγορασαμε ηδη απο τελη ιουνη ! μου μπηκε στο μάτι και έπρεπε να το παρω οπωσδήποτε :lol: ευτυχως ειχε καλη τιμή γιατί κολλησα ασχημα με την εμφανιση του, πηραμε το cangaroo luxor 3 σε 1 σε γκρι χρώμα. γκουγκλαρε το να το δεις :)


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγκυουλες...

Μολις γυρισαμε απο τον γιατρο κ εγω θα αποτρελαθω εντελως!Ειπαμε τσιγκουνης στις μετρησεις του αλλα αυτος το παραξιλωσε!Να σας τα πω απο την προηγουμενη φορα να μου πητε κ σεις!Ειχα παει σαυτον τον γιατρο 30βδ+6 κ την εβγαλε την μικρη 1436(αυτη η ακριβεια μας μαρανε)!Πηγα στον δικο μου γιατρο 31βδ+4 μετα απο 5 μερες δλδ κ την εβγαλε 1911!Κ το αποκορυφωμα το σημερινο 33+6 1998!Δλδ ελεος πια!Νομιζω ηταν το πιο τζαμπα 50ρικο που δωσαμε μεχρι τωρα!Θα παω αυριο το πρωι κ στον δικο μου γιατρο να του δειξω την εξεταση κ ελπιζω να μου κανει κ αυτος εναν γρηγορο υπερυχω να μου πει την δικια του εκδοχη να βγαλω εναν μεσο ορο βρε αδελφε!Παρολα αυτα μας ειπε ολα καλα με τις μετρησεις ΑΛΛΑ λιγο μινιον η μικρη!

@Μαρουλακι μου αν μπορεις καλο θα ηταν να πας σε ενα μαγαζι να δεις απο κοντα τα καροτσια!Παντως η συμβουλη που εχω να σου δωσω ειναι να παρεις το καροτσι που αρεσει σε σενα!Μην ρωτας κανενος την γνωμη!Μακαρι να μπορουσαν τα μπεμπακια μας να μας πουν αλλα αφου δεν μπορουν εχουμε εμεις την αξουσιοδοτηση να διαλεξουμε!


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλες! Πώς είστε; Εγώ, αν θυμάστε, έχω 3-4 γιατρούς που με παρακολουθούν λόγω εξωσωματικής, οπότε τους ρωτάω όλους την ίδια απορία και αναγκαστικά βγάζω το μέσο όρο! Ρώτησα, λοιπόν, κι εγώ για το βάρος και τις αποκλίσεις που υπάρχουν από γιατρό σε γιατρό και μου είπε ο ένας πως όσο προχωράει η εγκυμοσύνη και στριμώχνεται το παιδί στη μήτρα, οι μετρήσεις θα έχουν και μεγαλύτερη απόκλιση από υπέρηχο σε υπέρηχο, ακόμα και από τον ίδιο γιατρό, οπότε ψυχραιμία. Αυτό στο οποίο μπερδεύτηκα, ήταν όσον αφορά το αντιγριπικό εμβόλιο. 'Αλλος λέει να το κάνω, άλλος ότι είναι στην κρίση μου αν θα το κάνω ή όχι. Βγάζετε εσείς άκρη; Καλά, ας μη μιλήσω κι εγώ για την ΠΗΤ. 'Εχω 2 διαφορετικές, 27/11 και 3/12 αλλά με βλέπω για καισαρική νωρίτερα λόγω της εξωσωματικής. Επομένως, με το που θα μπει ο Νοέμβρης, όλες στο ίδιο καζάνι θα βράζουμε!


SF6pp3.pnguvYdp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Καλησπερα εγκυουλες...

Μολις γυρισαμε απο τον γιατρο κ εγω θα αποτρελαθω εντελως!Ειπαμε τσιγκουνης στις μετρησεις του αλλα αυτος το παραξιλωσε!Να σας τα πω απο την προηγουμενη φορα να μου πητε κ σεις!Ειχα παει σαυτον τον γιατρο 30βδ+6 κ την εβγαλε την μικρη 1436(αυτη η ακριβεια μας μαρανε)!Πηγα στον δικο μου γιατρο 31βδ+4 μετα απο 5 μερες δλδ κ την εβγαλε 1911!Κ το αποκορυφωμα το σημερινο 33+6 1998!Δλδ ελεος πια!Νομιζω ηταν το πιο τζαμπα 50ρικο που δωσαμε μεχρι τωρα!Θα παω αυριο το πρωι κ στον δικο μου γιατρο να του δειξω την εξεταση κ ελπιζω να μου κανει κ αυτος εναν γρηγορο υπερυχω να μου πει την δικια του εκδοχη να βγαλω εναν μεσο ορο βρε αδελφε!Παρολα αυτα μας ειπε ολα καλα με τις μετρησεις ΑΛΛΑ λιγο μινιον η μικρη!

@Μαρουλακι μου αν μπορεις καλο θα ηταν να πας σε ενα μαγαζι να δεις απο κοντα τα καροτσια!Παντως η συμβουλη που εχω να σου δωσω ειναι να παρεις το καροτσι που αρεσει σε σενα!Μην ρωτας κανενος την γνωμη!Μακαρι να μπορουσαν τα μπεμπακια μας να μας πουν αλλα αφου δεν μπορουν εχουμε εμεις την αξουσιοδοτηση να διαλεξουμε!

Εγω πλεον προσπαθω να μην δινω τοση σημασια στις μετρησεις!!! Καταλαβα οτι αδικα μας αγχωνουν οι γιατροι!!! Σημασια εχει να ειναι υγιη τα μωρακια μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...