Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

8 hours ago, bella32 said:

καλησπέρα κορίτσι μου! πως είσαι; μεγάλο κεφάλαιο οι συσπάσεις.. κγω κάπως έτσι ειμαι και φοβάμαι πολύ για τον τράχηλο. γενικά μου είπε ότι αν δεν έχουν ρυθμό και δεν πονάω, είναι λίγες και σκόρπιες μέσα στη μέρα, είμαι καλά. απλά εγώ έχω το άγχος του τραχήλου.. 

Άστα βρε μπελα αυτό το άγχος σε. Όλη την εγκυμοσύνη δεν μ έχει αφήσει ακόμη να το ευχαριστηθώ... Κοντεύω τις 31 εβδομαδες κ ακόμη νιώθω ανασφάλεια.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστώ πολύ όλες.. Νιώθω μια κατανόηση και στήριξη στα λόγια σας!! 

Είστε γυναίκες και μέλλουσες μαμαδες και ξέρω ότι με καταλαβαίνετε και με νιώθετε καλύτερα από όλους! 

Προς το παρόν μου είπε να σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα.. Τις τελικές οδηγίες για το σπίτι θα τις πάρω φεύγοντας αλλά μάλλον ξέρω τι θα γίνει. Εύχομαι να φτασω τις 37 εβδομάδες τουλάχιστον να μην θεωρείται πρόωρο! Αυτό εύχομαι μόνο!! 

@Κελυ 32 ενημέρωσε το γιατρό σου άμεσα.. Και πες μας τι έγινε σε παρακαλώ! Εύχομαι όλα να πάνε και θα πάνε καλά!!

@anemoni1989 ευχαριστώ για την αποδοχή στις μανούλες Οκτωβρίου.. Εύχομαι κι εγώ ότι κι εσύ...ελπίζω μόνο στην καλή υγεία του παιδιού μου και όπου και να καταλήξω είστε εξαιρετικές όλες σας!!! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nancy31 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες.. Νιώθω μια κατανόηση και στήριξη στα λόγια σας!! 

Είστε γυναίκες και μέλλουσες μαμαδες και ξέρω ότι με καταλαβαίνετε και με νιώθετε καλύτερα από όλους! 

Προς το παρόν μου είπε να σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα.. Τις τελικές οδηγίες για το σπίτι θα τις πάρω φεύγοντας αλλά μάλλον ξέρω τι θα γίνει. Εύχομαι να φτασω τις 37 εβδομάδες τουλάχιστον να μην θεωρείται πρόωρο! Αυτό εύχομαι μόνο!! 

@Κελυ 32 ενημέρωσε το γιατρό σου άμεσα.. Και πες μας τι έγινε σε παρακαλώ! Εύχομαι όλα να πάνε και θα πάνε καλά!!

@anemoni1989 ευχαριστώ για την αποδοχή στις μανούλες Οκτωβρίου.. Εύχομαι κι εγώ ότι κι εσύ...ελπίζω μόνο στην καλή υγεία του παιδιού μου και όπου και να καταλήξω είστε εξαιρετικές όλες σας!!! 

Καλημερα!!!! Χθες βραδυ μιλησα με τον γιατρο μου αλλα δεν μου ειπε να κανω κατι το ιδιαιτερο...Λεει οσο μπορω να ξεκουραζομαι και να αποφευγω περπατημα...

Just now, Κελυ 32 είπε:

Καλημερα!!!! Χθες βραδυ μιλησα με τον γιατρο μου αλλα δεν μου ειπε να κανω κατι το ιδιαιτερο...Λεει οσο μπορω να ξεκουραζομαι και να αποφευγω περπατημα...

Εσυ πως εισαι σημερα??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Κελυ 32ότι σου είπε κορίτσι μου!!! Τώρα πως είσαι; καλύτερα;

Εγώ καλά είμαι σήμερα, η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να μείνω άλλο εδώ.. Βαρέθηκα! Και κουράζω και τον άνδρα μου και τη μαμά μου.. Πράγμα που δεν θέλω! Συσπάσεις δεν έχω.. Αλλά μου είπαν ότι είναι ζωηρή η μικρή μου! Δεν με αφήνουν καθόλου να πειράζω την κοιλια μου (την χαϊδευα εγώ πολύ)και μου κακοφαινεται αλλά είπαμε υπομονή!! 

Περιμένω νέα σας! Τα φιλιά μου!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nancy31 είπε:

@Κελυ 32ότι σου είπε κορίτσι μου!!! Τώρα πως είσαι; καλύτερα;

Εγώ καλά είμαι σήμερα, η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να μείνω άλλο εδώ.. Βαρέθηκα! Και κουράζω και τον άνδρα μου και τη μαμά μου.. Πράγμα που δεν θέλω! Συσπάσεις δεν έχω.. Αλλά μου είπαν ότι είναι ζωηρή η μικρή μου! Δεν με αφήνουν καθόλου να πειράζω την κοιλια μου (την χαϊδευα εγώ πολύ)και μου κακοφαινεται αλλά είπαμε υπομονή!! 

Περιμένω νέα σας! Τα φιλιά μου!! 

Πολυ χαιρομαι που εισαι καλυτερα!!! Α σου ειπαν τελικα οτι δεν κανεις συσπασεις??? Κ εμενα ετσι λεει ο γιατρος...

Εγω το πρωι μεχρι το μεσημερι που ημουν σπιτι ημουν μια χαρα...απο το μεσημερι και μεχρι τωρα παλι νιωθω πετρωμα....πφφφφ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Nancy31 πως είσαι? Είσαι ακόμη στο νοσοκομείο? Αληθεύει δηλαδή πως με το να χαϊδεύουμε την κοιλιά μας μπορεί να προκαλούμε την μήτρα να κάνει συσπάσεις? Το άκουσα στο ιατρείο να το λέει η γραμματέας σε μία κοπέλα αλλά το θεώρησα λίγο υπερβολικό και δεν έδωσα σημασία, αλλά τώρα αν στο είπαν εκεί μάλλον ισχύει. Ελπίζω να είσαι όσο πιο καλά μπορείς, είτε στην κλινική είτε σπίτι σου (ακόμη καλύτερα) και να κρατηθεί το μπεμπάκι σου το ανυπόμονο κι άλλο λίγο.

Εγώ πήγα χθες (31 και 2) και στον εμβρυολόγο οπού έχω κάνει όλους τούς μεγάλους υπερήχους για ντόπλερ παρ' ότι μου είχε κάνει και ο γιατρός μου. Όλα μια χαρά μου είπε, τα βλέπει όλα φυσιολογικά, η μπέμπα 1830 γρ είναι, πολύ καλά μου είπε. Έχει γυρίσει με το κεφάλι κάτω μου είπε και τον τράχηλο μου τον μέτρησε 38 χιλιοστά, έχει φαγωθεί λέει σε σχέση με την τελευταία μέτρηση αλλά είναι αρκετά καλός ακόμη. Αυτά από εμάς. Φεύγοντας μου ευχήθηκε καλό τοκετό και λίγο πάγωσα, αλλά πλάκα πλάκα φτάνουμε κορίτσια!!!

Απο αγορές πήρα και έπιπλα αλλά δεν τα έχω στήσει ακόμη, αλλά σιγά σιγά πρέπει να τα οργανώσω και αυτά για να βάζω και τα πλυμένα ρουχαλάκια μέσα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Parisa είπε:

@Nancy31 πως είσαι? Είσαι ακόμη στο νοσοκομείο? Αληθεύει δηλαδή πως με το να χαϊδεύουμε την κοιλιά μας μπορεί να προκαλούμε την μήτρα να κάνει συσπάσεις? Το άκουσα στο ιατρείο να το λέει η γραμματέας σε μία κοπέλα αλλά το θεώρησα λίγο υπερβολικό και δεν έδωσα σημασία, αλλά τώρα αν στο είπαν εκεί μάλλον ισχύει. Ελπίζω να είσαι όσο πιο καλά μπορείς, είτε στην κλινική είτε σπίτι σου (ακόμη καλύτερα) και να κρατηθεί το μπεμπάκι σου το ανυπόμονο κι άλλο λίγο.

Εγώ πήγα χθες (31 και 2) και στον εμβρυολόγο οπού έχω κάνει όλους τούς μεγάλους υπερήχους για ντόπλερ παρ' ότι μου είχε κάνει και ο γιατρός μου. Όλα μια χαρά μου είπε, τα βλέπει όλα φυσιολογικά, η μπέμπα 1830 γρ είναι, πολύ καλά μου είπε. Έχει γυρίσει με το κεφάλι κάτω μου είπε και τον τράχηλο μου τον μέτρησε 38 χιλιοστά, έχει φαγωθεί λέει σε σχέση με την τελευταία μέτρηση αλλά είναι αρκετά καλός ακόμη. Αυτά από εμάς. Φεύγοντας μου ευχήθηκε καλό τοκετό και λίγο πάγωσα, αλλά πλάκα πλάκα φτάνουμε κορίτσια!!!

Απο αγορές πήρα και έπιπλα αλλά δεν τα έχω στήσει ακόμη, αλλά σιγά σιγά πρέπει να τα οργανώσω και αυτά για να βάζω και τα πλυμένα ρουχαλάκια μέσα.

αχ τι ωραία που είναι όταν έρχονται τα πραγματάκια κ τα στήνεις σιγά σιγά! πολύ όμορφη διαδικασία! αυτό για το χάιδευμα της κοιλιάς και τις συσπάσεις ισχύει κορίτσι μου.  όταν νοσηλευτηκα το τόνιζαν οι μαιες διαρκώς. 

είστε πολύ καλά στα κιλακια σας! εγώ θα παω την Τρίτη για το πρώτο NST. θα το κάνω πιο νωρίς γτ έχω πρόβλημα με το τράχηλο και θέλει να δει ο γιατρός πως είμαι από συσπάσεις και αν χρειαστεί να κάνω ενέσεις κορτιζόνης για να είμαστε έτοιμοι αν έρθει νωρίτερα το νινι μου..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, bella32 είπε:

αχ τι ωραία που είναι όταν έρχονται τα πραγματάκια κ τα στήνεις σιγά σιγά! πολύ όμορφη διαδικασία! αυτό για το χάιδευμα της κοιλιάς και τις συσπάσεις ισχύει κορίτσι μου.  όταν νοσηλευτηκα το τόνιζαν οι μαιες διαρκώς. 

είστε πολύ καλά στα κιλακια σας! εγώ θα παω την Τρίτη για το πρώτο NST. θα το κάνω πιο νωρίς γτ έχω πρόβλημα με το τράχηλο και θέλει να δει ο γιατρός πως είμαι από συσπάσεις και αν χρειαστεί να κάνω ενέσεις κορτιζόνης για να είμαστε έτοιμοι αν έρθει νωρίτερα το νινι μου..

Αχ κοριτσια οντως ειναι ωραια οταν ερχονται τα πραγματακια!!! Εγω εχω ντοπλερ στις 25.9 και ειμαι πολυ ανυπομονη..Ελπιζω να ειναι καλα σε κιλακια η μπεμπα..Επισης εχω αρκετα πετρωματα και φοβαμαι λιγακι...Την ιδια μερα θα κανω και ενεσεις κορτιζονης!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα εγκυουλες!

Καλε λιγο ελειψα κ εγιναν τοσα?

@Nancy31 μου κοπελα μου πως εισαι τωρα?Ελπιζω να γυρισες σπιτακι σου!Πες μας οποτε μπορεις τα νεα σου!

Βρε κοριτσια αυτο με το χαιδεμα της κοιλιας τωρα το διαβασα σε καποιο αλλο θεμα κ λεω ελα τωρα αποκλειεται!Αλλα οπως φαινεται ειναι αληθεια!Εγω γενικα δεν την πολυχαιδευα απλα μαρεσει να βαζω το χερι πανω οταν κλωτσαει οπως κ ο αντρας μου!Αυτο επιτρεπετε αραγε?

Πηγα σημερα στον γιατρο κ γω!1900γρ. εβγαλε την μικρη!Πριν μια βδομαδα ο γιατρος που μου εκανε το ντοπλερ μου ειπε οτι ειναι 1450!Δεν μπορω να καταλαβω τον καθε γιατρο αληθεια!Παντως ο γιατρος μου μου ειπε οτι ο γιατρος του ντοπλερ ειναι λιγο τσιγκουνης στις μετρησεις!Εχω κλεισει στις 5 Οκτωμβρη παλι ραντεβου με τον γιατρο του ντοπλερ να ξανακανουμε!Αν μου πει οτι ειναι κατω απο 2κιλα θα τον βρισω!Ειπαμε τσιγκουνης οκ αλλα οχι να μας τρελανει κιολας!Σημερα ηρθε κ ο μπογιατζης κ ξεκινησε το δωματιο της μπουμπους μας!Κ αρχες Οκτωμβρη ερχονται τα επιπλακια κ αρχιζουμε το πλυσιμο κ σιδερωμα με τα ρουχαλακια της!

Οι υπολοιπες εγκυουλες πως ειστε?Βρε κοριτσια κοντευουμε το πιστευεται?


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@athina_rain το θέμα που σου έλεγα!!!! Με το καλο το μωράκι σου!!! :)

Ναι πράγματι.. να σου πω την αλήθεια δε το πρόσεξα καθόλου! Σε ευχαριστώ πολύ! Και εσύ με το καλό!!!! :)

Κορίτσια σε ποια εβδομάδα είστε και πως πάτε από συμπτώματα? Έχετε άγχος όσο πλησιάζει η ώρα? Εγώ είμαι 33η και στο τρίτο παιδάκι μου!!! Αλλά όσες φορές και να γεννούσα το ίδιο άγχος θα είχα!! :)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

Ναι πράγματι.. να σου πω την αλήθεια δε το πρόσεξα καθόλου! Σε ευχαριστώ πολύ! Και εσύ με το καλό!!!! :)

Κορίτσια σε ποια εβδομάδα είστε και πως πάτε από συμπτώματα? Έχετε άγχος όσο πλησιάζει η ώρα? Εγώ είμαι 33η και στο τρίτο παιδάκι μου!!! Αλλά όσες φορές και να γεννούσα το ίδιο άγχος θα είχα!! :)

καλος την μανουλα!Εγω ειμαι στην 32 εβδομαδα στο πρωτο παιδακι μου!Απο συμπτωματα απο την αρχη ημουν απο τις τυχερες που δεν ειχα τιποτα!Τωρα αρχιζουν τα κλασικα πονακια αλλα αποτι βλεπω ειναι φυσιολογικα!Απο αχγος δεν συζητω καν!Να σου ζησουν τα παιδακια σου κ με το καλο το τριτο!


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nektaritsaki είπε:

καλος την μανουλα!Εγω ειμαι στην 32 εβδομαδα στο πρωτο παιδακι μου!Απο συμπτωματα απο την αρχη ημουν απο τις τυχερες που δεν ειχα τιποτα!Τωρα αρχιζουν τα κλασικα πονακια αλλα αποτι βλεπω ειναι φυσιολογικα!Να σου ζησουν τα παιδακια σου κ με το καλο το τριτο!

Σε ευχαριστώ Nektaritsaki! Κι εσύ με το καλό να υποδεχθείς το πρώτο σου μωράκι! Πλησιάζουμε στο τέλος και όντως αρχίζουν τα πονάκια χαμηλά και στη μέση! Όπως και το θέμα του ύπνου που έτσι και ξυπνήσω μέσα στα μαύρα μεσάνυχτα κλασικά για τη τουαλέτα, μετά άντε να ξανακοιμηθώ!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nektaritsaki είπε:

Καλημερα εγκυουλες!

Καλε λιγο ελειψα κ εγιναν τοσα?

@Nancy31 μου κοπελα μου πως εισαι τωρα?Ελπιζω να γυρισες σπιτακι σου!Πες μας οποτε μπορεις τα νεα σου!

Βρε κοριτσια αυτο με το χαιδεμα της κοιλιας τωρα το διαβασα σε καποιο αλλο θεμα κ λεω ελα τωρα αποκλειεται!Αλλα οπως φαινεται ειναι αληθεια!Εγω γενικα δεν την πολυχαιδευα απλα μαρεσει να βαζω το χερι πανω οταν κλωτσαει οπως κ ο αντρας μου!Αυτο επιτρεπετε αραγε?

Πηγα σημερα στον γιατρο κ γω!1900γρ. εβγαλε την μικρη!Πριν μια βδομαδα ο γιατρος που μου εκανε το ντοπλερ μου ειπε οτι ειναι 1450!Δεν μπορω να καταλαβω τον καθε γιατρο αληθεια!Παντως ο γιατρος μου μου ειπε οτι ο γιατρος του ντοπλερ ειναι λιγο τσιγκουνης στις μετρησεις!Εχω κλεισει στις 5 Οκτωμβρη παλι ραντεβου με τον γιατρο του ντοπλερ να ξανακανουμε!Αν μου πει οτι ειναι κατω απο 2κιλα θα τον βρισω!Ειπαμε τσιγκουνης οκ αλλα οχι να μας τρελανει κιολας!Σημερα ηρθε κ ο μπογιατζης κ ξεκινησε το δωματιο της μπουμπους μας!Κ αρχες Οκτωμβρη ερχονται τα επιπλακια κ αρχιζουμε το πλυσιμο κ σιδερωμα με τα ρουχαλακια της!

Οι υπολοιπες εγκυουλες πως ειστε?Βρε κοριτσια κοντευουμε το πιστευεται?

Α και εγω θα ξεκινησω απο βδομαδα το βαψιμο του δωματιου της μπεμπας και μετα θα πλυνω κ εγω τα ρουχαλακια!! Αχ πραγματικα κοντευουμε!!!!

Ποτε θα φτιαξετε βαλιτσα???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...