Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , loyloy είπε:

Καλημέρα!! !!!!!!γλυκοζημειωμενη έκανες?μια Μια χαρά καμπύλη Έχω έχω αλλά λόγω αμνιακό υγρού με στέλνει σε ενδοκρινολογο και οπωσδήποτε γλυκοζημειωμενη.πριν 3 μήνες ήταν 5.2 και το οριο είναι 6.αν Έχει αυξηθεί από το 5.2 αυτό θα φταίει για το υγρό.και ειλικρινά μακαρ ι για να ρυθμιστεί με διατροφή.εχω διαβάσει τόσα καοενζω τρομάξει.για προβλήμα στη καρδιά ή νευρολογικό ή τρισωμια 18.

Οχι δεν μου ζητησαν να κανω...δε ξερω πιο μετα αν μου ζητησουν! Ολα καλα θα πανε! Θα πεινασεις και συ λιγακι αλλα θα ρυθμιστει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Οχι δεν μου ζητησαν να κανω...δε ξερω πιο μετα αν μου ζητησουν! Ολα καλα θα πανε! Θα πεινασεις και συ λιγακι αλλα θα ρυθμιστει!

Από τη μια αν συνέχιζα με αυτό το ρυθμό θα γεννούσα + 20κιλα.θα γεννησουμε ρε και θα μαστε μοντελάκια.αυτο σκέφτομαι και με παρηγορει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Οχι δεν μου ζητησαν να κανω...δε ξερω πιο μετα αν μου ζητησουν! Ολα καλα θα πανε! Θα πεινασεις και συ λιγακι αλλα θα ρυθμιστει!

Καλημερα! Οι υπολοιπες μετρησεις σου πως ηταν?? Μωρε μηπως να παω σε εναν ενδοκρινολογο να δω τι θα μου πει?? Παντως και λιγο που το εψαξα και σε ξενα φορουμ ολοι λενε οτι για τα 100γρ πρεπει 2 τιμες να υπερβαινουν τα ορια για να θεωρηθει οτι υπαρχει θεμα διαβητη. Αν ειναι μονο μια τιμη πανω απο το οριο τοτε επαναλαμβανεις την καμπυλη μετα απο 4 βδομαδες. Ο,τι μου πε κ ο γιατρος δλδ. Εσενα σου ειπε οτι και με μια τιμη ειναι διαβητης?

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Από τη μια αν συνέχιζα με αυτό το ρυθμό θα γεννούσα + 20κιλα.θα γεννησουμε ρε και θα μαστε μοντελάκια.αυτο σκέφτομαι και με παρηγορει.

Χαχαχαχα. Κ γω το ιδιο σκεφτομαι. Καλημερα!

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα! Οι υπολοιπες μετρησεις σου πως ηταν?? Μωρε μηπως να παω σε εναν ενδοκρινολογο να δω τι θα μου πει?? Παντως και λιγο που το εψαξα και σε ξενα φορουμ ολοι λενε οτι για τα 100γρ πρεπει 2 τιμες να υπερβαινουν τα ορια για να θεωρηθει οτι υπαρχει θεμα διαβητη. Αν ειναι μονο μια τιμη πανω απο το οριο τοτε επαναλαμβανεις την καμπυλη μετα απο 4 βδομαδες. Ο,τι μου πε κ ο γιατρος δλδ. Εσενα σου ειπε οτι και με μια τιμη ειναι διαβητης?

Χαχαχαχα. Κ γω το ιδιο σκεφτομαι. Καλημερα!

Οι υπολοιπες ηταν τελειες! Και γω αυτο ειχα διαβασει και η μικροβιολογος μου ειπε ενταξει ειναι δε θα χρειαστεις κατι! Αλλα ο γυναικολογος μου ειπε οτι δε θελει ουτε μια μοναδα απο τπτ παραπανω και με εστειλε σε ενδοκρινολογο! Εγω ηδη κοριτσια εχω αρχισει να χανω! Ειμαι -1,5 κιλο! Το μονο καλο με τη διατροφη αυτη ειναι οτι λυθηκε το θεμα που ειχα με την τουαλετα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Diavolitsa είπε:

Οι υπολοιπες ηταν τελειες! Και γω αυτο ειχα διαβασει και η μικροβιολογος μου ειπε ενταξει ειναι δε θα χρειαστεις κατι! Αλλα ο γυναικολογος μου ειπε οτι δε θελει ουτε μια μοναδα απο τπτ παραπανω και με εστειλε σε ενδοκρινολογο! Εγω ηδη κοριτσια εχω αρχισει να χανω! Ειμαι -1,5 κιλο! Το μονο καλο με τη διατροφη αυτη ειναι οτι λυθηκε το θεμα που ειχα με την τουαλετα!

Ο ενδοκρινολογος τι εκτιμηση σου δωσε? Οτι οντως χρειαζεσαι μετρησεις με μηχανακι? Με κανεις κ το ξανασκεφτομαι και για να μην τρελαθω απο το αγχος θα παω κ γω σε ενδοκρινολογο να παρω μια δευτερη γνωμη και οτι μου πει αυτος. Απο το να ειμαι στην αγωνια κ στο αγχος. Σε ευχαριστω παρα πολυ! 

Κ γω εχασα απο τη στεναχωρια μου με τα τελευταια που περασα και τωρα ειμαι +5,5 κιλα απο το αρχικο μου. Μοντελακια λεμε θα ειμαστε στο τελοοοος!!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ο ενδοκρινολογος τι εκτιμηση σου δωσε? Οτι οντως χρειαζεσαι μετρησεις με μηχανακι? Με κανεις κ το ξανασκεφτομαι και για να μην τρελαθω απο το αγχος θα παω κ γω σε ενδοκρινολογο να παρω μια δευτερη γνωμη και οτι μου πει αυτος. Απο το να ειμαι στην αγωνια κ στο αγχος. Σε ευχαριστω παρα πολυ! 

Κ γω εχασα απο τη στεναχωρια μου με τα τελευταια που περασα και τωρα ειμαι +5,5 κιλα απο το αρχικο μου. Μοντελακια λεμε θα ειμαστε στο τελοοοος!!!

Καλημερα  κορίτσια... Φιλενάδα σιγουρα να πας μια επίσκεψη σε ενδοκρινολογο να δειντις εξετάσεις.. Γτ οτι κ να λεει ο γυναικολογος η απο το μικροβιολογικό μόνο εκεί θα σε δώσουν κ το μηχανάκι κ διατροφή!! 

Βρε λέτε να χάσουμε κιολας με την διατροφή;;; δεν το χα σκεφτει ετσι.. Χμμμμ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Καλημερα  κορίτσια... Φιλενάδα σιγουρα να πας μια επίσκεψη σε ενδοκρινολογο να δειντις εξετάσεις.. Γτ οτι κ να λεει ο γυναικολογος η απο το μικροβιολογικό μόνο εκεί θα σε δώσουν κ το μηχανάκι κ διατροφή!! 

Βρε λέτε να χάσουμε κιολας με την διατροφή;;; δεν το χα σκεφτει ετσι.. Χμμμμ

Καλημεεερα Κατερινιώωωω. Ναι αυτο θα κανω. Θα παω σε ενδοκρινολογο που οσο να ναι ειναι πιο ειδικος, αν και εμπιστευομαι τον γυναικολογο φουλ, αλλα δεν μπορω να ησυχασω κ παλι. Οποτε μονο καλο θα κανω.

Βρε σου λεω μανεκεν!!! Αφου θα βοσκάμε μονο πρασιναδες θα τρωμε και λιγοο απ τα αλλα. Θα γεννησουμε κ πριν σαραντησουμε θα μαστε οπως πριν κ καλυτερα γιατι νομιζω τη διατροφη τη συνεχιζεις για λιγο καιρο κ μετα τη γεννα!!! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλημερα  κορίτσια... Φιλενάδα σιγουρα να πας μια επίσκεψη σε ενδοκρινολογο να δειντις εξετάσεις.. Γτ οτι κ να λεει ο γυναικολογος η απο το μικροβιολογικό μόνο εκεί θα σε δώσουν κ το μηχανάκι κ διατροφή!! 

Βρε λέτε να χάσουμε κιολας με την διατροφή;;; δεν το χα σκεφτει ετσι.. Χμμμμ

Ο ενδοκρινολογος μου εδωσε μηχανακι και μου ειπε να παω να του δειξω τις μετρησεις την αλλη Τριτη, τπτ αλλο! Κ επειδη η διατροφη του ηταν πολυ γενικη και πολυ λιγη (φαντασου οτι την πρωτη μερα κοντεψα να πεσω κατω) πηγα σε διατροφολογο και μου ειπε τι να τρωω και πως! Πηγενε μια βολτα δεν ειναι κακο!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Diavolitsa είπε:

Ο ενδοκρινολογος μου εδωσε μηχανακι και μου ειπε να παω να του δειξω τις μετρησεις την αλλη Τριτη, τπτ αλλο! Κ επειδη η διατροφη του ηταν πολυ γενικη και πολυ λιγη (φαντασου οτι την πρωτη μερα κοντεψα να πεσω κατω) πηγα σε διατροφολογο και μου ειπε τι να τρωω και πως! Πηγενε μια βολτα δεν ειναι κακο!

Σοβαρα;;; γτ ετσι;; επεσες μαλλον σε λιγο καπως γιατρό να πω.. οπως εγω στον πρώτο που πηγα... Εμενα η δεύτερη ενδοκρινολογος μ εξήγησε αναλυτικά την διατροφή.. Τι να τρωω τι ν αποφεύγω κ τρωω καλα...παράπονο δεν εχω.. Θυμήθηκα τα νιάτα μ που έτρωγα μαρούλια με μπαλσάμικο... Χαχαχαχαχα 

Μου ειπε να μην πινω χυμους φυσικούς πορτοκαλι γτ κρύβει ζάχαρη.. Να τρωω ενα πορτοκαλι αμα θέλω! 

Είμαι ικανοποιημένη... 

@nanoula90 ναι νομιζω συνεχίζεις κ στον θηλασμό διατροφή αλλα δεν είμαι σίγουρη... Βρε καλύτερες θα γυρίσουμε γτ εγω ειχα κ απο πριν παραπανίσια....δεν σε ειπα οτι ο βλάκας ο πρώτος ενδοκρινολογος με ρώτησε ποσα κιλα εχω βάλει στην εγκυμοσυνη ..λεω 6-7 δεν εχω βάλει πολλά ακομα είναι η αληθεια.. Λεω τα ειχα από πριν.. Κ γυρνάει κ μ λέει καλα λεει ετσι εκανες παιδί;;„δεν εκανες δίαιτα να χάσεις κιλα πιο μπροστα;;;; μονο που δεν ειχα κατι στο χερι μ να του υο καρφώσω χαχαχχαα τα μάτια μ λέιζερ έβγαλαν αχαχαχα κ δεν ειμαι κ ε τόσα κιλα παραπανω.. Οκ! 

 

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπήρα το γιατρό μου γτ Έχω άγχος. Και μου πε κάποιες γυναίκες παρουσιάζουν διαβήτη στη κύηση 6 με 7 μηνών. Είναι κάθετος ότι έχω.αντε Τρίτη πρωί θα πάω στον ενδοκρινολογο να μου πει τι γίνεται να μου γράψει και τις εξετάσεις.μακαρι να Ναι αυτό.οτι θα παρακαλούσα να χω διαβήτη στην εγκυμοσύνη δεν το περίμενα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Ξαναπήρα το γιατρό μου γτ Έχω άγχος. Και μου πε κάποιες γυναίκες παρουσιάζουν διαβήτη στη κύηση 6 με 7 μηνών. Είναι κάθετος ότι έχω.αντε Τρίτη πρωί θα πάω στον ενδοκρινολογο να μου πει τι γίνεται να μου γράψει και τις εξετάσεις.μακαρι να Ναι αυτό.οτι θα παρακαλούσα να χω διαβήτη στην εγκυμοσύνη δεν το περίμενα.

Να βρεις ενδοκρινολογο να πας για σιγουριά γτ δικια του ειδικότητα είναι... Κ εμενα τωρα εμφανίστηκε αυτο πριν δν ειχα.. Αλλα βρε κορίτσια οι ορμόνες μας εχουν τρελαθεί... Ολα φυσικα κ θα ναι ανεβασμένα... Κ νομιζω πλέον οι γιατροι είανι λιγο υπερβολικοί σε κάποια θέματα... Θέλουν να είμαστε οπως πριν... Αμ δεν γίνεται... Εχουμε μέσα μας ανθρωπάκι... Συνεχεια εξετάσεις.. Κόντρα εξετάσεις....τι να πω... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Ξαναπήρα το γιατρό μου γτ Έχω άγχος. Και μου πε κάποιες γυναίκες παρουσιάζουν διαβήτη στη κύηση 6 με 7 μηνών. Είναι κάθετος ότι έχω.αντε Τρίτη πρωί θα πάω στον ενδοκρινολογο να μου πει τι γίνεται να μου γράψει και τις εξετάσεις.μακαρι να Ναι αυτό.οτι θα παρακαλούσα να χω διαβήτη στην εγκυμοσύνη δεν το περίμενα.

Και μενα τωρα που μπηκα στον 7ο μου βγηκε! Πιο πριν ολα ηταν τελεια! Να πας loyloy μου για να ηρεμησεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , loyloy είπε:

Ξαναπήρα το γιατρό μου γτ Έχω άγχος. Και μου πε κάποιες γυναίκες παρουσιάζουν διαβήτη στη κύηση 6 με 7 μηνών. Είναι κάθετος ότι έχω.αντε Τρίτη πρωί θα πάω στον ενδοκρινολογο να μου πει τι γίνεται να μου γράψει και τις εξετάσεις.μακαρι να Ναι αυτό.οτι θα παρακαλούσα να χω διαβήτη στην εγκυμοσύνη δεν το περίμενα.

Να πας αγαπη, να πας και εξαλλου με διατροφη μονο να κερδισεις εχεις, οχι να χασεις. Κ να ξανακανεις κ καμπυλη να δεις αν αλλαξε κατι. Μην αγχωνεσαι παντως, ο γιατρος σου απ οτι καταλαβα ειναι αρκετα καθησυχαστικος πραγμα που σημαινει πως δεν χρειαζεται να πανικοβαλλεσαι. Κ γω θα παω σε ενδοκρινολογο παρολο που μου πε δεν χρειαζεται, γιατι βλεπω οτι ο καθε γιατρος ακολουθει αλλη γραμμη! Παντα μια δευτερη γνωμη χρειαζεται!

@Cath3rine χαχαχαχχαχαχα. Πλακα κανεις!!!? Σε τι γιατρο επεσεεεες??? Παναγια μου! Παει καλα, να σου πει κατι τετοιο??? Λες και πρεπει να χουμε αναλογιες μοντελου κ ξερουμε κ απο πριν ποτε θα ερθει η εγκυμοσυνη. Ελεος, δεν ειμαστε καλα μου φαινεται! Μου θυμιζει ανετα κατι σκετσακια που κυκλοφορουν του τυπου

- Καλως τον κεφτε, περνα μεσα βρε μπουχεσα.

- Συγγνωμη κυριε, ειστε σιγουρα διαιτολογος??   

Χαχαχαχα

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω ηρεμήσει πολύ.θα πάω θα κάνω ότι διατροφή μου πει και καμπύλη και γλυκοζημειωμενη.ξεκινησα ήδη.μου στείλε η αδερφή μου τη διατροφή της γτ ειχε ζάχαρο στην εγκυμοσύνη,  μην αφήσω έτσι βα περάσουν αυτές οι μέρες.να προσέχω.αχ και πεινάω.

Καλά να σας πω τι έπαθα χτες.δεν ειχε τπτ η τηλεόραση και έβλεπα στο fox εκείνο τον αγγλο τον γνωστό μάγειρα.λεω εντάξει αυτός όλο χαζομάρες καν ει δεν θα ζηλεψω.και τελικά έφτιαξε γύρο.Λεω μου κάνει πλάκα.και χειροποίητες πίτες παρακαλώ πολύ.καταλαβαινετε Πόσο ζήλεψα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Έχω ηρεμήσει πολύ.θα πάω θα κάνω ότι διατροφή μου πει και καμπύλη και γλυκοζημειωμενη.ξεκινησα ήδη.μου στείλε η αδερφή μου τη διατροφή της γτ ειχε ζάχαρο στην εγκυμοσύνη,  μην αφήσω έτσι βα περάσουν αυτές οι μέρες.να προσέχω.αχ και πεινάω.

Καλά να σας πω τι έπαθα χτες.δεν ειχε τπτ η τηλεόραση και έβλεπα στο fox εκείνο τον αγγλο τον γνωστό μάγειρα.λεω εντάξει αυτός όλο χαζομάρες καν ει δεν θα ζηλεψω.και τελικά έφτιαξε γύρο.Λεω μου κάνει πλάκα.και χειροποίητες πίτες παρακαλώ πολύ.καταλαβαινετε Πόσο ζήλεψα.

Χαχαχαχα. Ειναι ολα στο μυαλο μας! Επειδη ειναι "απαγορευμενο". Σκεψου ομως τον παιδαρο που θα κανεις, που θα ωραια ροδουλα μαγουλακια και υγιεστατος και στα φυσιολογικα ορια κιλων και μεταααα τσαφ εξαφανιζονται ολα!! Εγω ετσι παρηγοριεμαι! Και μονο η σκεψη του με κανει να ξεχναω ολα τα προφιτερολ του κοσμου!

Κοριτσια να ρωτησω οσες παιρνετε ουτροτζεσταν. Εχετε μηπως αυξημενα υγρα?? Γιατι απο τοτε που τα αρχισα παρατηρω οτι εκει που καθομαι νιωθω σαν να τρεχουν υγρα, παω τουαλετα αλλα δεν μπορω να καταλαβω κατι. Σας συμβαινει?? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...