Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Ναι άστα δεν μου έδινε και στο τέλος πήρα μόνη μου. Μετά της 7 μερες βλέπεις διαφορά. 

Αντε να δω μετά τις 7μέρες κ εγω.. Χαχαχα θετική σκέψη!!!!  Εσυ δλδ είδες... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Cath3rine είπε:

Αντε να δω μετά τις 7μέρες κ εγω.. Χαχαχα θετική σκέψη!!!!  Εσυ δλδ είδες... 

 Εγώ είδα γιατί εμένα ούρλιαζε. Μετά καθόταν και έπαιζε στο γυμναστήριο μόνη της και δεν κλαψουριζε. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Alex. Arap είπε:

 Εγώ είδα γιατί εμένα ούρλιαζε. Μετά καθόταν και έπαιζε στο γυμναστήριο μόνη της και δεν κλαψουριζε. 

Αντε να δούμε τι θα γίνει... !! εγω βαζω τον δικο μ Απο τωρα στο γυμναστήριο ..κάθεται ψιλοκοιταει χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!! Να ρωτησω κατι..οσες θηλαζεται ξαπλωτες κοιμαστε κιολας ταυτοχρονα;; γτ εγω φοβαμαι πολυ..  επισης το μωρο δεν χρειαζεται να το σηκωσουμε να ρευτει;; μπορουμε να το αφησουμε να κοιμηθει κατευθειαν;;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Katerina-90 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! Να ρωτησω κατι..οσες θηλαζεται ξαπλωτες κοιμαστε κιολας ταυτοχρονα;; γτ εγω φοβαμαι πολυ..  επισης το μωρο δεν χρειαζεται να το σηκωσουμε να ρευτει;; μπορουμε να το αφησουμε να κοιμηθει κατευθειαν;;

Καλησπερα κοριτσι μου. Εμενα επειδη μου βγαζει πολλες γουλιες και κανει κα εμετο καποιες φορες, ξεκιναω να τον θηλαζω σε ψιλοορθια σταση και μολις δω οτι σχεδον εχει χορτασει, τον ρευω και μετα συνεχιζω ξαπλωμενη να τον θηλαζω για οσο θελει μεχρι να σποκοιμηθει. Τωρα αρχιζω κ το μαθαινω το ξαπλωτο γιατι μεχρι τωρα του φευγε η θηλη. Εγω οσες φορες το δοκιμασα κοιμηθηκα. Δεν γινεται να τον πλακωσεις γιατι ειναι τετοια η σταση του σωματος που το χερι που εχεις στη μερια του μωρου σε εμποδιζει να γυρισεις. Εγω παντως οταν το δοκιμασα ξυπνησα οπως ακριβως κοιμηθηκα. Σαν αγαλμα.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Katerina-90 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! Να ρωτησω κατι..οσες θηλαζεται ξαπλωτες κοιμαστε κιολας ταυτοχρονα;; γτ εγω φοβαμαι πολυ..  επισης το μωρο δεν χρειαζεται να το σηκωσουμε να ρευτει;; μπορουμε να το αφησουμε να κοιμηθει κατευθειαν;;

Χθες το βράδυ ήμουνα τόσο εξαντλημένη που κοιμήθηκα ενώ τον θηλαζα για ένα δίωρο περίπου και όταν ξύπνησα ημουνα ακριβώς στην ίδια θεση. Και εγώ όπως είπε και η nanoula τον ταιζω τον ρευω και μετά τον ξαναταιζω για λίγο που βασικά μπορεί και να μην τρώει απλά να πιπιλαει ίσα ίσα για να κοιμηθεί.

  • Μου αρέσει 1

HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Χθες το βράδυ ήμουνα τόσο εξαντλημένη που κοιμήθηκα ενώ τον θηλαζα για ένα δίωρο περίπου και όταν ξύπνησα ημουνα ακριβώς στην ίδια θεση. Και εγώ όπως είπε και η nanoula τον ταιζω τον ρευω και μετά τον ξαναταιζω για λίγο που βασικά μπορεί και να μην τρώει απλά να πιπιλαει ίσα ίσα για να κοιμηθεί.

Πω ρε κοριτσια τα βλεπω κ γελαω μονη μ με πιανεθ νευρικο γελιο απο την εξαντληση κ μενα κ λεω τουλαχιστον δεν ειμαι η μονη!!τελικα οι μανουλες ειναι υπερανθρωπα οντα!! Λογικα οσες θηλαζουμε ξαπλωτη σταση στο κρεβατι ετσι??τον συζηγο τον διωχνετε? Γιατι κ εγω αγαλμα ξυπναω αλλα φοβαμαι την ατσουμπαλια του συζηγου

  • Χαχα 2

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Dimitra K είπε:

Πω ρε κοριτσια τα βλεπω κ γελαω μονη μ με πιανεθ νευρικο γελιο απο την εξαντληση κ μενα κ λεω τουλαχιστον δεν ειμαι η μονη!!τελικα οι μανουλες ειναι υπερανθρωπα οντα!! Λογικα οσες θηλαζουμε ξαπλωτη σταση στο κρεβατι ετσι??τον συζηγο τον διωχνετε? Γιατι κ εγω αγαλμα ξυπναω αλλα φοβαμαι την ατσουμπαλια του συζηγου

 Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Βασικά και εγώ σαν άγαλμα συμφωνώ με τα κορίτσια!  Όταν είναι να θηλάσει από τη μεριά του αντρα μου τον εκτοπιζουμε στην άκρη του κρεβατιού και θηλάζουμε χάχα χαχαχαχα! Ή πάω στον καναπέ θηλαζω και ξαναρχομαι,  αν δε με πάρει ο ύπνος εκεί σαν τη μούμια χαχαχαχα! Πάντως χωρίς ξάπλα θηλασμό ύπνος κορίτσια γιοκ. ... εμένα με βόλεψε πάντως! 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου. Εμενα επειδη μου βγαζει πολλες γουλιες και κανει κα εμετο καποιες φορες, ξεκιναω να τον θηλαζω σε ψιλοορθια σταση και μολις δω οτι σχεδον εχει χορτασει, τον ρευω και μετα συνεχιζω ξαπλωμενη να τον θηλαζω για οσο θελει μεχρι να σποκοιμηθει. Τωρα αρχιζω κ το μαθαινω το ξαπλωτο γιατι μεχρι τωρα του φευγε η θηλη. Εγω οσες φορες το δοκιμασα κοιμηθηκα. Δεν γινεται να τον πλακωσεις γιατι ειναι τετοια η σταση του σωματος που το χερι που εχεις στη μερια του μωρου σε εμποδιζει να γυρισεις. Εγω παντως οταν το δοκιμασα ξυπνησα οπως ακριβως κοιμηθηκα. Σαν αγαλμα.

Μπορεις να μου πεις πως ακριβως ειναι η σταση;;; γτ εγω την δοκιμασα χθες αλλα μαλλον το χερι δεν το εβαλα σωστα.. η μικρη βεβαια ηπιε πολυ καλα και δεν μ πονουσε κ το στηθος τοσο... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Katerina-90 είπε:

Μπορεις να μου πεις πως ακριβως ειναι η σταση;;; γτ εγω την δοκιμασα χθες αλλα μαλλον το χερι δεν το εβαλα σωστα.. η μικρη βεβαια ηπιε πολυ καλα και δεν μ πονουσε κ το στηθος τοσο... 

Κοιτα αυτο που κανω ειναι να περναω το χερι απο τη μερια που θηλαζω κατω απο το μαξιλαρι. Πχ αριστερος μαστος, αριστερο χερι κατω απο το μαξιλαρι.

Καπως ετσι δηλαδη 

2d0120g.png

3 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Πω ρε κοριτσια τα βλεπω κ γελαω μονη μ με πιανεθ νευρικο γελιο απο την εξαντληση κ μενα κ λεω τουλαχιστον δεν ειμαι η μονη!!τελικα οι μανουλες ειναι υπερανθρωπα οντα!! Λογικα οσες θηλαζουμε ξαπλωτη σταση στο κρεβατι ετσι??τον συζηγο τον διωχνετε? Γιατι κ εγω αγαλμα ξυπναω αλλα φοβαμαι την ατσουμπαλια του συζηγου

Χαχα, δεν τον διωχνω. Προς το παρον δηλαδη. Απλα τον στριμωχνουμε στην ακρουλα. Μια φορα μονο που θηλαζα ξαπλωτη αλλα απο τη μερια που επρεπε το μωρο να ναι στη μεση του κρεβατιου, κανει ο αντρας μου να γυρισει πλευρο και πηγαινε καταπανω στο παιδι! Εμενα με ειχε παρει ο υπνος και φαντασου ενστικτωδως οπως τον νιωθω να γυρναει προς το μωρο του ριχνω με το ελευθερο χερι μια σπρωξιάααα, μονο που δεν τον εριξα χαχαχαχα. Τρομαξε ο καημενος στον υπνο του αλλα του ειπα δεν φταιω εγω, το μητρικο μου ενστικτο ειναι σε οιστρο χαχαχα. Απο τοτε αποφευγω να με παιρνει ο υπνος οταν θηλαζω απο αυτη τη μερια.

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Πω ρε κοριτσια τα βλεπω κ γελαω μονη μ με πιανεθ νευρικο γελιο απο την εξαντληση κ μενα κ λεω τουλαχιστον δεν ειμαι η μονη!!τελικα οι μανουλες ειναι υπερανθρωπα οντα!! Λογικα οσες θηλαζουμε ξαπλωτη σταση στο κρεβατι ετσι??τον συζηγο τον διωχνετε? Γιατι κ εγω αγαλμα ξυπναω αλλα φοβαμαι την ατσουμπαλια του συζηγου

Ναι μόνο όταν λείπει ο σύζυγος αλλιώς φοβάμαι...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Καλα πες της η ταπα απο αλλου λειπει αλλα ας οψεται που εχουν φερει στο κοσμο τους αντρες μας κ καπως πρεπει να τις σεβαστουμε αλλα σε φτανουν στο αμην ρε συ!πω αυτη η συγκρηση με τους γιους τους πριν 30 χρονια το χω κ γω ...δε ξερω παντως δεν εχω υπομονη πλεον κ ενω της μιλαω 10 χρονια στο πληθυντικο ξαφνικα μ βγηκε κ της μιλαω στον ενικο γιατι δε μπορω μ αυτα που ακουω να της λεω τις μπιχτες μου με πληθυντικο ευγενειας!!κ ενω ελεγα στον αντρα μ πες στη μανα σ να ρθει να βοηθησει καμια μερα γιατι κ η μανα μ δουλευει πλεον προτιμω να μη πλησιασει κ ας βρομισει το σπιτι...Η δικια σ το καταλαβε οτι σ ενοχλησε η στο κοσμο της??

Τι να πω ρε φιλη μα φασολαδα 3η μερα λεχωνα κ κατα τ αλλα μ λεει μη τρως σοκολατα γιατι θα ναι νευρικο το παιδι....αααχχ τελοσπαντων γαμωτο το χω καταλαβει οτι θηλασμος κ υπνος γιοκ αλλα πλεον εχει αρχισει να μ αρεσει η ευκολια του ,μαθαμε κ το ξαπλωτω το βραδυ κ φαινεται να πινει κ αυτη πιο καλα...φοβαμαι μονο την αυπνια οταν γυρισω στη δουλεια πως θα ξυπναω στις 7???

 

Κορίτσια καλησπέρα θέλω να ακούσω γνώμες εμείς είμαστε 36 ημερών και είναι πολύ δύσκολα το βράδυ ο μικρός κάνει δύο καλούς θηλασμους το βράδυ και κοιμάται τρίωρα μόνο το βράδυ όμως και με προϋποθέσει ότι θα κοιμηθεί στο κρεβάτι μας δεν κοιμάται καθόλου στο λίκνο του σπάνια θα κοιμηθεί ...με το που τον βάλω μετά από δέκα λεπτά θα ξυπνήσει και ενώ δεν πεινάει μπαίνει στηθος το πιπιλαει και κοιμάται μέσα σε πέντε λεπτά...στα χέρια μου θα κοιμηθεί...είναι το πρώτο μου παιδάκι...γάλα πιστεύω πως έχω γιατί αρκετές φορές βγάζει και γουλιτσες ο μικρός και τα κιλά μου είπε η παιδίατρος πάρα πολύ καλά για αποκλειστικό...λέτε να κάνω κάτι λάθος εγώ ....η απλά θέλει την μαμά του ...αλλά από την άλλη πως θα τον μάθω να μην κοιμάται στα χέρια μου μόνο...?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σήμερα γνώρισα μια σουπερ-ηρωα γυναίκα και πρέπει να μοιραστώ την ιστορία της με κάποιον, δεν γίνεται!! Πήγα να αλλάξω κάτι ρουχαλάκια σε ένα μαγαζι και μιλούσα με την κυρία που το έχει, είναι Οικογενειακή φίλη.. Ε λέγαμε για τα δίδυμα κλπ και πεταγεται μια κυρία μου λέει διδυμα έχεις, κι εγώ!!! Φυσικά γεννησα το 1980, τώρα έχω και εγγόνια!!! Εν πάση περιπτώσει, η γυναίκα γέννησε φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο διαμνιακα διχωριακα κοριτσακια, 4.500 κιλά το ένα και 3.800 το άλλο!!!!! Το κορυφαίο είναι ότι δεν ήξερε καν ότι έχει διδυμα γιατί σε εκείνα τα χρόνια λέει δεν είχανε υπέρηχους όπως εμείς με οθόνη, οπότε στην γέννα πάνω έμαθε ότι έχει διδυμα, τρομερό????? Respect πραγματικά!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κορίτσια, σήμερα γνώρισα μια σουπερ-ηρωα γυναίκα και πρέπει να μοιραστώ την ιστορία της με κάποιον, δεν γίνεται!! Πήγα να αλλάξω κάτι ρουχαλάκια σε ένα μαγαζι και μιλούσα με την κυρία που το έχει, είναι Οικογενειακή φίλη.. Ε λέγαμε για τα δίδυμα κλπ και πεταγεται μια κυρία μου λέει διδυμα έχεις, κι εγώ!!! Φυσικά γεννησα το 1980, τώρα έχω και εγγόνια!!! Εν πάση περιπτώσει, η γυναίκα γέννησε φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο διαμνιακα διχωριακα κοριτσακια, 4.500 κιλά το ένα και 3.800 το άλλο!!!!! Το κορυφαίο είναι ότι δεν ήξερε καν ότι έχει διδυμα γιατί σε εκείνα τα χρόνια λέει δεν είχανε υπέρηχους όπως εμείς με οθόνη, οπότε στην γέννα πάνω έμαθε ότι έχει διδυμα, τρομερό????? Respect πραγματικά!!! 

Εχω να σου πω κ γω για μια γυναικα σουπερ-ηρωα. Που λες ειχε εναν μικρο μπομπιρα και οταν ξαναμεινε εγκυος ειχε τελικα διδυμα! Και σαν να μην εφτανε αυτο, στην εγκυμοσυνη της επρεπε να μετακομισει και να φυγει απο το σπιτι που εμενε επειδη επεσε το ταβανι (ακουσον ακουσον) και εψαχνε σπιτι εν μεσω εγκυμοσυνης!! Κ σαν να μην εφταναν ολα αυτα, ενω γεννησε δοξα τω θεω τα διδυμακια της, με 3 μικρα μωρα, εκεινη κι ομως φιλη, εβρισκε χρονο και εγραφε και σε ενα μαμαδοφορουμ!!!! Τι εχεις να πεις???:lol:

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...