Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Dimitra K είπε:

Αποψε ημουν τυχερη τον πηρε ο υπνος στο καναπε βλεποντας τα σουργελα στο power of love χαχαχαχα τον σκεπασα κ ακομη εκει του εμεινε χι χι χι κ γω με τη κορη μ απλωθηκαμε στη κρεβαταρα ...ξυπνησε 4 για φαγητο κ κοιμηθηκε τωρα 6....χωρις κλαματα βεβαια αλλα ειχαμε μια ωρα φαι λιγο χεσιμο λιγο ρεψιμο ξανα φαι κ τελος πιπιλισμα κ ευλογησον κοιμηθηκε ....καλο ξημερωμα μανουλες...

Ξερεις τι γινεται το κρεβατι μας ειναι στη μεση τ δωματιου δηλαδη δεξια αριστερα εχει κομοδινα οποτε η μονη λυση ειναι στη μεση τ κρεβατιου,θα δω μηπως το κολλησω στο τοιχο κ τη κοιμιζω στη πλευρα του τοιχου....γαμωτο κ λεγαμε να παρουμε το λικνο side to side που κολλαει με το κρεβατι κ τελικα πηραμε ενα ξυλινο κλασικο που ηταν πιο φτηνο τη φτωχεια μας μεσα....θα χαμε σωθει τωρα που να το φανταζομουν τοτε οτι μονο ετσι θα κοιμωταν...

Ρε συ και μενα ακριβως ετσι ειναι το κρεβατι αλλα τον βαζω και απο τις δυο μεριες. Δηλαδη και απο την μερια του κομοδινου. Ακομα δεν μπορουν να γυρισουν για να φυγουν κ να πεσουν. Σημερα τον ειχα δηλαδη απο τη μερια του κομοδινου. Ακριβως ετσι κ εμας, το κρεβατι στη μεση κ 2 κομοδινα πλαϊνά. 

Αντε πεσε ξανακοιμησου τωρα που κοιμηθηκε η μικρη. Εγω εχω ακομα δρομο, αν και μαλλον ξυπνησαμε για τα καλα


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Ναι εμεις θα παιδευτουμε δε ξερω τι ζορι τραβανε,επισης εγω δεχομαι πολεμο για τη συγκημηση στο κρεβατι κ απο τον αντρα κ απο τη μανα μ αλλα εγω ξενυχταω αν δε τη κοιμισω στο κρεβατι αυτοι μονο λενε ειναι επικυνδινο κ ροχαλιζουν...πρεπει κ γω καποτε να κοιμηθω εστω αυτο το  2ωρο 

Και εμένα η μάνα μου τα ίδια μου λέει και ο άντρας μου τις πρώτες μέρες γκριανιαζε τώρα που του είπα εγώ να βάλουμε το μικρο στο λίκνο και ας μην κοιμηθώ το βράδυ για να δούμε πως θα πάει μου λέει όχι μωρέ Άστον τον μικρό ποτέ θα τον χαρούμε σε αυτή την ηλικιΑ ξανά... βλακείες επειδή κοιμάται το βράδυ και δεν τον ξυπνάμε..αλλά θέλει ξύπνημα κανονικά  το βράδυ να δει πως είναι..όλοι λένε λένε ..εγώ έφτασα στο αμήν με τα πεθερικά μου γιατί είναι εξωτερικό και με έπαιρναν συνέχεια με βίντεο κλήση και τους έλεγα δεν μπορώ ταιζω το παιδί και τι μου λένε δεν κοιμάται 2 ώρες σερί και τους λέω όχι η ώρα και η στιγμή που απάντησα και άρχισαν και δεν έχεις γάλα και το παιδί δεν είναι καλά και δεν τρώει και πεινάει για αυτό είναι συνέχεια στα χέρια.,.και εμένα με έπιασαν τα δικά μου ότι όντως δεν έχω γάλα...και το παιδί είχε πονακια και λέω πεινάει και του έδωσα μπουκάλι...από τοτε μετάνιωσα παρα πολύ και είπα τέρμα δεν θα τους αφήνω να μιλάνε ...δεν γίνεται να είναι επισκέπτες στην καθημερινότητά μας που λέει ο λόγος και να μας κάνουν μπαχαλο ..εγώ ακόμα και στον άντρα μου του είπα τέρμα γιατί δεν με βοηθάει καθόλου μόνο πέντε λεπτά τον κρατάει να κάνω μπάνιο την ημέρα και αυτά τα πέντε λεπτά έρχεται στο μπάνιο και μου λέει κλαει του λέω μιλά του λίγο του παιδιού.,.θα ηρεμησει...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Eleni92 είπε:

Και εμένα η μάνα μου τα ίδια μου λέει και ο άντρας μου τις πρώτες μέρες γκριανιαζε τώρα που του είπα εγώ να βάλουμε το μικρο στο λίκνο και ας μην κοιμηθώ το βράδυ για να δούμε πως θα πάει μου λέει όχι μωρέ Άστον τον μικρό ποτέ θα τον χαρούμε σε αυτή την ηλικιΑ ξανά... βλακείες επειδή κοιμάται το βράδυ και δεν τον ξυπνάμε..αλλά θέλει ξύπνημα κανονικά  το βράδυ να δει πως είναι..όλοι λένε λένε ..εγώ έφτασα στο αμήν με τα πεθερικά μου γιατί είναι εξωτερικό και με έπαιρναν συνέχεια με βίντεο κλήση και τους έλεγα δεν μπορώ ταιζω το παιδί και τι μου λένε δεν κοιμάται 2 ώρες σερί και τους λέω όχι η ώρα και η στιγμή που απάντησα και άρχισαν και δεν έχεις γάλα και το παιδί δεν είναι καλά και δεν τρώει και πεινάει για αυτό είναι συνέχεια στα χέρια.,.και εμένα με έπιασαν τα δικά μου ότι όντως δεν έχω γάλα...και το παιδί είχε πονακια και λέω πεινάει και του έδωσα μπουκάλι...από τοτε μετάνιωσα παρα πολύ και είπα τέρμα δεν θα τους αφήνω να μιλάνε ...δεν γίνεται να είναι επισκέπτες στην καθημερινότητά μας που λέει ο λόγος και να μας κάνουν μπαχαλο ..εγώ ακόμα και στον άντρα μου του είπα τέρμα γιατί δεν με βοηθάει καθόλου μόνο πέντε λεπτά τον κρατάει να κάνω μπάνιο την ημέρα και αυτά τα πέντε λεπτά έρχεται στο μπάνιο και μου λέει κλαει του λέω μιλά του λίγο του παιδιού.,.θα ηρεμησει...

Ελενη μ ποσο σε νιωθω δε ξερεις καποιοι αντρες το χουν καποιοι αλλοι νομιζω πιο πολυ απο φοβο οχι απο αδιαφορια κανουν πως δε το χουν καθολου...καπου εδω ειμαστε κ εμεις κανει ουα το παιδι ακομη κ στη λεκανη να ειμαι μου τη φερνει εκει!!!κ γω τα ιδια του λεω γενικα εχουμε φτασει στα ορια μας σαν ζευγαρι κ ειμαστε μαζι 10 χρονια απο το σχολειο εχουμε δοκιμαστει αρκετα αλλα τοση κοντρα με το παιδι δε τη περιμενα νομιζα θα γινομασταν πιο ενωμενη "ομαδα" κ εμεις μονο που δεν εχουμε σκοτωθει ακομη...θα δειξει ποσο υπομονη θα χουνε κ οι δυο νομιζω εμεις οι μανουλες πρεπει να οπλιστουμε με λιγο περισσοτερη γιατι τωρα εχουμε την απολυτη ευθηνη μιας ζωης αλλιως θα χα βροντηξει πορτα τωρα....ΥΠΟΜΟΝΗΗΗ

Επισης για το γαλα μου το παν κ εμενα οτι δεν εχω αρκετο  κ η πεθερα κ η μανα μου γι αυτο δε κοιμαται το παιδι ανχωθηκα κ γω πολυ αλλα δεν εδωσα ξενο γιατι πηγαινω με βαση τα κιλα αφου παιρνει βαρος τους αγνωω,κ εσυ που εδωσες ξενο δε πειραζει μπορεις να συνεχισεις κανονικα το θηλασμο σου με ηρεμια....


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Αυτό το "άσε το παιδί να κλαίει" ήθελα να το εφαρμόσω κι εγώ τρομάρα μου, γιατί έπαθαν τα χέρια μου από τον μεγάλο κούνα κούνα συνέχεια... Ναι καλά ακόμα αυτομουτζωνομαι στον καθρέφτη, απλά δεν γίνεται!!! Το περισσότερο που άντεξα να αφήσω την μικρή κυρίως να κλαίει ήταν 4λεπτα με το ρολόι... Απλά ελπίζω να μην κρατήσει όσο με τον μεγάλο... Γιατί τον Ιωάννη τον είχα μάθει και τον κοιμιζα αγκαλιά μέχρι 14 μηνών πέρα δώθε στο δωματιο και ήταν και 11κιλα γαιδουρακι.... Δεν ξέρω τι θα γίνει το χάλι μας!!!!! 

Αληθεια η μεση σου πως ειναι??εμενα ποναει ηδη με τα 4.5 κιλα ....εσυ σηκωνεις κυριολεκτικα τα βαρη της οικογενειας!!οχι απλα ηρωας υποδειγμα μανουλας εισαι κ μικρη!!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Dimitra K είπε:

Αληθεια η μεση σου πως ειναι??εμενα ποναει ηδη με τα 4.5 κιλα ....εσυ σηκωνεις κυριολεκτικα τα βαρη της οικογενειας!!οχι απλα ηρωας υποδειγμα μανουλας εισαι κ μικρη!!

Η μέση ειναι σχετικά καλά, η πλάτη μου είναι πολύ χάλια και τα χέρια μου στους καρπούς πονάνε αρκετά... Εντάξει δεν τα σηκώνω και ταυτόχρονα μόνο μια φορά το έκανα αυτό!!!! Έχουμε πολύ φάση πάντως αν μας δεις, σήμερα έβγαλα τα ριλαξ και μόνο τα μωρά δεν έκατσαν μέσα, ευτυχώς αντέχουν το βάρος!!!!! Ναι μικρουλα,οταν ακούς τρία παιδιά δεν περιμένεις η μαμά τους να είναι 26 χρονων!!!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Η μέση ειναι σχετικά καλά, η πλάτη μου είναι πολύ χάλια και τα χέρια μου στους καρπούς πονάνε αρκετά... Εντάξει δεν τα σηκώνω και ταυτόχρονα μόνο μια φορά το έκανα αυτό!!!! Έχουμε πολύ φάση πάντως αν μας δεις, σήμερα έβγαλα τα ριλαξ και μόνο τα μωρά δεν έκατσαν μέσα, ευτυχώς αντέχουν το βάρος!!!!! Ναι μικρουλα,οταν ακούς τρία παιδιά δεν περιμένεις η μαμά τους να είναι 26 χρονων!!!!!! 

Αναστασία 26 είσαι; τι όμορφη φώτο στο προφίλ σου να σου ζήσουν τα αγγελούδια σου!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Η μέση ειναι σχετικά καλά, η πλάτη μου είναι πολύ χάλια και τα χέρια μου στους καρπούς πονάνε αρκετά... Εντάξει δεν τα σηκώνω και ταυτόχρονα μόνο μια φορά το έκανα αυτό!!!! Έχουμε πολύ φάση πάντως αν μας δεις, σήμερα έβγαλα τα ριλαξ και μόνο τα μωρά δεν έκατσαν μέσα, ευτυχώς αντέχουν το βάρος!!!!! Ναι μικρουλα,οταν ακούς τρία παιδιά δεν περιμένεις η μαμά τους να είναι 26 χρονων!!!!!! 

Αχ τωρα ειδα τη φωτο του προφιλ σ με τα διδυμα κ τον Ιωαννη!!Τρελαθηκα!!ποσο ομορφη εικονα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Dimitra K είπε:

Αχ τωρα ειδα τη φωτο του προφιλ σ με τα διδυμα κ τον Ιωαννη!!Τρελαθηκα!!ποσο ομορφη εικονα!!

Είδες τι γλυκούλια που είναι αγκαλίτσα με το αδελφο!!!

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Dimitra K είπε:

Αχ τωρα ειδα τη φωτο του προφιλ σ με τα διδυμα κ τον Ιωαννη!!Τρελαθηκα!!ποσο ομορφη εικονα!!

Γλυκούλα σ ευχαριστώωω!!!! 

πρίν από 14 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Αναστασία 26 είσαι; τι όμορφη φώτο στο προφίλ σου να σου ζήσουν τα αγγελούδια σου!!!! 

Χάχαχαχα δε το περιμενες εεε???? Και αν με δεις μικροδειχνω κιόλας!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Γλυκούλα σ ευχαριστώωω!!!! 

Χάχαχαχα δε το περιμενες εεε???? Και αν με δεις μικροδειχνω κιόλας!!!!! 

Μπράβο Αναστασία έγινες μικρή μανούλα!!Θα καμαρώνουν τα μικρούλια για την μαμά τους!!! Εγω ειμαι 28 είμαι λίγο πιο μεγάλη μανούλα πέρασαν τα χρόνια και δεν το κατάλαβα καθολου. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alex. Arap είπε:

Μπράβο Αναστασία έγινες μικρή μανούλα!!Θα καμαρώνουν τα μικρούλια για την μαμά τους!!! Εγω ειμαι 28 είμαι λίγο πιο μεγάλη μανούλα πέρασαν τα χρόνια και δεν το κατάλαβα καθολου. 

Άντε καλέ που είσαι μεγαλη 28 χρόνων!!!!! Εγώ σκέψου πάντα έλεγα ότι στα 27 θα κάνω το πρώτο!!! Και τελικα ακόμη δε τα. Έκλεισα και έχω τρία!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Άντε καλέ που είσαι μεγαλη 28 χρόνων!!!!! Εγώ σκέψου πάντα έλεγα ότι στα 27 θα κάνω το πρώτο!!! Και τελικα ακόμη δε τα. Έκλεισα και έχω τρία!!!! 

 

Δεν είμαι μεγάλη αλλά θα μπορούσα να την είχα κάνει πιο μικρή αλλά δεν έχεις μυαλό σε πιο μικρή ηλικία σκέφτεσαι την δουλειά. Είδες που δεν πρέπει να λες τίποτα τώρα είσαι 26 και έχεις 3 μωράκια μια χαρά κοπέλα μου αυτό είναι ευτυχία!!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Alex. Arap είπε:

 

Δεν είμαι μεγάλη αλλά θα μπορούσα να την είχα κάνει πιο μικρή αλλά δεν έχεις μυαλό σε πιο μικρή ηλικία σκέφτεσαι την δουλειά. Είδες που δεν πρέπει να λες τίποτα τώρα είσαι 26 και έχεις 3 μωράκια μια χαρά κοπέλα μου αυτό είναι ευτυχία!!!! 

Εγω απλά έμεινα λίγο πίσω στο θέμα δουλειάς!!! Έτσι είναι πάντα κάτι πρέπει να θυσιάσεις!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Εγω απλά έμεινα λίγο πίσω στο θέμα δουλειάς!!! Έτσι είναι πάντα κάτι πρέπει να θυσιάσεις!!!! 

Δεν πειράζει κορίτσι μου έχεις τα παιδάκια σου τώρα μόλις μεγαλώσουν λίγο θα πας κσι στη δουλειά !!! Θετική σκέψη και όλα θα γινουν!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου έχεις τα παιδάκια σου τώρα μόλις μεγαλώσουν λίγο θα πας κσι στη δουλειά !!! Θετική σκέψη και όλα θα γινουν!!! 

Εννοειται!!!! Αν και νομίζω πως αυτο που έκανες εσύ είναι το πιο σωστό, πρώτα να βρεις μια δουλειά σταθερή και μετά να βάλεις μπρος για οικογένεια!!! Είχα δουλειά απλά όχι πάνω σε αυτό που σπούδασα... Και επειδή ήταν δύσκολη δουλειά με βάρβαρες ώρες δε θελω να γυρίσω πάλι εκεί... Οπότε είμαι στο ψάξιμο για κάτι που θα με βολεύει περισσότερο και με λιγότερες ωρες... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...