Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Εννοειται!!!! Αν και νομίζω πως αυτο που έκανες εσύ είναι το πιο σωστό, πρώτα να βρεις μια δουλειά σταθερή και μετά να βάλεις μπρος για οικογένεια!!! Είχα δουλειά απλά όχι πάνω σε αυτό που σπούδασα... Και επειδή ήταν δύσκολη δουλειά με βάρβαρες ώρες δε θελω να γυρίσω πάλι εκεί... Οπότε είμαι στο ψάξιμο για κάτι που θα με βολεύει περισσότερο και με λιγότερες ωρες... 

Νόμιζα ότι είχα βρει σωστή δουλειά γιατι τελικά μετά από 6 χρόνια που νόμιζα ότι ήταν σπίτι μου μου φέρθηκαν σαν να με ήξεραν μια ώρα γιαυτό σου λέω τα παιδάκια σου πρώτα  και η δουλειά σε δεύτερη μοίρα. Σου ευχομαι να βρεις κάτι πάνω σε αυτό που σπουδασες αλλά να είναι σωστή δουλειά όχι να σε εκμεταλευονται γιατί εγώ αυτό έπαθα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Νόμιζα ότι είχα βρει σωστή δουλειά γιατι τελικά μετά από 6 χρόνια που νόμιζα ότι ήταν σπίτι μου μου φέρθηκαν σαν να με ήξεραν μια ώρα γιαυτό σου λέω τα παιδάκια σου πρώτα  και η δουλειά σε δεύτερη μοίρα. Σου ευχομαι να βρεις κάτι πάνω σε αυτό που σπουδασες αλλά να είναι σωστή δουλειά όχι να σε εκμεταλευονται γιατί εγώ αυτό έπαθα. 

Κατάλαβα, δύσκολη κατάσταση δεν το συζητω.... Είναι πολύ σημαντικό να έχεις καλό κλίμα στη δουλειά, η ψυχολογία παίζει πολύ μεγαλο ρόλο.... Πραγματικά εύχομαι να φτιάξει η κατάσταση η να βρεις κάτι άλλο που να σε γεμίζει περισσότερο και με πιο σωστούς ανθρώπους..!! Που είσαι, Αθήνα??? 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Eleni92 είπε:

Και εμένα η μάνα μου τα ίδια μου λέει και ο άντρας μου τις πρώτες μέρες γκριανιαζε τώρα που του είπα εγώ να βάλουμε το μικρο στο λίκνο και ας μην κοιμηθώ το βράδυ για να δούμε πως θα πάει μου λέει όχι μωρέ Άστον τον μικρό ποτέ θα τον χαρούμε σε αυτή την ηλικιΑ ξανά... βλακείες επειδή κοιμάται το βράδυ και δεν τον ξυπνάμε..αλλά θέλει ξύπνημα κανονικά  το βράδυ να δει πως είναι..όλοι λένε λένε ..εγώ έφτασα στο αμήν με τα πεθερικά μου γιατί είναι εξωτερικό και με έπαιρναν συνέχεια με βίντεο κλήση και τους έλεγα δεν μπορώ ταιζω το παιδί και τι μου λένε δεν κοιμάται 2 ώρες σερί και τους λέω όχι η ώρα και η στιγμή που απάντησα και άρχισαν και δεν έχεις γάλα και το παιδί δεν είναι καλά και δεν τρώει και πεινάει για αυτό είναι συνέχεια στα χέρια.,.και εμένα με έπιασαν τα δικά μου ότι όντως δεν έχω γάλα...και το παιδί είχε πονακια και λέω πεινάει και του έδωσα μπουκάλι...από τοτε μετάνιωσα παρα πολύ και είπα τέρμα δεν θα τους αφήνω να μιλάνε ...δεν γίνεται να είναι επισκέπτες στην καθημερινότητά μας που λέει ο λόγος και να μας κάνουν μπαχαλο ..εγώ ακόμα και στον άντρα μου του είπα τέρμα γιατί δεν με βοηθάει καθόλου μόνο πέντε λεπτά τον κρατάει να κάνω μπάνιο την ημέρα και αυτά τα πέντε λεπτά έρχεται στο μπάνιο και μου λέει κλαει του λέω μιλά του λίγο του παιδιού.,.θα ηρεμησει...

Αχ ολες λιγο πολυ έτσι είμαστε με τους άντρες κ τα πεθερικά μας! Εγω που ήθελα να το παω στα πεθερικά μου να το δουν, κ να βγω κι εγω λιγο εξω, το μετάνιωσα.. Για όλα έχουν κατι να πουν, κ να πεις ότι είναι μονο η πεθερά πάει στο καλο, εαν ομως ο πεθερός ειναι χειρότερος;; εμενα έπεφτε ο αέρας από το air condition τους, πάνω στο πορτ μπεμπε του μωρού, κ πήγα κ του έκλεισα την κουκούλα, κ μ λεει ο πεθερός μ όχι όχι ασε το ανοιχτό, κ λεω όχι γιατί θα κρυώσει το μωρό, ,κ μ λέει οχι οχι δεν κρυώνει κ το ξαναανοιγει.. Δηλαδή τι να πω μετα;;; τρελάθηκα! Κι επίσης για τα πάντα μου δίνει συμβουλές.. Ίσως θεωρεί πως είμαι μικρή επειδη είμαι 24ων, ομως δεν εχει καταλάβει οτι καθε μάνα, οτι ηλικίας κι αν είναι γνωρίζει πως να φροντίζει το μωρό της. Κι επίσης ο άντρας μ κάθε φορα που του λεω έστω να κουνήσει το μωρο για να κοιμηθεί, πάντα κατι κάνει κ το ξυπνάει αντι να το κοιμισει.. τι να πω.. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κατάλαβα, δύσκολη κατάσταση δεν το συζητω.... Είναι πολύ σημαντικό να έχεις καλό κλίμα στη δουλειά, η ψυχολογία παίζει πολύ μεγαλο ρόλο.... Πραγματικά εύχομαι να φτιάξει η κατάσταση η να βρεις κάτι άλλο που να σε γεμίζει περισσότερο και με πιο σωστούς ανθρώπους..!! Που είσαι, Αθήνα??? 

Ευχαριστώ κορίτσι μου ελπίζω αλλά εδώ που μένω είναι πολύ κλειστεί η κοινωνία και έχουν οι περισσότεροι την ίδια τακτικοί. Θηβα μένω είναι δεν ξέρω αν την ξέρει είναι στη Βοιωτία μια ώρα από την Αθήνα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου ελπίζω αλλά εδώ που μένω είναι πολύ κλειστεί η κοινωνία και έχουν οι περισσότεροι την ίδια τακτικοί. Θηβα μένω είναι δεν ξέρω αν την ξέρει είναι στη Βοιωτία μια ώρα από την Αθήνα. 

Στην εγκυμοσυνη αλλαξαν ολα??κ γω επαρχια ειμαι 6 χρονια πωλητρια σε οικογενειακη επιχειρηση  βγαιναμε ολοι μαζι εξω πολυ καλες σχεσεις μεχρι που ανακοινωσα οτι ειμαι εγκυος .....σοοοκ  λες κ τους κατεστρεψα την επιχειρηση ,παρατηρησεις τα εκανα ολα λαθος με εβαζαν να ανεβοκατεβαινω σκαλα κ να φερνω εμπορευματα που πριν δεν το εκανα εγω μονο εξυπηρετουσα μετα ειχα αιμα κ ελειψα μονο 5 μερες γιατι ειχα την απειλη να πλαναται οτι αν παρω πολλες αναρωτικες δεν θα συμπληρωσω τα ενσημα για να παρω τα επιδοματα γιατι παρολα τα 6 χρονια εκανα τη βλακεια να δεχτω να μην εχω ενσημα ολα τα χρονια για να παιρνω αντι για 400€ ...500€ ααααχ λαθη που δε θα ξανακανω,κ αφου εκατσα μεχρι 8 μηνων οι πελατες μ λεγανε τι κανω ακομη εκει...γεννησα κ δεν με πηραν ουτε τηλεφωνοοοο!!!ευχαριστω δε περιμενα που εκατσα με τη κοιλια τουρλα αλλα ενα τηλεφωνο!!!


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Ελενη μ ποσο σε νιωθω δε ξερεις καποιοι αντρες το χουν καποιοι αλλοι νομιζω πιο πολυ απο φοβο οχι απο αδιαφορια κανουν πως δε το χουν καθολου...καπου εδω ειμαστε κ εμεις κανει ουα το παιδι ακομη κ στη λεκανη να ειμαι μου τη φερνει εκει!!!κ γω τα ιδια του λεω γενικα εχουμε φτασει στα ορια μας σαν ζευγαρι κ ειμαστε μαζι 10 χρονια απο το σχολειο εχουμε δοκιμαστει αρκετα αλλα τοση κοντρα με το παιδι δε τη περιμενα νομιζα θα γινομασταν πιο ενωμενη "ομαδα" κ εμεις μονο που δεν εχουμε σκοτωθει ακομη...θα δειξει ποσο υπομονη θα χουνε κ οι δυο νομιζω εμεις οι μανουλες πρεπει να οπλιστουμε με λιγο περισσοτερη γιατι τωρα εχουμε την απολυτη ευθηνη μιας ζωης αλλιως θα χα βροντηξει πορτα τωρα....ΥΠΟΜΟΝΗΗΗ

Επισης για το γαλα μου το παν κ εμενα οτι δεν εχω αρκετο  κ η πεθερα κ η μανα μου γι αυτο δε κοιμαται το παιδι ανχωθηκα κ γω πολυ αλλα δεν εδωσα ξενο γιατι πηγαινω με βαση τα κιλα αφου παιρνει βαρος τους αγνωω,κ εσυ που εδωσες ξενο δε πειραζει μπορεις να συνεχισεις κανονικα το θηλασμο σου με ηρεμια....

Βασικά πρέπει να κάνουμε υπομονή γιατί έχουμε δύο μωρά στο σπίτι το νεογέννητο και τον αντρα μας ...τώρα δεν ξανά δίνω ξένο για κανένα λόγο...και αυτό που έχω πει από εδώ και περα να απαντάω σε οποιοδήποτε μου σπάει τα νεύρα ...δεν μπορω να ανέχομαι την βλακεία και όποιος παρεξηγηθεί .. παρεξηγήθηκε...την δικιά μου την ηρεμία κανένας δεν την σέβεται...

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλησπερα κοριτσια... Ειχε καποια θεμα με το χαλινο του μωρού;;; 

Ναι εμεις ειχαμε με τον χαλινο της γλωσσας! Μας το ειπαν στο μεαιυτηριο, κ μας έκαναν εκει την επεμβασουλα.. βασικά δεν ηταν τίποτα απολύτως.. το μωρο μετα που μας το έφεραν δεν εκλαιγε καθολου, ούτε ειχε κάποιο θεμα. Θα μπορούσα και να μην την κανω μου ειπαν, απλως θα είχαμε θεμα με τον θηλασμό.. Αφού μου ειπανε πως η επέμβαση δεν θα ταλαιπωρούσε το μωρό, και ουτε 10' δεν κρατάει, αποφασισαμε με τομ άντρα μου να το κανουμε..


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Anneliz είπε:

Ναι εμεις ειχαμε με τον χαλινο της γλωσσας! Μας το ειπαν στο μεαιυτηριο, κ μας έκαναν εκει την επεμβασουλα.. βασικά δεν ηταν τίποτα απολύτως.. το μωρο μετα που μας το έφεραν δεν εκλαιγε καθολου, ούτε ειχε κάποιο θεμα. Θα μπορούσα και να μην την κανω μου ειπαν, απλως θα είχαμε θεμα με τον θηλασμό.. Αφού μου ειπανε πως η επέμβαση δεν θα ταλαιπωρούσε το μωρό, και ουτε 10' δεν κρατάει, αποφασισαμε με τομ άντρα μου να το κανουμε..

Εμας μας ειπαν οτι φαίνεται κοντός ο χαλινος αλλα δε υπαρχει θεμα.. Κ οτι εαν υπήρχε σοβαρο θεμα θα το κάνανε κατευθείαν εκεί.. Κ σκέφτομαι μήπως πρέπει να το κανουμε κ εμεις για σιγουριά. Βέβαια θα περιμένω να δω τι θα μας πει κ η παιδίατρος την τετάρτη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Cath3rine είπε:

Εμας μας ειπαν οτι φαίνεται κοντός ο χαλινος αλλα δε υπαρχει θεμα.. Κ οτι εαν υπήρχε σοβαρο θεμα θα το κάνανε κατευθείαν εκεί.. Κ σκέφτομαι μήπως πρέπει να το κανουμε κ εμεις για σιγουριά. Βέβαια θα περιμένω να δω τι θα μας πει κ η παιδίατρος την τετάρτη 

Ναι ακριβώς το ίδιο είπαν κ σε εμάς αλλα είπαμε αφού δεν είναι κάτι, ας το κάνουμε καλύτερα τωρα που είναι μωρό. Και ο παιδίατρος μας συμφώνησε, οπότε δεν είχα λογο να μην το κανω. Βέβαια κ να το άφηνα, μονο στο θηλασμό θα είχα θεμα απ'οτι μου ειπαν.. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Dimitra K είπε:

Στην εγκυμοσυνη αλλαξαν ολα??κ γω επαρχια ειμαι 6 χρονια πωλητρια σε οικογενειακη επιχειρηση  βγαιναμε ολοι μαζι εξω πολυ καλες σχεσεις μεχρι που ανακοινωσα οτι ειμαι εγκυος .....σοοοκ  λες κ τους κατεστρεψα την επιχειρηση ,παρατηρησεις τα εκανα ολα λαθος με εβαζαν να ανεβοκατεβαινω σκαλα κ να φερνω εμπορευματα που πριν δεν το εκανα εγω μονο εξυπηρετουσα μετα ειχα αιμα κ ελειψα μονο 5 μερες γιατι ειχα την απειλη να πλαναται οτι αν παρω πολλες αναρωτικες δεν θα συμπληρωσω τα ενσημα για να παρω τα επιδοματα γιατι παρολα τα 6 χρονια εκανα τη βλακεια να δεχτω να μην εχω ενσημα ολα τα χρονια για να παιρνω αντι για 400€ ...500€ ααααχ λαθη που δε θα ξανακανω,κ αφου εκατσα μεχρι 8 μηνων οι πελατες μ λεγανε τι κανω ακομη εκει...γεννησα κ δεν με πηραν ουτε τηλεφωνοοοο!!!ευχαριστω δε περιμενα που εκατσα με τη κοιλια τουρλα αλλα ενα τηλεφωνο!!!

Οχι λίγο πριν όταν τελείωσε το πρόγραμμα του οαεδ και μετά δεν ημουνα καλη δισφυμουσα την εργασία αυτήν ήταν η δικαιολογία τους. Αλλά λίγους μήνες πριν μου άλλαξαν και την σύμβαση εργασίας χωρίς την υπογραφή μου ήταν όλα προγραμματισμένα αλλά δεν πειράζει Καλύτερα τα πράγματα ήρθαν πολύ πιο καλά αφού έφυγα από εκεί. Είδες τι κόσμος υπάρχει θα τα έκαναν στην κόρη τους; όχι βέβαια. Μην σκας καθόλου ειμαστε μισχαρα και έπρεπε να τους ειχαμεκαταλαβει την άνθρωποι είναι αλλά επειδή δεν θα το κάναμε ποτέ εμείς δεν το καταλάβαμε. Είδες πόσο κακία τους βγήκε να μη σε πάρουν ένα τηλέφωνο τι να πω απαράδεκτη σε όλα και στη συμπεριφορά τους  απέναντι σου και σε όλα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eleni92 είπε:

Βασικά πρέπει να κάνουμε υπομονή γιατί έχουμε δύο μωρά στο σπίτι το νεογέννητο και τον αντρα μας ...τώρα δεν ξανά δίνω ξένο για κανένα λόγο...και αυτό που έχω πει από εδώ και περα να απαντάω σε οποιοδήποτε μου σπάει τα νεύρα ...δεν μπορω να ανέχομαι την βλακεία και όποιος παρεξηγηθεί .. παρεξηγήθηκε...την δικιά μου την ηρεμία κανένας δεν την σέβεται...

 

 

Εγω που έχω 4 μωρά πιάνομαι????? Χαχαχαχα

Πω ρε κορίτσια τι κόσμος υπάρχει... Που να μην είσαστε και γνωστοί δηλαδή... @Dimitra K @Alex. Arap

  • Χαχα 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Εγω που έχω 4 μωρά πιάνομαι????? Χαχαχαχα

Πω ρε κορίτσια τι κόσμος υπάρχει... Που να μην είσαστε και γνωστοί δηλαδή... @Dimitra K @Alex. Arap

Αστα να πανε κόσμος και κοσμάκης μην σου τύχει. Μονο την δουλειά τους θέλουν να κάνουν τίποτα άλλο. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Αστα να πανε κόσμος και κοσμάκης μην σου τύχει. Μονο την δουλειά τους θέλουν να κάνουν τίποτα άλλο. 

Δυστυχώς συμβαίνει πολύ συχνά και στις μεγαλουπολεις όχι μόνο επαρχία.... Βρήκες άλλη δουλειά ή είσαι στο ψάξιμο?? 

@Cath3rine φίλη μου τι είναι αυτό που ρώτησες, σορρυ δεν ξέρω!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Δυστυχώς συμβαίνει πολύ συχνά και στις μεγαλουπολεις όχι μόνο επαρχία.... Βρήκες άλλη δουλειά ή είσαι στο ψάξιμο?? 

@Cath3rine φίλη μου τι είναι αυτό που ρώτησες, σορρυ δεν ξέρω!!!! 

Τώρα δουλεύω μονη μου όσο μπορω γιατί δεν έχω που να αφήσω την μικρή τις περισσότερες φορές. Κομμωτρια είμαι σε κομμωτήριο μου έκαναν μια πρόταση αλλά δεν το σκέφτηκα καν γιατί έδιωξε την κοπέλα που ήταν πριν γιατί έμεινε έγκυος και ζητάει άλλη φυσικά χωρίς ένσημο. Δεν μαρεσει αυτή η τακτική τους εδώ έτσι είναι στις περισσότερες δουλειές γιατί τους επόπτες τους έχουν πελάτες, καταλαβενεις τι εννοώ τους κάνουν τα χατήρια.


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...