Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Eleni92 είπε:

Όχι όχι δεν εχω μαθει κάτι ...εγώ κάτι ακυρο ήθελα να ρωτήσω...πρώτα πήρες μειωμένο και μετά θα πάρεις το εξάμηνο δεν κατάλαβα...

Ναι θα  πάρω το μειωμένο ωραριο σε άδεια μαζεμένο που βγαίνει 3.5 μήνες και μετά το εξάμηνο του οαεδ. 

2 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Κορίτσια μου που είστε όλες???? Τράκαρα με το αυτοκίνητο σήμερα, είχα μέσα και τον Ιωάννη, τα είδα όλα... Ευτυχώς δεν πάθαμε τίποτα,εσπασε ο καθρέφτης, προφανώς τον πάτησα και έσκασε το λάστιχο... Τρόμαξα πολύ όμως τέλος καλό όλα καλά... Τώρα ταΐζω τα μωρά με τη σειρά και μόλις κοιμηθούν θα βγω στο μπαλκόνι να καπνίσω όλο το πακέτο μπας και χαλαρώσω.... 

Πωπω κορίτσι μου ευτυχώς όλα καλα! Αφού δεν πάθατε τίποτα μην το σκέφτεσαι πάει πέρασε! 

  • Μου αρέσει 1

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , kathyv25 είπε:

Ναι θα  πάρω το μειωμένο ωραριο σε άδεια μαζεμένο που βγαίνει 3.5 μήνες και μετά το εξάμηνο του οαεδ. 

Πωπω κορίτσι μου ευτυχώς όλα καλα! Αφού δεν πάθατε τίποτα μην το σκέφτεσαι πάει πέρασε! 

@Anastasia_parisΚοπελα μου ηρέμησε το πιο σημαντικό είναι να μην πάθατε τίποτα..κάτσε ηρέμησε πάει τ τα άδειασε το κεφάλι σου...κάνε και τσιγάρο όπως είπες καί μην το σκέφτεσαι...

Just now, Eleni92 είπε:

@Anastasia_parisΚοπελα μου ηρέμησε το πιο σημαντικό είναι να μην πάθατε τίποτα..κάτσε ηρέμησε πάει τ τα άδειασε το κεφάλι σου...κάνε και τσιγάρο όπως είπες καί μην το σκέφτεσαι...

@kathyv25εγω άμα τους πω να πάρω και το μειωμένο σε άδεια εκεί είναι που δεν θα πάρω ούτε το εξάμηνο...γιατί μου πουλάει τρέλα να μην μου δώσει την βεβαίωση...

Link to comment
Share on other sites

Γλυκούλες μου, είστε τόσο καλές όλες σας!!!!! Ήθελα δεν ήθελα με έκανε ο μικρός μου να ξεχαστω!!! Από εκείνη την ώρα τον έχω αγκαλια, τον ταισα τον άλλαξα, όλα τα εκανα αλλά αυτός εκεί!!! Το μάτι γαριδα!!!! Δε μας βλέπω να κοιμόμαστε σήμερα!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Eleni92 είπε:

 

@kathyv25εγω άμα τους πω να πάρω και το μειωμένο σε άδεια εκεί είναι που δεν θα πάρω ούτε το εξάμηνο...γιατί μου πουλάει τρέλα να μην μου δώσει την βεβαίωση...

Το μειωμένο ωραριο αν θέλει στο δίνει σε άδεια ο εργοδότης , είναι στο χέρι του. Αν όχι το παιρνεις κανονικά και έρχεσαι νωρίτερα ή φεύγεις αργοτερά για κάποιο διάστημα, δεν μπορεί να στο αρνηθεί. Το εξάμηνο του οαεδ το δικαιούσαι βάσει νόμου και δεν έχει καμία εξουσία σε αυτό. Δηλαδή θα το πάρεις θέλει δε θέλει. Αντε να μην τρελαθούμε με τα ελεινα αφεντικα γιατί όλο  τέτοια ακούω. 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα κοριτσια κ τα μπεμπακια.....καλο σ/κ να εχουμε....το βραδυ συνηθως μ κανει ενα 4ωρο ξυπναει τρωει μ κανει ενα 3ωρο ξυπναει ξανατρωει κ μ κανει ενα 2ωρο π μετα ξυπναει τελειως κ μετα ξανακοιμαται το βραδυ ξανα... απλα λογω οτι την περνει ο υπνος 9μιση κ μερικες φορες μ κοβει το τελευταιο 2ωρο ξυπναει 6μιση τελειως ενω καλα θα ηταν να ξυπνουσε 7μιση! Τεσπα το βραδυ κοιμηθηκε 9μιση και ξυπνησε 3μιση εκανε 6ωρο κ χορτασα υπνο εφαγε κ ξυπνησε στις 7 φαγαμε κ τωρα γλαρωσε αγγαλια μ αλλα δεν ξανακοιματε....Α ξεχασα να πω οτι κοιμαται μονο στο ριλαξ το βραδυ κ θελει να κουνιεται κιολας στο σιγανο...της εχω βαλει κουβερτουλα για να μην πιανεται...σωτηριο το ριλαξ κοριτσια..την δευτερα θα παω στην εκλησσια να 40ντισω

Ενταξει αρκετα παραλληρησα....τα νεα σας;;;

8 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Γλυκούλες μου, είστε τόσο καλές όλες σας!!!!! Ήθελα δεν ήθελα με έκανε ο μικρός μου να ξεχαστω!!! Από εκείνη την ώρα τον έχω αγκαλια, τον ταισα τον άλλαξα, όλα τα εκανα αλλά αυτός εκεί!!! Το μάτι γαριδα!!!! Δε μας βλέπω να κοιμόμαστε σήμερα!! 

Αφου ειστε καλα αυτο εχει σημασια μπραβο σου για την ψυχραιμια σου....!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα στα κοριτσια κ τα μπεμπακια.....καλο σ/κ να εχουμε....το βραδυ συνηθως μ κανει ενα 4ωρο ξυπναει τρωει μ κανει ενα 3ωρο ξυπναει ξανατρωει κ μ κανει ενα 2ωρο π μετα ξυπναει τελειως κ μετα ξανακοιμαται το βραδυ ξανα... απλα λογω οτι την περνει ο υπνος 9μιση κ μερικες φορες μ κοβει το τελευταιο 2ωρο ξυπναει 6μιση τελειως ενω καλα θα ηταν να ξυπνουσε 7μιση! Τεσπα το βραδυ κοιμηθηκε 9μιση και ξυπνησε 3μιση εκανε 6ωρο κ χορτασα υπνο εφαγε κ ξυπνησε στις 7 φαγαμε κ τωρα γλαρωσε αγγαλια μ αλλα δεν ξανακοιματε....Α ξεχασα να πω οτι κοιμαται μονο στο ριλαξ το βραδυ κ θελει να κουνιεται κιολας στο σιγανο...της εχω βαλει κουβερτουλα για να μην πιανεται...σωτηριο το ριλαξ κοριτσια..την δευτερα θα παω στην εκλησσια να 40ντισω

Ενταξει αρκετα παραλληρησα....τα νεα σας;;;

Αφου ειστε καλα αυτο εχει σημασια μπραβο σου για την ψυχραιμια σου....!!

Καλημερα ! Αχ κ συ τυχερη εισαι που κοιμαται τοσο η μικρη!! Εμενα δεν ειναι του υπνου ο σκατουλης


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα ! Αχ κ συ τυχερη εισαι που κοιμαται τοσο η μικρη!! Εμενα δεν ειναι του υπνου ο σκατουλης

Ναι παραπονο δεν εχω....εσενα δεν κοιμαται;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι παραπονο δεν εχω....εσενα δεν κοιμαται;;

Ειναι δυσκολος. Δεν κοιμαται πολυ. Θελει ολο στηθος και αγκαλιτσα. Θα μου βγει μαμακιας και δεν θα τον παιρνει καμια τον ανεπροκοπο :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ειναι δυσκολος. Δεν κοιμαται πολυ. Θελει ολο στηθος και αγκαλιτσα. Θα μου βγει μαμακιας και δεν θα τον παιρνει καμια τον ανεπροκοπο :lol:

Χαχαχχαχα....ετσι λες ε;; κ εμενα ολο αγγαλιτσα θελει αλλα οταν την περνει ο υπνος την βαζω στο ριλαξ και το πρωι οταν την περνει απο καμια φορα για κανα 40 λεπτο την βαζω στον καναπε...αγγαλια μ κοιμαται κ 3ωρο δν εχει θεμα...καμια φορα αμα θελω να κοιμηθω μεσημερι την κραταω αγγαλια και κοιμομαστε! Αλλιως μονο βραδυ!

Τι να κανουμε υπομονη θα μεγαλωσουν κ θα στρωσουν....λογικαααα!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Χαχαχχαχα....ετσι λες ε;; κ εμενα ολο αγγαλιτσα θελει αλλα οταν την περνει ο υπνος την βαζω στο ριλαξ και το πρωι οταν την περνει απο καμια φορα για κανα 40 λεπτο την βαζω στον καναπε...αγγαλια μ κοιμαται κ 3ωρο δν εχει θεμα...καμια φορα αμα θελω να κοιμηθω μεσημερι την κραταω αγγαλια και κοιμομαστε! Αλλιως μονο βραδυ!

Τι να κανουμε υπομονη θα μεγαλωσουν κ θα στρωσουν....λογικαααα!!!

Το ριλάξ κι εμας είναι πολυ βολικό.. Το εχω βάλει πάνω στον καναπέ κ κοιμάται εκει.. Εμενα είναι απο τα απλα τα ριλάξ έχει κ μαξιλαράκια κ τον αρέσει.. Εσυ αν κατάλαβα έχεις εκείνο με τη δόνηση;; εχω κ εγω ενα τέτοιο αλλα δεν το χω δοκιμάσει..κ τωρα που το είπες μαλλον πρέπει να το δοκιμάσω διοτι εγω βαζω τον απορροφητηρα κ κάποιες φορές πιάνει... 

εμάς έχει αλλάξει το πρόγραμμα του.. Κοίμαται ανα 3-4 ώρες ολη την μερα κ μετα τις 12 ξυπνάει.. Το ματι γαρίδα κ πιάνουμε 7 ωρα το πρωί. Κοιμάται μετα μέχρι 12 ώρα κ ξανα τρωει κοιμάται.. Τρωει κοιμάται.. Κ παλι απο την αρχή.. 

Οταν τρώει κ ρευεται πάνω μ κοιμαται κιόλας μπορει κ με τις ώρες όπως λες.. Πλεον έχει αρχίσει κ καταλαβαίνει κ οταν πάμε να τον βαλουμε καλαθουνα η ριλάξ κανει σαν να γατζωνεται πανω μας.. Η οταν είναι ξαπλωμένος κ πάμε να τον πάρουμε αγκαλιά εμαθε κ ανασηκώνει την μεση του.. Εγω καταλαβα μας χειρίζονται καλα τα μικρακια μας.. Αχααχααχααχα 

 Και κατι Αλλο..χτες μετα τις 12 είπα να πάω να ξαπλώσω κ εμεινε με τον μπαμπα του οπως καθε βραδυ.. Αρχισε γκρινιαζε σηκώθηκα τον πήρα αγκαλιά ηρέμησε.. Κοιμηθηκε. Πηγα ξανα μεσα.. Ξανα τα ίδια ..κ σηκωνόμουν ανα 30 λεπτά κ τον κοιμιζα! Σας συμβαίνει κ εσάς;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , Cath3rine είπε:

Το ριλάξ κι εμας είναι πολυ βολικό.. Το εχω βάλει πάνω στον καναπέ κ κοιμάται εκει.. Εμενα είναι απο τα απλα τα ριλάξ έχει κ μαξιλαράκια κ τον αρέσει.. Εσυ αν κατάλαβα έχεις εκείνο με τη δόνηση;; εχω κ εγω ενα τέτοιο αλλα δεν το χω δοκιμάσει..κ τωρα που το είπες μαλλον πρέπει να το δοκιμάσω διοτι εγω βαζω τον απορροφητηρα κ κάποιες φορές πιάνει... 

εμάς έχει αλλάξει το πρόγραμμα του.. Κοίμαται ανα 3-4 ώρες ολη την μερα κ μετα τις 12 ξυπνάει.. Το ματι γαρίδα κ πιάνουμε 7 ωρα το πρωί. Κοιμάται μετα μέχρι 12 ώρα κ ξανα τρωει κοιμάται.. Τρωει κοιμάται.. Κ παλι απο την αρχή.. 

Οταν τρώει κ ρευεται πάνω μ κοιμαται κιόλας μπορει κ με τις ώρες όπως λες.. Πλεον έχει αρχίσει κ καταλαβαίνει κ οταν πάμε να τον βαλουμε καλαθουνα η ριλάξ κανει σαν να γατζωνεται πανω μας.. Η οταν είναι ξαπλωμένος κ πάμε να τον πάρουμε αγκαλιά εμαθε κ ανασηκώνει την μεση του.. Εγω καταλαβα μας χειρίζονται καλα τα μικρακια μας.. Αχααχααχααχα 

 Και κατι Αλλο..χτες μετα τις 12 είπα να πάω να ξαπλώσω κ εμεινε με τον μπαμπα του οπως καθε βραδυ.. Αρχισε γκρινιαζε σηκώθηκα τον πήρα αγκαλιά ηρέμησε.. Κοιμηθηκε. Πηγα ξανα μεσα.. Ξανα τα ίδια ..κ σηκωνόμουν ανα 30 λεπτά κ τον κοιμιζα! Σας συμβαίνει κ εσάς;; 

Ναι εχει μουσικη κουνημα σε 3 σκαλες χρονοδιακοπτη για να κλεινει κ μονο του το κουνημα και απλα δεν εχει την δονηση! Εγω βγαινω να παω σουπερ μαρκετ και αναστατωσε τον κοσμο δευτερη φορα του το κανε αυτο οραν πηγα σπιτι την πηρα αγγαλια και ηρεμησε απευθειας....κακομαθε μ φαινεται!

Αν καταλαβα καλα δεν κοιμαται το βραδυ μπερδεψε την μερα με την νυχτα; να προσπαθεις να το κρατας ξυπνιο τα πρωινα να κοιμαται το βραδυ!

Να σας ρωτησω κατι ρε κοριτσια το ματακι εχει απο εχθες δακρυζει κ γεμιζει τσιμπλα κιτρινη ειχε δακρυσει κ μια φορα στην αρχη αλλα απο τοτε δεν το ξανακανε....τωρα εχει απο εχθες δακρυζει παλι βαζω ορο και χαμομιλακι αλλα δακρυζει κανονικα οταν κλαιει αρα ο δακρυικος πορος ειναι ανοιχτος;!;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!!! Εμάς τα ριλαξ έχουν πάνω το ένα την μίνι και το άλλο ένα μωράκι κουκλακι που το λέμε Γιώργο!!! Όπως καταλάβατε είναι παιχνίδια του Ιωάννη, και πότε πότε καταφέρνω και βάζω τα μωρά για 5 10 λεπτά!!! 

Άλλαξα γάλα σήμερα μετά από επιμονή δική μου στην γιατρό μας και έδωσα ξανά humana ha στην μικρή και novalac it στον μικρό και κοιμούνται σαν πουλάκια εδώ και 3 ώρες!!! Αφού σιδερωσα κιόλας από την χαρά μου αχαχαχα

@ΒαλεντιναΧρηστος κοίτα λίγο στα μπεμπακια νομίζω το ίδιο θέμα έχει το χαμογελάκι μας με το ματάκι της μικρης... 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι εχει μουσικη κουνημα σε 3 σκαλες χρονοδιακοπτη για να κλεινει κ μονο του το κουνημα και απλα δεν εχει την δονηση! Εγω βγαινω να παω σουπερ μαρκετ και αναστατωσε τον κοσμο δευτερη φορα του το κανε αυτο οραν πηγα σπιτι την πηρα αγγαλια και ηρεμησε απευθειας....κακομαθε μ φαινεται!

Αν καταλαβα καλα δεν κοιμαται το βραδυ μπερδεψε την μερα με την νυχτα; να προσπαθεις να το κρατας ξυπνιο τα πρωινα να κοιμαται το βραδυ!

Να σας ρωτησω κατι ρε κοριτσια το ματακι εχει απο εχθες δακρυζει κ γεμιζει τσιμπλα κιτρινη ειχε δακρυσει κ μια φορα στην αρχη αλλα απο τοτε δεν το ξανακανε....τωρα εχει απο εχθες δακρυζει παλι βαζω ορο και χαμομιλακι αλλα δακρυζει κανονικα οταν κλαιει αρα ο δακρυικος πορος ειναι ανοιχτος;!;

Μαλλον τα χει μπερδέψει ο ερμος.. Κι εμενα καθόταν κανονικά με τον μπαμπα του ..τωρα έχει 2-3 φορές ρο κάνει κ ο αντρας μ λεει δεν θέλει να κάθεται πλεον μαζί μου... Στεναχωρεθηκε... Σημερα θα τον κρατησω ξύπνιο οσο γίνεται.. Κ να τον ταλαιπώρησε κ να κοιμηθεί 12 ωρα.. Ελπιζω να καταφέρω... Αντε να έρθει η τριτη να σαραντισουμε να βγουμε λιγο ν αλλαξει παραστάσεις κ ο μικρός...

Εγω σαν να βλέπω κάποιες φορές σαν υγρά τα μάτια του κ σαν να βγαζει δάκρυ αλλα λιγο ακομα... Ν ανησυχήσω;;;; 

πρίν από 5 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!!! Εμάς τα ριλαξ έχουν πάνω το ένα την μίνι και το άλλο ένα μωράκι κουκλακι που το λέμε Γιώργο!!! Όπως καταλάβατε είναι παιχνίδια του Ιωάννη, και πότε πότε καταφέρνω και βάζω τα μωρά για 5 10 λεπτά!!! 

Άλλαξα γάλα σήμερα μετά από επιμονή δική μου στην γιατρό μας και έδωσα ξανά humana ha στην μικρή και novalac it στον μικρό και κοιμούνται σαν πουλάκια εδώ και 3 ώρες!!! Αφού σιδερωσα κιόλας από την χαρά μου αχαχαχα

Πλακα κάνεις ;;!!;! Δωσε στην παιδίατρο τωρα ενα βραβειο με πέντε δάχτυλα χαχααχααχαααχαχχααχ τζαμοα η ταλαιπωρία σας! Κριμα μωρε... 

Μπραβο στον Ιωάννη που βρηκε παιχνιδάκι χαχαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Cath3rine είπε:

Μαλλον τα χει μπερδέψει ο ερμος.. Σημερα ια τον κρατησω ξύπνιο οσο γίνεται.. Κ να τον ταλαιπώρησε κ να κοιμηθεί 12 ωρα.. Ελπιζω να καταφέρω... Εγω σαν να βλέπω κάποιες φορές σαν υγρά τα μάτια του κ σαν να βγαζει δάκρυ αλλα λιγο ακομα... Ν ανησυχήσω;;;; 

Πλακα κάνεις ;;!!;! Δωσε στην παιδίατρο τωρα ενα βραβειο με πέντε δάχτυλα χαχααχααχαααχαχχααχ τζαμοα η ταλαιπωρία σας! Κριμα μωρε... 

Μπραβο στον Ιωάννη που βρηκε παιχνιδάκι χαχαχα 

Οχι που δε θα έβρισκε παιχνιδάκι ο Ιωάννης, σκέφτομαι να μην αγοράσω καν πάρκο αργότερα, για τον ίδιο ακριβώς λόγο!!!! Για το ματάκι ρώτα τον παιδιατρο ίσως χρειαστεί να βάλεις κολλυριο... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_paris είπε:

Οχι που δε θα έβρισκε παιχνιδάκι ο Ιωάννης, σκέφτομαι να μην αγοράσω καν πάρκο αργότερα, για τον ίδιο ακριβώς λόγο!!!! Για το ματάκι ρώτα τον παιδιατρο ίσως χρειαστεί να βάλεις κολλυριο... 

Τσιμπλες έχει βγαλει εχω δει.. Πρέπει δλσ να στάζει;;; εσενα ετσι εκαναν;; 

Το παρκο προβλεπψ να το γεμίσει παιχνίδια κ να μπαίνει μέσα χααχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...