Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, Natasoula85 είπε:

 

Κορίτσια πόσο συμπλήρωμα δίνετε την ημέρα; 

Εμείς με τον ύπνο το βράδυ καλά τα πάμε κοιμάται κατά τις δώδεκα και συνήθως ξυπνάει τώρα ας πούμε εγώ τον ξύπνησα στις 5 γιατί έπρεπε να αλλάξει πάνα και με το ζόρι έφαγε λίγο από το στήθος και κοιμάται πάλι. Ξέχασα να ρωτήσω την παιδίατρο εάν πρέπει να συνεχίσω να τον ξυπνάω το βράδυ να φάει αλλά και πάλι αφού είναι υπναρας δεν ξέρω αν μπορώ να τον αφήνω τόσες ώρες χωρίς αλλαγή πανας. Πάντως όσο κοιμάται το βράδυ τόσο με ταλαιπωρει το πρωί.καιεγω το βράδυ δεν έχω πρόβλημα να καθήσω ξύπνια αλλά το πρωί κουτουλάω...και να μην ηρεμεί με τίποτα με το φαικαι να θέλει να τον κρατάω αγκαλιά και να είμαι όρθια και να μην μπορώ με τίποτα να σταθώ όρθια... Υπομονή!!!

Του φτιάχνω 120ml μευα απο καθε θηλασμο αλλα συνηθως πινει 60 με 90.σπανξα θς πιει 120.φτιάχνω γξα να μην αγχωνομαι.Καλε ασε το παιδι να κοιμαται.απο 9 ημερων μας ειπε η παιδιατρος να μη τον ξυπναμε αφου ειζε ηδη παρει το βαρος γεννησης και λιγο παραπανω αλλα ειναι γκρινιαρης και ξυπναει το σκατουλακι μου. Απο αγκαλιεςς και εμεις ολη τξν ωρα και κλεινουν τα ματια μου αλλα υπομονη.τι να κανουμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μου!!! 

Εχει τυχει σε καμια οταν βγαινει το μωρο απο το στηθος, να βγαζει το στηθος γαλα συντριβανι που λενε? Απο σημερα το ενα στηθος μου βγαζει αβερτα γαλα σε τετοια μορφη χωρις να το πιεζω με τα δαχτυλα! Μου πνιγηκε ο καημενος 3 φορες συνεχομενες. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ..εγω δεν εχω πολυ γαλα..να φανταστείς nanoula μονο απο το ενα θηλαζω οσο εχει. Το αλλο για πιπιλα το εχουμε..

Να ρωτησω...εχετε αφήσει το μωρο σας σε γιαγια πχ για να βγειιτε εξω. Εσυτω για σούπερ εννοω.  Βαρεθηκα τοσους μήνες μεσα...μονο μεχρι παιδιατρο βγηκα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! 

Εχει τυχει σε καμια οταν βγαινει το μωρο απο το στηθος, να βγαζει το στηθος γαλα συντριβανι που λενε? Απο σημερα το ενα στηθος μου βγαζει αβερτα γαλα σε τετοια μορφη χωρις να το πιεζω με τα δαχτυλα! Μου πνιγηκε ο καημενος 3 φορες συνεχομενες. 

Καλημέρααααα!!!! Ωωω ναι συνέβαινε και σε μένα, και μέσα στο μπάνιο έτρεχε θυμάμαι έτσι συντριβάνι, από την ζέστη!!! 

πρίν από 9 λεπτά , Sun38mam είπε:

Καλημερα ..εγω δεν εχω πολυ γαλα..να φανταστείς nanoula μονο απο το ενα θηλαζω οσο εχει. Το αλλο για πιπιλα το εχουμε..

Να ρωτησω...εχετε αφήσει το μωρο σας σε γιαγια πχ για να βγειιτε εξω. Εσυτω για σούπερ εννοω.  Βαρεθηκα τοσους μήνες μεσα...μονο μεχρι παιδιατρο βγηκα.

 Καλημέρα!!!! Καλέ εννοείται να το αφήσεις τι χαζά είναι αυτά????!!!!! Εγώ τρία έχω και τα αφήνω η ακαρδη μάνα!!!! Με την πρώτη ευκαιρία να το αφήσεις και να βγεις, δε φαντάζεσαι πόσο καλό θα σου κάνει!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! 

Εχει τυχει σε καμια οταν βγαινει το μωρο απο το στηθος, να βγαζει το στηθος γαλα συντριβανι που λενε? Απο σημερα το ενα στηθος μου βγαζει αβερτα γαλα σε τετοια μορφη χωρις να το πιεζω με τα δαχτυλα! Μου πνιγηκε ο καημενος 3 φορες συνεχομενες. 

Καλημερα κοριτσι θα τον βαζεις να ρουφιξει και θα το βγαλεις να τρεξει μεχρι να σταματησει και μετα θα τον βαλεις γιατι αλλιως θα πνιγεται. 

πρίν από 16 λεπτά , Sun38mam είπε:

Καλημερα ..εγω δεν εχω πολυ γαλα..να φανταστείς nanoula μονο απο το ενα θηλαζω οσο εχει. Το αλλο για πιπιλα το εχουμε..

Να ρωτησω...εχετε αφήσει το μωρο σας σε γιαγια πχ για να βγειιτε εξω. Εσυτω για σούπερ εννοω.  Βαρεθηκα τοσους μήνες μεσα...μονο μεχρι παιδιατρο βγηκα.

Καλημέρα να βγεις λιγο εξω να ξεσκασεις δεν θα γινει κατι δεν παθενει τιποτα. Πηγαινε μια βολτα εστω μεχρι το σουπερ μαρκετ καλο θα σου κσνει!!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

 

Καλημέρααααα!!!! Ωωω ναι συνέβαινε και σε μένα, και μέσα στο μπάνιο έτρεχε θυμάμαι έτσι συντριβάνι, από την ζέστη!!! 

 Καλημέρα!!!! Καλέ εννοείται να το αφήσεις τι χαζά είναι αυτά????!!!!! Εγώ τρία έχω και τα αφήνω η ακαρδη μάνα!!!! Με την πρώτη ευκαιρία να το αφήσεις και να βγεις, δε φαντάζεσαι πόσο καλό θα σου κάνει!!! 

Φοβαμαι μην την πιασει το υστερικο κλαμα των κολικων...εχω φοβιες αστα..

 

Σημερα απο τις 7.30 την εχω στα χερια μολις την βαλω κατω ξυπναει κ κλαιει..

πρίν από 6 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημερα κοριτσι θα τον βαζεις να ρουφιξει και θα το βγαλεις να τρεξει μεχρι να σταματησει και μετα θα τον βαλεις γιατι αλλιως θα πνιγεται. 

Καλημέρα να βγεις λιγο εξω να ξεσκασεις δεν θα γινει κατι δεν παθενει τιποτα. Πηγαινε μια βολτα εστω μεχρι το σουπερ μαρκετ καλο θα σου κσνει!!!! 

Ναι το εχω πολυ αναγκη. Σε ολη την εγκυμοσυνη μεσα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Sun38mam είπε:

Καλημερα ..εγω δεν εχω πολυ γαλα..να φανταστείς nanoula μονο απο το ενα θηλαζω οσο εχει. Το αλλο για πιπιλα το εχουμε..

Να ρωτησω...εχετε αφήσει το μωρο σας σε γιαγια πχ για να βγειιτε εξω. Εσυτω για σούπερ εννοω.  Βαρεθηκα τοσους μήνες μεσα...μονο μεχρι παιδιατρο βγηκα.

Καλημέρα σε όλες! Βγες κοπέλα μου λιγο εξω να δεις τι καλό θα σου κάνει! 

Εγώ στον αντρα μου τον έχω αφήσει προς το παρόν αλλά σε λίγο θα επιστρατευσουμε και τη γιαγια χεχεχε! 

Αλλά ακόμα και αν δεν μπορείς να την αφήσεις πουθενά εγώ σου προτείνω να την πας βόλτα με το καρότσι! Θα λιώσει στον ύπνο! 

  • Μου αρέσει 2

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Sun38mam είπε:

Φοβαμαι μην την πιασει το υστερικο κλαμα των κολικων...εχω φοβιες αστα..

 

Σημερα απο τις 7.30 την εχω στα χερια μολις την βαλω κατω ξυπναει κ κλαιει..

Ναι το εχω πολυ αναγκη. Σε ολη την εγκυμοσυνη μεσα.

Αν ήξερα που μένεις θα ερχόμουν να σε βγάλω με το ζόρι χιχιχιχι χι!!!!! Άστο στο άτομο που εμπιστεύεσαι περισσότερο και πήγαινε κάνε τα ψωνια του σούπερ, με τα πόδια, να περπατήσεις!!!! Αν δεν είσαι εσύ καλά, και σωματικά και ψυχολογικά, δεν μπορείς να φροντίσεις "σωστά" και το μωρό!!! Σε εισαγωγικά το σωστά εννοείται!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sun38mam είπε:

Καλημερα ..εγω δεν εχω πολυ γαλα..να φανταστείς nanoula μονο απο το ενα θηλαζω οσο εχει. Το αλλο για πιπιλα το εχουμε..

Να ρωτησω...εχετε αφήσει το μωρο σας σε γιαγια πχ για να βγειιτε εξω. Εσυτω για σούπερ εννοω.  Βαρεθηκα τοσους μήνες μεσα...μονο μεχρι παιδιατρο βγηκα.

Εννοειται πως το χω αφησει στη γιαγια κ εχω βγει. Τη μια βγηκαμε με τον συζυγο την αλλη βγηκα με τις κολλητες μου και χθες καναμε βολτα ολοι μαζι με το καροτσι !! Αγαπη μου εννοειται να το κανεις. Πιστεψε με θα σου κανει πολυυυ καλο. Τουλαχιστον σε μενα που δεν αντεχω την κλεισουρα και δυστυχως την περασα στην εγκυμοσυνη, με την πρωτη ευκαιρια βγαινω. Και σημερα εκανα μια βολτα το τετραγωνο με το καροτσι!! Ειναι πολυ αναζωογονητικο!! 

πρίν από 45 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημερα κοριτσι θα τον βαζεις να ρουφιξει και θα το βγαλεις να τρεξει μεχρι να σταματησει και μετα θα τον βαλεις γιατι αλλιως θα πνιγεται. 

Καλημέρα να βγεις λιγο εξω να ξεσκασεις δεν θα γινει κατι δεν παθενει τιποτα. Πηγαινε μια βολτα εστω μεχρι το σουπερ μαρκετ καλο θα σου κσνει!!!! 

Καλημερα αγαπη! Ευχαριστω για τη συμβουλη. Αυτο θα κανω γιατι ετρεχε σαν ποταμι το γαλα ξαφνικα!

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Sun38mam είπε:

Καλημερα ..εγω δεν εχω πολυ γαλα..να φανταστείς nanoula μονο απο το ενα θηλαζω οσο εχει. Το αλλο για πιπιλα το εχουμε..

Να ρωτησω...εχετε αφήσει το μωρο σας σε γιαγια πχ για να βγειιτε εξω. Εσυτω για σούπερ εννοω.  Βαρεθηκα τοσους μήνες μεσα...μονο μεχρι παιδιατρο βγηκα.

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!!! Ναι εγω την αφησα μια φορα στην μαμα μ για να παω στο γαμο του κουνιαδου μου...η μικρη ηταν 22ημερων δεν αντεχα ηθελα αερα!!! Βεβαια εγω δεν ειχα κ δεν εχω καθολου βοηθεια(δεν ηθελα) παρα μονο 3μερες στο μαιευτηριο οποτε χρειαστηκε να μαζεψω σιμπραγκαλα κ να την παω γιατι δεν μενουμε στο ιδιο χωριο!! Αλλα ολο εκει ειχα το νου μ την επρηξα την μανα μ...αλλα αερα πηρα!!! Κ εγω τοσους μηνες μεσα δεν μπορουσα αλλο! Να το κανεις εστω κ για λιγο για να νιωσεις εσυ καλα μην ξεχναμε χαρουμενη μαμα χαρουμενο μωρο!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kathyv25 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Βγες κοπέλα μου λιγο εξω να δεις τι καλό θα σου κάνει! 

Εγώ στον αντρα μου τον έχω αφήσει προς το παρόν αλλά σε λίγο θα επιστρατευσουμε και τη γιαγια χεχεχε! 

Αλλά ακόμα και αν δεν μπορείς να την αφήσεις πουθενά εγώ σου προτείνω να την πας βόλτα με το καρότσι! Θα λιώσει στον ύπνο! 

Αυτό με τον ύπνο στο καρότσι στην πρώτη μας βόλτα όντως έλιωσε στην δεύτερη που τον έβγαλα επειδή ήταν ανησυχος μήπως και ηρεμήσει δεν έλεγε να σταματήσει να κλαιει...


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.. Τι κάνετε; σαραντησαμε επιτελους χτες κ εμείς.. Βγήκαμε την πρώτη μας βολτούλα με βροχη κ συννεφιά.. Κοιμόταν απ οταν τον εντυνα σπίτι.. Κ μεχρι που γυρίσαμε χαχαχαχαχα 

Σημερα πήγαμε παιδίατρο ειναι 4600 γρ το αγόρι μου..!ψηλωσε κιόλας.. Ομορφιά.. Ομως μας είπε κατι για φύσημα κ να κάνουμε υπέρηχο καρδιάς.. Θα κλείσω ραντεβού να πάμε... Ειχε συμβεί κ σε κάποια αλλη;; κατι είχα διαβασει νομίζω κάποια στιγμή... Και σήμερα έβρεχε  .άντε νσ φτιάξει ο καιρός επιτέλους! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.. Τι κάνετε; σαραντησαμε επιτελους χτες κ εμείς.. Βγήκαμε την πρώτη μας βολτούλα με βροχη κ συννεφιά.. Κοιμόταν απ οταν τον εντυνα σπίτι.. Κ μεχρι που γυρίσαμε χαχαχαχαχα 

Σημερα πήγαμε παιδίατρο ειναι 4600 γρ το αγόρι μου..!ψηλωσε κιόλας.. Ομορφιά.. Ομως μας είπε κατι για φύσημα κ να κάνουμε υπέρηχο καρδιάς.. Θα κλείσω ραντεβού να πάμε... Ειχε συμβεί κ σε κάποια αλλη;; κατι είχα διαβασει νομίζω κάποια στιγμή... Και σήμερα έβρεχε  .άντε νσ φτιάξει ο καιρός επιτέλους! 

Κοριτσι μ αντε σιδερενια κ καλες βολτες!ναι μα τι παλιοκαιρος μας εφαγε η κλεισουρα κ οι γριπες!δε ξερω για φυσημα σε μωρακι αλλα εγω εχω απο το δημοτικο το ανακαλυψαμε κ δεν υπαρχει καποιο θεμα ουτε καν τακτικο ελενχο δε πρεπει να κανω.να το κοιταξετε εννοειται αλλα να μην ανχωνεσαι

Τωρα μη με κραξετε γιατι λεω στη Cath3rine να μην ανχωνεται κ εγω εχω μια φοβια (ισως παραλογη)εχω δει τη μπεμπα τη τελευταια εβδομαδα να κοιταει το ταβανι κ να γελαει...στην αρχη τρομαξα μηπως βλεπει κατι που δε βλεπω...μπρρρ κοιταει τα φωτα τις σκιες δε ξερω σιγουρα αλλα googlara "το μωρο κοιταει το ταβανι" κ μ βγαζει σημαδι αυτισμου κ εχω χεστει ...βεβαια εκει λεει να κοιταει αδιαφορα στο κενο εμενα κανει σαν κατι να βλεπει το εχει παρατυρησει καμια αλλη??????!!!!

  • Ευχαριστώ 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Dimitra K είπε:

Κοριτσι μ αντε σιδερενια κ καλες βολτες!ναι μα τι παλιοκαιρος μας εφαγε η κλεισουρα κ οι γριπες!δε ξερω για φυσημα σε μωρακι αλλα εγω εχω απο το δημοτικο το ανακαλυψαμε κ δεν υπαρχει καποιο θεμα ουτε καν τακτικο ελενχο δε πρεπει να κανω.να το κοιταξετε εννοειται αλλα να μην ανχωνεσαι

Τωρα μη με κραξετε γιατι λεω στη Cath3rine να μην ανχωνεται κ εγω εχω μια φοβια (ισως παραλογη)εχω δει τη μπεμπα τη τελευταια εβδομαδα να κοιταει το ταβανι κ να γελαει...στην αρχη τρομαξα μηπως βλεπει κατι που δε βλεπω...μπρρρ κοιταει τα φωτα τις σκιες δε ξερω σιγουρα αλλα googlara "το μωρο κοιταει το ταβανι" κ μ βγαζει σημαδι αυτισμου κ εχω χεστει ...βεβαια εκει λεει να κοιταει αδιαφορα στο κενο εμενα κανει σαν κατι να βλεπει το εχει παρατυρησει καμια αλλη??????!!!!

 

1 hour ago, Cath3rine είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.. Τι κάνετε; σαραντησαμε επιτελους χτες κ εμείς.. Βγήκαμε την πρώτη μας βολτούλα με βροχη κ συννεφιά.. Κοιμόταν απ οταν τον εντυνα σπίτι.. Κ μεχρι που γυρίσαμε χαχαχαχαχα 

Σημερα πήγαμε παιδίατρο ειναι 4600 γρ το αγόρι μου..!ψηλωσε κιόλας.. Ομορφιά.. Ομως μας είπε κατι για φύσημα κ να κάνουμε υπέρηχο καρδιάς.. Θα κλείσω ραντεβού να πάμε... Ειχε συμβεί κ σε κάποια αλλη;; κατι είχα διαβασει νομίζω κάποια στιγμή... Και σήμερα έβρεχε  .άντε νσ φτιάξει ο καιρός επιτέλους! 

Καιεμενα μου ειχε πει για φυσημα αλλα μου λεει θα το δουμε και τον αλλο μηνα. Τον αλλον μηνα ηταν μια χαρα. Αλλα οταν την ρωτησα μου ειπε δεν ειναι τιποτα τα περισσότερα μωρακια συμβενει. Καλες βολτες να εχετε ανοιγει και ο καιρος και θα εονσι μια χαρά. 

  • Ευχαριστώ 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...