Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Unicorns είπε:

      Καλημέρα σε όλες.Αυριο έχω χοριακη και από χθες το βραδάκι έχουν ξεκινήσει καφέ σταγονιτσες.Μιλησα με τον γιατρό μου και είπε να μην ανησυχώ.Ισως να είναι και εμφύτευσης.Συνεχιζω τα φάρμακα μου και το αποτέλεσμα θα φανεί αύριο.Απλα ήθελα να ρωτήσω έχει συμβεί σε καμία κάτι ανάλογο ;

      Όλα με το καλό αύριο!!!! Θα περιμένουμε τα καλά σου νέα!!!! 

      5 ώρες πρίν, Stef91 είπε:

      Κορίτσια τι κάνετε; Βλέπω πολλές εγκυμοσύνης, άλλες φτάνουν στο τέλος τους, για τις υπόλοιπες που προσπαθούμε ακόμη δεν ξέρω τι να ευχηθώ υπομονή!! Εγώ περιμένω περίοδο να ξεκινήσω την Πέμπτη προσπαθεία, πρώτη φορά με Γκοναλ, για να δούμε.. όλοι λένε να χαλαρώσω, αλλά πώς ;;;; 

      Σε νιώθουμε όλες! Είτε είναι η 1η πρώτη φορά είτε η 1000οστη  αυτό που περνάει η γυναίκα δε μπορεί να το νιώσει κανένας. Άγχος, προσμονή, ελπίδες, απαισιοδοξία...όλα μπερδεύονται! Όλα γίνονται στο δικο μας σώμα  και κατά επέκταση στη δική μας ψυχή....ΟΜΩΣ είμαστε πολύ τυχερες που έχουμε την σωματική και ψυχική υγεία να προσπαθήσουμε για το παιδακι μας! Εγώ κάθε φορά έλεγα ότι είμαι τυχερη που μπορώ να το προσπαθήσω, που μου δίνεται η ευκαιρία να το παλέψω. Υπάρχει κόσμος που δε μπορεί ούτε αυτό για πολλούς λόγους.  Οι γιατροί  και εμεις κάνουμε οτι καλύτερο μπορούμε και ο Θεός αποφασίζει ποτε είναι η στιγμή. Άρα να σκεφτείς ότι είσαι τυχερή που μπορείς να το προσπαθήσεις, να κάνεις θετικές σκέψεις, να το πάρεις αισιόδοξα και θα γίνει!!!! Σου εύχομαι ότι καλύτερο!!! 

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Sun38mam είπε:

Υποφερει παρα πολυ. Απο το βραδυ κοιμαται μιση ωρα κ ξυπναει κ κλαιει. Εβαζα το βραδυ τον απορροφητηρα της εκανα μασαζ με τζελ κ απο σημερα της εδωσα τις σταγονες  biogaia. Εβγαζε αερια το απογευμα κ εκλαιγε γοερα. Στενοχωριεμαι παρα πολύ που τη βλεπω να υποφερει τοσο. Αυτος ειναι κ ενας λογος που καθομαι σπιτι κοντα της κ δεν εχω βγει εξω. Εχω απελπιστει.. Η δικη μου κουραση κ αυπνια δεν περιγραφεται αλλα σημασια εχει να ειναι εκεινη καλα.

Κοριτσι μου πολλα μωρακια το περνανε αυτο. Κ μπορει να σε ριξει πολυ ψυχολογικα. Εγω θα σου ξαναπω να βγεις. Οι κολικοι ειναι ενα θεμα που δεν ειναι παντα στο χερι σου. Εστω να βγεις μια ωρα να παρεις λιγο αερα, γιατι και συ περνας δυσκολα. Συνεχισε με τις σταγονες και το τζελ, αν μπορεις ζεστανε πετσετες και βαζε της πανω στην κοιλιτσα συνεχεια και μασαζακι κυκλικα δεξιοστροφα. Μακαρι να υπηρχε ενα μαγικο κουμπι να μην υποφερει το μικρακι σου, ειλικρινα, αλλα ειδικα στο θεμα των κολικων, δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο περα απο αυτα και εννοειται μπολικη αγκαλια!! Της κραταει ωρα ?? 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Κοριτσι μου πολλα μωρακια το περνανε αυτο. Κ μπορει να σε ριξει πολυ ψυχολογικα. Εγω θα σου ξαναπω να βγεις. Οι κολικοι ειναι ενα θεμα που δεν ειναι παντα στο χερι σου. Εστω να βγεις μια ωρα να παρεις λιγο αερα, γιατι και συ περνας δυσκολα. Συνεχισε με τις σταγονες και το τζελ, αν μπορεις ζεστανε πετσετες και βαζε της πανω στην κοιλιτσα συνεχεια και μασαζακι κυκλικα δεξιοστροφα. Μακαρι να υπηρχε ενα μαγικο κουμπι να μην υποφερει το μικρακι σου, ειλικρινα, αλλα ειδικα στο θεμα των κολικων, δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο περα απο αυτα και εννοειται μπολικη αγκαλια!! Της κραταει ωρα ?? 

Ναι να φανταστείς χθες ολη νυχτα κοιμοταν μιση ωρα ξυπναγε σφιγγοταν εκλαιγε. Αυτο συνεχιστηκε κ το πρωι. Κοιμηθηκε 4-5 το απογευμα μετα ξυπνησε με πολυ εντονο κλαμα ειχε πολλα αερια. Εφαγε λιγο κ καταφερα να την ηρεμησω κ τελικά κοιμηθηκε 9 το βράδυ, την κουνουσαμε στο καροτσι. Εαν ηρεμει κάποιες ωρες θα μου ειναι πιο ευκολο να την αφησω στη γιαγια,  γιατι κ εκεινη μετα δεν θα ξερει τι να την κανει.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια τι κανετε π χαθηκατε ολες??? Τελειωσατε με τα λοχεια εννοω τελειως; εγω ναι την κυριακη την προηγουμενη π πηρα την ευχη(39 ημερες κρατησαν) αυριο θ παρω τηλ τον γιατρο να παω να με δει εφυγε κ το κοκκυωμα τα σπυρια π ειχα βγαλει αυριο σταματαω κ την αντιβιωτικη κρεμα! Η μπεμπα καλα δοξα τω Θεω μεγαλωνει γκρινιαζει τρωει κοιμαται οσο μπορει κ περνανε οι μερες!!:-D


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά κι από μένα!!!! Εγώ καθάρισα από λοχεια  για 4,5 μέρες και προχθές μου ήρθε πολύ αίμα κατακόκκινο και άρχισα να πονάω.... Πιστεύω ότι είναι κανονική περίοδος... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Γειά κι από μένα!!!! Εγώ καθάρισα από λοχεια  για 4,5 μέρες και προχθές μου ήρθε πολύ αίμα κατακόκκινο και άρχισα να πονάω.... Πιστεύω ότι είναι κανονική περίοδος... 

Α σ κρατησαν αρκετα εσενα...ε ναι μαλλον περιοδος ειναι!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και από μένα κορίτσια! Εγώ είχα μια μερα καθαρή και μετά πάλι ροζουλί... Έλεος πια εμείς 10/2 γινόμαστε 2 μηνών...

Σήμερα ήπιαμε και τον πρώτο μας καφέ σε καφετέρια χεχεχε! Έξω φυσικά κάτσαμε! Κατά τα άλλα μια χαρά έχουμε βρεί ένα ρυθμό το βράδυ, θηλάζουμε μόνο ξάπλα ανα 3 ώρες και όταν χαράζει ανά δύο ώρες! Και σκωνόμαστε μαζί από το κρεββάτι κατά τις 10.30 11.00. Μια χαρά δηλαδή! Τη μέρα δεν κοιμόμαστε πολύ αλλα δεν πειράζει γιατι χαμογελάμε και βγάζουμε φωνούλες!


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου. Και εγω εχω 4 μερες που σταματησαν τα λοχεια! Οποτε τωρα αναρωτιεμαι ποτε θα ερθει η περιοδος! Σημερα βγηκα και παλι ως σουρτουκο για καφεδακι κ γω με τις φιλες μου! 

1 hour ago, kathyv25 είπε:

Γεια σας και από μένα κορίτσια! Εγώ είχα μια μερα καθαρή και μετά πάλι ροζουλί... Έλεος πια εμείς 10/2 γινόμαστε 2 μηνών...

Σήμερα ήπιαμε και τον πρώτο μας καφέ σε καφετέρια χεχεχε! Έξω φυσικά κάτσαμε! Κατά τα άλλα μια χαρά έχουμε βρεί ένα ρυθμό το βράδυ, θηλάζουμε μόνο ξάπλα ανα 3 ώρες και όταν χαράζει ανά δύο ώρες! Και σκωνόμαστε μαζί από το κρεββάτι κατά τις 10.30 11.00. Μια χαρά δηλαδή! Τη μέρα δεν κοιμόμαστε πολύ αλλα δεν πειράζει γιατι χαμογελάμε και βγάζουμε φωνούλες!

Κοριτσι μου αυτο το προγραμμα το εκανες εσυ? Η απο μονο του? Εννοω να θηλαζεις ανα 3ωρο και 2ωρο?? Γιατι ρε συ εμενα ακομα θηλαζει πολυ αστατα. Μπορει να τον θηλαζω μιση ωρα, και μετα απο μιση ωρα να ξαναθελει!! Η ακομα και μετα απο 20 λεπτα! Ειμαστε ακομα σαν νεογεννητα. Η μονη μας διαφορα ειναι οτι αντι να καθεται 2 ωρες σερι στο στηθος, καθεται λιγοτερο αλλα τι να το κανω αν μετα απο λιγο ξαναθελει. Εσενα πως εχει μπει σε προγραμμα?


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , nanoula90 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου. Και εγω εχω 4 μερες που σταματησαν τα λοχεια! Οποτε τωρα αναρωτιεμαι ποτε θα ερθει η περιοδος! Σημερα βγηκα και παλι ως σουρτουκο για καφεδακι κ γω με τις φιλες μου! 

Κοριτσι μου αυτο το προγραμμα το εκανες εσυ? Η απο μονο του? Εννοω να θηλαζεις ανα 3ωρο και 2ωρο?? Γιατι ρε συ εμενα ακομα θηλαζει πολυ αστατα. Μπορει να τον θηλαζω μιση ωρα, και μετα απο μιση ωρα να ξαναθελει!! Η ακομα και μετα απο 20 λεπτα! Ειμαστε ακομα σαν νεογεννητα. Η μονη μας διαφορα ειναι οτι αντι να καθεται 2 ωρες σερι στο στηθος, καθεται λιγοτερο αλλα τι να το κανω αν μετα απο λιγο ξαναθελει. Εσενα πως εχει μπει σε προγραμμα?

Ελα κορίτσι μου καλησπέρα! Βασικά το έκανε μόνος του εφόσον ξεκίνησα να τον θηλάζω μόνο ξάπλα το βράδυ!

οταν τον θήλαζα στον καναπέ καθιστή με έπαιρνε ο ύπνος και μένα εκεί, σκεύρωνα και με το που ξύπναγα και έλεγα ας πάω στο κρεββάτι ξύπναγε και αυτός και καταλαβαίνεις τι γινόταν...

Ελπίζω να το κρατήσει και να μην χαίρομαι τσάμπα χαχαχαχα!

Το μονο μειονεκτημα είναι ότι τη μισή βραδιά την περνάμε στον καναπέ-κρεββάτι γιατί φοβάμαι να τον βάλω στη μέση και όταν θηλάζω από τα αριστερά πάμε και ξαπλώνουμε καναπέ. Ευτυχώς που πιάνει καλά τη θηλή στο πλάι και κοιμάμαι κάπως έτσι έστω και 2 ώρες σερί!


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kathyv25 είπε:

Ελα κορίτσι μου καλησπέρα! Βασικά το έκανε μόνος του εφόσον ξεκίνησα να τον θηλάζω μόνο ξάπλα το βράδυ!

οταν τον θήλαζα στον καναπέ καθιστή με έπαιρνε ο ύπνος και μένα εκεί, σκεύρωνα και με το που ξύπναγα και έλεγα ας πάω στο κρεββάτι ξύπναγε και αυτός και καταλαβαίνεις τι γινόταν...

Ελπίζω να το κρατήσει και να μην χαίρομαι τσάμπα χαχαχαχα!

Το μονο μειονεκτημα είναι ότι τη μισή βραδιά την περνάμε στον καναπέ-κρεββάτι γιατί φοβάμαι να τον βάλω στη μέση και όταν θηλάζω από τα αριστερά πάμε και ξαπλώνουμε καναπέ. Ευτυχώς που πιάνει καλά τη θηλή στο πλάι και κοιμάμαι κάπως έτσι έστω και 2 ώρες σερί!

Εγω μεχρι τις 2 το πρωι τον θηλαζω καθιστη αλλα απο κει και περα δεν αντεχω και τον παιρνω στο κρεβατι. Αλλα ολο του φευγει η θηλη και εκει που παει να με παρει ο υπνος ξυπναω για να τον βοηθησω! Οταν τον εχω απο τη μερια που ειναι στη μεση, βαζω το χερι μου γυρω του οποτε δεν φοβαμαι μην μας πλακωσει ο μπαμπας.

Την ημερα σου κραταει επισης το 2ωρο?? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Εγω μεχρι τις 2 το πρωι τον θηλαζω καθιστη αλλα απο κει και περα δεν αντεχω και τον παιρνω στο κρεβατι. Αλλα ολο του φευγει η θηλη και εκει που παει να με παρει ο υπνος ξυπναω για να τον βοηθησω! Οταν τον εχω απο τη μερια που ειναι στη μεση, βαζω το χερι μου γυρω του οποτε δεν φοβαμαι μην μας πλακωσει ο μπαμπας.

Την ημερα σου κραταει επισης το 2ωρο?? 

Όχι τη μέρα κάνει ότι γουστάρει χααχαχα! Μπορεί να τρώει και κάθε μια-μιάμιση ώρα!

Αλλά προσπαθώ να τον βγάζω μια φορά τη μέρα βόλτα και έτσι κοιμάται λίγο παραπάνω οπότε και εγώ την παλέυω λιγάκι...

Σωτήριο το καρότσι!

Θα δοκιμάσω αυτό με το χέρι να δω αν θα αισθάνομαι άνετα!


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , kathyv25 είπε:

Όχι τη μέρα κάνει ότι γουστάρει χααχαχα! Μπορεί να τρώει και κάθε μια-μιάμιση ώρα!

Αλλά προσπαθώ να τον βγάζω μια φορά τη μέρα βόλτα και έτσι κοιμάται λίγο παραπάνω οπότε και εγώ την παλέυω λιγάκι...

Σωτήριο το καρότσι!

Θα δοκιμάσω αυτό με το χέρι να δω αν θα αισθάνομαι άνετα!

Εμενα ετσι και πειναει δεν τον κανεις καλα με τιποτα. Σημερα που τον πηρα απο την πεθερα μου, ηταν η ωρα να φαει (παρολο που τον ειχε ταισει εκεινη με μπιμπερο ) και σε ολη τη διαδρομη με το καροτσι, εκλαιγε. Ειναι τοσο φαγανας που δεν περναει πανω απο ωρα και θελει να φαει. Ετσι θα ναι μονιμα, αναρωτιεμαι? Αλλα εχουν αρχισει και κανουν μπουταρες και μαγουλαρες και τρελαινομαι!!!! Λιωνω μιλαμε


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κανετε??? Εμείς σήμερα καλά, δύο μέρες ειμασταν μέσα στην ανησυχία από το εμβόλιο, ευτυχώς σήμερα είναι καλύτερα τα πράγματα.. Έχω τον Ιωάννη μου όμως άρρωστο (ξανά)... Εσείς τι κάνετε πως είναι τα μπεμπακια??? 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Εμενα ετσι και πειναει δεν τον κανεις καλα με τιποτα. Σημερα που τον πηρα απο την πεθερα μου, ηταν η ωρα να φαει (παρολο που τον ειχε ταισει εκεινη με μπιμπερο ) και σε ολη τη διαδρομη με το καροτσι, εκλαιγε. Ειναι τοσο φαγανας που δεν περναει πανω απο ωρα και θελει να φαει. Ετσι θα ναι μονιμα, αναρωτιεμαι? Αλλα εχουν αρχισει και κανουν μπουταρες και μαγουλαρες και τρελαινομαι!!!! Λιωνω μιλαμε

Ναι ρε συ παρόλο που ο δικός μου δεν είναι χοντρούλης έχει κάνει και αυτος λίγες διπλιτσες στα μπουτάκια του και προγουλακι! Και φυσικά τα μαγουλάκια του είναι τρέλα! 

πρίν από 15 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε??? Εμείς σήμερα καλά, δύο μέρες ειμασταν μέσα στην ανησυχία από το εμβόλιο, ευτυχώς σήμερα είναι καλύτερα τα πράγματα.. Έχω τον Ιωάννη μου όμως άρρωστο (ξανά)... Εσείς τι κάνετε πως είναι τα μπεμπακια??? 

Περαστικά κοπέλα μου! 

Να σε ρωτήσω,  πάντα μετά το εμβόλιο έχουν γκρίνια τα μωράκια? 


 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε??? Εμείς σήμερα καλά, δύο μέρες ειμασταν μέσα στην ανησυχία από το εμβόλιο, ευτυχώς σήμερα είναι καλύτερα τα πράγματα.. Έχω τον Ιωάννη μου όμως άρρωστο (ξανά)... Εσείς τι κάνετε πως είναι τα μπεμπακια??? 

Ωω μωρε περαστικα σας αγαπη μου! Που κολλησε ο μικρος?? Πηγαινει παιδικο? Να προσεχεις μωρε και εσυ αλλα και για τα μικρα. Αααχ ηρωιδα μανα!! 

Κατα τ αλλα πως εισαι?? Ντουρασελ η τεζα?


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , kathyv25 είπε:

Ναι ρε συ παρόλο που ο δικός μου δεν είναι χοντρούλης έχει κάνει και αυτος λίγες διπλιτσες στα μπουτάκια του και προγουλακι! Και φυσικά τα μαγουλάκια του είναι τρέλα! 

Περαστικά κοπέλα μου! 

Να σε ρωτήσω,  πάντα μετά το εμβόλιο έχουν γκρίνια τα μωράκια? 

Ευχαριστώ κορίτσι!!! Τι να σε πω, δεν ξέρω, κάθε παιδί και κάθε εμβόλιο είναι διαφορετικό!! Ο Ιωάννης μόνο σε κάνα δυο εμβολια είχε ανεβάσει πυρετό, τώρα τα μωρά από το πρώτο εμβόλιο έδειξαν αρκετά μεγάλη αλλαγή.... 

πρίν από 8 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ωω μωρε περαστικα σας αγαπη μου! Που κολλησε ο μικρος?? Πηγαινει παιδικο? Να προσεχεις μωρε και εσυ αλλα και για τα μικρα. Αααχ ηρωιδα μανα!! 

Κατα τ αλλα πως εισαι?? Ντουρασελ η τεζα?

Ευχαριστώ αγάπη, όχι μωρε δεν πηγαίνουμε παιδικό, που να πηγαίναμε κιόλας.... Ούτε ξέρω που την άρπαξε... Κόλλησαν και τα μικρά νομίζω γιατί ρουθουνιζουν αρκετά.... Κατά τα άλλα τέζα η ντουρασελ χάχαχαχα... Δεν την πολύ παλεύω είναι η αλήθεια αλλά δεν μπορώ να κάνω κι αλλιώς!!! Πάντως είναι γεμάτη από μωρά η μέρα μου, παράπονο δεν έχω!!!!! Εσύ πως τα πας κοιμάσαι καθόλου?? 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...