Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Θα πω Καλημερα γιατι ειμαι ξυπνια...καμμια αλλη για παρέα??? Τελικά αλλαξαμε γαλα κ απο σημερα πινει το  novalac it κ ευτυχως ενεργηθηκε. Τα κακακια ηταν πράσινα αλλα η γιατρός είπε δεν ειναι ανησυχητικό. Είναι λογω κολικων. Με τον υπνο τι να πω; Σας ζηλεύω εσάς που κοιμουνται 5 κ 6 ωρες. Μείνεις θελουμε αγκαλια κ να κοιμόμαστε πάνω στη μαμα. Τώρα την εχω στο καροτσι κ την κουναω. Έχω κλείσει ήδη μια ωρα να την πηγαινοφερνω......Αυτά τα νέα μου. Περιμενω να ξημερώσει γρήγορα τουλάχιστον!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Sun38mam είπε:

Θα πω Καλημερα γιατι ειμαι ξυπνια...καμμια αλλη για παρέα??? Τελικά αλλαξαμε γαλα κ απο σημερα πινει το  novalac it κ ευτυχως ενεργηθηκε. Τα κακακια ηταν πράσινα αλλα η γιατρός είπε δεν ειναι ανησυχητικό. Είναι λογω κολικων. Με τον υπνο τι να πω; Σας ζηλεύω εσάς που κοιμουνται 5 κ 6 ωρες. Μείνεις θελουμε αγκαλια κ να κοιμόμαστε πάνω στη μαμα. Τώρα την εχω στο καροτσι κ την κουναω. Έχω κλείσει ήδη μια ωρα να την πηγαινοφερνω......Αυτά τα νέα μου. Περιμενω να ξημερώσει γρήγορα τουλάχιστον!!!!!

Εδω κ εγω παρουσα!! Κατουρηθηκε μεχρι το λαιμο οσο κοιμηθηκε κ ξεσηκωσε τον κοσμο κ δεν καθεται να την αλλαξω αγγαλια φτιαχνουμε το γαλα!!! Καλημερα!!

5 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Τα διάβασα κορίτσι μου, ξέρω το έχουμε περάσει πολλές φορές, εμείς είχαμε νοσηλευτει κιολας... Στην ουσία αυτό που παθαίνει είναι ακριβώς το ίδιο με την βρογχιολιτιδα, απλά σε αυτή την ηλικία μιλάς πλέον για βρογχικο άσθμα, και θα το έχουμε μια ζωή... 

Φιλη δεν έχω τέσσερα χέρια, οπότε δεν τα κοιμιζω αγκαλιά, όχι!!! Το έχω κάνει, μη νομίζεις, αλλά μόνο όταν εχουνε πονακια... Αλλιώς μετά το τάισμα, ρεψιμο και στο κρεβάτι, κάποια στιγμή τους παίρνει ο ύπνος, αλλιώς ριλαξ και λίγο κούνημα έτσι για το καλό!!! Να τώρα ας πούμε κοιμήθηκαν, κουνιέται λίγο ο μικρός αλλά είμαστε σε καλό δρόμο!!! Αν δεν πεινάνε, δεν πονάνε και δεν εχουν κάνει κακάκια, κοιμούνται μόνα τους μια χαρά!!! 

Οοο καλα δεν κοιμαται με τπτ εμενα ετσι αγγαλια κ αγιος ο Θεος!!! Μπραβο στα νινακια σου.....δυσκολα ο Ιωαννης σου κριμα ταλαιπωρειται η ψυχουλα μ!!! Γρηγορα περαστικα να ειναι!!!

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου. Να ρωτησω ρε κοριτσια. Με αφορμη κατι που ειδα σε αλλο ποστ. Ποσο βαρος εχουν τα μικρα σας?? Γιατι νομιζω ο δικος μου θελει διαιτα αλλιως θα ειναι ο νεος βουδας!! 2,5 μηνων και ειναι 6300!! :blink::blink: Μονο θηλαζουμε, αλλα ειναι ασταματητος. Απο το μαιευτηριο βγηκαμε 2750. Ειναι δυνατον να εχει παρει 3,5 κιλα μεσα σε 2,5 μηνες?? Θα μου πεταξει στον ουρανο σαν μπαλονι η φουσκα!! 

Καλημερα κοριτσια μου!!! Εμείς σε 11 ημερες γινόμαστε 3ων μηνών και είμαστε ηδη 7 κιλα.. :roll: :shock: βέβαια είχαμε γεννηθεί μεγάλοι.. Το μωρο απο παντα πεινούσε, και ο παιδίατρος μου έλεγε επειδή κι εγω ανησυχούσα, οτι να του δινω όσο θέλει.. Έτσι κι εκανα.. Αλλά απ'οτι εχω ακούσει απο ενα σημειο και μετα κόβουν ταχύτητες. Εμένα ηδη εχει αρχισει και δεν τρώει οσο ετρωγε αλλα ισως να φταιει και η γοπ. Κι εγω το θηλάζω αλλα το βγάζω με θήλαστρο οπως σας ειχα πει, κ νομιζα φανταστείτε πως με το μητρικο γάλα θα επαιρνε πιο αργα κιλά, ή εστω οτι θα χρειαζόταν και συμπλήρωμα, αλλα καμια σχέση.. Τους αρκει μια χαρα το μητρικο γαλα!


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sun38mam είπε:

Θα πω Καλημερα γιατι ειμαι ξυπνια...καμμια αλλη για παρέα??? Τελικά αλλαξαμε γαλα κ απο σημερα πινει το  novalac it κ ευτυχως ενεργηθηκε. Τα κακακια ηταν πράσινα αλλα η γιατρός είπε δεν ειναι ανησυχητικό. Είναι λογω κολικων. Με τον υπνο τι να πω; Σας ζηλεύω εσάς που κοιμουνται 5 κ 6 ωρες. Μείνεις θελουμε αγκαλια κ να κοιμόμαστε πάνω στη μαμα. Τώρα την εχω στο καροτσι κ την κουναω. Έχω κλείσει ήδη μια ωρα να την πηγαινοφερνω......Αυτά τα νέα μου. Περιμενω να ξημερώσει γρήγορα τουλάχιστον!!!!!

Καλημέρα κι από εμένα!Κι εμείς το Novalac It παίρνουμε.Είναι το μόνο που βοήθησε μαζί με κάτι ασκησούλες που του κάνω.Ούτε το χαμηλότερο, ούτε τπτ άλλο.Γεννηθήκαμε κι εμείς νωρίτερα και μάλλον γι’ αυτό έχει ανώριμο πεπτικό.

Έχει ωραίο καιρό σήμερα, ευκαιρία να τα βγάλουμε βόλτες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Χτες βγήκαμε βολτούλα  ..ο, μικρος κοιμόταν κλασσικά...!!! Γυρίσαμε ξύπνησε.. Παιξαμε κ ξανακοιμηθηκε στις 2 παρα... Κ σηκώθηκε σχεδόν 9ωρα.. Ευτυχως ανέβαλε ο άντρας μ.. Οποτε εγω σηκώθηκα κατα τις 11 ηπια καφεδάκι... Ετοίμασα πραγματάκια γτ θα τον παω βόλτα στην μια γιαγιά σήμερα.. Κ Σάββατο στην άλλη!!!  Ολο στη γύρα θα ναι!έχει υπέροχη μερα σημερα...!!!! Κ χτες...!!! 

Παρεπιπτόντως κορίτσια με πεθαίνει η πλάτη κ η μεση μ... Δεν ξέρω αν είναι οπως λένε από την νάρκωση γτ ειχα κ απο πριν πρόβλημα με την μεση... Συμβαίνει κ σε καμια αλλη;;;; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! Εμείς σε 11 ημερες γινόμαστε 3ων μηνών και είμαστε ηδη 7 κιλα.. :roll: :shock: βέβαια είχαμε γεννηθεί μεγάλοι.. Το μωρο απο παντα πεινούσε, και ο παιδίατρος μου έλεγε επειδή κι εγω ανησυχούσα, οτι να του δινω όσο θέλει.. Έτσι κι εκανα.. Αλλά απ'οτι εχω ακούσει απο ενα σημειο και μετα κόβουν ταχύτητες. Εμένα ηδη εχει αρχισει και δεν τρώει οσο ετρωγε αλλα ισως να φταιει και η γοπ. Κι εγω το θηλάζω αλλα το βγάζω με θήλαστρο οπως σας ειχα πει, κ νομιζα φανταστείτε πως με το μητρικο γάλα θα επαιρνε πιο αργα κιλά, ή εστω οτι θα χρειαζόταν και συμπλήρωμα, αλλα καμια σχέση.. Τους αρκει μια χαρα το μητρικο γαλα!

Αααα μια χαρα μπαλονακι ειστε και σεις χαχαχα. Φτου φτου. Κ γω ειχα την εντυπωση οτι δεν παιρνουν πολλα με το μητρικο, αλλα μαλλον ειναι στο παιδι τελικα. Κ γω οποτε θελει δινω, απλα θελει καθε 1 ωρα !!! Με εχει ξεζουμισει!! 

 

1 hour ago, Cath3rine είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Χτες βγήκαμε βολτούλα  ..ο, μικρος κοιμόταν κλασσικά...!!! Γυρίσαμε ξύπνησε.. Παιξαμε κ ξανακοιμηθηκε στις 2 παρα... Κ σηκώθηκε σχεδόν 9ωρα.. Ευτυχως ανέβαλε ο άντρας μ.. Οποτε εγω σηκώθηκα κατα τις 11 ηπια καφεδάκι... Ετοίμασα πραγματάκια γτ θα τον παω βόλτα στην μια γιαγιά σήμερα.. Κ Σάββατο στην άλλη!!!  Ολο στη γύρα θα ναι!έχει υπέροχη μερα σημερα...!!!! Κ χτες...!!! 

Παρεπιπτόντως κορίτσια με πεθαίνει η πλάτη κ η μεση μ... Δεν ξέρω αν είναι οπως λένε από την νάρκωση γτ ειχα κ απο πριν πρόβλημα με την μεση... Συμβαίνει κ σε καμια αλλη;;;; 

Καλημερα φιληη. Αχχ τυχερουλα..τι υπνους κανει εσενα ο δικος σου. Μακαρι να κοιμοταν κ ο δικος μου ετσι. Αλλα ζω με την ελπιδα οτι καποια στιγμη θα φτιαξει. Εμεις σημερα θα παμε για φαγητο το απογευμα νωρις. Εχει γενεθλια ο αντρουλης μου κ θα κανουμε μια μινι γιορτουλα! 

Εμενα η μεση κ η πλατη ποναει επειδη εχω λαθος σταση σωματος και επειδη σηκωνω τον βουδα μου περα δωθε στο σπιτι. 

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Μπορεί να μη σας γράφω συχνά αλλα σας παρακολουθώ!! Χιχι!!! Ο μικρός μου πάει πολυ καλύτερα με την γοπ!! Το novalac digest πίνουμε τώρα κ προς το παρόν κανει δουλίτσα!!! Ευτυχώς απο κακακια δεν εχουμε πρόβλημα πια ενεργείται κανονικα!!!  Σημερα κλείνουμε 3 μηνών και θα κάνουμε τα δεύτερα εμβοκιακια!!! Εντωμεταξύ, και μένα δεν τρώει Όπως έτρωγε, τρώει πολυ λιγότερο αλλα η παιδίατρος μου με καθησύχασε λέγοντας μου οτι "μην κοιτας που πριν ετρωγε τον αγλαιωρα κ επαιρνε 50-70 γραμμάρια τη μερα" οπότε μάλλον τωρα τρωει φυσιολογικά!! Κορίτσια σας φαίνεται και σας οτι καθε μερα ειναι και διαφορετικά τα μικρουλια; εμενα τη μια μερα ηταν στην μούγκα ουτε αγκου δεν έλεγε και την επόμενη αρχισε να έχει λογοδοιαρρια!!!! Λεμε "γκα" για γαλα και πιπίλα, αγκου και αλλα Που δε τα καταλαβαίνω ακόμα!!! :razz: επίσης ειναι πολυ ζωηρός κ δε τον αφήνω μονο του πανω κρεβάτια καναπέδες γιατι γυρναει σαν σβούρα κ πλέον αν και νωρίς νομίζω στηρίζει το κεφαλάκι του κανονικα!!! Εντωμεταξύ, θέλω τη γνώμη σας.. εδω και καιρό βαζει συνέχεια τα χέρια στο στόμα ακόμη και πετσετακια η τα κουβερτακια του.. λετε να του πάρω κανα μασιτικο η ειναι πολυ νωρις; συγνώμη για το κατεβατο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....κλασικα Εμείς οι νυχτοβιες εμφανίστηκαμε...κ εμενα κανα δυο μέρες εχει αρχίσει κ λεει διαφορα αγκου κ κανει διάφορους ήχους...εμενα όταν θελει το βυζι κλαιει κ φωνάζει λααααααα!!!!  Εχουν πλάκα παρα την εξάντληση. Σήμερα μίλησα με μια γνωστή μου κ μου είπε ότι δεν κατάλαβε ποτε πηγε 9 μηνων το δικό της...βέβαια από 1.5 μηνών κοιμαται κανονικα οοοοοοολο το βραδυ...Δεν ξυπναει ..Κ γενικώς δεν ταλαιπωρήθηκε καθόλου.... αχχχχ να πω ότι ζηλεύω λιγο. Έχω ξεχάσει απο πότε εχω να κοιμηθώ σε κρεβατι. Όλο καναπέ....Έχω γίνει γραφική με τον υπνο το ξέρω αλλά με το ενα χέρι τωρα γραφω κ με το πόδι κουναω καροτσι. Κλείσαμε μιση ωρα κ περιμένω...

Οι υπόλοιπες που ειστε;;;; hello κοριτσια....

Σήμερα θα τις κανω εξετάσεις αίματος μου έβαλε η παιδιατρος για θυρεοειδή επειδη ειχα κ εγω κ Γενική αίματος. Αυτά τα νέα. Κ εμένα σε 10 μερες γινεται 3 μηνων κ πάμε για εμβολιο παλι. Πρώτα ο Θεος....τι να πω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sun38mam είπε:

Καλημερα....κλασικα Εμείς οι νυχτοβιες εμφανίστηκαμε...κ εμενα κανα δυο μέρες εχει αρχίσει κ λεει διαφορα αγκου κ κανει διάφορους ήχους...εμενα όταν θελει το βυζι κλαιει κ φωνάζει λααααααα!!!!  Εχουν πλάκα παρα την εξάντληση. Σήμερα μίλησα με μια γνωστή μου κ μου είπε ότι δεν κατάλαβε ποτε πηγε 9 μηνων το δικό της...βέβαια από 1.5 μηνών κοιμαται κανονικα οοοοοοολο το βραδυ...Δεν ξυπναει ..Κ γενικώς δεν ταλαιπωρήθηκε καθόλου.... αχχχχ να πω ότι ζηλεύω λιγο. Έχω ξεχάσει απο πότε εχω να κοιμηθώ σε κρεβατι. Όλο καναπέ....Έχω γίνει γραφική με τον υπνο το ξέρω αλλά με το ενα χέρι τωρα γραφω κ με το πόδι κουναω καροτσι. Κλείσαμε μιση ωρα κ περιμένω...

Οι υπόλοιπες που ειστε;;;; hello κοριτσια....

Σήμερα θα τις κανω εξετάσεις αίματος μου έβαλε η παιδιατρος για θυρεοειδή επειδη ειχα κ εγω κ Γενική αίματος. Αυτά τα νέα. Κ εμένα σε 10 μερες γινεται 3 μηνων κ πάμε για εμβολιο παλι. Πρώτα ο Θεος....τι να πω...

Εδω η νυκτοβια μπεμπα εχει ξυπνια απο τις 2μιση κ δεν λεει να κοιμηθει νιωθω πτωμα εμενα δεν καθεται ετσι στο καροτσι γμτ!!!

Να πας κ εγω θελω να παω για εξετασεις γτ ζαλιζομαι οταν σηκωνομαι αλλα δεν προλαβαινω!!! Νομιζω πλεον πως ολο το βραδυ θ κοιμηθει οταν παει σχολειο

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα γλυκιες μανουλες κ γυναικες.....χρονια μας πολλα! Ετσι να ομορφαινουμε τον κοσμο! Δυναμη να μας δινει ο Θεος να φροντιζουμε τα παιδια μας!!!

Καλημερα!Χρονια μας πολλα!Ολες οι γυναικες του κοσμου κ δη οι μανουλες παραδειγμα δυναμης κ υπομονης!Να σαι καλα ρε κοριτσι ειδικα εσενα πολυ σε καμαρωνω  κ να ξερεις παιρνω  δυναμη πολλες φορες απο σενα που εισαι 10 χρονια μικροτερη κ εισαι παραδειγμα υπομονης κ θελησης! Να χαιρεσαι την ομορφη οικογενεια σ!

  • Μου αρέσει 1

7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitra K είπε:

Καλημερα!Χρονια μας πολλα!Ολες οι γυναικες του κοσμου κ δη οι μανουλες παραδειγμα δυναμης κ υπομονης!Να σαι καλα ρε κοριτσι ειδικα εσενα πολυ σε καμαρωνω  κ να ξερεις παιρνω  δυναμη πολλες φορες απο σενα που εισαι 10 χρονια μικροτερη κ εισαι παραδειγμα υπομονης κ θελησης! Να χαιρεσαι την ομορφη οικογενεια σ!

Ολες οι μανουλες μικρες μεγαλες ειναι αξιες σεβασμου κ ειμαστε ολες τοσο δυνατες!! Παρολαυτα σε ευχαριστω πολυ για τα ομορφα λογια κ τις ομορφες ευχες σου!!! Να χαιρεσαι την πανεμορφη σ οικογενεια παντα υγεια κ ευτυχια να εχει!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sun38mam είπε:

Καλημερα....κλασικα Εμείς οι νυχτοβιες εμφανίστηκαμε...κ εμενα κανα δυο μέρες εχει αρχίσει κ λεει διαφορα αγκου κ κανει διάφορους ήχους...εμενα όταν θελει το βυζι κλαιει κ φωνάζει λααααααα!!!!  Εχουν πλάκα παρα την εξάντληση. Σήμερα μίλησα με μια γνωστή μου κ μου είπε ότι δεν κατάλαβε ποτε πηγε 9 μηνων το δικό της...βέβαια από 1.5 μηνών κοιμαται κανονικα οοοοοοολο το βραδυ...Δεν ξυπναει ..Κ γενικώς δεν ταλαιπωρήθηκε καθόλου.... αχχχχ να πω ότι ζηλεύω λιγο. Έχω ξεχάσει απο πότε εχω να κοιμηθώ σε κρεβατι. Όλο καναπέ....Έχω γίνει γραφική με τον υπνο το ξέρω αλλά με το ενα χέρι τωρα γραφω κ με το πόδι κουναω καροτσι. Κλείσαμε μιση ωρα κ περιμένω...

Οι υπόλοιπες που ειστε;;;; hello κοριτσια....

Σήμερα θα τις κανω εξετάσεις αίματος μου έβαλε η παιδιατρος για θυρεοειδή επειδη ειχα κ εγω κ Γενική αίματος. Αυτά τα νέα. Κ εμένα σε 10 μερες γινεται 3 μηνων κ πάμε για εμβολιο παλι. Πρώτα ο Θεος....τι να πω...

Κοπελα μ καλημερα να πω σε καταλαβαινω ειναι λιγο ζουμε απλα τα ιδια αλλα σκεψου εγω οταν ξυπναω τα βραδυα δεν εχω καν το κουραγιο να γραψω ειμαι μες την απελπισια κ τα ματια τσουζουν λες κ δεν εχω κοιμηθει τα τελευταια 3 χρονια οχι 3 μηνες.Το πρωτο μηνα εκλαιγα κ ελεγα οτι μαλλον θα παιθανω απ την αυπνια τελικα δε παιθενει κανεις κ οπως λεει κ η κουμπαρα μ οι μανουλες μαλλον ειναι καποιο υποχθονιο πειραμα για να αποδειχθει οτι ο ανθρωπος δε παιθενει χωρις υπνο!!!κ της λεω κ γω ωραια το πειραμα πετυχε ποτε θα σταματησει επιτελους?? Χαχαχα αν εχεις κουραγιο να γελασεις δε ξερω που θα παει αυτη η κατασταση στο τσακιρ κεφι κανουμε ενα 4 ωρο τη βδομαδα κ καμια βοηθεια ε ο αντρας περα βρεχει ροχαλιζει κ το πρωι ξεκινανε οι δουλειες μαγειρεμα πληντυρια το σπιτι πανω κατω με σκαλα εχω ψωφισει κ σε 3 μηνες γυρναω κ στη δουλεια εκει θα γελασουμε δε ξερω πως θα ξυπναω 


7We5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...