Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα κοπελα μ ....κ γω τα ιδια με εσενα της φοραω κ ειναι μια χαρα νομιζω!!!! Αν ζεστενεται μπορεις να της βαλεις φλις κουβερτουλα για να μην ιδρωνει!

Ερχομαστε σπιτι και ειναι ιδρωμενη.. και την πιανει γκρινια και λεω μηπως ειναι απο αυτο και πρεπει να παρω κανενα μπουφανακι πιο λεπτο και σκαει με τη φορμα εξοδου;;;επισης στο αυτοκινητο το αφηνετε με τη φορμα εξοδου;; παλι φοβαμαι οτι ζεσταινεται πολυ!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Katerina-90 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!! Τι ωραιες μερες μας κανει οτι πρεπει για βολτουλες... να σας ρωτησω εσεις οταν βγαζετε τα μωρακια σας με το καροτσι τι φορατε;;; εγω της βαζω πανω απο τα ρουχα της την φορμα εξοδου που εχουμε και βαζω και κουβερτουλα στο καροτσι.. εχω την εντυπωση ομως οτι ζεσταινεται η καιμενουλα!!!

Και εγω οπως και εσυ αλλα ζεσυενοταν.ευτυχως μου εκαναν δωρο ενα μπουφανακι και του βαζω αυτο με τη κουβερτουλα του γτ η φορμα εξοδου ηταν ολο γουνα μεσα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Και εγω οπως και εσυ αλλα ζεσυενοταν.ευτυχως μου εκαναν δωρο ενα μπουφανακι και του βαζω αυτο με τη κουβερτουλα του γτ η φορμα εξοδου ηταν ολο γουνα μεσα.

Τι μπουφανακι;; χοντρο η λεπτουλι;;; και μενα γουνινη ειναι μεσα η φορμα εξοδου!!πω πω δεν ξερουμε πως να τα ντυσουμε.. απο τη μια λεμε μην κρυωσουν αλλα μετα φτανουμε στο αλλο ακρο κ σκανε!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Katerina-90 είπε:

Τι μπουφανακι;; χοντρο η λεπτουλι;;; και μενα γουνινη ειναι μεσα η φορμα εξοδου!!πω πω δεν ξερουμε πως να τα ντυσουμε.. απο τη μια λεμε μην κρυωσουν αλλα μετα φτανουμε στο αλλο ακρο κ σκανε!!

Κορίτσι μου εγω τον φοραω τα ρουχακια του κ απο πάνω φοραω την φόρμα εξόδου που είναι φόδρα απο μεσα όμως.. Οχι γούνινο.... Κ έχω πάντα μαζι μια κουβερτούλα! Κ δεν σκάει. Κ στο καθίσματακι στο αυτοκίνητο με την φόρμα εξόδου(γτ συνήθως κοιμάται κ πρέπει να τον ντυσω ξανα μετα) εκτος αν έχει ζέστη του την βγάζω για να μην σκάσει..! Βάλε η μπουφανάκι η φόρμα εξόδου με φόδρα όμως! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katerina-90 είπε:

Τι μπουφανακι;; χοντρο η λεπτουλι;;; και μενα γουνινη ειναι μεσα η φορμα εξοδου!!πω πω δεν ξερουμε πως να τα ντυσουμε.. απο τη μια λεμε μην κρυωσουν αλλα μετα φτανουμε στο αλλο ακρο κ σκανε!!

Χοντρουλι αλλα χωρις γούνα.είναι πιο νορμαλ με τις θερμοκρασιες που εχει τωρα.εχω και τη κουβερτουλα απο πανω βεβαια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια. Οπότε προλαβαινω σας διαβάζω κ γραφω.  Εμείς αυτές τις μέρες έχουμε παλι τους κολικους μας. Πιστεύω πως επειδή γεννηθηκε στις 36.5 εβδομάδες κ θεωρείται πρόωρο ειναι ανώριμο το πεπτικό σύστημα κ εχουμε ολα αυτα....προσπαθω να κανω υπομονή. Ο μεγαλος ζηλευει πολυ κ το βραδυ πριν τον υπνο επικρατεί πόλεμος στο σπιτι. Ποιον να πρωτοδω;;

Χθες η μικρη δεν έκανε καθόλου κακακια. Της έδωσα το πρωι χαμομηλονερο μέσα στο οποίο διέλυσε το γάλα. Συνήθως με αυτό εκανε αλλα σημερα τιποτα. Περιμενω να δω. Εσείς δίνετε κατι αλλο; Της είπα της παιδιάτρου να αλλάξω το γάλα κ ειπε οχι ακομη . Πινει το νοβαλακ κ ξερω υπαρχει νοβαλακ  ΙΤ για τη δυσκοιλιοτητα. Θα περιμενω να δω πως θα παει μεχρι το μεσημέρι. Τώρα κοιμούνται κ τα δυο τερατακια μου.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Sun38mam είπε:

Καλημερα κοριτσια. Οπότε προλαβαινω σας διαβάζω κ γραφω.  Εμείς αυτές τις μέρες έχουμε παλι τους κολικους μας. Πιστεύω πως επειδή γεννηθηκε στις 36.5 εβδομάδες κ θεωρείται πρόωρο ειναι ανώριμο το πεπτικό σύστημα κ εχουμε ολα αυτα....προσπαθω να κανω υπομονή. Ο μεγαλος ζηλευει πολυ κ το βραδυ πριν τον υπνο επικρατεί πόλεμος στο σπιτι. Ποιον να πρωτοδω;;

Χθες η μικρη δεν έκανε καθόλου κακακια. Της έδωσα το πρωι χαμομηλονερο μέσα στο οποίο διέλυσε το γάλα. Συνήθως με αυτό εκανε αλλα σημερα τιποτα. Περιμενω να δω. Εσείς δίνετε κατι αλλο; Της είπα της παιδιάτρου να αλλάξω το γάλα κ ειπε οχι ακομη . Πινει το νοβαλακ κ ξερω υπαρχει νοβαλακ  ΙΤ για τη δυσκοιλιοτητα. Θα περιμενω να δω πως θα παει μεχρι το μεσημέρι. Τώρα κοιμούνται κ τα δυο τερατακια μου.... 

Καλημερα κοριτσι θα σου γραψω στα γρηγορα γιατι κλαιει κ θελει αγγαλια....εμενα στην αρχη π δεν εκανε ευκολα μ ειπε η παιδιατρος ή με μια μπατονετα σε λαδακι βουτηγμενη ή την μυτουλα απο το ηλεκτρικο θερμομετρο παλι σε λαδακι κ λιγο στο πωπουδακι μ ειχε πει να βαζω κ ετσι εκανα κ τα εκανε κατευθειαν αλλα εγω επελεξα το θερμομετρο π ειναι πιο μικρο κ δεν καταλαβαινε τπτ κ την ανακουφιζε....το χαμομηλι δεν μας εκανε ποτε τπτ!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου. Να ρωτησω ρε κοριτσια. Με αφορμη κατι που ειδα σε αλλο ποστ. Ποσο βαρος εχουν τα μικρα σας?? Γιατι νομιζω ο δικος μου θελει διαιτα αλλιως θα ειναι ο νεος βουδας!! 2,5 μηνων και ειναι 6300!! :blink::blink: Μονο θηλαζουμε, αλλα ειναι ασταματητος. Απο το μαιευτηριο βγηκαμε 2750. Ειναι δυνατον να εχει παρει 3,5 κιλα μεσα σε 2,5 μηνες?? Θα μου πεταξει στον ουρανο σαν μπαλονι η φουσκα!! 

  • Χαχα 4

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου. Να ρωτησω ρε κοριτσια. Με αφορμη κατι που ειδα σε αλλο ποστ. Ποσο βαρος εχουν τα μικρα σας?? Γιατι νομιζω ο δικος μου θελει διαιτα αλλιως θα ειναι ο νεος βουδας!! 2,5 μηνων και ειναι 6300!! :blink::blink: Μονο θηλαζουμε, αλλα ειναι ασταματητος. Απο το μαιευτηριο βγηκαμε 2750. Ειναι δυνατον να εχει παρει 3,5 κιλα μεσα σε 2,5 μηνες?? Θα μου πεταξει στον ουρανο σαν μπαλονι η φουσκα!! 

Χαχαχαχχα έλα ρε φιλη σιγά... Μια χαρα είναι το παιδί... Εμείς μαζι γεννήσαμε σωστα;;; ο δικός μ απο το νοσοκομείο βγηκε 2790γρ κ 2 μηνών ηταν 5500γρ... Εμενα με ξένο γάλα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Cath3rine είπε:

Χαχαχαχχα έλα ρε φιλη σιγά... Μια χαρα είναι το παιδί... Εμείς μαζι γεννήσαμε σωστα;;; ο δικός μ απο το νοσοκομείο βγηκε 2790γρ κ 2 μηνών ηταν 5500γρ... Εμενα με ξένο γάλα! 

Ναιαιαιαι. Μαζι ειμαστε. Ααα και σενα δηλαδη πηρε 3 κιλα σχεδον. Οποτε καλα ειναι τα θρεφταρακια μας. Γιατι διαβαζω σε αλλα θεματα πχ μανουλες σεπτεμβριου ή οκτωβριου και τα παιδια τους ειναι οσα ειναι ο δικος μου τωρα και τρομαξα :lol:


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου. Να ρωτησω ρε κοριτσια. Με αφορμη κατι που ειδα σε αλλο ποστ. Ποσο βαρος εχουν τα μικρα σας?? Γιατι νομιζω ο δικος μου θελει διαιτα αλλιως θα ειναι ο νεος βουδας!! 2,5 μηνων και ειναι 6300!! :blink::blink: Μονο θηλαζουμε, αλλα ειναι ασταματητος. Απο το μαιευτηριο βγηκαμε 2750. Ειναι δυνατον να εχει παρει 3,5 κιλα μεσα σε 2,5 μηνες?? Θα μου πεταξει στον ουρανο σαν μπαλονι η φουσκα!! 

Παει η μεσηηηηη σου χαχαχαχαχα!!!!! Εμας εχθες μας ζυγισε η παιδιατρος γιατι 2εβδομαδες ακριβως κλεισαμε χθες π ηταν αρρωστη κ ολες αυτες τις μερες ετρωγε 60μλ το γευμα με το ζορι κ αυτο γτ της πονουσε ο λαιμος ενταξει πηρε 250γρ ειμαστε 5,480!!!! 20τ μηνα εχουμε εμβολιο παλι! Θρεφταρι ο μπεμπαρος σου φτουυ

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιουχουυυυυυυ να μαι κι εγώ!!!! Εν συντομία τα νέα μου.. Τα μωρά καλά, μου κάνουν ένα 5ωρο με 6ωρο τη νύχτα και μετά 4ωρα 4μισαωρα.... Από κιλά είμαστε 5500 ο μικρός και 6200 η χοντρουλα, και γίναμε 3 μηνων πριν λίγες μέρες!!! Έχω τον Ιωάννη μου άρρωστο με βρογχοσπασμους (άσθμα εν ολιγης), πυρετό και έχουμε πλακωθεί στις μάσκες και τα αντιπυρετικα, ελπίζω να γλιτώσουμε το νοσοκομείο, το σημερινό βράδυ θα είναι αρκετά κρίσιμο... Εγώ έχω να κοιμηθώ 2 βραδιά, για ύπνο τη μέρα ούτε λόγος φυσικά.... Και τώρα κάθομαι πάνω από το κρεβατάκι και τα παρακαλάω να κοιμηθούν για να ξεραθω... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Γιουχουυυυυυυ να μαι κι εγώ!!!! Εν συντομία τα νέα μου.. Τα μωρά καλά, μου κάνουν ένα 5ωρο με 6ωρο τη νύχτα και μετά 4ωρα 4μισαωρα.... Από κιλά είμαστε 5500 ο μικρός και 6200 η χοντρουλα, και γίναμε 3 μηνων πριν λίγες μέρες!!! Έχω τον Ιωάννη μου άρρωστο με βρογχοσπασμους (άσθμα εν ολιγης), πυρετό και έχουμε πλακωθεί στις μάσκες και τα αντιπυρετικα, ελπίζω να γλιτώσουμε το νοσοκομείο, το σημερινό βράδυ θα είναι αρκετά κρίσιμο... Εγώ έχω να κοιμηθώ 2 βραδιά, για ύπνο τη μέρα ούτε λόγος φυσικά.... Και τώρα κάθομαι πάνω από το κρεβατάκι και τα παρακαλάω να κοιμηθούν για να ξεραθω... 

Ωχ περαστικα σας μολις σημερα ειμαστε καλα ειχαμε βρογχιολιτιδα ευτυχως με μασκα και αντιβιωση γλυτωσαμε το νοσοκομειο....2εβδομαδες χαλια ειμασταν....πολυ καλα πατε με τον υπνο μακαρι ν εκανε κ εμενα ετσι....τι εννοεις στο κρεβατακι δεν κοιμιζεις κανενα αγγαλια:roll:;;;; πες μας το κολπο π κοντευω να μεινω χωρις μεση;;;

  • Χαχα 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ωχ περαστικα σας μολις σημερα ειμαστε καλα ειχαμε βρογχιολιτιδα ευτυχως με μασκα και αντιβιωση γλυτωσαμε το νοσοκομειο....2εβδομαδες χαλια ειμασταν....πολυ καλα πατε με τον υπνο μακαρι ν εκανε κ εμενα ετσι....τι εννοεις στο κρεβατακι δεν κοιμιζεις κανενα αγγαλια:roll:;;;; πες μας το κολπο π κοντευω να μεινω χωρις μεση;;;

Τα διάβασα κορίτσι μου, ξέρω το έχουμε περάσει πολλές φορές, εμείς είχαμε νοσηλευτει κιολας... Στην ουσία αυτό που παθαίνει είναι ακριβώς το ίδιο με την βρογχιολιτιδα, απλά σε αυτή την ηλικία μιλάς πλέον για βρογχικο άσθμα, και θα το έχουμε μια ζωή... 

Φιλη δεν έχω τέσσερα χέρια, οπότε δεν τα κοιμιζω αγκαλιά, όχι!!! Το έχω κάνει, μη νομίζεις, αλλά μόνο όταν εχουνε πονακια... Αλλιώς μετά το τάισμα, ρεψιμο και στο κρεβάτι, κάποια στιγμή τους παίρνει ο ύπνος, αλλιώς ριλαξ και λίγο κούνημα έτσι για το καλό!!! Να τώρα ας πούμε κοιμήθηκαν, κουνιέται λίγο ο μικρός αλλά είμαστε σε καλό δρόμο!!! Αν δεν πεινάνε, δεν πονάνε και δεν εχουν κάνει κακάκια, κοιμούνται μόνα τους μια χαρά!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...